sadsad x
asdasd
Annelere El Yapımı Yılbaşı Hediyeleri

Annelere El Yapımı Yılbaşı Hediyeleri

30 Kasım 2018

Kimi zaman sevdiklerimize özel bir hediye satın almak ve onlara dünyanın en iyi hediyesini vermek isteriz. Fakat her zaman için satın alınan hediyeler en güzel hediye olacak diye bir kaide yoktur. El yapımı hediyeler satın alınan hediyelerden her zaman daha anlamlı ve özeldir. Sizler de bu yıl kutlamasını yapacağınız yılbaşı için kendi el emeğinizi ve sevginizi kattığınız bir hediyeyi annenize armağan etmek isteyebilirsiniz. Eğer bu yılbaşında sevdiklerinizle birlikte bir yeni yıl kutlaması yapacaksanız ve hediyelerinizle bugünü taçlandırmak istiyorsanız sizlere özel 5 adet yılbaşı hediyesi fikri sunacağız.

Anneleriniz için tasarımını yapacağınız bu hediyeler için ressam olmanıza ya da çizim yapmaya yatkın olmanıza gerek yok! Her yaştan herkesin rahatlıkla yapabileceği bu hediyeler sayesinde annelerinize dünyanın en özel hediyesini verebilirsiniz. Çünkü bu hediye tamamen el emeğinizin ve hayal gücünüzün mahsulü olarak ortaya çıkacaktır. Her ne kadar dünyanın en güzel hediyesi sizler olsanız da anneleriniz için bu yılbaşında bir farklılık yapabilir ve dünyada bir eşi daha olmayan bir hediyeyi tasarlayıp, üretip ona sunabilirsiniz. Endişe etmeyin! Bu iş sandığınız kadar zor değil. Sizlere sunduğumuz yılbaşı hediye önerilerine göz atın. Bir tanesine karar verin ve yapmaya başlayın. İşte bu kadar kolay ve basit. Sizlerle paylaşacağımız 5 adet hediye fikrini evinizde yer alan malzemelerle ve kırtasiyelerden satın alacağınız malzemelerle bütçenize uygun bir şekilde yapabilirsiniz. Hem bütçenizi zorlamadan hem de kendine özel anlamıyla paha biçilmez bir değere sahip olan bu hediyelerin yapımını merak ediyorsanız, haydi başlayalım.

1. Porselen Bardak Yapımı

anneye el yapımı yılbaşı hediyeleri

Kahve ve çay içmesini çok seven bir annem var diyorsanız, bu hediye yapımı tam da size göre olacaktır. El yapımı yılbaşı hediyeleri içerisinde belki de yapımı en basit olan hediye porselen bardak yapımıdır. İhtiyacınız olan malzemeler; bir adet kağıt peçete, biraz ispirto, bir adet porselen bardak ve farklı renkler porselen boyama kalemleri olacaktır. 

anneye hediye

fiyat

Hediyenizin yapımına porselen bardaklarınızı bulaşık makinesinde yüksek sıcaklıkta yıkayarak başlamalısınız. Ardından kağıt peçete üzerine biraz ispirto dökün. İspirtolu peçeteyle porselen bardağınızın etrafını silin. Bu işlem yapacağınız çizimlerde ve boyama işlemlerinde renklerin daha canlı görünmesini sağlayacaktır. Ardından porselen boyama kalemlerinizi elinize alın ve hayal gücünüzü serbest bırakın. Bardaklarınızı dilediğiniz gibi süsleyin ve özel mesajlarınızı ekleyin. Hepsi bu kadar!

2. Pet Şişelerden Penguen Yapımı

anneye el yapımı yılbaşı hediyeleri

Evde kullanılmayan pet şişelerin değerlenmesini sağlayacak bir hediye fikriyle karşınızdayız. Bu hediye fikriyle dekoratif vazolar oluşturabilirsiniz. Süs eşyalarını çok seven anneleriniz için bu hediye fikri oldukça hoş olacaktır. Gerekli adımları fotoğrafta yer alacak şekilde yapmanız yeterli olacaktır. Penguenleriniz için yün ponpon şapka yapımı için daha önce sizlerle paylaşmış olduğumuz yünden ponpon yapımı yazımıza bakabilirsiniz.

3. Kurabiyeden Yılbaşı Ağacı Yapımı

anneye el yapımı yılbaşı hediyeleri

Eğer eliniz yemek yapmaya yatkınsa, anneleriniz için yapabileceğiniz hem damağınızda tat bırakacak hem de sevginizin lezzetini hissettirebileceğiniz bir tarifle karşınızdayız. 6 adet kurabiyeyle, bir yılbaşı ağacı yapabilirsiniz. Aşçılık konusunda usta biriyim diyorsanız, bu hediyeyi yapmanızı sizlere öneriyoruz. Dilerseniz hazır kurabiye de kullanabilirsiniz ya da kurabiyelerinizi kendiniz yapabilirsiniz. Kurabiyelerinizin arasını fotoğrafta da gördüğünüz gibi krem şanti ile doldurabilirsiniz.

4. Baş Harfinden Dekoratif Süs Yapımı

anneye el yapımı yılbaşı hediyeleri

Annenizin baş harfinin yer alacağı dekoratif bir süs eşyası yapmak ister misiniz? Yaklaşık olarak beş dakikada yapacağınız bu hediye ile annenize en güzel dekoratif ev eşyasını tasarlayabilirsiniz. El yapımı hediye fikirleri içerisinde olan bu fikri tüm sevdikleriniz için de tasarlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler; üç adet farklı renklerde kalın yün ip, tutkal, sert mukavva, kurşun kalem, makas ve süsleme eşyaları olacaktır. Mukavvanın üzerine annenizin baş harfini kurşun kalem yardımıyla çizin ve makas yardımıyla kesin. Ardından tutkalı sürerek yün iplerinizi yapıştırmaya başlayın. Sıra sıra yapıştırma işlemine devam edin. İpleriniz kuruduktan sonra süs eşyalarını yün üzerine yapıştırabilirsiniz. İşte hediyeniz hazır bile!

5. Mandallı Fotoğraflık Yapımı

anneye el yapımı yılbaşı hediyeleri

Annelerinizle birlikte çekilmiş fotoğraflarınızın yer alacağı mandallı bir fotoğraf albümü yapmak ister misiniz? Bütün gün ev işi ile uğraşan bir anneniz varsa bu hediye onların yüzünde hem tebessüm ettirecek hem de onları duygulandıracaktır. Birlikte yer alan fotoğraflarınızı polaroid şeklinde çıkartın. Kırtasiyeden de bulabileceğiniz küçük mandalları satın alın. Bir çamaşır ipinin üzerine sıra sıra fotoğraflarınızı mandallayın. Dilerseniz bu hediyeyi karton üzerine yapıştırarak verebilirsiniz. Dilerseniz iplerinizin ucuna mıknatıs ekleyerek buzdolabı magneti haline de getirebilirsiniz. Tamamen sizin hayal gücünüze kalmış…

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.