sadsad x
asdasd
Bahçeye Dekoratif Saksılar Hazırlamak

Bahçeye Dekoratif Saksılar Hazırlamak

18 Haziran 2020

Eğer bir bahçeniz varsa ya da metrekare olarak biraz geniş olan bir teras ya da balkona sahipseniz o halde bu sunacağımız dekoratif saksılara çok seviniyor olacaksınız. Genellikle geri dönüşüm ürünleri ile yapılan bu saksılar hem sıra dışı olacak hem de çok şık olacaklar. Özellikle bir şeyler yapmayı seven ve bunları hobi edinen kişiler için yapımı ayrı keyif, sergilemesi ayrı keyif olacaktır.

Araba tekerinden saksı yapımı

bahçe dekorasyonu el yapımı

Bunu için artık iyice aşınmış ve kuşanılmaz olan araba lastiklerini kullanabilirsiniz. Eğer elinizde yoksa ikinci el lastik satan firmalardan çok ucuza satın alabilirsiniz. Amaç elbette eldekileri değerlendirmek olacaktır ama tamamen sönmüş ya da artık görsel olarak çok kötü olan lastiklerinde kullanılamayacağını bildirmek isteriz. Bu sebeple elinizde kullanılabilir bir lastik yoksa bahsettiğimiz şekilde çok ucuz fiyatlara temin edebilirsiniz.

Bahsettiğimiz bu araba lastiklerini hemen hemen her yerde kullanabilirsiniz. Bahçenizin duvarına asabilir ya da kapı kenarlarına görsel olarak koyabilirsiniz. 

Araba lastiklerini renklendirme

bahçe süsleme el yapımı

Bahçenizin tasarımına göre dilerseniz kendi renginde ya da dilediğiniz renklere boyayarak da kullanabilirsiniz. Özellikle değişik ve canlı renklere boyamak dekoratif olarak çok daha şık duruyor. İçini tamamen toprak ile dolduracak ve çiçeklerinizi ekiyor olacak. Araba lastiğinden saksı yapmak istiyorsanız bunu içine daha çok çiçekli bitkiler almanızı öneririz. Özellikle etrafına sarkacak olan çiçekler kısa bir süre yapmış olduğunuz saksıyı çok daha şık bir hale getirecektir. Yapımı aslında oldukça kolay ve zahmetsiz. Tek yapmanız gereken koyacağınız yeri iyice belirlemeniz. Aksi halde içini de tamamen doldurup çiçeklerinizi ektiğiniz bir lastiğin yerini değiştirmek oldukça zahmetli olacaktır. Dilerseniz her yıl bahar ayında lastiklerinizi tekrar boyayarak her daim daha canlı ve bakımlı durmasını sağlayabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.