sadsad x
asdasd
Doğal Ürünlerden Makyaj Malzemesi Yapımı

Doğal Ürünlerden Makyaj Malzemesi Yapımı

16 Nisan 2020

Doğal makyaj malzemesi herkes tarafından evlerde rahatlıkla yapılabilecek ürünlerdir. Doğal olması sebebi ile rahatlıkla ve güvenilir olarak kullanılabilmektedir. Hazır kozmetik ürünlerinin içeriğinde bulunan pek çok zararlı kimyasal cilt problemlerine yol açmaktadır. Bu sebeple doğal ürünlerin makyaj yapımında kullanılması cildin sağlığı açısından fayda sağlayacaktır. Doğal malzemeler far, allık, rimel, eyeliner, dudak nemlendiricisi gibi pek çok ürünün yapılabilmesi mümkündür.

kendin yap makyaj malzemeleri

Aşağıda bu ürünlerin doğal tarifleri verilmiştir, dikkatlice okuduktan sonra uygulama aşamasına geçebilirsiniz.

Doğal Far Yapımı

kendin yap makyaj malzemeleri

Doğal malzemelerle evde makyaj malzemesi yapımı oldukça kolaydır. Aşağıda, far rengine uygun doğal malzemeler ve tarifler bulunmaktadır.

Doğal pembe renginde bir faryapımı için gerekli malzemeler;

** 2 tatlı kaşığı ararot nişastası
** 1 tatlı kaşığı kurutulmuş kırmızı pancar
** 3 çay kaşığı kakao
** ¼ çay kaşığı shea yağı
** Doğal kahve renginde far yapımı için gerekli malzemeler;
** ½ tatlı kaşığıararot nişastası
** 1,5tatlı kaşığıkakao
** ¼ çay kaşığıshea yağı
** Doğal dore faryapımı için gerekli malzemeler;
** ½ tatlı kaşığı ararot nişastası
** 3tatlı kaşığı muskat
** 1/4 tatlı kaşığı zerdeçal
** 1/2 çay kaşığıfındık yağı

Tüm malzemeler cam kabın içinde karıştırılarak hazırlanır daha sonra kullanılmaya başlanabilir.

Doğal Fondöten Yapımı

kendin yap makyaj malzemeleri

Fondötenler, makyaj malzemeleri arasında vazgeçilmez ürünlerden biridir. Sıklıkla kullanılan bu ürünün doğal olarak hazırlanması cilde vereceği zararların önüne geçmesi açısından oldukça iyi bir adım olacaktır. Doğal fondöten yapmak isteyenler aşağıdaki malzemeler ile harika bir fondöten yapabilirler:

** ¼ tatlı kaşığı zencefil
** 4-5 yemek kaşığıkatı kakao
** Kapsülün yarısı kadar E Vitamini
** 2 tatlı kaşığı bentonit kili
** ¼ su bardağı ararot nişastası
** ¼ tatlı kaşığı tarçın
** 2 tatlı kaşığı bentonit kili
** 1 damla lavanta yağı

Tüm malzemeler aynı anda karıştırıldıktan sonra homojen bir karışım elde edilmesi gerekmektedir. Karışım yapıldıktan sonra hazır olan doğal fondötene, arator nişastası eklenerek ten rengine göre ayarlanabilmektedir.

Doğal Eyeliner Yapımı

kendin yap makyaj malzemeleri

Göz kapağına uygulanan ve gözlerin daha çekici görünmesini sağlayan eyelinerı doğal yollarla yapmak mümkündür. Kendin yap makyaj malzemesikullanmak isteyen herkesin seveceği eyeliner tarifi için aloe vera jeli, Hindistan cevizi yağı ve bir adet doğal kömür kapsülü gerekiyor. 4 tatlı kaşığı aloe vera jeli, 2 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı ile aktifleştirilmiş doğal kömür kapsülü bir kap içerisinde homojen bir kıvam alana kadar karıştırılır. Daha sonra karışım eyeliner için uygun olan temiz bir kaba aktarıldıktan sonra uygulanmaya başlanabilir.

Doğal Rimel Yapımı

kendin yap makyaj malzemeleri

Piyasada kirpikleri daha güzel, daha belirgin ve uzun göstermek için çeşitli rimeller üretilmektedir. Kozmetik ürünler genellikle iyi temizlenememesi ya da çeşitli sebeplerle kirpiklerde dökülmeye yol açmaktadır. Bu anlamda doğal yöntemlerle makyaj yapmak her zaman daha güvenilir olacaktır. Doğal ürünler kullanılarak rimel yapmak oldukça basittir. Bunun için gerekli malzemeler ise şu şekildedir:

** 2 kapsül aktifleştirilmiş kömür
** 1 Tatlı kaşığı fındık yağı
** 4 Tatlı kaşığı aloe vera Jeli
** ½ tatlı kaşığı balmumu
** 1 Tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı

Bir kapta fındık yağı, Hindistan cevizi yağı ve balmumu orta ateşte sürekli karıştırılır ve ısıtılır. Cezve ocaktan alınır ve daha sonra kömür kapsülü eklendikten sonra karıştırılır. Karışım süzüldükten sonra boş rimel kabına eklenir.

Doğal Allık Yapımı

kendin yap makyaj malzemeleri

Göz ürünlerinden sonra, doğal makyaj malzemesi olarak hazırlanabilecek harika bir allık tarifini de vermemiz gerekir. Doğal allık yapımı için, 1 yemek kaşığı tarçın, 1 tatlı kaşığı muskat, 1 tatlı kaşığı kakao, 2 tatlı kaşığı muskat ve 15-20 damla kadar zeytinyağı gerekiyor. Tüm malzemeler uygun bir kapta karıştırıldıktan sonra homojen bir kıvam oluşturulur. İstenilen ton oluşana kadar malzemelerin miktarlarını değiştirmek gerekmektedir. Daha sonra uygun bir kaba aktarılıp uygulanmaya başlanabilir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.