sadsad x
asdasd
Sevgiliye El Yapımı Hediyeler

Sevgiliye El Yapımı Hediyeler

15 Haziran 2017

Her ne olursa olsun, duygularınızı üzerinde taşıyacak olan her hediye değerli ve özeldir. Ancak kabul edelim ki, özellikle emek verilerek hazırlanmış olan hediyeleri ayrı bir yere koymak lazım gelir. Çünkü o hediyenin vücuda getirilmesinde zaman harcanmış, büyük emekler verilerek hazırlanmıştır. Dolayısıyla da üzerinde emek sarf edilen, sevgi katılan ve hatta başka bir şeyler yapmak varken sadece siz düşünülerek hazırlanmış olan her hediyenin hatırı da, anlamı da çok kıymetli ve yücedir. El yapımı hediyeler işte bu kategoride sayabileceğimiz hediyelerdendir. Eğer siz de biricik sevgilinize, 14 Şubat sevgililer günü veya yaklaşan doğum günü için el emeğinizle özel bir hediye yapmak istiyor ancak işe nereden ve nasıl başlayacağınıza karar veremiyorsanız, burada beğeninize sunduğumuz sevgiliye el yapımı hediyeler başlıklı yazımızı okumanızı öneriyoruz. Her biri kolalıkla hazırlanabilen, etrafınızdaki basit malzemelerle oluşturabileceğiniz bu hediyelerle sevgilinizin kalbini bir kez daha kazanacaksınız! Hadi iş başına...

Aşk hem seven; hem de sevilen kişi açısından emek isteyen güçlü bir bağlılıktır. Sizi her an düşünen, küçük veya büyük sürprizlerle ilişkinize renk katan biricik sevgilinize, siz de buradaki harika fikirlerle etkileyici bir biçimde kaşılık verebilir ve kalbindeki yerinizi sağlamlaştırabilirsiniz. Eminiz ki yaparken büyük bir zevk duyacağınız, dakikaların nasıl geçtiğini hiç anlamayacağınız ve tamamlanana kadar sadece sevgilinizi düşüneceğiniz bu romantik el yapımı hediyelerden her birini ayrı zamanlarda sevgilinize yeniden yapmayı düşüneceksiniz. İş tamamlandığında ortaya çıkartacağınız romantik eserinizle de gurur duyacağınızı bilmiyoruz hatırlatmaya gerek var mı? işin kolayına kaçıp, sevgilinize dışardan parayla satın alabileceğiniz hediyeler verken, kendi ellerinizle sevgilinize romantik bir hediye yapma fikri, sevgiliniz tarafından da büyük bir takdir göreceğinden emin olabilirsiniz. 

Gerek sevgilinizin (doğum günü, yoılbaşı gibi) özel bir gününü kutlamak, gerek her ikiniz için anlam taşıyan (evlilik yıldönümü veya 1. yıldönümünüz veya sevgililer günü gibi) özel bir gönlerinizde Ona sevginizi sunmak için bu romantik sürprizler tam da size göre. Ayrıca hatanızı telefi etmek adına sevgilinizden özür dilemek için de el yapımı hediyeler her zaman iş görecek ve sevgilinizi etkileyebileceğiniz anlamlı armağanlardandır. Sizin için seçmiş olduğumuz el yapımı sürpriz hediyeleri eminiz ki kolaylıkla siz de hazırlayabileceksiniz. Aralarında uçan balonlarla yapılabilecek sürprizlerden, mini sevgili kitabına, kalp şeklindeki pizza yapımından, fotoğraflarınızla hazırlayabileceğiniz sürpriz önerilerine kadar harika projeler bu yazımızda sizlerle olacak. Ben bunları yapamam veya bu konularda hiç becerim yok diye asla gözünüzün korkmasında da gerek yok! Zira bu yayınımızda zorluk derecesi basit olanlar, orta derece zorluğa sahip projeler ve çeşitli alet edevat gerektirecek zor projeler yer alıyor. Yani hem zevklerinize, hem de el becerilerinize uygun DIY projelerine buradan kolaylıkla ulaşabileceksiniz. Sizin için el emeği sürpriz yazımızda o kadar fazla sayıda ve bol seçenekli el yapımı hediye önerileri oluşturduk ki, internet aleminde böylesi bir çalışma yok! Hadi o zaman keyfini çıkartın...  Fikir vermek bizden, sürpriz yapmak sizden!

Sevgililere Özel Romantik El Yapımı Hediyeler

1-) Mini Romantik Şişe Yapımı

Sevgiliye el yapımı hediyeler

Sevgilinize duygularınızı mini minnacık şişeler içerisinde iletmeye var mısınız? Yapımı herkes tarafından kolaylıkla yapılabilecek bu romantik sürprizle sevgilinizi mest edeceğinizi garanti ediyoruz. İçerisine mini not kağıdı koyabileceğiniz nostaljik mini şişe için malzemelerde oldukça basit. Her yerden kolaylıkla satın alabileceğiniz ağzı mantar tıpalı şişe, içerisine biraz deniz kumu ve şişe içerisine sığdırabileceğiniz ölçüde mini bir not kağıdı. İşte hepsi bu kadar. Aşağıda mini şişenin yapım aşamaları resimlerle adım adım gösterilmiştir. 

Nostaljik şişe yapımı

Mantar tıpalı mini şişenin içerisine mini boyutlarda dekoratf süsler yerleştirerek el emeği bu projenizi daha da zenginleştirebilirsiniz. Not kağıdına yazacağınız mesajlarınızın da romantik sözler ya da önlü şairlerden dörtlükler yazabilirsiniz.  

sevgiliye el yapımı mini şişe

El yapımı mini mesaj şişesini tek başına sevgilinize hediye edebilir veya sevgiliniz için satın aldığınız tüm hediyelerinizi bu şişe ile süsleyebilirsiniz. Bu şekilde hem hediyenizi daha da sürpriz hale getirebilecek, hem de duygularınızı sevgilinize etkileyici bir biçimde geçirebileceksiniz. 

el yapımı hediye sevgiliye

Mini mesaj şişesi nasıl yapılır diye malzemeleri bir kenara not almak istiyorsanız, işinizi kolaylaştırmak adına bu proje için gerekli malzemeleri hemen sıralayalım; Cam şişe, Mantar, Deniz kumu ve deniz kabukları, Çengelli iğne, Kurdele, Yan keski, İnce zincir, ve kağıt,  malzemeleri 

sevgiliye el yapımı romantik sürpriz

sevgiliye el yapımı romantik hediyeler

Özellikle sevgililer günü için basit ama bir hayli etkileyici bir sürpriz düşünenler için nostaljik mesaj şişesi inanılmaz hoş bir sürpriz olacaktır. 

el yapımı romantik şişe

İster bir tane, isterseniz de her birine ayrı ayrı notlarınızı yazabileceğiniz birden fazla sayıda mini mesaj şişelerinden hazırlayabilirsiniz. Bu konuda sınır tamamen sizsiniz. 

2 -  Sevgiliye El Yapımı Kokulu Kalp Mini Çanta

Sevgiliye El Yapımı Hediyeler Kokulu Kalp

Eski kazaklarınızın ömrünü tamamladığını düşünüyorsanız, bu proje ilginizi çekebilir. İşte karşınızda eski kazaklarınızı yeniden değerlendirerek, sevgilinize hazırlayabileceğiniz kokulu kalp çanta! 

Sevgiliye El Yapımı Hediyeler Kokulu Kalp

Eliniz dikiş nakış işlerine yatkın ise veya çevrenizden bu konuda destek alabileceğiniz birileri varsa, El Yapımı Kokulu Kalp Çantanın yapımına geçebilirsiniz. Hazırlanması için eski kazak, iğne iplik, makas, kalp şeklinde kesilmiş karton, kurutulmuş gül kokulu yaprakları gibi basit araçlara ihtiyaç duyabileceğiniz bu harika el yapımı hediye ile, sevgilinize hatırlaık bir armağan verebilirsiniz.  

Sevgiliye El Yapımı Hediyeler Kokulu Kalp

Konumıuza giriş yaparken de söylediğimiz gibi, buradaki DIY projelerini yapamam diye gözünüz asla korkmamalı! Ayrıca çalışimalarınızın neticesinde ortaya çıkacak eserinizde mükemmeli veya kusursuzluğu aramayın deriz. Çünkü herkes zanaatkar veya sanatçı değil. Siz elinizden gelenin en iyisini yapmaya bakın! Önemli olan sevgilinize onu düşünerek el yapımı sürpriz bir hediye hazırladığınızı gösterebilmek. 

Sevgiliye El Yapımı Hediyeler Kokulu Kalp

Kokulu kalbin ölçüsüne siz karar verin. İster mini; isterseniz de avuç içine sığacak ölçülerde Kalp Çanta Yapabilirsiniz. Yukarıda resmini gördüğünüz kokulu kalp için A4 kağıdının yarısı ölçülerinde bir çalışma hazırlanmıştır. 

sevgiliye el yapımı romantik hediyeler

Bir öneri; Sevgilinize hoş bir sürpriz yapmak istiyorsanız mini kalp çanta üzerine o çok sevdiği parefümünüzden sıkabilirsiniz.  

Sevgiliye El Yapımı Hediyeler Kokulu Kalp

Kazağın etrafını birbiri ile uyum sağlayan dilediğiniz renkte ipliklerle dikebilirsiniz. Dikim işlemine dilediğiniz noktasından başlayabilirsiniz. Sevgiliniz hazırlayacağınız bu harika ve unutulmaz projeyi nasıl değerlendirebilir? Mesela anahtarlığı üzerine asabilir, kitapları içerisinde saklayabilir, çantasında taşıyabilir ve en önemlisi de sizi özlediği her an kokunuzu içine çekebilir:) 

sevgiliye romantik el yapımı hediyeler

Yukarıdaki mantıkla benzer şekilde keçe kumaşla hazırlayabileceğiniz el yapımı kalp el ısıtıcı, sevgilinize kış aylarında yapabileceğiniz ufak ancak mükemmel bir sürpriz olacak. İçerisaini pirinç taneleri doldurup, hoş kokması için lavanta koyarak hazırlayebileceğiniz bu proje özellikle hanımlar için oldukça kolay olacaktır! Dikim işlemi bittikten sonra keçe kumaşı bir mikrodalga fırında 20 ile 30 saniye kadar ısıttıktan sonra artık kullanabilirsiniz.

karikatürlü kupa

Soğuk kış aylarında cebinizde taşıyabileceğiniz keçe kumaştan el emeği ısıtıcı ile elleriniz uzun bir süre sıcacık kalacak.

3 - Fotoğraflı Kolye Sürprizi

Sevgiliye el yapımı romantik hediyeler

Fotoğrafların anlamı büyüktür. Çünkü, fotoğraflar anı ölümsüz kılar. İşte karşınızda son dönemlerin en popüler ve fenomen hediyesi olan el yapımı fotoğraflı kolye! Eğer siz de özel gün hediyesi olarak sevgilinize tek düze hediyeler vermekten sıkıldıysanız, içerisine her ikinizin de birlikte olduğu özel bir fotoğrafınızı yerleştirerek, sevgilinize fotoğraflı kolye yapabilirsiniz. 

Sevgiliye romantik el yapımı sürprizler

Aksesuar ve takı mağazalarında onlarca farklı modelde kolye bulunabiliniyor. Ancak hiçbiri bu kolye kadar değperli olamaz! Birincisi, tamamen sizin ellerinizden çıkma bir kolye, ikincisi isa sadece size özel! Maket bıçağı, kolye zinciri, şeffaf kolye ucu, yapıştırıcı ve fotoğrafınızla hazırlanacak olan bu romantik proje ile, kız arkadaşınıza boynundan asla indirmek istemeyeceği mükemmel bir kolye armağan edeceksiniz. Bir öneri isterseniz hediyenize nostaljik bir hava vermek için resimlerinizi siyah beyaz olarak hazırlayın!

4- El Yapımı Aşk Kavanozu

El Yapımı Aşk Kavanozu

Son derece şık ve romantik hazır hali Hediyemen.com da satılan Aşk Kavanozunu siz kendi ellerinize hazırlamaya ne dersiniz? Bir kavanoz dolusu aşk sözleri ile sevgilinize hislerinizi en güzel biçimde iletebilirsiniz. Aşk kavanozu içerisine ne gibi sözler yazılmalı? Epğer bu konuda fikir edinmek istiyorsanız, size örnek olması açısından aşağıda yer alan aşk sözlerinden istifade edebilir ve yaratıcılığınızı kullanarak sevgilinize Yılın her günü için 1 aşk mesajı içeren aşk kavanozunuzu hazırlayabilirsiniz.

Aşk Kavanozu İçerisine Yazılabilecek Örnek Romantik Mesajlar

1-) Sakın uzaklara gitme Sevgilim! Bugün de, yarın da sen bana lazımsın.
2-) Ellerimiz hiç ayrılmasın Bitanem! Benim kalbim hep senin evin olacak.
3-) Sen hiç ağlama olur mus evgilim! Çünkü bir gülüşüne bu hayatımı feda ederim.
4-) Güzel gözlü birisi var tanıdığım. Ve ona her geçen gün daha da aşık oluyorum.
5-) Böyle gözlerim kapalı sevsem seni. Varlığını hissederek, kokun üzerime sine sine.
6-) Nefes almak bir canlı için ne kadar ihtiyaç ise, bu hayatta benim tek ihtiyacım SENSİN!
7-) Bundan sonra kalbim, senin için çarpacak.
8-) Herkese senden bahsetmek istiyorum! Dünümde, bugünümde ve yarınımdasın….
9-) Gölgeler düşse de yüreğinin üstüne, güneşini sakın söndürme! Umut yoksa yaşam çok uzak kalır insana. Unutma senden bir tane daha yok bu dünyada!
10-) Gözlerinin güzelliğini kimden aldın bilmiyorum ama, ben gözümü senden alamadım.
11-) Güzelsin, şirinsin, çektiğim çileme tek bahanesin.
12-) Hani gözler var ya, sözleri anlatır; Hani sözler var ya gözleri ağlatır; Hani anlar var ya değeri çok geç anlaşılır, bir de aşk var, o da seni bana anlatır.
13-) Hayatını anlat deseler, ben hep senden bahsederim.
14-) İstemem sevilmeyi, sevilmek sensizlikse kalsın!
15-) Benim misler gibi kokan Sevgilim! Galiba sen cennetten geldin. Çünkü kokun cennet gibi.
16-) Nefes almadan önce senin kokunu içime çekmek istiyorum.
17-) Oysa bilirsin ki, en tutkulu öpüş avuç içini öpmektir.

sevgiliye sürpriz anı kutusu


18-) Renklerden maviyi, çiçeklerden gülü, mevsimlerden baharı, ama her şeyden çok da SENİ SEVİYORUM...
19-) Saat kaç olursa olsun, beni her saat arayıp soran sevgilime aşığım.
20-) Bu aralar bir haller oluyor bana! Neden se sabah uyanınca ilk sana sarılmak istiyorum. Galiba ben sana deliler gibi Aşığım.
21-) Sabah uykusu kadar sevebileceğin biri lazım insana. Sen gibi, senin gibi, birazda sana benzeyen.
22-) Sana bir fu gibi berrak, bir çiçek gibi sevgi yüklü, gökyüzü gibi yalın, okyanuslar kadar derin, kelimelere sığmayacak kadar büyük bir sevgim olduğunu asla unutma!
23-) Sen benim görmek için bakmaya gerek bile duymadığım ezberimsin.
24-) Seni çok seviyorum AŞKIM! Sen benim hayatımın anlamısın.
25-) Gönlümdesin, aklımdasın, yüreğimdesin. Sen her zaman benimlesin. Çünkü sen benim kalbimi kaplayan bir meleksin.
26-) Sen bir pınarsın içilen ama kanılmayan, seni seveni yanıltmayan, varlığına asla doyulmayan, yokluğuna dayanılamayan.
27-) Sen hep gülümse ki, yüreğinin güzelliği gülüşlerinde canlansın.

Anı Çerçevesi

28-) Uzak da olsan, hep yakınımdasın! Çünkü sen nerede olursan ol, benim sevgim hep kalbimde.
29-) Sevgilim, SEN başka kimsede bulamadığım en büyük huzurumsun.
30-) Tanrım seni benim için gökyüzünden bir melek olarak indirdi.
31-) Sevgi anlaşmak değildir, nedensizde sevilir. Bazen küçük bir an için, ömür bile verilir.
32-) Şimdi daha iyi anlıyorum ki, nefes almak değilmiş yaşamak, ateşlerde yanmak gibi bir şey seni severken sensiz kalmak.
33-) Tekrar tekrar dinlediğim şarkılar gibisin. Bazen üst üste yüz kere seviyorum seni.

Aşk Dolu Kutu

34-) Uzakken bile bir nefes kadar yakınımdasın.
35-) Varsın iki göz odalı bir evimiz olmasın. Yeter ki senin iki gözünde bende olsun.
36-) Yalansız dolansız bir aşktır benimkisi, kimse bilmez içimdeki seni, derdimin dermanısın, sevgin içimde ebedi, kimse durduramaz içimdeki sevgini. Seni Hep Seveceğim...
37-) Yalnız seninle olduğum zaman değil, senden ayrı kaldığım zaman da seninleyim Aşkım
38-) Yanımdayken doyamadığım, olmadığında dayanamadığımsın.
39-) Yok mu senin boynunda yaşamanın bir yolu?
40-) Aklımda işin yok! Durup durup gelme aklıma. Yanıma gel, olay tamamen kalbimde.

5 -) Fotoğraflarınızı Birleştirerek Duygularınızı Anlatın!

sevgiliye el yapımı sürpriz hediyeler

Sevgilinize, fotoğraflarınızla unutamayacağı bir sürpriz yapmaya var mısınız? Düşünsenize sevgilinize evlenme teklifinde bulunmak istiyorsanuz ve yulkarıdaki gibi onlarca fotoğraflarla bu teklifinizi Ona iletiyorsunuz. "Benimle Evlenir misin?" veya "Seni Çok Seviyoum" mesajı içeren böylesi bir e-postayı alan veya WhatrsApp'tan bu tarz bir mesaj alan sevgiliniz kesinlikle bayılacaktır. Ancak bu harika sürpriz için resimlerinizi nasıl sıralayacağınız konusunda önceden çalışmanızın bir profasını yapın! Daha sonra bir fotoğraf düzenleme editörü yardımıyla resimleri aynı ölçülere getirerek TEK BİR RESİM olarak birleştirin. Bu proje bir harika ne diyelim! 

sevgiliye sürpriz el yapımı hediyeler

Evlilik teklifi içeren yuklarıdaki fotoğrafa alternatif olarak, yine zekice kurgulanmış ve resmin genelinde onlarca fotoğrafla kalp şekli oluşturulmuş harika bir çalışma.

6- LED Işıklarla Süslenmiş Kalp Resim Çerçevesi

Kalp şeklinde LED resim çerçevesi

Fotoğraflarla sürpriz yapmak, son dönemlerin yükselen trandi. İşte buna en güzel örneklerden biri de yukarıda bitmiş halini görebileceğiniz Fotokolaj kalp şeklinde LED'li resim çerçevesi. Dekoratif olduğu kadar romantik de bir hediye olan bu güzel çalışmadan siz de hazırlayarak sevgilinize harika bir sürpriz yapabilirsiniz.

Işıklı Kalp Pano

Dilerseniz, Hediyemen'de satışa sunduğumuz ve gerçekten de sevgilinize inanılmaz bir mutluluk yaşatacak bu el emeği göz nuru ışıklı anı çerçevesini sevgiliniz bizim aracılığımızla gönderebilirsiniz. Aynı gün kargoya teslim ve kaliteli bir baskıyla hazırlanan kalp şeklinde ışıklı led Pano, gerçek bir emek kokuyor.

7- Duvarda Kalp Şeklinde Fotoğraf Köşesi

sevgiliye el yapımı hediyeler

Uzun süren aşk yaşamınızda eminiz ki hem sizin, hem de sevgilinizin unutamayacağı özel anılarınız ve değerli hatıralarınız olmuştur. İşte bu el yapımı proje de tam da bunun üzerine inşaa edebileceğiniz oldukça romantik bir çalışma! Duvarınızın bir köşesini aşkınıza ayırmaya ne dersiniz? Renkli bir yazıcıdan en sevdiğiniz fotoğraflarınızı bastırın ve her fotoğrafınızın altına da renkli el işi kağıtlarına düşüncelerinizi ve duygularınızı yazarak sevgilinize şiir gibi romantik bir sürprize imzanızı atın!

8- Sevgiliye Ucunda Romantik Notlar Yazılı Uçan Balon Sürprizi

Uçan balon sürprizi

Yaşı ne olursa olsun her kadının böylesi bir sürprizi hayattayken görmeye hakkı var diye düşünüyoruz! Aslında bizim dememize gerek yok çünkü kadınlar böylesi sempatik ve romantik sürprizlere bayılır. Muhtemelen size, sevgilinize uçan balonlarla sürpriz yapma fikri çocuksu gelecektir. Ancak, gerçekten de etkisi kanıtlanmış, garantili mutluluk içeren bir sürpriz. Mutlaka yapın deriz.

bir oda dolusu balon sürprizi

Bunun için önünüzdeki tek engel, uçan balonları mahallenizden geçerken gizli bir şekilde evinize sokmak:) İşin şakası bir yana, rengarenk uçan balonlar ve ucuna asacağınız romantik aşk mesajlarıyla evlilik yıldönümünüzde sevgili eşinize bir hayli romantik bir sürpriz yapabilirsiniz.

9- Kalp Şeklinde Pizza

sevgiliye el emeği sürprizler

Canınız bu akşam yemeğinde pizza mı çekiyor? Erkek arkadaşınıza akşam yemeğinde dışardan hazır pizza söylemek yerine, kendi ellerinizle şöyle nefis bir pizza hazırlamaya var mısınız? Ancak bu pizzayı diğerlerinden daha iştah açıcı ve özel kılan bir yanı var; çünkü bu pizza kalp şeklinde! Biraz zahmetli ve uğraştırıcı olacak ama sonucunda yaşayacağınız mutluğa ve yanaklarınıza kondurulacak bir öğpücüğe fazlasıyla değer öyle değil mi? O zaman hemen şimdi alın kağıdı kalemi elinize ve kalp şeklinde pizzanın nasıl yapılacağının tarifini yazın;

sevgiliye el yapımı sürpriz hediyeler

Kalp Şeklinde Pizza Yapımı İçin gereken Malzemeler

** 1 paket yaş maya
** 3,5 su bardağı un
** 1 su bardağı ılık su
** 1,5 çay kaşığı toz şeker
** 1 çay kaşığı tuz

Evde Kolay Pizza Hazırlanışı;

1. ADIM: Pizza yapımında karşılaşılan en büyük zorluk, hamurunun tutturulamamasıdır. Ancak hiç meraklanmayın, lezzetli bir pizza hamuru yapımı için size bu işlem için güzel ip uçları vereceğiz. Öncelikle pizza hamuru hazırlayacağınız çalışma masanızda rahat çalışabilmeniz için kendinize genişçe bir yer ayırın! İşe ilk olarak bu su bardağına ılık su doldurun. Su Bardağı içerisine 1 paket yaş maya ile birlikte toz şeker atın ve iyice karıştırın. Ardından bu karşımı 15 ila 20 dakika kadar oda sıcaklığında bekletin.

2. ADIM: 20 dakşka sonra tuz ve unu azar azar karşım içerisine dökerek yavaşça yoğurmaya başlayın. Bu işlemden sonra hamurunuzun üstünü bir bez örtü serin ve hamurunuzun kabarması için oda sıcaklığında yine 15-20 dakika kadar beklemeye bırakın! Pizza hamuru yaklaşık 2 kat kadar büyüklüğe ulaştıktan sonra yeniden yoğurmaya başlayın! Artık hamurla işimiz tamam! 

3. ADIM: Şimdi sıra hamurumuza KALP şekli vermeye geldi. Bunun için de kalp şeklinde kalıptan yararlanıyoruz. Pizza hamurunu ince şekilde açtıktan sonra, kalp şeklindeki metal kalıbı hamurun üzerine bastırarak kalp şekli oluşturun! 

4. ADIM: Hamurumuza kalp şekli verdik! Eğer bu benim için yeterli diyorsanız, pizza içerisindeki sucuk veya salamlara kalp şekli vermenize gerek yok! Ancak başladığım işi layıkıyla yaparım diyorsanız, Pizza hamuru üzerine kullanacağınız malzemelere de kalp şekli vererek, romantiklik etkisini bir tık daha öteye taşıyabilirsiniz. Kesme tahtası üzerine kangal sucuğu koyun ve ince ince kıyın. Ardından küçük kalp şeklindeki kurabiye kalıplarını sucuk dilimleri üzerine bastırarak kalp şekli elde edebilirsiniz.

5. ADIM: Pizza hamuru üzerine iisteğinize bağlı olarak sos veya ketçap dökebilirsiniz. Ardından pizzanın olmazsa olmazı olan rendelemiş kaşar peynirini pizza hamuru yüzeyine serpiştirin. Son olarak da kaşar peynirinin üzerine kalp şeklindeki sucuklarınızı özenli bir şekilde yerleştirin.

6. ADIM: Fırına hazır hale gelen kalp şeklindeki pizzanızı 200 ile 220 derece sıcaklıktaki fırına verme zamanı! Yaklaşık 25-30 dakika kadar pizzanızı pişirin. Ancak önemli uyarı, fırınınızı 20 dakikadan sonra ara ara kontrol etmenizde yarar var! Ve artık Final Zamanı! Sevgilinizi mutluluktan havalara uçuracak kalp şeklindeki pizzanız artık yenilmeye hazır! 

10- Duvardaki Romantik Post IT Notlar

Sevgiliye el yapımı romantik sürprizler

Genellikle ofiste çalışma masamızın üzerinde yer alan rengarenk kendinden yapışkanlı Post IT kağıtlarıyla yine sevgilinize acayip romantik bir sürpriz yapabilirsiniz. Tüm bu not kağıtlarını bir günde yazabiliyorsanız ne ala! Ancak yazamıyorsanız bunun için bir hazırlık yapmanız gerekecek.

Sevgiliye el yapımı romantik sürprizler

Mesela iş yerinde boş kaldığınız vakitlerde, sevgilinizle ilgili aklınıza gelen bütün düşüncelerinizi, varsa kısa dörtlükler halinde şiirlerinizi, sevgi ve aşk temalı sözcüklerinizi masanızdaki post IT kağıtlarına yazın! Daha sonra ise doğum günü veya yıldönümü sürprizinizi bu kağıtları duvarınıza veya banyonun aynası yapıştırarak sevgilinize gösterin. Böylesi emek verilerek hazırlanan bir çalışmaya şapka çıkartılır.

11- Kalpli Kartlara Sevgi Dolu Mesajlarınızı Yazın!

Sevgiliye romantik el yapımı sürprizler

Sevgilinize sürpriz yapmak için yeter ki bir bahaneniz olsun! Dediğimiz gibi fikir vermek bizden, hazırlaması sizden! En favori renklerinizle, ya da aşk renkleri olarak bilinen kırmızı, pembe renkteki el işi kağıtlarını kalp şeklinde keserek, üzerine sevgi mesajlarınızı, romantik doğum günü kutlama sözlerinizi yazarak erkek sevgilinize oldukça romantik bir hediye hazırlayabilirsiniz. Belki merak ediyorsunuzdur kağıtları düzgün bir şekilde nasıl kalp tasarımlı kesebilirim? Bunun için Google a kalp kağıdı kesme makinesi diye yazarak fiyatı 25-30 TL arasında yer alan ve bize göre oldukça makul olan kalp kesme makinesinden alabilirsiniz. Daha sonras bu makineyi diğer özel el yapımı hediye projelerinizde de kullanabilirsiniz. 

Kırmızı Kalp Mesaj Kağıtları

Kalp şeklinde mesaj kartlarını hazır şekilde satın almak isterseniz, 30'lu, 50'li ve 100 adetli opsiyonlarla satışa sunduğumuz kalpli mesaj kartlarını Hediyemen.com dan güvenle satın alabilirsiniz. 

12- Yaşadığımız Şehirler Harita Sürprizi

Sevgiliye el yapımı romantik hediyeler

İşte bu el yapımı hediye projesi de, aşklarını farklı şehirlerde yaşamak zorunda kalan çiftler için. Uzaktaki sevgilinize bu el yapımı hediye projesi ile inanılmaz romantik bir sürpriz yapabilirsiniz. Haritadan yaşadığınız şehir ile, sevgilinizin yaşadığı şehiri gösteren sayfaları kopartarak, ortası kalp şeklinde kesilmiş beyaz bir kağıdın arasına geçirin. Daha sonra ise beyaz kağıdın altına  "Har zaman kalbimdesin bunu sakın unutma! Seni Çok Özledim" şeklinde veya kalbinizden geçen özlem dolu sözlerinizi yazarak bunu çerçeveletip sevgilinize hediye edin! Kaşırılmaması gereken harika bir DIY projesi.

13- El Yapımı Aşk Mandalları

Sevgiliye El Yapımı Sürprizler

Sevgilinize yapacağınız orijinal, yaratıcı ve romantik sürprizlerle onu her an düşündüğünüzü belli edebilir ve bu şekilde ilişkinizi daha da renklendirebilirsiniz! Unutmayın ki sürpriziniz küçük olsa bile, sevgilinizin duygu dünyasındaki etkileri oldukça büyük olacaktır. İşte bu sefer ki sürpriz önerimiz ise, sevgilinize, Ona verdiğiniz değeri oldukça şaşırtıcı bir araç olan mandallar.

sevgiliye el yapımı hediyeler

El yapımı Mesajınız Var Mandalı çok fazla zaman almayan, hazırlşanması ise adeta çocuk oyuncağı olan süper bir sürpriz. Mandalın ön yüzüne kalemle bir mektup resmi çiziniz ve arka tarafına da "I Love veya Seni Seviyorum" tarzında mesajınızı içeren kağıt ya da beyaz bir kumaş yapıştırın. Hepsi bu kadar...

14- El Yapımı Kinder Surpriz Yumurta

sevgiliye el yapımı romantik sürprizler

Miniklerin çikolatasının lezzetşne ve içerisindeki minik oyuncağına bayıldığı yumurta şeklindeki sürpriz Kinder Çikolataları hepimiz çok iyi biliyoruz. İşte bu el yapımı romantik sürprizimiz çikolatayla ilgili bir şey değil ancak, sevgilinize çok tatlı bir sürprize dönüşecek el yapımı yumurta sürprizi. Yapımı oldukça kolay olan ve içerisine mesajınızı yerleştirerek sevgilinize armağan edebileceğiniz El Yapımı Kşnder Sürpriz Yumurtayla Onu çok ama çok mutlu edeceğiniz garanti. Bu şaşırtıcı sürprizi sevgilinize, 1. yıldönümünüzde veya  sevgililer gününde yapabilirsiniz. 

el yapımı romantik sürprizler

Gerekli Malzemeler: Sürprizimiz yumurtayla ilgili olacağı için en az 2-3 adet yumurta! Fazla sayıda söylememizin nedeni olası hatalarınızda yanınızda yedek olması içindir. Sulu boya, iğne, kalem, kağıt ve kare şeklinde küçük kraft kutu.

Sevgiliye romantik el yapımı sürprizler

Hazırlanışı: İlk olarak yumurtanın sivri tepesindeki kabuğunu iğne ile delerek (içerisine sürpriz notunuzu rulo yerleştirebileceğiniz genişlikte) yumurtanın içindeki akını ve sarısını bir kaba boşaltın! Bu adıma özellikle dikkat edin çünkü projenin en fazla dikkat gerektiren kısmı orası! Sonrasında ise saç kurutma makinesini yumurtanın delik açtığınız kısmına tutun ve yumurta kabuğunun tamamen kurumasını sağlayın! Tamamen kuruduktan sulu boya ile yumurta kabuğunun üzerini istediğiniz renklerle ve figürlerle boyayın! Yumurta kabuğu üzernde uygulama yaparken dikkatli olmaya çılın! Emekleriniz boşa gitmesin. Sonrasında ise  ince kesilmiş bir kağıt üzerine sevgi mesajınızı yazarak kağıdı ince bir şekilde kıvırınve delikten içeri yerleştirin. Son adımda ise, yumurtanızı şık bir hediye kutusu içerisinde sevgilinize armağan edin. Hadi hayırlısı:)))

15- Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler Sürprizi

Senin Hakkında Hissettiğim Şeyler Kartları

Sevgilinize yıldönümü için kendi çabalarınız ve yetenekleriniz ölçüsünde süper bir hediye hazırladınız! Peki bu hediyenizi daha şirin ve sempatik bir hüviyete sokmak istemez misiniz? Tüm el yapımı projelerinizde kullanabileceğiniz ve çalışmalarınıza romantizm katacak harika bir hediye isterseniz, Senin Hakkında Hissettiğim Şeyler Kartları tam da size göre. Özel illustrasyonlarla hazırlanmış olan ve sadece Hediyemen.com da bulabileceğiniz birbirinden etkileyici sözler ve tasarımlar bu romantik kutuda sizinle. Sevgililer Günü için oldukça romantik bir DIY projesi ile kaşınızdayız! Sevgiliniz için herkeste bulunan hazır hediyeleri almaktan sıkıldıysanız yazdırılabilir aşk kuponu kitabı tam da size göre bir DIY projesi! Üstelik kendi elleriniz ile hazırlayacağınız bir hediye sevgilinizi daha çok mutlu edecektir! İster kız arkadaşa ister erkek arkadaşa! Hiç fark etmez! Her iki cinse de yapılabilecek bir hediye olan bu aşk kuponları gören herkesin dikkatini çekecek!

Mini Polaroid Çerçeve

Ayrıca yapması da oldukça basit! Yazdırılabilir aşk kuponlarını oluşturabilmek için herhangi bir ekstra yeteneğe ihtiyacınız yok! Bilgisayardan ücretsiz olarak yazdırabileceğiniz aşk kuponları size neredeyse 0 maliyete mal olacak! Yani hem sevgilinizi mutlu etmek hem de kendi bütçenizi korumak istiyorsanız bu aşk kuponlarını mutlaka yapmalısınız! İnternet üzerinden bulabileceğiniz aşk dolu sözleri uygun ebatlarda yazdırarak aşk kuponlarınızı dilediğiniz şekilde oluşturabilirsiniz! Sınırlama yok! Hatta isterseniz kendi duygu ve düşüncelerinizi yazabilmek için boş kuponlar da hazırlayabilirsiniz! Kendi eliniz ile yazacağınız anlamlı sözler, sevgilinizi gönülden fethedecektir! Hem çok sıra dışı hem de %100 el yapımı yazdırılabilir aşk kuponları yapılış aşamalarına bir an önce geçmeye ne dersiniz? Öyleyse bu romantik DIY projesine bir an önce başlayalım!

16- Sevgiliye El Yapımı Aşk Kupon Kitabı

El Yapımı Kupon Kitap

Resimlerde de gördüğünüz gibi yazdırılabilir aşk kuponlarını dilediğiniz internet linkinden indirebilirsiniz! Kişisel kullanım için bu resimleri indirmenizde hiçbir sakınca yok! Aşk kuponları için ölçünüz 20x10 ölçülerindedir ve sayfalara yazılacak yazılar da 21x25 cm kağıt üzerinde iyi yazdırılacaktır. Kuponlarınızı yazdırırken daha dayanıklı ve uzun ömürlü olması için A4 kağıtları yerine kuşe kağıt ya da kartonlara yazdırmanız daha iyi olacaktır!

el emeği kupon kitap

Yapmanız gerekenler oldukça basit! Tek yapmanız gereken kuponları indirip onları uygun ölçülerde kesmek! Ardından, ucundan delikler açın ve güzel bir kitap haline getirmek için şeritten geçirin. Ve işte bu kadar!

romantik el yapımı kupon kitap

Sevgilinize hediye etmek için yazdırılabilir aşk kuponlarınız hazır! Romantik anların keyfini çıkarmanın artık tam zamanı! Ellerinize sağlık!

sevgiliye hediye

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.