sadsad x
asdasd
Dondurma Şeklinde Yılbaşı Ağaç Süsleri

Dondurma Şeklinde Yılbaşı Ağaç Süsleri

07 Aralık 2018

Yılbaşı geceleri bir yılbaşı ağacı satın almak ya da hediye etmek Türkiye’de de yavaş yavaş alışkanlık halini almaya başladı. Renkli ve cafcaflı duruşu ile özel gecelerin en çok dikkat çeken ürünü olan ağaçların onlarca farklı çeşidini kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Ancak tam da arzunuza göre ve piyasadakilerden çok daha farklı bir yılbaşı ağacı isterseniz o zaman kolları sıvamanın tam zamanı. Her evde kolayca bulunan malzemeler ile çok kısa bir zaman dilimi ayırarak emsali olmayan bir ağacı kendiniz yapabilirsiniz. El yapımı yılbaşı ağacı yazımızı takip ederek en ilginç hediyeyi de yapma şansınız olabilir. Hatta evdeki çöpleri de değerlendirmek bu projemizin en zevkli özelliklerinden biri… Kim demiş soğuk havalar ile dondurma farklı şeyler diye? İşte size bir arada olabileceğinin kanıtı! Belki bu dondurmalar yiyebileceğiniz bir şekilde değil ama emin olun görünce içinizi ısıtacak türdenler… Sizler de bu yılbaşı gecesi için size özel bir yılbaşı ağacı yapmak isterseniz buyurun gerekli malzemelerin listesine ve ağacın yapılışına hep birlikte bakalım. 

dondurma şeklinde yılbaşı ağaç süsleri

Yılbaşı Ağaç Yapımı İçin Gerekli Malzemeler


• Karton (tuvalet kağıdı kartonlarını bu projede değerlendirebilirsiniz.
• Renkli el işi kağıtları (elinizdeki kağıtları boyayarak kendi renkli kağıtlarınızı da yapabilirsiniz.)
• Kağıt mendil ya da peçete,
• Silikon tabancası ya da Japon yapıştırıcısı gibi kuvvetli bir yapıştırıcı,
• Makas,
• İğne iplik.


Malzeme listesindeki tüm malzemelerin kolay temin edilebilir olmasının yanı sıra her birinin alternatifi var. Evdeki çöplerden bile toplayabileceğiniz tüm bu malzemeler ile eşi benzeri görülmemiş bir dondurmalı yılbaşı ağacı yapabilirsiniz. Yapının bu kadar kolay olup malzemelerin de çöplerden bile toplanabilecek kadar basit bir tedarike sahip olması sonucu projemizdeki ağaçlardan birden fazla yapabilirsiniz.  Dondurmalı yılbaşı ağacı yapımı için kullanacağınız malzemeler ya da uygulayacağınız işlem basamakları çocuklar için aktivite olarak da tercih edilebilir niteliktedir. Evde çocuklarınız ile harika zamanlar geçirmenize imkan sağlayacak olan projemizin işlem basamaklarına geçelim.


El Yapımı Yılbaşı Ağacı Nasıl Yapılır?

dondurma şeklinde yılbaşı ağaç süsleri

Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz işlem basamaklarını takip ederek el yapımı yılbaşı ağacı nasıl yapılır bilgilerinin tamamına ulaşabilirsiniz.


1. Adım: Külahları Hazırlama

dondurma şeklinde yılbaşı ağaç süsleri

Külahlar her zaman kahverengi olur. Bu sebeple kullanacağımız kartonun da kahverengi olması gerekiyor. Mümkün olduğunca külah rengine yakın bir renk seçimi yapmaya çalışın. Elinizde olan herhangi bir kartonu bile dilediğiniz ton kahverengiye boyayarak kullanabilirsiniz.  Külahları yapmak için öncelikle daireler kesmemiz gerekiyor. Bu projede kullanılan dairelerin çapları yaklaşık olarak 11,5 cm. Sizin için görseldeki dondurma boyutları uygunsa, kartonlarınızı 11,5 cm çapındaki daireler şeklinde kesebilirsiniz. Dairelerin çaplarını arzu ettiğiniz boyutta arttırabilir ya da azaltabilirsiniz. 

dondurma şeklinde yılbaşı ağaç süsleri

fiyat

Tüm daireleri ortadan ikiye kesmemiz gerekiyor. Çünkü her bir dondurmanın külahı için yarım daire lazım. Yarım daireleri koni şekline getirerek katlıyoruz ve ardından resimde gördüğünüz alandan yapıştırıyoruz. Silikon tabancası ya da Japon yapıştırıcısı gibi kuvvetli bir yapıştırıcı kullanabilirsiniz.


2. Adım: Dondurmaları Yapma

dondurma şeklinde yılbaşı ağaç süsleri

Renkli el işi kağıtlarından yaklaşık olarak 15 cm x 30 cm ölçülerinde dikdörtgen parçalar kesin. Bu dikdörtgen kağıtlarının içerisini yarım olacak şekilde kağıt mendiller ile dolduruyoruz. Böylece daha tok bir görünüme kavuşmuş oluyor. Ardından kağıtları buruşturup top görünümü elde ediyoruz. Son olarak bu yaptığımız topları, dağılmasını önlemek için bir iğne iplik yardımı ile sağlamlaştırıyoruz. İğne iplik ile kağıt topları birbirine bağlarken en üstteki dondurmadan aşağıya doğru ip salıyoruz ve bu ip en alt kattaki topta yapıştırılarak sonlandırılıyor. Yukarıda bıraktığımız ip ise yılbaşı süslerimizin ağaca bağlanması için gerekli olacak.  Elde etmiş olduğumuz renkli topları birbirleri ile yapıştırıyoruz. Biz burada her bir külaha iki renk dondurmayı yani renkli kağıdı birbirine yapıştırdık. Siz isterseniz üçlü şekilde de dondurmanızı yapabilirsiniz.  

dondurma şeklinde yılbaşı ağaç süsleri

Rengarenk dondurmalarımız hazır. Üstte bıraktığımız ipler yardımı ile yılbaşı ağacına asabilirsiniz. Ağacınızı ise isterseniz teller ve sakallı ip ya da kırtasiyelerde satılan süsleme ipleri ile kolayca hazırlayabilirsiniz. Altına saksı ekleyerek daha da gösterişli bir ağaç yapabilirsiniz.  Rengarenk dondurmalı yılbaşı ağacı yapımını öğrendiğinize göre sevdiklerinize yılbaşı hediyesi arayışınız ile ilgili sıkıntınızı ortadan kaldırabilirsiniz. Değerli bulduklarınıza hediye edebileceğiniz mükemmel bir yılbaşı süslemesi… Hem malzeme temini ile endişeniz olmayacak hem de yapımı çok zevkli! Hepinize kolay gelsin.

Kaynak: howaboutorange.blogspot.com

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.