sadsad x
asdasd
Büyüleyici Etkiye Sahip Üç Boyutlu Çizimler

Büyüleyici Etkiye Sahip Üç Boyutlu Çizimler

21 Nisan 2020

3D çizimler yazımızda sizler için birbirinden farklı ve enteresan çizimleri bir araya getirdik. Sanatın ne kadar harika bir şey olduğunu bir kez daha gördüğümüz ve sanatçıların inanılmaz yeteneklere sahip olmasını takdir ettiğimiz bir yazı dizisi ile karşınızdayız. Normal resim çizmek yeterince zor iken sanatçılar resimlere farklı perspektifler ekleyerek adeta canlıymış izlenimini vermeyi başarıyor. Baktıkça bakacağınız bu harika çizimlere gelin hep birlikte bir göz atalım!

1.  Perspektif Önemli!

Üç Boyutlu Çizimler

Üç boyutlu çizimler insanı kendine hayran bırakmasının yanı sıra inanılmaz bir açıya sahip olduğu için tıpkı canlıymış izlenimi veriyor. Bu perspektiften yararlanarak bazı materyaller ile hareket ediyor görüntüsü verilen yapılar var elbette! Ancak bunu çizerek ortaya koymak başka bir yetenek istiyor. Baktıkça kendine daha da hayran bırakan bu çizimlere dokunmak istiyor insan. Sanki elini tutacak ve el içine girecek izlenimi veren sanatçılar; bu çizimler ile ilgili odağı olmayı başarıyor. Her açıdan kusursuz bu eserler, 3 boyut olayına getirilmiş farklı bakış açısı adeta! 

2.  Tıpkı Gerçek Gibi!

Üç Boyutlu Çizimler

3 boyut kullanılan pek çok alan var. Bunlardan en bilineni ise elbette sinema! 3 boyutlu filmleri izlerken oldukça eğlendiğimiz ise su götürmez bir gerçek çünkü kendimizi adeta filmin içinde gibi hissetmemizi sağlıyor. Çünkü 3d aynı anda hem derinlik, hem genişlik hem de yükseklik sağlayarak gerçek gibi görünmesine olanak tanıyor. Modern teknoloji çağının insanlara sunduğu en büyük hediye olan 3d; bir de sanattaki yerini alınca insanın gözleri bayram ediyor. Sinemada 3d yansıtmalar için uzun uğraşlar verildiği doğru. Ancak karakalem sanatı ile bunu kağıtlara yansıtan sanatçıların önünde saygı ile eğiliyoruz. 

3.  Eiffel Turuna Ne Dersiniz?

Üç Boyutlu Çizimler

İlginç çizimler arasında en çok etkilendiklerimizden birisi de Eiffel oldu. Sanki Paris’in dev sembolü kalkıp odamıza gelmiş hissini veren bu çizim; görenleri kendine hayran bırakmayı başarıyor. Sanatçının kendi eli ile verdiği bu gerçek gibi görünüm karşısında büyüleniyoruz adeta. Baktıkça hayranlığımızın daha da arttığı bu çizimi sizler ile paylaşmazsak olmazdı! 

4.  Sanatçılar İçin Büyük Bir Alkış!

Üç Boyutlu Çizimler

Hayatımızın her alanına giren üç boyut kavramının sanat ile buluşması bir harika! Zaten yetenek isteyen bir alan olan çizim, 3 boyutlu hale geldiği zaman insanı kendisine daha da hayran bırakıyor. Sanatçı; kafasında yansıtmak istediği görüntüyü bizler için gerçekmiş izlenimi ile ortaya çıkarıyor. Sokak sanatında da yaygın olarak kullanılmaya başlayan 3d çizimler; sosyal mesaj vermek için bile kullanılıyor! Arabaların yaya geçitlerinde yavaşlamasını sağlayan çizimler oldukça faydalı! Sokak sanatı ile buluşması ile de gerçekten keyif veren görüntüler ortaya çıkarıyor. 

5.  Aman Dikkat! Aşağıya Düşmeyin!

Üç Boyutlu Çizimler

Sokak sanatı ve sanatçıları eskiden pek sevilmese de artık pek çok alanda yer alıyorlar. Mucizevî etkiler yaratan çizimleri ile büyüleyen sanatçılar yalnızca sokaklarda değil alışveriş merkezlerinde, farklı tasarımlar isteyen evlerde de sanatlarını icra ediyorlar. Alışveriş merkezlerinde ise yaygın olarak ortaya çıkan ilginç çizim fikirleri sayesinde pek çok kişiyi kendilerine hayran bırakmayı başarıyorlar. Kusursuz bir perspektif ile alışveriş merkezinin tam ortasına farklı bir hayal gücü katıyor sanatçılar! Bu da alışveriş merkezlerinin ziyaretçi sayısını artırıyor tabii ki! 

6.  Her Yer Tablo!

Üç Boyutlu Çizimler

İlginç çizim önerileri yazımızda sizler için hazırladığımız bir diğer çizim ise sokakların yıkık dökük yerlerini değerlendiren sanatçılardan geliyor! Görsel olarak bizi rahatsız eden yerlerin sanatçılar tarafından fantastik bir dünyaya dönüşmesine tanık oluyoruz. Farklı fantastik karakterlerin duvarlarda, yerlerde hatta harabe yapılarda üç boyutlu olarak şekillenmesi inanılmaz bir görüntü sağlıyor.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.