sadsad x
asdasd
El Yapımı Anneler Günü Hediyeleri

El Yapımı Anneler Günü Hediyeleri

26 Nisan 2017

Anneler gününe artık çok az kaldı. Bu anneler gününde de tıpkı diğerlerinde olduğu gibi annenize almak istediğiniz hediye konusunda kararsızsanız el yapımı anneler günne özel hediyeler arasından beğendiğiniz bir tanesini seçerek, anneniz için tasarlayabilirsiniz. Yapacağınız bu hediyelerde hem emek hem de kişinin kendi zevki olduğu için mağazadan alacağınız bir giysi veya takıdan çok daha büyük bir değer taşıyacaktır. Aynı zamanda bu tip hediyeleri yapmak son derece kolay ve ucuz. Hem daha hesaplı hem de tam kendi zevkinize göre bir anneler günü hediyesi yapmak istemez misiniz? 

Evde yapacağınız ve emek harcayacağınız bir hediye annenizi duygulandıracak ve daha fazla hoşuna gidecektir. Bu sayede anneler gününü hatırlamakla kalmamış, aynı zamanda anneniz için özel bir çaba göstermiş olmanızdan ötürü onun kalbini okşayacak ve güzel bir anneler günü geçirmesini sağlayacaksınız. Unutmayın ki mağazadan aldığınız bir kıyafet eskiyebilir ve atılabilir ama evde kendi yaptığınız bir dekor asla eskimeyecek ve atılmayacaktır. Böylelikle anneye el yapımı hediye ile hem uzun yıllar boyunca saklanabilecek bir eşya üretmiş olursunuz hem de bu hediyenin anısı hiçbir zaman kaybolmaz. Hayal gücünüzü çalıştırarak bir sürü farklı ürün elde edebilir ve çok uygun fiyata birçok hediye üretebilirsiniz. Rengarenk farklı ürünler yapmak ve annenize hediye etmek sizin de kulağınıza çok hoş gelmiyor mu? Size fikir vermesi açısından aşağıda çeşitli anneye evde yapılabilecek hediyeler bulabilirsiniz.


Annenize Bir Çift Çizme Saksı Hediye Edin!

El yapımı Anneler Günü Hediyeleri

Kullanmadığınız ama hoş görünen eski bir çift yağmur çizmeniz varsa bu çizmeyi bir hediye olarak değerlendirebilirsiniz. Çizmelerin aynı zamanda çok hoş bir saksı olabileceğini biliyor muydunuz? Bir çift çizmenin içerisine biraz toprak doldurmanız ve güzel bir çiçek ekmeniz yeterli olacaktır. Yapmanız gereken ilk şey biraz toprak almak ve bir fidan alarak bunu evde bulunan bir çift yağmur çizmesinin içerisinde ekmek. Bunu yaparak belki de atmayı düşündüğünüz çizmeleriniz son derece şirin saksılara dönüşecektir. Eğer anneniz bitkilerden hoşlanıyorsa bu ona vereceğiniz hoş bir hediye olabilir.

El Yapımı Taş Paspas!

El yapımı Anneler Günü Hediyeleri

Anneye evde yapılabilecek hediyeler arasında değişik olmasının yanında hoş görüntüsüyle bu hediye, aslında yapımı son derece basit ve bir o kadar şık duran dekorasyon parçalarından birisidir. Hediyeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan sadece iki adet materyal var. Bunlardan biri paspas diğeri ise taş. Dilerseniz renkli taşlar tercih ederek paspasınıza daha canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Burada önemli olan annenizin ev dekorasyonuyla uyumlu renkleri yakalayabilmek. Bu hediyeyi yaparken eski bir kapı paspasını değerlendirmenizi tavsiye ediyoruz. Paspası alıp üzerine yapıştırıcıyla çeşitli taşları yapıştırarak bu son derece güzel görünen paspası yapabilirsiniz.

anneye el yapımı hediye

Paspas yapımının püf noktası taşların arasında hiç boşluk kalmasına isin vermemenizdir. Dilerseniz renksiz taşları renklendirmek için boya da kullanabilirsiniz. Hatta taşların yerlerini belirlerken çeşitli desenler bile yaratabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkinize kalmış. Bu hediye annenizin evine farklı bir eşya kazandırmanın yanında onun gönlünü fethetmiş olacaksınız.

Aile Ağacınıza Bir El Atın!

El yapımı Anneler Günü Hediyeleri

Anneler gününe yaklaşırken hazırlamak istediğiniz el yapımı için bomboş bir kağıda ağaç resmi çizin. Bu ağacın uzun dalları olsun ve dalların sayısı aile bireylerinizin sayısı ile doğru orantılı olsun. Tek tek gidip her aile bireyinizden eline el boyası sürmesini ve sonrasında da elini bu dalların ucuna basmasını rica edin. Ama bu işi yapmaya ilk başta annenizden başlayın ki tam olarak ne yaptığınızı anlayamasın. Böylece herkesin el izini içeren bir aile ağacı elde etmiş olacaksınız. Daha sonra bu aile ağacının altına ufak notlar düşebilir ve annenize birkaç güzel söz söyleyebilirsiniz. Bu hazırladığınız ağacı uygun bir çerçeveye yerleştirerek harika bir anneler günü hediyesine sahip olacaksınız.

Seni Seviyorum Çünkü…

El yapımı Anneler Günü Hediyeleri

Anneye el yapımı hediye oluşturmak istiyorsanız en değerlilerinden bir tanesi annenize onu ne kadar sevdiğinizi anlatan bir buket hazırlamak olacaktır. Bu buket için bir adet saksı, biraz renkli taş, üç adet ince tahta sopa ve biraz kartona ihtiyacınız var. Öncelikle kartonlardan bir çiçek oluşturmanız gerekiyor. Bunun için kartonları yuvarlak daireler şeklinde kesmeli ve ardından tüm yaprakları birbirlerine yapıştırarak bir çiçek şekli yaratmalısınız.

anneye el emeği hediye

Sonrasında bu çiçeğin orta kısmına ‘’seni seviyorum çünkü… ‘’yazmalı ve yaprakların her birine de birer sebep yazmalısınız. Daha sonra aldığınız saksının içerisine renkli taşları doldurmalı ve hazırladığınız çiçekleri tahta sopalara bantlayarak bu saksının içerisine yerleştirmelisiniz.

El Yapımı Kalpli Kolye

El yapımı Anneler Günü Hediyeleri

Fimo hamurlarını duymuşsunuzdur. Artık bu hamurları neredeyse tüm kırtasiyelerden bulabilirsiniz. Öncelikle yapmanız gereken şey bir kırtasiyeye gidip birkaç renk fimo hamuru istemek. Eve geldiğiniz zaman bu hamurlardan iki veya üç tanesini birbirine karıştırın böylece kalpli kolye ucunuzun içerisinde farklı renk geçişleri olacaktır.

El yapımı Anneler Günü Hediyeleri

Daha sonra hazırladığınız hamuru orta kalınlıkta bir tabaka haline getirin ve oklava yardımı ile biraz açın. Bundan sonra yapacağınız işlem hamura kalp şeklini vermek olacaktır. Kalp şeklini verirken üst tarafına küçük bir delik açmayı unutmayın. Bu işlemi yaptıktan sonra hazırladığınız kalp şeklini fırına koyun ve orta derecede bir süre fırının içinde bekletin.

El yapımı Anneler Günü Hediyeleri

Hamurunuz fırından çıktıktan sonra artık sert bir yapıya sahip olacaktır. Yaptığınız bu kalpli kolye ucuna ince bir ip takarak bunu bir kolye haline getirin. Anneniz sizin ona verdiğiniz kalbi her zaman boynunda taşımaktan büyük bir mutluluk duyacaktır.


Annenize İsminin Baş Harfini Verin

El yapımı Anneler Günü Hediyeleri

İsmin baş harfini vermek en bilinen hediyelerden bir tanesidir. Ancak anneye evde yapılabilecek hediyeler tasarlarken, el yapımı harf oldukça hoş bir hediye olacaktır. Bu hediye için ihtiyacınız olan şeyler birkaç renk ip, bir çiçek motifi, ahşap harf levha ve yapıştırıcı. Çeşitli dükkanlardan annenizin baş harfi şeklinde bir levha alabilir ya da evde bulunan kalın bir koli var ise bu koliye annenizin baş harfini çizip keserek kendiniz bir harf oluşturabilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken şey levhanın hepsini yapıştırıcı ile kaplamak ve ipleri sırayla bu levhaya dolamak olacak. Bunu renkli renkli ipler kullanarak yapabilir ve hoş bir renk geçişi sağlayabilirsiniz. En sonda ise çiçek motiflerini iplerin üzerine yapıştırıcı yardımı ile tutturabilir ve daha hoş bir görüntü elde edebilirsiniz.


Ona Her Kitap Okuyuşunda Bir Gülücük Hediye Edin

El yapımı Anneler Günü Hediyeleri

Çok kitap okuyan bir anneniz varsa ona Dünya’nın en şeker hediyesini verebilirsiniz. Evde ellerinizi yukarıya doğru kaldırın ve ellerinizi başınızın üzerinde birleştirerek bir resim çekin. Daha sonra bu resmi bastırın. Eve gelip sadece sizin görüntünüzü içeren kısmı bir makas yardımıyla kesin. Kestiğiniz fotoğraf parçasına uygun bir de karton keserek bunu fotoğrafın arkasına yapıştırın.

anneye yastık

Böylece kitap ayracınız daha sağlam olacaktır. Sonrasında bir püskül veya ip alın ve resmin ellerinizi birleştirdiğiniz noktasında ince bir delik açarak oradan ipi ya da püskülü geçirin. İşte size harika bir kitap ayracı… Hem esprili hem de son derece tatlı olan bu kitap ayracını anneniz seve seve kullanacaktır.

Harika Bir Tablo

El yapımı Anneler Günü Hediyeleri

El yapımı anneler günü hediyeleri içerisinde bu hediye hem yapımı kolay hem de şıklığıyla ön plana çıkan bir hediye olacaktır. Hepimizin evinde kullanmadığı çeşitli renklerde düğmeler vardır. Bu düğmelerin hepsini toplayıp bir araya getirerek işe başlayabilirsiniz. Tüm düğmeleri topladıktan sonra bir tane de tuval alın. Bu tuvalin üzerini öncelikle dilediğiniz bir renkte yağlı veya akrilik boya ile boyayın. Daha sonra bir yapıştırıcı yardımı ile topladığınız düğmeleri tuvalin üzerine yapıştırın. Bu düğmeleri yapıştırırken bir desen oluşturacak şekilde yapıştırdığınızdan da emin olun. İşlem bittiğinde ortaya harika bir tablo çıkacaktır. Bu tablo evinizin duvarlarını çok daha hoş gösterecek ve anneniz için de harika bir hediye olacaktır. Üstelik sadece evde kullanmadığınız düğmelerden oluşturuluyor.


İzin Verin Kalbinizi Yanında Taşısın!

El yapımı Anneler Günü Hediyeleri

Annenize bu anneler gününde kalpli bir çanta yapabilirsiniz. Özellikle çalışan ve devamlı iş yerine bilgisayar ya da belge taşıyan bir anneniz varsa bu çanta son derece işine yarayacaktır. Öncelikle yapmanız gereken basit ve düz renk bir çanta bulmaktır. Bu çantanın kumaştan yapılmış olmasına lütfen özen gösterin. Evde bulduğunuz veya dışarıdan aldığınız bu çantanın üzerine pullar dikmeniz gerekiyor. Bunun için bir kırtasiyeden ya da hobi mağazasından küçük parlak pullar alabilirsiniz. Bu pulları iğne yardımı ile ortalarındaki deliklerden çantaya dikmelisiniz. Biz kalp şeklini örnek verdik ama siz isterseniz pullarla isim yazabilir, çiçek gibi farklı desenler de yaratabilirsiniz. Bu tamamen sizin zevkiniz ve hayal gücünüze kalmış bir şey.


Yılın Her Günü İçin Bir Not

anneye el emeği hediye

Anneye el yapımı hediye yapmak isteyenler için resimde görülen hediyeyi oluşturmak son derece kolaydır. Bunu yapmak için ihtiyacınız olan şey bir kavanoz, bir kalem ve kırmızı bir kartondur. İşe kırmızı kartondan kalp şeklinde bir sürü parça keserek başlayacaksınız. Aslında 365 tane kesmenizi tavsiye ederiz. Böylece yılın her günü için ayrı bir not oluşturmuş olacaksınız. Kestiğiniz her kalp şeklindeki kartonun üzerine anneniz için güzel bir söz yazıyorsunuz ve bu notu kavanozun içerisine atıyorsunuz. Böylece anneniz her sabah bu kavanozun içinden bir not alıp okuyabilir ve güne yüzünde bir tebessümle başlayabilir. Dilerseniz kavanozun dış kısmına bir kurdele bağlayabilir, bu sayede kavanozu daha renkli bir hale getirebilirsiniz.

Denizlerin Gizemli Dünyasını Eve Taşıyın!

El yapımı Anneler Günü Hediyeleri

Anneniz denizi ve çeşitli deniz kabuklarını seven bir kişiliğe sahipse bu hediye tam da ona göre diyebiliriz. Yapacağınız bu hediye sizi biraz uğraştıracaktır öncelikle onu belirtelim. İlk yapmanız gereken şey eğer eviniz sahil kenarındaysa veya yakınınızda bir sahil varsa oraya gidip deniz kabuğu toplamak. Ama eğer yakınınızda bir sahil yoksa bu da hiç sorun değil çünkü artık çeşitli dükkanlarda deniz kabukları dekor amaçlı satılıyor. Deniz kabuklarını topladıktan ya da aldıktan hemen sonra bir aynacıya gitmeli ve burada yuvarlak veya dikdörtgen biçiminde bir ayna kestirmelisiniz. Daha sonra eve gelip bir Japon yapıştırıcısı yardımı ile bu deniz kabuklarını kestirdiğiniz aynanın çevresine yapıştırmalısınız. Böylece annenize denizin kokusunu taşıyan harika bir hediye vermiş olacaksınız.


Anneler Günü Kartı

El yapımı Anneler Günü Hediyeleri

Ev yapımı anneler günü kartından daha güzel ne olabilir ki? Kırtasiyelerde satılan keçelerden alabilirsiniz. Bu keçeleri evde kalp şeklinde kesebilir, daha sonra bir kartın üzerine yapıştırabilirsiniz. Kartın dış kısmına çeşitli notlar düşebilir ve iç kısmına da uzun uzun annenizi ne kadar sevdiğinizi anlatan bir yazı yazabilirsiniz.


Cam Bardak Seti

El yapımı Anneler Günü Hediyeleri

Anneniz her su içtiğinde aklına gelmek istemez misiniz? 6 adet bardak ve biraz cam boyası ile bu hediyeyi kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Beğendiğiniz modelde desensiz, düz olacak şekilde 6 adet bardak alın. Bu bardakların dış kısımlarını da cam boyaları ile boyayın. Dilerseniz ince bir fırça alabilir ve bu fırça ile ufak darbeler vurarak desenler oluşturabilirsiniz. Dilerseniz bardağın dış kısmına yazı yazabilir ya da isterseniz başka desenler yaparak bardağı süsleyebilirsiniz. Böylece evinizde son derece sanatsal ve hoş görünen bardaklar olacağı gibi bu hediye de annenizi son derece mutlu edecektir.

anneye hediye

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.