sadsad x
asdasd
El Yapımı Banyo Paspası

El Yapımı Banyo Paspası

26 Kasım 2018

Anneler Günü için oldukça az bir zaman kalmış olmasına rağmen hala daha özel bir hediye bulamadıysanız, hediye satın almak yerine bu yıl hediye yapmayı tercih edebilirsiniz. El yapımı anneler günü hediyesi olarak hazırlayabileceğiniz birçok hediye modelini sitemizde paylaşmaktayız. Dilerseniz birini seçip, dilerseniz de birkaç tanesini seçip anneniz için hazırlayabilir ve armağan edebilirsiniz. Bugün sizlere oldukça dekoratif bir paspas yapımı olan taştan banyo paspası yapımını anlatacağız. Malzemeleri bakımından oldukça maliyetsiz olan bu hediyede gerekli malzemeleri çevrenizden ve kırtasiyeden bulabilirsiniz. Bir tek Anneler Günü için değil sıradan olan her günü özel kılmak için sevdiklerinize bu hediyeyi yapabilirsiniz.

el yapımı banyo paspası

Hazırlayacağınız el yapımı paspas oldukça ağır olacaktır. Bu nedenle hediyenizi verirken büyük bir kutu tercih etmenizi öneriyoruz. Hediyenin yapımındaki püf nokta ise kullanacağınız taşların oval ve pürüzsüz olmasına dikkat etmenizden geçiyor. Ne kadar oval ve pürüzsüz taş tercih edersiniz o kadar iyi olur. Hem görünüm hem de kullanış açısından oval ve pürüzsüz taşlar bulmaya özen gösterin.
Tüm tüyoları öğrendiğinize göre, gelin hediyenin yapımına başlayalım!


Taştan Banyo Paspası İçin Gerekli Malzemeler:

• Oval yuvarlak hatlı taşlar
• Delikli kauçuk paspas
• Silikon
• Naylon perde

el yapımı banyo paspası

Eğer oval ve pürüzsüz taşları nerede bulacağınızı bilmiyorsanız bijutericilerden bu taşları satın da alabilirsiniz. Genellikle bu tip taşlar akarsu yataklarında veya deniz kenarlarında bol bol bulunmaktadır. Fakat bunun için vaktiniz yoksa bijutericileri ziyaret edebilirsiniz. Küçük şehirde yaşıyorsanız çevrenizde oval ve pürüzsüz birçok taş bulabilirsiniz.


1. Adım: Taşları Ayarlama

el yapımı banyo paspası

El yapımı banyo paspası yapımına taşlarımızın nerede nasıl duracağını ayarlayarak başlıyoruz. Bunun için silikon kullanmadan önce kauçuk paspasınızın üzerine taşlarınızı dilediğiniz gibi dizin. Paspasın her yerinin taşlarla kaplanmış olması gerekiyor. Bu sayede taşlarınızın yeterli olup olmadığını da görebilirsiniz. Taşlarınızın yerini ayarladıktan sonra yapıştırma işlemine geçebilirsiniz.


2. Adım: Taşları Yapıştırma

el yapımı banyo paspası

Taşlarınızı yapıştırmak için silikon ya da silikon tabancası kullanabilirsiniz. Silikonun iyice kauçuk paspasa yapışmasını sağlamanız gerekiyor. Öncelikle her taşı sırasıyla kaldırıp altına silikon sürün. Tek tek bu işlemi her taş için yapmanız gerekiyor. Ardından taşları kauçuk paspasa yapıştırmaya başlayın. Elinizle iyice baskı uygulayın ve elinizi yaklaşık olarak yarım dakika kadar taş üzerinde baskı uygulayarak bekletin.

el yapımı banyo paspası

Bu sayede taşın iyice kauçuk paspasa yapışmasını sağlayacaksınız. Taşınız paspasa yapışmazsa su ile temasta kaldığında paspasınız bozulabilir ve taşlarınız paspastan ayrılabilir Böyle bir durum olmaması için silikon tam olarak kuruyana kadar taşlar üzerindeki baskıyı kaldırmamalısınız. 3. Adım: Paketleme

el yapımı banyo paspası

Hediyenizin son aşamasına geçmeden önce iyice kuruduğundan emin olun. Ardından satın almış olduğunuz naylon perdeyi (saydam olmasına özen gösterin) hediyenizin etrafından sarın ve kenarlarından zımbalayın. Bu sayede hediyenizin paketleme işlemini de yapmış olacaksınız. Şimdiden güle güle kullanmanız dileklerimizle…

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.