sadsad x
asdasd
El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri

El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri

12 Mayıs 2017

Sevdiklerinizin doğum günleri için hediye bulamıyor ve mağaza mağaza gezerek kendinizi çok mu yoruyorsunuz? Alışveriş merkezlerinde kendinizi yormanıza aslında hiç gerek yok. Aradığınız hediyeyi evde kendiniz ellerinizle yapabilirsiniz. Hem de kolayca. Bu hediyeler hem çok özel hem de çok anlamlı olacaktır. Bu tip hediyeler sevdiklerinize onlar için emek harcadığınızı gösterecektir. Doğum günü hediye fikirleri için farklı farklı fikirlerin her birini sizin için bir araya getirdik ve ufak bir derleme yaptık. Böylece siz de arasından size ve sevdiklerinize en uygun olan hediyeyi seçebilir ve evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bir kişinin doğum günü yılda bir kez yaşanan en özel günlerden bir tanesidir.

Ona iyi doğdun iyi ki hayatımın bir parçasısın demek ve bu özel günde onu ne kadar çok düşündüğünüzü gösteren bir hediye hazırlamak sürprizlerin en güzeli olacaktır. Sevdiklerinize el emeği (DIY) hediyeler yaparak onları fazlasıyla mutlu edebilir, ömür boyunca saklayabilecekleri hediyeler verebilirsiniz. Bu hediyeler basit gibi görünse de dışarından satın alacağınız bir hediyeye göre manevi yönden çok değerli olacaklardır. Doğum günü için el yapımı hediyeler yapıp onları şık kutulara koyarak, hediye ettiğinizde sevdiklerinizin yüzünde güller açacaktır. Yapacağınız el yapımı hediyeleri sadece doğum günlerinde değil tüm özel günlerde rahatlıkla hediye edebilirsiniz. İşte size bazı hediye fikirleri…

Uçun Kelebekler Uçun...

El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri

Sevdiklerinize harika bir duvar süsü hediye edebilirsiniz. Üstelik hazırlaması da son derece kolay. Salonunuzu kelebeklerle kaplayabilir ve son derece şık ve hoş bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu hediyeyi hazırlamak için bir adet beyaz kartona ihtiyacınız olacak. Beyaz kartonu kalın seçmeye özen gösterin. Böylece duvara astığınızda daha sabit ve sağlam bir görüntü elde edebilirsiniz. Daha sonrasında mavi tonlarında farklı farklı kartonlar alın. Veya farklı renklerde de olabilir. Sadece aynı rengin farklı tonları olmasına özen gösterin. Kartonlardan üç boyutlu kelebekler elde etmek için uygun şekilde kesin. Kanat kısımlarınıysa hafif bir şekilde yukarı kaldırın. Böylece üç boyutlu bir görünüm kazanmış olursunuz.

el yapımı doğum günü hediyesi

Daha sonrasında bu kelebeklerin her birini istediğiniz düzene uygun bir şekilde beyaz kartonun üzerine yapıştırın. Yanlız kanat kısımlarını yapıştırmamaya dikkat edin. Aksi takdirde üç boyutlu görünümü kaybedersiniz. Ve aynı zamanda kelebekleri yapıştırırken hepsinin aynı yöne bakmasına dikkat edin. Böylece hep birlikte uçuyorlarmış gibi bir görüntü kazanırsınız. Doğum Günü Hediyeleri için en önemli detay bir hediye paketidir. Bu hediyeyi paketlerken üzerindeki kelebeklerin hasar görmemelerine özen göstermelisiniz. Aksi takdirde görüntü tahrip olacaktır.


Uçan Zarf

El yapımı doğum günü hediyeleri

Bu hediye aslında son derece farklı bir hediye. Sevdikleriniz için bir zarf hazırlayın ve onlar için dilediğiniz bir dileği bir kağıda yazın. Ona da bi kağıt verin ve dileğini size göstermeden yazmasını rica edin. Daha sonra onun yazdığı kağıdı alın ve bir zarfın içerisine koyun. Daha önceden hazırladığınız üzeri yazılı olan balonu zarfın üzerine yapıştırmış olmanız gerekiyor. Helyum gazı ile bu balonu şişirin. Daha sonrasında bu zarfı birlikte gökyüzüne doğru bırakın. İzin verin dilekleriniz gökyüzünde uçarak kaybolsunlar. Böylece doğum günü sahibiyle hem hoş vakit geçirmiş olursunuz hem de oldukça anlamlı bir hediye vermiş olursunuz. Bu kartlardan sadece bir tane değil birçok hazırlayarak doğum gününe katılan herkese verebilir, doğum günü sahibi için güzel dileklerini yazmalarını isteyebilirsiniz. Doğum Günü Hediyeleri saklanabilirler ve bu hediyeyi saklama gibi bir şansınız olmayacak belki ama olsun. Dilekleriniz gökyüzünde uçuşuyor olacak. Gidemediğiniz yerlere gidiyor göremedeğiniz yerleri görüyor olacak. Ve belki de bir gün kabul olacak. Kim bilir...


Leziz Bir Hediye

El yapımı doğum günü hediyeleri

Lezzetli ve güzel bir hediyeye ne dersiniz? Bu hediyeyi hazırlamak son derece kolay. Öncelikle doğum günü olan sevdiğiniz kişinin en çok sevdiği içecekten birkaç kutu almanız gerekiyor. Daha sonrasında biraz da çikolataya ihtiyacınız olacak. Yuvarlak iki adet taban bulmanız gerekiyor. Bunu bir yuvarlak kutu ile de sağlayabilirsiniz. Kutunun alt ve üst kısmını farklı bir renkteki el işi kağıdı ile kaplayın. Alt kısma kutu içecekleri yerleştirin. Üzerine kutunun üst kısmını yerleştirin.

el yapımı doğum günü hediyeleri

Bunu yaparken çok abartmadan bir yapıştırıcı kullanmayı unutmayın. Kutuyu içeceklerin üzerlerine yerleştirdikten sonra içerisine aldığınız çeşitli çikolataları yerleştirin. Böylece kocaman bir abur cubur pastası elde etmiş olacaksınız. Yemek bir insanı mutlu etmenin en güzel yollarından bir tanesidir. Birçok kişi abur cubur yemeği çok sever. Bu hazırlayacağınız hediyeyle hem çok lezzetli bir hediye vermiş olacak hem de harika bir görünüm yaratacaksınız.

Favori Kutusu

sevgiliye el yapımı doğum günü hediyesi

Sevdiklerinize muhteşem ve süpriz dolu bir kutu hazırlayabilirsiniz. Doğum Günü Hediyeleri her zaman tek parça olmak zorunda değildir. Birçok ufak tefek hediyeyi tek bir yerde toplayabilirsiniz. Böylece bir anda hem birçok hediye vermiş olursunuz hem de her hediye ufak olduğundan dolayı çok büyük bir maddi yükün altına girmezsiniz. Yapmanız gereken tek şey öncelikle bir kutu almak. Bu kutunun içerisine çeşitli notlar belki birkaç resim ve biraz tatlı bişeyler koyabilirsiniz.

EL yapımı doğum günü hediye fikirleri

Aynı zamanda ufak tefek takılar yapıp kutunun içerisine koyabilirsiniz. Ardından kutunun üzerinize hediyeyi vereceğiniz kişinin adını yazabilir ve içerisinde onu en sevdiklerinin olduğunu belirten bir not ekleyebilirsiniz. Daha sonrasında hediyenize bir kurdele bağlayabilir ve doğum günü sahibine hediye edebilirsiniz. Bu sayede sürpriz içerisinde sürpriz olmasını sağlayacak ve doğum günü olan kişiyi çok şaşırtacaksınız.


Doğum Günü Kartları

El emeği doğum günü hediyeleri

Sevdiklerinize Doğum Günü Hediyeleri almaktansa küçük kartlar hazırlayabilirsiniz. Bu kartları farklı renklerdeki kartonlardan yapabilirsiniz. Kartların güzellikleri ve özellikleri sizin yaratıcılığınız ile doğru orantılı olacaktır. Dilediğiniz gibi farklı farklı renk renk kartlar hazırlayabilirsiniz. Bu kartların üzerlerine çeşitli notlar düşebilirsiniz.

el yapımı doğum günü armağanları

Böylece sevdikleriniz onlara verdiğiniz karları saklayabilirler ve ara sıra tekrar bakıp onlar için hazırladığınız bu hediyeyi hatırlayabilirler. Yaptığınız kartları üç boyutlu yapmayı denerseniz çok daha hoş bir görünüm elde edersiniz. Kartları üç boyutlu yapmak son derece kolaydır. Doğru biçimde keseceğiniz renkli kartonları düze zemin üzerine yapıştırarak açıldıkları zaman üç boyutlu görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Doğduğun Gün Neler Oldu Kartlarla Sürpriz

el yapımı doğum günü hediyesi

Sevgilinize veya sevdiklerinize doğum günü için benzersiz bir sürpriz hediye düşünüyorsanız, doğum tarihi baz alınarak o tarihteki önemli olaylar ve çeşitli hesaplamalar yapılarak hazırlanan 50 adet doğduğun gün neler oldu kartları tam size göre bir hediye alternatifi. Sadece Hediyemen.com da bulabileceğiniz bu özel armağanla, sevdiklerinize unutamayacakları bir sürpriz yapmış olmakla kalmayacak, aynı zamanda daha önce hiç karşılaşmadığı çok orijinal bir yaş günü hediyesi verebilirsiniz. Doğduğun Gün neler oldu kartlarında; o tarihte ayın gökyüzündeki görünümü, cumhurbaşkanının, başbakanın kim olduğunu, gol kralını, şampiyon takımı, TIME derigisi kapağında kim olduğu, Oscar ödülü alan filmi gibi enteresan bilgiler yer alıyor. 

El Yapımı Bardaklar

doğum günü için el yapımı hediyeleri

Bu hediye hem çok kullanışlı hem de son derece güzel bir hediyedir. Özellikle kahve veya çay içmeyi seven birinin doğum günüyse bu hediye son derece ideal bir hediye olacaktır. Alacağınız beyaz bir fincanın üzerine cam boyası ile harfler ve yazılar yazabilirsiniz. Porselenlerin ve camların üzerinde kalıcı olan kalemleri kırtasiyelerden alabilirsiniz. Bu kalemler vasıtasıyla sevdiklerinizin isimlerini yazabilir, küçük notlar oluşturarak harika bir hediye hazırlayabilirsiniz.

el yapımı doğum günü sürprizleri

Şekli çıkarmak için kartonlardan yardım alabilirsiniz. Bu fincanların üzerine dilediğinizi yazabilir ve dilediğiniz şekilleri çizebilirsiniz. Bardakların içerisine koyacağınız şekerler veya çikolatalarla sürprizinizi renklendirebilirsiniz.

el yapımı doğum günü hediyesi

Sevdiklerinize Doğum Günü Hediyesi olarak sunabileceğiniz pek çok farklı seçeneği sizler ile paylaştık. Bu hediyelerden herhangi birini dilediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz. Hediyelerin yapım ve hazırlanışları ilk aşamada zor görünüyor olsa dahi aslında göründüğü kadar da zor yapılmamaktadırlar. O sebeple gayet kolay bir şekilde sadece biraz zamanınızı ayırarak evinizde rahatlıkla bu hediyelerden herhangi birini hazırlayabilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.