sadsad x
asdasd
El Yapımı Çikolata Kavanozu

El Yapımı Çikolata Kavanozu

07 Mart 2017

Tadımlık çikolata kavanozları, doğum günü kutlamaları ve hediye sunumları için çok ideal bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Hatta evimizin buzdolabında bulundurup, arkadaş ziyaretlerimizde çantamıza birkaç tane alıp hediye edebileceğimiz mükemmel bir hediye alternatifi olacaktır. Doğum günü ya da diğer organizasyonlarınızda şirin görünümü ile konuklarınıza çok etkili ve zengin bir duruş sergileyecek olan bu minik kavanozların içerisindeki kek pişirme kağıtlarını sizler istediğiniz renkte seçebilirsiniz. Böylece aynı zamanda mekanın renklendirmesini de sağlamış olursunuz. Minicik şişelerinin şirinliği bir yana içerisindeki atıştırmalık çikolataların tatlılığı ise diğer bir yana. Sizden böylesine şeker bir hediyeyi alanların yüzündeki gülümsemeyi tahmin edebiliyor musunuz? O zaman yüzünde tebessüm görmek istediğimiz tüm yakınlarımız için birer tane bu tadımlık çikolata kavanozlarından yapmaya başlayabiliriz.

Mini Çikolata Kavanozları İçin Gerekli Malzemeler

el yapımı çikolata kavanozu

el yapımı çikolata kavanozu malzemeleri

el yapımı çikolata kavanozu malzemeler

• Hediyelik mini cam kavanozlar,
• Küçük boy kek pişirme kağıtları,
• Minik yuvarlak etiketler,
• Ve 3 çeşit en sevdiğiniz çikolata dilimlerinden aldıysak tadımlık çikolatalarımızı yapmaya hazırız demektir.


Hediyelik Mini Çikolata Kavanozlarının Yapılışı

1. Çikolataları dilimleyelim.

çikolataları dilimleme adımı

Ellerimizi yıkıyoruz ve çikolatalarımızı dilimlemeye başlıyoruz. 

el yapımı çikolata kavanozu

el yapımı çikolata kavanozu

Üç farklı çikolatamızı mümkün olduğunca dağılmadan dilimlemeye çalışıyoruz. Bu işlem için büyük ve tırtıklı bir bıçak kullanmak iş akışımızı kolaylaştıracaktır.


2. Kek pişirme kağıdımızı kavanozumuza diziyoruz.

el yapımı çikolata kavanozu

Mini boy kek pişirme kağıtlarımızdan ilkini kavanozumuzun dibine yerleştiriyoruz. 

3. Kek pişirme kağıdımıza minik çikolatalarımızı ekliyoruz.

el yapımı çikolata kavanozu

el yapımı çikolata kavanozu

Dilimlediğimiz çikolata parçacıklarımızı ilk kek pişirme kağıdımızın içerisine diziyoruz. Çok fazla doldurmuyoruz. Bir ya da iki tane küçük çikolata parçacığı yeterli olacaktır. Amaç doyumluk değil tadımlık çikolatalar sunmak.

4. Her 3 kat kek pişirme kağıdı için farklı çikolata parçacıklarını ekliyoruz.

el yapımı çikolata kavanozu

el yapımı çikolata kavanozu

İlk katta yaptığımız gibi bir kek pişirme kağıdını minik kavanozumuza koyup içine bir veya iki küçük çikolata parçası ekliyoruz. Bunu üç kat için de aynı şekilde tekrarlıyoruz. Ancak her katta farklı bir çikolata bulunması tadımlık çikolataları daha da lezzetli hale getirecektir. Mesela bitter, sütlü, fındıklı, Antep fıstıklı gibi değişik çikolatalardan damak tadınıza göre seçim yapabilirsiniz.


5. Kavanozumuzun kapağını kapatıyoruz.

el yapımı çikolata kavanozu

3 kat tadımlık çikolatalarımız hazır artık kavanozumuzun kapağını sıkıca kapatabiliriz. Böylece uzun bir süre çikolataların tazeliğini ve güzel görünümünü koruyabiliriz.


6. Etiketlerimizin çıktılarını alıyoruz.

el yapımı çikolata kavanozu

Kendi ürettiğimiz hediyelik çikolata kavanozlarımıza özel bir de etiket ayarladık mı, hediyemiz çok daha etkili olacaktır. Bir A4 kağıdından 48 tane minik çikolata kavanozu elde edebileceğiniz, bu projede kullanılan etiketleri size sunuyoruz. Bu etiketleri kullanabileceğiniz gibi kendi tasarımınızı da kendiniz oluşturabilirsiniz. NOT: Örnek etiketler 31,75 mm daire şeklindeki etiketler uyacak şekilde dizayn edilmiştir. Sizler kullanacağınız yapışkan etiketlere ve minik kavanozlarınızın çaplarına göre özel etiket yazıları tasarlayabilirsiniz.


7. Kavanozlarımıza etiketlerimizi yapıştırıyoruz.

el yapımı çikolata kavanozu adım adım

Artık hediyelik minik çikolata kavanozları sunulmaya hazır halde.

el yapımı çikolata kavanozu final

el yapımı çikolata kavanozu

Sizler bu kavanozlar gibi tel sıkıştırmalı olanlardan bulamazsanız, bunların yerine normal küçük hediyelik kavanoz seçiminde de bulunabilirsiniz. O zaman şık görünümünü kuvvetlendirmek için kavanozlarınızın kapak kısımlarını, kek pişirme kağıtlarınızla uyumlu olan renkte bir kurdele ile süsleyebilirsiniz. Zaten etiketlerimizin var olması bile hediyenin değerini yükseltmeye yetecektir. Yine de minik dokunuşlar hediyenizi daha şirin bir forma ulaştırmak sizlerin elinizde. Bu projemizin sizlere çok daha ilham verici fikirlere kapı açmasını umuyoruz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.