sadsad x
asdasd
Babaya El Yapımı Hediyeler

Babaya El Yapımı Hediyeler

13 Mayıs 2017

Babalar günü veya babanızın doğum günü için bir hediye arayışına mı girdiniz? Haliyle zorlanıyorsunuz. Artık yıllardır devamlı alınan ve her sene birbirini tekrar eden hediyeler çok da ilgi çekici olmamaya başladı. Yeni hediye arayışına giriyor ve bir türlü fikir bulamıyor olabilirsiniz. Peki, hiç mağazalardan çıkıp daha farklı hediyeler düşünmeyi denediniz mi? Yani artık hazır birşey almak yerine belki de kendi üreteceğiniz bir hediyenin daha değerli olabileceğini biliyor musunuz? Bunun için birkaç fikri derledik. En güzel Babaya El Yapımı Hediye fikirlerini sizler için bir araya getirdik ve yapılışları ile birlikte detaylı olarak anlattık. Böylece sizlerde evinizde kolaylıkla bu hediyeleri hazırlayabilir ve babanıza özel bir günde hediye edebilirsiniz.

Bu tip hediyeler babanızı hem çok duygulandıracak hem de kendisi için çok kullanışlı olacaktır. Babanıza hediye vermek için mutlaka babalar günü gibi özel bir gün olmasına gerek yok. Yılın her günü babanıza hediye yapmak için ideal. Bize gözü gibi bakan her düştüğümüzde yanımızda olan canım babalarımıza vereceğimiz el yapımı hediyeler çok değerli olacaktır. Bu sayede hem onun beğeneceği bir hediye yapabilir hem de uzun yıllar boyunca baktıkça sizi hatırlamasını sağlayabilirsiniz. Özellikle erkekler söz konusu olunca hediye almak cidden zor olabiliyor. Babanıza vereceğiniz bu el yapımı hediyeler şahane fikirler olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede dilediğiniz gibi hediyenizi şekillendirebilir, güzel bir kutuya koyarak babanıza verebilirsiniz. Babanızın doğum günü, babalar günü hediyesi ya da bunun dığında anne ve babanızın evlilik yıl dönümü hatta kendi doğum gününüzde bile babanıza hediye yapabilirsiniz. Neticede bu hayatta olmanızı ona borçlusunuz. Hadi güzel el işi hediyelerimizi yapalım. Başlıyoruz…

Taşlardan Resim Çerçevesi

babaya el yapımı hediyeler

Babanıza onu oldukça fazla duygulandıracak bir hediye verebilirsiniz. Hem de yapımı son derece kolay. Özellikle çalışan bir babanız var ise bu çerçeveyi iş yerinde veya evindeki çalışma odasında dekor olarak kullanabilir ve baktıkça sizi hatırlayabilir. Öncelikle yapmanız gereken bir sahil kenarından ufak taşlar toplamak olacaktır. Bu taşların küçük parmağınızın baş kısmından büyük olmamasına dikkat edin. Eğer sahilden taş bulamıyorsanız, hediyelik eşya satan dükkanlardan hoş taşlar bulabilirsiniz. Daha sonrasında dilerseniz hazır ahşap bir çerçeve alabilirsiniz dilerseniz de bir mukavva bulup onu çerçeve haline getirebilirsiniz. Seçim size kalmış. Tüm bunları yaparken bir fotoğrafçıdan babanızın en çok hoşuna gideceğini düşündüğünüz bir fotoğrafı da bastırmayı rica etmeyi unutmayın. Eve geldiğinizde aldığınız veya hazırladığınız çerçevenin üzerine taşları sıra ile yapıştırın. Çerçevenin içine de bastırdığınız resmi yerleştirin. Yapıştırıcının iyice kuruduğundan emin olmalısınız aksi takdirde taşlar düşebilirler. Çerçevenin daha sağlam olması adına tutkal veya japon yapıştırıcısı kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Böylece taşlar uzun süre sabit durabilirler. Dilerseniz taşların üzerine de siyah bir keçeli kalem ile yazı yazabilir ve ufak esprili notlar düşebilirsiniz. Eğer ki taşların üzerine yazı yazmayı düşünüyorsanız, seçeceğiniz taşların açık renkli olmasına özen göstermelisiniz. Babaya El İşi Hediye olarak verebileceğiniz bu harika çerçeve hem onu çok duygulandıracak hem de ofisinde güzel bir dekor havası yaratacaktır.

babaya el yapımı hediyeler

Hayatımızın her anı için özel bir yere sahip olan, daha küçücük bebekken bile örnek aldığımız ilk insanlardan olan babalarımız, hayatımızın her anında bizim yanımızdadır. Bizler de onlara olan bağlılığımızı gösterebilmek ve onları da özel günleri dışında da mutlu edebilmek adına bazı sorumluluklara sahibiz. Burada, çoğu zaman babamız için alacağımız küçük hediyeler yani gömlek, saat ya da kazak gibi hediyeler onları mutlu ediyor olsa da, biz her zaman için daha fazlasını yapmak durumundayız. Bunun için de babaya el yapımı hediyeler konusunda araştırma yapabilir, onu mutlu edebilecek hediyelerin yanı sıra el emeği hediyelerimiz ile de onları fazlası ile duygulandırabiliriz. Bunun için onlarca farklı hediyeden söz etmemiz mümkündür. 

el yapımı babalar günü hediyesi

Babaya el yapımı hediyeler konusunda harekete geçmeden önce, babamızı ne kadar iyi tanıdığımıza, onunla ilgili geçmişten ne gibi hatıraların şuan yanımızda olduğunu bir kere daha düşünmemiz gerekmektedir. Bu düşünceler sonucunda, hem babaya el yapımı hediyeler konusunda kendi fikirlerinizi üretme şansına sahip olacaksınız hem de aşağıda belirteceğimiz hediye alternatiflerini geliştirme konusunda da bir o kadar başarılı sonuçlar elde edebileceksiniz. Eğer babanızın babalar gününü kutlamak için bir hediye yapmak istiyorsanız hem kısa bir süre içerisinde yapabileceğiniz hem de çok anlamlı olan yukarıdaki görseli baz alabilirsiniz.

babaya el yapımı hediye

Burada ilk yapmanız gereken babanıza yapacağınız hediyenin hangi renkte olduğuna karar vermektir. Renk seçimi konusunda açık renkleri tercih ederseniz, hediyenin üzerine yazacağınız sözlerin daha okunaklı ve anlaşılır olması sonucu ile karşı karşıya kalacaksınız. Bundan dolayı sade beyaz bir rengin yanında mavi ya da sarı gibi açık renkleri tercih edebilirsiniz. Sonrasında da seçeceğiniz kalın bir kağıt ya da kartona, elinizi koyarak hem sağ hem de sol elinizi çizmelisiniz. Sonrasında da bir makas yardımı ile çizdiğiniz bu el şekillerini kesmelisiniz. El şekillerini çıkardıktan sonra, bunların adeta bir akordiyon gibi açılmasını sağlamak için görseldeki gibi bir parça yapmanız gerekmektedir. Bunu da yine kullandığınız kartondan bir bölüm keserek kısa bir sürede yapabilirsiniz. Sonrasında da hediyenizin dilediğiniz bölümüne babanızın özel gününü kutlayan ve onu sevdiğinizi belli eden sözler yazabilirsiniz.

babaya el yapımı hediye

Sağdaki resimde iki adet saksı, kravatlarla süslenmiş ve içleri şekerlerle doldurulmuş. Saksıların üstünde "Happy Father's Day!" yazılı bayraklar var. Soldaki resimde ise çeşitli süslemelerle kaplanmış ve "En İyi Baba" yazılı bir kupa görüyoruz. Çiçek vazolarını tatlılarla doldurup renkli kravatlarla süsleyin. Babanız için bu hediyeyi hazırlamak için bir veya daha fazla vazoyu akrilik boyayla renklendirin. Kumaş veya kartondan küçük kravatlar yapın ve bunları her bir vazoya yapıştırın. Ardından, şekerlerle doldurduğunuz vazolara, kağıttan yapacağınız bayrakları ekleyin. Bu yaratıcı ve eğlenceli hediye fikri, babanıza olan sevginizi gösteren hoş bir jest olacak.

Süper Baba Tasarımlı El Emeği Çerçeve

el yapımı babalar günü

Bu el yapımı babalar günü hediyesini yapmak için öncelikle iki adet kart seçin. Birinci kart için, mavi bir fon üzerine beyaz bulutlar kesip yapıştırın ve merkezine büyük bir Superman logosu ekleyin. Logonun altına "Baba" yazısını ekleyerek tamamlayın. İkinci kart için, farklı renklerdeki papyon makarnaları altın, mavi ve beyaz renklere boyayın ve kartın üzerine sıra halinde yapıştırın. Altına ise "Mükemmel Baba" yazısını ekleyerek son dokunuşu yapın. Bu yaratıcı ve anlamlı el yapımı kartlar, babanıza olan sevginizi gösteren harika birer hediye olacaktır.

Ultrason Görüntülü İlk Babalar Günü Hediyesi

El emeği babalar günü hediyesi

Bu el yapımı babalar günü hediyesini yapmak için ilk olarak, bir çerçeve seçin ve içine hoş bir arka plan yerleştirin. Arka planın üzerine dantel şeritler yapıştırarak daha şık bir görünüm elde edin. Çerçevenin kenarına beyaz boyalı ahşap kalpler ve dantel fiyonk ekleyin. Çerçevenin alt kısmına ise sevimli uğur böcekleri yerleştirerek süsleyin. Merkeze, ultrason görüntüsü veya özel bir fotoğraf koyun. Fotoğrafın üzerine, babaya hitaben yazılmış duygusal bir mesaj yerleştirin. Bu kişisel ve el yapımı hediye, babanızın kalbini ısıtacak ve onu özel hissettirecek.


Babalara Özel El Yapımı Tablo

babaya el yapımı hediye

Yukarıdaki görseli incelediğiniz zaman birbirinden bağımsız beş farklı el dikkatinizi çekecektir. Ancak, burada asıl dikkat çekmesi gereken, bir soy ağacıdır. Eğer babaya el yapımı hediyeler konusunda biraz daha yaratıcı olmak istiyor ve evinizde de bu özel hediyeyi herkesin görmesini istiyorsanız, tek yapmanız gereken bir tual, bir fırça ve renk renk boyalardır. Burada ilk olarak ağacı çizmeniz gerekmektedir. Ağacı dikkatli bir şekilde çizdikten sonra ailenizdeki diğer üyelerden de destek alarak bu ağacın gövdesini boyayabilirsiniz. Sonrasında ise, işin en eğlenceli kısmı olan el boyama kısmına geçilecektir. Burada, siz, anneniz ve varsa kardeşlerinizin ellerini boyayarak, tualde ağacın dallarının bulunduğu kısma dokunmanız gerekecektir. Ancak, ellerinizin boyasını tuale geçirirken tek dikkat etmeniz gereken yer, resmin bir noktasının boş kalmasıdır. Çünkü, buraya babanızın eli gelecektir.

el yapımı babalar günü hediyesi

Aile bireylerinin tamamı burada elini boyayarak resme dokunduktan sonra, resmin en alt kısmına da küçük bir not düşebilirsiniz. Burada babanızın babalar gününü kutlayıcı bir söz yazabilir ve altına da hangi yılda olduğunuzu ekleyebilirsiniz. Resmi babanıza hediye ettikten sonra ilk iş olarak aile bireyleri ile birlikte babanızın da elini boyamanız sonrasında da tabloyu biraz daha güzelleştirmeniz gerekmektedir. En son olarak da hazırladığınız bu resmi doğrudan götürerek bir çerçeve içerisine aldırmanız, evinizin de en güzel köşesine asmanız gerekmektedir.


Yeni Babaya En Özel Hediye

el yapımı babalar günü hediyesi

Eğer eşiniz ya da yakın çevrenizden birisi yeni baba olmuşsa, yukarıdaki görselde yer alan hediyeden hazırlamak, onu hem duygulandıracak hem de bir o kadar mutlu edecektir. Yukarıdaki resimde, yeni doğmuş bir çocuğun belirli aralıklar ile alınmış el izleri bulunmaktadır. Ayrıca, el izlerinin beraberinde, küçük bebeğin dilinden dökülürcesine yazılmış, önce kendisini tanıtan sonrasında da babasına söylediği bazı sözlere yer verilmiştir. Son yıllarda birçok ailede, yeni baba olan kişilere yapılan bu hediye, zaman zaman duygusal anların yaşanmasına da neden olmuştur. Bu sebepten dolayı hem yeni babanın unutulmayacak bir an yaşaması hem de ömür boyu saklayabileceği bir hediyeye sahip olması için sizler de bu şekilde bir hediye yapabilirsiniz.

babaya el yapımı hediye fikirleri

Hediye yapımı sırasında, sert bir karton ya da doğrudan çerçevelik ürünlerin üzerine, özel kartonlardan yapıştırmanız gerekmektedir. Bu kartonlar, aslında uzun süre boyunca mürekkebi üzerinde tutacak şekilde tasarlanmıştır. Bundan dolayı bulunduğunuz çevrede doğrudan satın alamayabilirsiniz. Eğer en doğru sonucu almak istiyosanız, internet üzerinden sipariş vermelisiniz. Ayrıca, çocuğunuzdan alacağınız parmak izleri için de sıradan boyaları kesinlikle kullanmamalısınız. Oldukça hassas olan vücutlarının bu boyalardan etkilenmemesi adına bitkisel içerikli ve organik boyalardan faydalanmanız, burada son derece önemlidir. Ardından boyayı yayvan bir tabak üzerine dökmeli, sonrasında da çocuğunuzun eline batırarak bu özel kartonlara temas ettirmelisiniz.

Babaya Özel Ev Gereçleri

el yapımı babalar günü hediyesi

Evde herhangi bir alette sorun olduğunda ya da tamir edilmesi gereken bir eşya olduğunda, herhangi bir usta çağırmak yerine babalarımız genellikle kendileri bir adım öne çıkmaktadır. Bundan dolayı, ona ev işlerinde kullanabileceği bu ev aletlerinden biraz daha özelini yapabilirsiniz. Bunun için de bir çekiç yeterli olacaktır. Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi, bir çekiçin hemen yan kısmına, babanızı mutlu edebilecek bir söz yazabilir ya da onu gülümsetebilen bir anıdan söz edebilirsiniz. Burada yazıyı geçirebilmeniz için özel mürekkepli kalemlerden faydalanmanız gerekmektedir.

babaya el emeği hediye

Ayrıca, bu yazılar için, bazı atölyelerden de destek alabilirsiniz. Buralarda bulunan özel cihazlar sayesinde, çekiçlerin ahşap kısımları düzenli bir şekilde işlenecek ve hatta doğrudan boyanabilecektir. Bundan dolayı, iyi bir araştırma yaptıktan sonra bu hediyeyi doğrudan kendinizin mi yapacağına yoksa dışarıdan bir destek alarak mı yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir.


Babalara Özel El Yapımı Kupa Bardağı

el yapımı babalar günü hediyesi

Babaya el yapımı hediyeler konusunda ilginç fikirler kadar gün içerisinde kullanabileceği hediyelere de bakmanızda fayda vardır. Su, kahve ya da çay içerken kullanmış olduğu kupa bardağını yenilemekte burada yapacağınız ilk adımlardan bir tanesidir. Eğer gün içerisinde çok fazla çay ya da kahve tüketen bir babanız ya da eşiniz varsa, ona doğrudan aşağıdaki görselde yer alan bir kupa bardağı hediye edebilirsiniz.

babaya el emeği hediye

Babanıza özel olarak yapacağınız bu el yapımı kupa bardak için, bardakların seramikten olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu sayede, dış kısmına yapacağınız boyama işleminden daha güzel sonuçlar elde edebileceksiniz. Ayrıca, boyama işlemlerinde de sorun yaşamamak isteyen kişiler için birçok kırtasiyede kolay bir şekilde bulabileceğiniz ve Sharpie ismi verilen kalemleri tercih edebilirsiniz. Bu kalemler, mürekkebi yoğun bir şekilde vermesine karşın çok kısa bir sürede kuruması ile de bilinmektedir. Bundan dolayı, kupa bardağını boyamaya başladığınızda hem yoğun mürekkep sayesinde görsellik elde edeceksiniz hem de boyanız akmayacağından dolayı, kupayı tekrar boyamak durumunda kalmayacaksınız. Boyama işlemi sırasında herhangi bir hata yaparsanız boyayı kolonyalı bir mendil ile kurumadan temizleyebilir ya da hanımların oje çıkarmada kullandıkları asetonlardan faydalanabilirsiniz.

babaya el yapımı hediye

Tamamen hayal gücünüze göre boyayacağınız kupa bardağını, boyama işlemi bittikten sonra fırında bir süre bekletmeniz gerekmektedir. Burada, fırının 180 ile 200 derece arasında olması yeterli olacaktır. Bu sıcaklık aralığındaki fırına bardağınızı koyduktan sonra da 10 veya 15 dakika aralığında bardağınızı bekletmeniz yeterli olacaktır. Tüm bu aşamalardan sonra bardağınız tamamen hazır hale gelecektir. Dudak ile teması olacağından dolayı seçeceğiniz boyaların organik olmasına dikkat etmenizde fayda vardır. Ayrıca, sıcaklığa dayanıklı boyalar almamanız halinde hem fırınlama işlemi sırasında boyalar doğrudan akmaya başlayacak hem de içerisine sıcak bir sıvı konulduğunda doğrudan boyalar akacaktır.


Babalara Özel El Yapımı Hareketli Kukla

babaya el yapımı hediye

Eğer anne, baba ve çocuktan oluşan bir ailenin içerisindeyseniz, sahip olduğunuz her şey aslında üçünüzde gizlidir. Eğer babanız için herhangi bir özel günde onu mutlu edecek bir hediye yapmak istiyor, bunun yanında annenizi de unutmamak istiyorsanız, tek yapmanız gereken, hareketli kuklalar yapmaktır. Yukarıdaki görselde de görüleceği gibi, kukla yapımı son derece basittir. Bunun için internet üzerinden satılan birçok hazır kukla takımını sipariş ederek başlayabilir ya da doğrudan kuklaları sert kartonlar üzerine çizerek, kendiniz kesebilirsiniz. Kesme işlemi sonrasında, kuklaların hem sabit hem de ek kısımlarının hareketli olması son derece önemlidir. Bundan dolayı bir iğne ya da küçük raptiyelerden destek alabilirsiniz. Bu malzemeleri kullanmanız halinde, kollar, bacaklar ve baş kısımları kolay bir şekilde hareket edecektir. Ayrıca, evde bulunan resimlerinizden ya da doğrudan çıkaracağınız resimlerden de kuklaların baş kısımlarına kendi resimlerinizi yapıştırmalısınız.


Babanıza Özel El Yapımı Çerçeve

el yapımı babalar günü hediyesi

Eğer babanız otantik eşyalara değer veriyor ve evinin de farklı yerlerinde resimler koymaktan mutlu oluyorsa, o halde doğrudan ona özel bir çerçeve yapmalısınız. Babaya el yapımı hediyeler konusunda birçok kişinin denediği ve çok önemli de sonuçlar elde ettiği bu hediyelerde, aşağıdaki görseli baz alarak yol haritanızı belirleyebilirsiniz. Görüleceği gibi, yukarıdaki görselde baba ile kızının çadır içerisinde çekinmiş olduğu bir fotoğraf ve ön kısımda da evin sevimli köpeği yer almaktadır. Ancak, burada asıl dikkat çeken durumlardan bir tanesi de, çerçevenin etrafında bulunan odun parçalarıdır. Burada, sizler de resimde olduğu gibi, doğada ağaçtan düşmüş odun parçalarından doğrudan faydalanabilirsiniz. Ancak, canlılara zarar vermemek adına kesinlikle dalından parçalar almamaya dikkat etmelisiniz. Elbetteki doğadan parçalar toplarken tamamı bu şekilde eşit olmayacaktır. Bundan dolayı, eşit odun parçaları aramak yerine, büyük odun parçaları alarak bunları siz küçük parçalar haline getirmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için yani büyük dal parçalarını daha eşit ve küçük parçalar haline getirmek için tek yapmanız gereken bir kıl testeresi almaktır.

babaya el emeği hediyeler

Hazırlayacağınız odun parçalarını yapıştıracağınız çerçeveyi hazır bir şekilde alabilir ya da doğrudan çerçevenizi de kendiniz yapabilirsiniz. Bunun için kararı tamamen kendi el becerinize göre vermenizde fayda vardır. Ağaç parçalarını normal yapışkanlar ile tutturmanız mümkün olmayacaktır. Bundan dolayı daha güçlü ve yoğun kıvamda olan ağaç tutkalından destek almanız gerekmektedir. Bu tutkal türünü de kırtasiyelerden çok kısa bir süre içerisinde temin edebilirsiniz.
Hazır bir çerçeve almaya kişiler, sert bir kartonu çerçeve niyetine kullanabilir ve süsleme işlemine doğrudan başlayabilirler. Çerçeveyi tam ortalayacak şekilde resmi tutturmalı ve sonrasında da resmin hemen altında yukarıdaki görselde olduğu gibi bir not eklemelisiniz. Hazırlayacağınız bu özel hediye ile, babanızı her resme baktığında da mutlu edeceksiniz.

 

Babamın Renkli Kupası

el yapımı babalar günühediyesi

Şayet babanız kahve veya çay içmekten hoşlanan biriyse bu hediye tam da ona göre olacaktır diyebiliriz. Sabahları uyandığında kahve içmeden ayılamayan bir babanız varsa bu kupa onu son derece mutlu edecektir. Üstelik yapımı da gerçekten çok ama çok kolay. Evde bulunan ve kullanmadığınız düz beyaz bir fincanı alın ve üzerini süsleyin. Eğer evde böyle bir fincan yoksa basit mağazalardan uygun fiyatlara bir tane edinebilirsiniz.

babaya el işi hediye

Daha sonrasında bir kırtasiyeden porselen üzerinde kalıcı olacak olan keçeli kalemlerden ve birkaç tane de ilginizi çeken stickerlardan alın. Daha sonra eve geldiğinizde bu kupanın üzerini farklı farklı renklerde boyayın. Biz hazırlarken stickerları üstüne yapıştırdık sonrasında fincanı boyadık ve ardından stickerları üzerinden geri çıkarttık. Böylece ortaya yıldız şekilleri çıktı. Ama siz dilerseniz stickerları çıkartmadan da yapabilirsiniz. Kupayı dilediğiniz gibi süsleyin. Boyayın, renklendirin, güzel ve canlı bir görünüm kazandırın. Üzerine de kısa kısa notlar halinde bu kupanın babanıza ait olduğunu belli eden yazılar yazın. Dilerseniz birkaç duygusal cümleye de yer verebilirsiniz. İşlemler tamamlandığında fincanı kurumaya bırakın. İyice kurumadan paketlemeyin. Aksi takdirde boyalar akabilir ve fincanın görüntüsü bozulabilir. Babaya El İşi Hediye fikirlerimiz arasından bu fikri yapmaya karar verirseniz fincanı hazırladıktan sonra annenizi de uyarmayı unutmayın. Çünkü bu fincan bulaşık makinesine girerse bozulabilir ve üzerindeki renkleri kaybedebilir. O sebeple her seferinde el ile yıkanmalı ve kesinlikle makineye konmamalıdır.

Bay Tamirci...

el yapımı babalar günü hediyesi

Hepimiz biliyoruz ki evde arızalı bir şey olduğu zaman hemen babalara başvurulur. Babalar gerekli tamir gereçleri ile evdeki sorunlu olan bölgeyi tamir etmeye çabalarlar ve hatta zaman zaman daha bile beter hale getirebilirler. İşte buradan yola çıkarak babanıza esprili bir hediye vermek isterseniz ona bir tabela hazırlayabilirsiniz. Bu tabelayı isterse duvara asabilir isterse masasında veya çekmecesinde saklayabilir. Bir karton veya mukavva almalısınız. Aynı zamanda farklı renklerde kartonlara da ihtiyacınız olacak. Kare şeklinde bir tablo çizmeli ve içerisinde de farklı renk kartonlardan kestiğiniz alet edevat takımının gereçlerinin birer benzerini yerleştirmelisiniz. Tabelanın altına dilerseniz esprili bir yazı yazabilirsiniz. Biz tabelaya farklı gözler ve biraz çivi görüntüsü veren materyaller koyduk. Siz dilerseniz daha farklı bir tabela yapabilirsiniz. Farklı detaylarla tabelanızı zenginleştirebilirsiniz. İşlem için sadece karton ve yapıştırıcıya ihtiyaç duyacaksınız. Bir de eğer babanızın bunu duvara asmasını istiyorsanız cam bir çerçeve ayarlayabilirsiniz. Ama masasının üzerinde durdun istiyorsanız farklı mateyallerle ufak bir ayak yapabilirsiniz. Mesela tahtadan yapılmış mangal şişlerini birbirine yapıştırabilirsiniz. Kartonu da bu şişlerin üzerine yerleştirebilirsiniz. Bu tip hediyelerde yaratıcı olmak son derece önemlidir. Fikir bizden gerisi sizden...

Mutu İlaç Kutusu

el yapımı babalar günü hediyesi

Babanız şekerleri çok seviyor ve zaman zaman sizin jelibonlarınızı yiyerek sizi deli mi ediyor? İşte tam da size göre bir hediye. Hemde sadece birkaç saniye içerisinde hazırlayabilirsiniz. Bir kavonoz alın ve içini babanızın en sevdiği şeker ve jelibonlarla doldurun. Üzerine de br eczane işareti koyun ve bu işaretin altına acil durum ilaç kutusu yazın. Bu etiketi bilgisayarınız aracılığı ile kolaylıkla hazırlayabilirsiniz. Evde bir yazıcınız yok ise bir internet cafede bunu bastırabilir ve yapıştırıcı yardımı ile kolaylıkla kavanoza yapıştırabilirsiniz. Babaya El İşi Hediyeler yapmak aslında son derece kolaydır. Bu tip hediyelerde maddiyattan daha ziyade onu düşünmüş olmanız önemli olacaktır. Onun hoşuna gidecek ufak esprili bir kavonoz babanıza onu ne denli düşündüğünüzü ve onun için ufak da olsa bir emek harcadığınızı gösterecektir.

Şeker Mektubu...

babaya sevimli el yapımı hediyeler

Babanız şekerlerden hoşlanıyorsa ona ufak bir mektup yazabilir ve belli yerleri şeker ve çikolatalarla kapatabilirsiniz. Bu hediyeyi bir mukavva üzerine yapıştıracağınız düz beyaz bir kağıda yapmanız gerekiyor. Böylece çikolataların ağırlığından dolayı mektubunuz zarar görmeyecektir. Yapmanız gereken tek şey markete gidip babanızın en sevdiği çikolatalardan almak. Daha sonrasında bir mektup yazmak. Bu mektupta dilediğiniz herşeyden bahsedebilirsiniz. Mesela ona onu ne kadar sevdiğinizi anlatan bir mektup olabilir bu. Daha sonra seçeceğiniz kelimelerin üzerlerine çikolataları yapıştırın. Babanızın bu kelimeleri okuyabilmek için öncelikle tek tek çikolataları açıp yemesi gerekecek. Çikolataları yapıştırırken çok kuvvetli bir yapıştırıcı kullanmamaya dikkat edin. Böylece babanız çikolataları söktüğü zaman altında yazan kelimeler zarar görmez. Babaya El İşi Hediyeler arasında son derece hoş ve esprili olan bu hediye ile babanızı mutlu edebilirsiniz. Sadece çikolataları çok tatlı seçmemenizi tavsiye ederiz. Çünkü sayfa sonuna gelene kadar babanıza çok da büyük bi şeker yüklemesi yapmak istemezsiniz diye tahmin ediyoruz. Bir de bu hediyenin yanına ufak bir not hazırlayın ve notun üzerine ‘’ Çikolatayı ye ve sihirli sözcükleri oku...’’ notunu düşün. Böylece babanız her çikolata paketinin altında bir kelime yazdığını anlayabilir. Eğer babanız tatlı sever biriyse bu hediye onu gerçekten çok mutlu edecektir. Büyük bir afiyet ile hediyenizi kabul edecektir...

Kupon Defteri

babaya el yapımı hediye

Babanıza bir kupon defteri hazırlayabilirsiniz. Bu kuponların her birine farklı bir şey yazabilirsiniz. Mesela ‘’ Dışarı çıkmamı istemediğin bir Cumartesi akşamı bu kuponu bana verirsen senin için o gece evde otururum.’’ Gibi yazılar yazabilirsiniz. Her kuponda babanıza farklı bir avantaj verin. Böylece dilediği zaman kuponları size vererek onun istediği şeyi yapmanızı sağlayabilsin. Ama her kupondan sadece bir tane yapın. Yaklaşık olarak 20 farklı kupon hazırlayın ve kuponların kenarlarını delerek bir kudele veya ip ile birbirlerine bağlayın. Böylece adeta bir kitap görünümü kazanacaklar ve son derece de hoş görünecekler. Bu hediye babanızı oldukça sevindirebilir ama sizin çok da işinize gelmeyebilir :) 

babaya el yapımı hediyeler

Babanız için hazırlayacağınız tüm bu hediyeler onun için büyük bir anlam taşıyor olacak. Babaya El İşi Hediyeler her zaman bir mağazadan alacağınız hediyelere göre çok daha özel ve anlamlı olacaktır. Hem o hediye için uğraşmış ve emek harcamış olmak, o hediyeyi sizin için de çok da değerli kılacaktır. Babanız için seçeceğiniz fikre karar verdikten sonra hemen işe koyulmanızı tavsiye ederiz. Hediyeler ile ilgili verdiğimiz ufak uyarılara dikkat ettiğiniz takdirde son derece hoş ürünler ortaya çıkacaktır. Şimdiden kolay gelsin...

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.