sadsad x
asdasd
El Yapımı Bardak Altlığı Hediyesi

El Yapımı Bardak Altlığı Hediyesi

10 Mart 2017

Sürpriz hediye almayı her insan sever. Çevremizde sevindirmek istediğimiz tüm insanlara zaman zaman minik sürpriz hediyeler dahi olsa sunmak sadece onları mutlu etmeyecek aynı zamanda bizlerin de kalbini ısıtacaktır. Mutlulukların paylaştıkça çoğalabildiğini asla unutmayalım. Sevdiğimiz insanlar için ayıracağımız el işi sürelerin de bile nasıl deşarj olabildiğimize sizler bile şaşırabilirsiniz. Günün koşturmacasından, hayatın sorumluluklarından biraz olsun uzaklaşmak ve güzel şeyler ile ilgilenmek isteyenler buraya. Küçüklü büyüklü sürprizler ile hayatımızı daha hareketli hale getirebiliriz. Hediye paketi içerisinde ne olduğunu düşünmek bile adrenalin hormonlarını harekete geçirmeye yetecektir. Uzmanlar adrenalin hormonunun ne kadar çok salgılanırsa bizleri o kadar dinç tuttuğunu ve yaşanmayı geciktirdiğini açıklamaktadır. Her geçen gün yüzümüze eklenen çizgilere, kırışıklıklara inat bizler ter yönde hareket edelim ve hem kendimizi hem de sevdiklerimizi sevindirelim.

Çam Sakızı Çoban Armağanı

el yapımı bardak altlığı

Bazı hediyeler için ‘çam sakızı çoban armağanı’ denildiğini duymuşsunuzdur. Şimdiki projemiz de işte bunlardan biri olup her yerde kullanılabilir olması ile de tereddütsüz herkese sunabileceğiniz hediye fikirleri listesinin ilk sıralarında yer almaya aday. Diğer güzel ve keyif verici yanı ise hemen yapılabilir oluşu ile birlikte yaparken zevk alabileceğiniz bir uygulama olmasıdır.


Sevgiliye Özel En Güzel Anılarımız Hediyesi

el yapımı bardak altlıkları

Sıradan bir bardak altlığı nasıl olur da sevgiliniz ile aranızdaki en özel anlarını canlandırabilir? Birazdan anlatacağımız el yapımı bardak altlığı fikri ile çok kolay ve çok unutulmaz bir hale dönüşecekler. Sevgilinizle ya da eşinizle gittiğiniz yerlerden toplamış olduğunuz haritalar vardır. Bugüne kadar böyle bir girişiminiz olmadıysa o da sorun değil. Birlikte ziyaret ettiğiniz mekanları gözünüzün önünden geçirin ve oralara ait haritaları temin edin. Sadece sizin hayatınızın yarısı ile birlikte bulunmuş olduğunuz mekanların haritalarından hazırlayacağınız bardak atlıklarını, sevgilileriniz birçok yerde bulundurmak isteyecektir. Bu sebeple mümkün olduğunca fazla yapmanızı tavsiye ederiz. İş yerlerinde, ofislerinde ve evlerinde her daim sizinle birlikte en güzel yaşanan günleri hatırlaması ve sık sık sizden söz etmesi için güzel bir hediye fikri olacaktır.


El Yapımı Bardak Altlığı Malzemeleri

• Haritalar, (yırtık olan ve kullanılmayan haritaları projemizde değerlendirebilirsiniz.)
• Kesme altlığı,
• Yuvarlak mantar tabakaları,
• Maket bıçağı,
• Boya fırçası,
• Yapıştırıcı tutkal.


Haritalı Bardak Altlığının Yapımı


1. Kesme altlığımızın üzerine öncelikle baskılı yüzü alt tarafta kalacak şekilde haritamızı yerleştiriyoruz. Üzerine yuvarlak mantar bardak altılığımızı yerleştiriyoruz.

2. Maket bıçağımız ile yuvarlak mantar bardak altlığımızın çevresi boyunca haritamızı kesiyoruz.

3. Fırçamızı kullanarak mantar bardak altlığımızın bir yüzünün tamamına yapışkan tutkal sürüyoruz. Oluşabilecek kabarcıkları önlemek için fırçalama işleminin düzgün yapılması gerekiyor. Aksi halde hava kabarcıkları hem çirkin bir görünüme sebep olacaktır hem de mantar bardak altlığı kullanımı sırasında haritanın ayrılmasına neden olacaktır. Bu sebeple projemizin bu adımına dikkat etmekte fayda var.

4. Tüm yuvarlak mantar bardak altlıklarımıza aynı şekilde fırça yardımı ile yapışkan tutkal sürüp, önceden kestiğimiz harita parçalarını yapıştırıyoruz.

Minik Bir Tüyo: Yapışkan tutkalı, mantar atlıkların bir yüzüne uygularken yan yüzeylerine de uygulamanızı tavsiye ederiz. Böylece yanlardan mantar rengi değil beyaz ve harita ile uyumlu temiz bir yüzey elde etmiş oluruz. Ancak tutkalı yan yüzeylere de uyguladığımızda tamamen kuruması için beklemeniz gerekecektir. Aksi halde parmak izleriniz oluşabilir ve tutkallar her yere dağılarak kirli bir görüntü oluşmasına sebep olabilir. Seyahat hatıralarımızdan oluşan, el yapımı bardak atlıkları 4 adımlık işlem sürecinden sonra hazır.

el yapımı hediyeler

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.