sadsad x
asdasd
Boş Ahşap Kasalardan Raflar Yapma

Boş Ahşap Kasalardan Raflar Yapma

31 Ağustos 2020

Evinizin bazı köşelerine raflar mı istiyorsunuz. Raflarım hem ucuz olsun hem de dekoratif olsun diyorsanız o halde beraber yapmaya ne dersiniz? El yapımı raf yapmak hem çok ucuz maliyetler ile oluyor hem de ortaya harika sonuçlar çıkıyor. Son yıllarda kasalardan raf yapımına çok sık denk gelmiş olmalısınız. Bir meyve kasasından bile evinizde kullanabileceğiniz harikam bir raf yapabilirsiniz. Kullanım alanları o kadar geniş ki. Bu duvar rafları dilerseniz ayakkabılık olarak kapının yanında, dilerseniz banyoda havluluk, dilerseniz salonda çiçeklik olarak yani kısaca evinizin her alanında değerlendirebileceğiniz kadar şık ve kullanışlı olacaktır. Artık kullanılmayan her şeyi değerlendirme zamanı geldi. El yapımı raf yapmak aslında baya eğlenceli bir aktivite. Dilediğiniz boyutta dilediğiniz renkte yapabilirsiniz. Size gerekli olanların en başında kullanılmayan kasalar olacaktır. Bunun yanı sıra boya ve fırça bu kareyi tamamlamak için yeterli olacaktır.

Boş kasalardan raflar yapma

Bu çalışmaları genellikle açık alanda ya da balkonlarda yapmanızı öneririz. Altlarına geniş bir bez sererek etrafın kirlenmesini ya da boyanmasını engelleyebilirsiniz. Eğer boyama yapmayacak ve ham hali ile kullanacaksınız çok daha az yorularak ortaya harika işlerde çıkarabilirsiniz. Boş kasaları genellikle etraftan toplayabileceğiniz gibi aynı zamanda satın da alabilirsiniz. Ham halleri ile çok uygun fiyatlar almanız mümkün. Dolayısın ile birçok farklı alanda kullanabileceğiniz rafları sizler çok uygun fiyatlara hem de kendi zevkiniz doğrultusunda ve kendi el emeğiniz ile yapabileceksiniz.

Kasalardan Banyo Rafları Yapma

boş kasalardan Raf Yapmak

Görselde gördüğünüz gibi sıradan raflar ne kadar da dekoratif duruyor öyle değil mi? Özellikle bu rafları hasır ürünler ile de süsleyebilirsiniz. Yüksek paralar verip dolaplar almak yerine, yere koyarak kullanabileceğiniz ya da isterseniz asabileceğiniz harika kullanışlı raflar elde edebilirsiniz. Son yıllarda çok artan vintage temalı ev eşyalarına bizce oldukça uygun bir ürün olacak. Eğer ben atılmış kasalar bulamıyorum diyorsanız çok uygun fiyatlara satın alabileceğiniz ürünlerde var. Bu ham kasaları satın alarak kendiniz dilediğiniz gibi boyayabilirsiniz. Hobi malzemeleri satan mağazalardan kolaylıkla alabilirsiniz. Dilediğiniz boysa kasa bulmak mümkün. Özellikle satın aldığınız kasalar biraz daha kullanışlı olabilir. Buna göre ayaklı olan modellerden seçim yaparak direk yer ile temas etmesini de engellemiş olursunuz.

Boş kasalardan raflar yapma

Bu örnekte gördüğünüz gibi atlarına ferforjeden alacağınız askılıklar ile duvara monte edebileceğiniz harika raflara sahip olacaksınız. Bizce çok para vermeye gerek yok. Çok daha ucuza mal edebileceğiniz harika seçenekleriniz olacak. Tüm görseller sizlere fikir sağlayacak ve aklınızda ne yapmak istediğinizi daha da netleştirecektir. Dilerseniz kasaları hasır iplikler ile yani jüt iplikler ile tamamen kaplayarak da ortaya hoş görüntüler çıkarabilirsiniz. Birbirinden farklı boyutlar almanız her zaman dekoratif olarak çok daha hoş görünmesine katkı sağlayacaktır.

Salon için kasalardan raf ve kütüphane yapma

Boş kasalardan raflar yapma

Salon odaları için de birçok farklı örnekler paylaşarak fikir vermek istedik. Örneğin kasaları farklı şekilde üst üste koyarak ortaya harika bir kütüphane çıkarabilirsiniz. Bazı bölmelerine kitap, bazı bölmelerine dekoratif eşyalar koyarak sergileme yapabilirsiniz. Birbirine çivi ile sabitleyeceğiniz bu harikam kütüphane neredeyse bedava fiyatına size mal olmuş olacak. Üstelik herkesin de ilgisini çekecek. El emeği bir şeyler yapmak bizce çok kıymetli. 

Boş Kasalardan Ayakkabılık Yapma

Boş kasalardan raflar yapma

Evlerin en büyük sıkıntıları ayakkabılıklardır. Genellikle beğenmediğiniz birçok kaba saba modeller karşınızda çıkıp durur. Oysa siz hem çok ucuza mal ederek hem de dilediğiniz büyüklükte ve uzunlukta bir ayakkabılık yapabilirsiniz. Bunu için de size gerekli olan sadece boş kasalar. Dilediğiniz gibi şekillendirerek ayakkabılık sorunlarınızı da böylelikle çözebilirsiniz. Oldukça tarz bir duruşu olan bu el yapımı ayakkabılık sizin yaratıcılığınızı da ortaya koyacak.

Boş Ahşap Kasalardan Saksılık Rafları

Boş kasalardan raflar yapma

Boş kasalar aynı zamanda çiçekler ile yani doğa ile de çok yakışıyorlar. Boş kasaları üst üste asimetrik koyarak çok güzel bir saksı rafı elde edebilirsiniz. Bu saksı rafların dilerseniz salonlarınız için dilerseniz teras ya da balkonlarınız için de yapabilirsiniz. Özellikle hasır saksılarınız ya da seramik saksılarınız ile oldukça güzel duracaklar. Ham kasa alırsanız daha harika görüntüye ulaşabilirsiniz. Tarzınıza göre boyayabilir ya da ham hali ile bırakabilirsiniz. Kesinlikle bulunduğu odaya hava katacak ve çok kullanışlı bir hal alacaktır. Kullanım yerine göre hem kasa sayısını hem de renklerini ayarlayabilirsiniz. Özellikle boş kasalardan saksı rafları yapma fikri oldukça hoş. Hatta bizce boş kasaların en çok yakıştığı çalışmalardan biri olabilir. 

Boş Kasalardan Dekoratif Raflar Yapma

Boş kasalardan raflar yapma

Boş kasalar odaların hemen hemen hepsinde kullanılabilir. Duvara monte edebileceğiniz ve üzerini süsleyebileceğiniz bir duvar rafı olarak fazlası ile iş görebilir. Oldukça dekoratif duran ve aynı zamanda vintage teması ile de birleşen bu raflar hem sizin el emeğiniz olacak hem de çok uygun fiyatlara mal ettiğiniz eşyalarınız olacak. Sadece bir çivi ile kolaylıkla duvara monte edebilecek ve dilediğiniz zaman da söküp taşındığınız diğer eve bile götürebileceksiniz. Bırakın pahalı fiyatlara duvar rafları almayı. Siz her ortamı oldukça hareketlendirecek bu dekoratif duvar raflarını kendileriniz boş kasalardan yapın yeter.

ev hediyeleri

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.