sadsad x
asdasd
El Yapımı Emoji Süsleri

El Yapımı Emoji Süsleri

07 Aralık 2018

Günümüzde hemen hemen tüm duygular tek bir emoji ile kolayca ifade edilebilir hale geldi. Arkadaşlarımızla, sevgilimizle, eşimizle ve daha birçok kişi ile yazışırken duygularımızı yazılarımıza eklemek için ya da birçok cümleyi bir arayı getirip kendimizi ifade etmeye çalışmak yerine sadece emoji kullanmayı tercih ediyoruz. Whatsapp ya da Messenger uygulamalarına bakarak içerisindeki emojileri kendiniz yapmaya çalışabilirsiniz. Ancak bu emojileri mesaj ile gönderemezsiniz. Bizzat el yapımı emoji olacak ve bu emojiler sadece elden hediye olarak teslim edilebilecek. Hazırlayacağımız emojilerin arkasına küçük mıknatıslar yerleştirebiliriz. Böylece sevdiklerimiz, onlara hediye ettiğimiz süsleri buzdolaplarının üzerinde sergileyebilirler. Ya da arkalarına çatallı iğnelerden yapıştırabiliriz. Her gün hissettikleri ruh haline göre birine karar vererek çantalarına takabilirler. Birçok farklı şekilde tasarlanabilir ve çok farklı şekillerde kullanım alanları oluşturulabilir.

El yapımı Emoji Süsleri


Emojiler İçin Gerekli Malzemeler


• Beyaz seramik süsler (araştırarak evde kendiniz de yapmayı deneyebilirsiniz.)
• Sarı sprey boya (malum emojiler genelde sarı renk ağırlıklı oluyor.)
• Kaliteli boya kalemleri,
• İp. (Bir yere asılarak kullanılacaksa ip, buzdolabı süsü olarak kullanılacaksa mıknatıs, çanta gibi yüzeylere takılarak kullanılacaksa çengelli iğneler)

El yapımı Emoji Süsleri


Emoji Nasıl Yapılır?

El yapımı Emoji Süsleri

Emojileri yaparken biraz kopya çekmememizin kimseye zararı olmaz. Öncelikle Whatsapp ve Messenger uygulamalarında bulunan emojilere göz atmakta fayda var. Çünkü onların aynısını yapmaya çalışacağız. Sonuçta bu ifadeler tüm dünyada bilinen ve kullanılan emojiler.

1. Seramikleri Boyama

El yapımı Emoji Süsleri

Seramiklerin önce bir yüzlerini sarı sprey ile boyayın. Sonra kullandığınız boyanın talimatlarına göre kuruması gereken süre kadar bekleyin ardından diğer yüzlerini de boyayın.


2. Emojilerin Ana Hatlarını Oluşturma

El yapımı Emoji Süsleri


Öncelikle kurşun kalem ile emojilerin ana hatlarını oluşturabilirsiniz. Bu şekilde boyama sırasında size büyük yardımı olacaktır. Yüzün boyanma aşamasına geçtiğinizde ilk önce gözlerden başlamanızı tavsiye ediyoruz.
Beyaz başta olmak üzere kimi renkler tek katta yeterli olmayacaktır. Kurumasını bekledikten sonra gerekli renklerde iki kat boya kullanabilirsiniz.


3. Zor Mimiklerde Çizgilerden Faydalananın

El yapımı Emoji Süsleri

Bazı mimikler boyama ve oluşturma sırasında sizi zorlayacaktır. Böyle durumlarda kesinlikle kurşun kalem ile boya alanını belirlemenizi tavsiye ediyoruz. Çizgileri takip ederek kalem boyanızla boyama işleminizin oldukça kolaylaştığını göreceksiniz.  Kullanacağınız renge ve uygulayacağınız modele göre işlem basamaklarını kendiniz oluşturabilirsiniz. Yan yana gelecek iki renk durumunda her zaman için öncelikle açık rengi kullanmanız avantajınıza olacaktır. Çünkü çizginin dışına çıkmış olsanız bile koyu renk ile bu kaçan alanı kapatabilirsiniz. Örneğin resimdeki şekilde pembe dil önce boyandı. Böylece pembe renk taşmış olsa bile çevresine gelecek olan siyah ile taşan alanlar kapatıldı. 

Emojilerin Kullanım Şeklini Belirleme

El yapımı Emoji Süsleri

Öncelikle hediyenizin hangi şekilde kullanılacağını belirlemeniz gerekiyor. Biz burada sizlere ip ile bir yere asılarak kullanılması durumunda izlenmesi gereken işlem basamağını anlattık. Emojilerin üst kısımlarında bulunan bir delikten ip geçiriyoruz. Ve bu ipin kapalı alanından ucu açık alanını geçirerek bir nevi çengel vazifesi gören parçasını oluşturuyoruz.

El yapımı Emoji Süsleri

Sizler dilerseniz arkalarına çengelli iğne takabilir ya da yine arka yüzeylerine küçük mıknatıslar yapıştırabilirsiniz. Emojileri nasıl oluşturmuş olursanız olun her birinin birbirinden güzel olacağına eminiz.

El yapımı Emoji Süsleri

Kim böyle ilginç ve güzel bir fikre sahip olan hediyeyi aldığına sevinmez ki?

emoji hediyeleri

fiyat

Sevdiklerinize yılbaşı hediyesi düşünüyorsanız eğer özellikle de en yakın arkadaşlarınıza bu komik ifadeleri yapmak için kolları hemen sıvamaya başlayabilirsiniz. Arkadaşlarınızın yüzlerindeki o memnuniyet dolu ifadeyi görmek bile sizi dünyanın en mutlu insanı yapacaktır.

Emoji ürünleri

fiyat

Diğer hediye fikirleri için sitemizi gezebilir ve hediyenizi sunmak için müthiş bir hediyelik kutu tasarımı yapmayı deneyebilirsiniz. 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.