sadsad x
asdasd
El Yapımı Flamingo Oyuncak

El Yapımı Flamingo Oyuncak

24 Mayıs 2017

Flamingolar artık oldukça popüler olmaya başladı! Popülarite arttıkça flamingoları hayatımızın her yerinde kullanır olduk. Yetişkinlerden kadar çocukların da flamingo tasarımlı ürünlere ilgisi bir hayli artmış durumda. E tabi hal böyle olunca flamingolu oyuncakların olmaması imkansız gibi bir şey! Dışarıda satılan pek çok oyuncak plastikten yapılmakta. Plastik ürünlerin de çocuklar için ne kadar zararlı olduğunu anlatmama gerek yok sanırım? Bu yüzden evde çocuklarınız için oldukça sevimli oyuncak flamingo yapabilirsiniz. Üstelik çekçekli! Sadece birkaç malzeme ile yapacağınız bu oyuncak çocukların favorisi haline gelecek! El yapımı çekçekli oyuncak flamingo yapımı sandığınızdan çok daha basit! Biraz el becerisi ve doğru malzemeler ile ortaya harika bir iş çıkartabilirsiniz! Daha önce bir oyuncak tasarlamadıysanız hiç endişelenmeyin. Sizlere en açık ve en güzel dille çekçekli oyuncak flamingo yapımını anlatacağım.


ÇEKÇEKLİ OYUNCAK FLAMİNGO İÇİN MALZEMELER


• Mini flamingo çim süsleme
• Ahşap blok boyutu 8x12x4 cm
• 1.25x90 cm Ahşap dübel.
• Ahşap jantlar
• Odun mandal
• Ahşap boncuk, (çap 3 cm)
• Beyaz naylon
• Akrilik boya
• Poliüretan
• Fırçalar
• Köpük yalıtım boşluğu dolgu
• Ahşap tutkalı
• Matkap ve matkap ucu 1/4
• İnce kum kağıdı


ÇEKÇEKLİ OYUNCAK FLAMİNGO YAPIMI


Çekçekli oyuncak flamingo için tüm malzemelerin hazırsa o halde yapılış aşamalarına bir an önce başlayalım! Daha önceden hazırlamadıysanız ilk resimdeki boyutlara göre ahşap bloğu kesin. Ahşap blokları eşit ölçüde kesmeniz oldukça önemli! Ortaya çıkan kum ve talaşları ise hemen temizleyin ki oyuncağın üzerinde pürüzler oluşmasın! Daha sonra 1/4 matkap ucu kullanarak bloğun ortasında bir delik delin. Deliği delerken istikrarlı bir biçimde gitmeye özen gösterin. Eğer delme işleminde kendinizden tereddüt ediyorsanız bir bant parçası ile işaretleme konusunda yardım alabilirsiniz. Kabloyu, delik oluşan yerden boydan boya geçirin ve aynı şekilde bir delik daha açın. Yine deliğin etrafındaki kum ve talaşları hemen temizleyin.

EL Yapımı Flamingo Oyuncak

Tahta bloğun uzun kenarlarından olan 3. ucundan yaklaşık 2,5 cm aks için delik delin. Deleceğiniz delik ile oyuncak blokları öylesine gitmek isteyecektir. Sıra geldi boyama işlemine! Çekçekli oyuncak flamingoyu boyamak için yaklaşık 2 ila 3 kat boya gerekecektir. Blok, dübel, tekerlekler, aks ve ahşap boncukları sırayla boyayın. Eğer oyuncağınızı daha da renklendirmek istiyorsanız eğlenceli bir desenle süsleyebilirsiniz. Bu durum eminim ki çocuklarınızın dikkatini daha da çok çekecektir. Boyadıktan sonra iyice kurumasını bekleyin.

EL Yapımı Flamingo Oyuncak

Sadece poliüretan uygulanarak boyalı ahşap parçalarını koruyun. Bu işlem için 3 kat uygulamak gerekir. Küçük olan flamingolar bu işlem sonrasında daha da kabalaşacaktır. Ama sıkıntı değil! Ahşapları koruyarak çizilmesini ve zarar görmesini engellemiş olacaksınız! Resmi dikkatle inceleyerek poliüretan talimatları izleyin.

çocuk oyunu

Flamingo oyuncağımız yavaş yavaş şekillenmeye başladı bile! Ahşap dübel için yapılmış delik ahşap tutkaldan birkaç damla ekleyin ve dübeli yerine yerleştirin. Yerde oyuncak tekerlekleri ayarlamak için tutkaldan birkaç damla ekleyerek bu işlemi tekrarlayın. Şimdi flamingoyu yerde ayarlama zamanı! Flamingo alt deliğini oturtabilmek için flamingo içine köpük yalıtım aralık dolgusunu yerleştirin. Dübel üzerine oturduktan sonra flamingomuz hazır! Flamingoyu yerinde ayarlamak bu aşamanın en önemli püf noktası! Yaklaşık 15 dakikalık sertleşme süresinden sonra flamingonun oynama şansı yoktur. Bu yüzden bu süre zarfında içinde doğru açı ile durduğundan emin olun!

EL Yapımı Flamingo Oyuncak

Bloğun altında bir düğümlenen kordon ile çekçekli flamingo oyuncak istenilen yöne gidebilecek! Kablonun ucuna bağlanacak olan ahşap boncuk sayesinde kordonun çözülmesi imkansız! Çekçekli flamingo oyuncak oynanmaya hazır!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.