sadsad x
asdasd
El Yapımı Fotoğraf Çerçevesi

El Yapımı Fotoğraf Çerçevesi

13 Mart 2017

Aşkımızın Fotoğraf Çerçevesi Nasıl Yapılır? Özel günlerde kolayca hazırlayabileceğiniz dilerseniz hediye olarak ve dilerseniz de kendi odanıza süs olarak asabileceğiniz hulahoptan aşk fotoğraf çerçevesi oldukça şık ve modern bir görünüme sahiptir. Hulahoptan fotoğraf çerçevesi yapmadan önce hazırlık yapmanız gereklidir. Hulahopa yapıştırmak istediğiniz fotoğrafların baskısını dilediğiniz şekilde bir fotoğrafçıdan çıkartın. Renkli olması da şart değil. Siyah beyaz renkte fotoğraf çıktıları ile fotoğraf çerçeveniz daha nostaljik bir havaya dönüşebilir. Çıkarttığınız fotoğrafların kenarlarını isterseniz dalgalı bir şekilde keserek isterseniz de polaroid bir şekilde çıkartabilir ve altına yazı veya tarih yazabilirsiniz. Böylece ilişkinize ait özel notların ve belki de sadece ikinizin anlayabileceği çok özel kodların içerisinde oluşu ile sözle ifade edilemeyen duygularınızı çok rahat sevgilinize anlatabilirsiniz. Sevgiliye özel hediye konseptine dahil olan bu aşk çemberini aile fotoğraflarının kullanımı ile aileye hediye seçimi için de rahatlıkla kullanabilirsiniz. İçerisindeki süslemeler ve notlar ile tamamen hediyenin sahibine özel bir çalışma sergilemek ise sizin hünerli ellerinize bakıyor.


El Yapımı Fotoğraf Çerçevesi İçin Gerekli Malzemeler;


• 1 adet hulahop
• 8-10 adet fotoğraf çıktısı
• Sprey boya
• Kurdele
• Yapıştırıcı
• Yapma çiçekler

1.Adım: Hulahopu Boyama

El Yapımı Fotoğraf Çerçevesi

Kırtasiyelerden bulabileceğiniz hulahopu, sprey boya yardımı ile boyayın. Sprey boya tekniği ile boyadığınız hulahopa, sprey boya rengi olarak altın rengini veya bakır rengini tercih ederseniz daha hoş duracaktır. Sprey boya ile hulahop arasında en az bir cetvel uzunluğu mesafe bırakarak boyamalısınız. Sprey boyayı, yakın tutarak sıkmanız, üzerinde kabarcıklar bırakmasına sebep olabilir. Boyamadan önce mutlaka bir gazete kağıdı serip gazete kağıdı üzerinde boyayın.

El Yapımı Fotoğraf Çerçevesi

Bu diğer alanlara sprey boyanın bulaşmasını önleyecektir. Sprey boya ile hulahopun her yerini boyadıktan sonra 2 saat kurumaya bırakın. İyice kuruduğundan emin olana kadar hulahopa dokunmayın.2.Adım: Kurdeleleri Hulahopun Üzerine Yapıştırma

El Yapımı Fotoğraf Çerçevesi

Seçtiğiniz sprey boyanın rengine göre, dilediğiniz kurdele rengini tercih edebilirsiniz. Bakır renginde sprey boya tercih ettiyseniz, mavi tonlarını kullanmanız daha çarpıcı bir fotoğraf çerçevesi elde etmenizi sağlayacaktır. El yapımı hediyeler yaparken, renklerin uyumu oldukça önemlidir. Bu nedenle mutlaka zıt renkleri tercih etmeye çalışın.

El Yapımı Fotoğraf Çerçevesi

Altın rengi sprey boya kullanacaksanız eğer siyah kurdele tercih edebilirsiniz. Kurdeleleri kesmeden önce hulahopun boyuna göre ayarlayın. Kurdelelerin üzerini işaretleyin ve işaretlediğiniz yerden 1 parmak boşluk bırakarak kesin. Boşluk bıraktığımız yeri, hulahopa yapıştırırken kullanacağız. Kurdeleleri dilediğiniz şekilde ister dikey ister yatay olarak, hulahopa yapıştırıcı yardımı ile yapıştırın. Sağlam olmasına özen gösterin.

3.Adım: Fotoğrafları Yapıştırma

El Yapımı Fotoğraf Çerçevesi

Hulahopun üzerine yapıştırdığınız kurdelelerin üzerine çıkartmış olduğunuz fotoğrafları yapıştırmadan önce dizin. Bu sayede, hangi fotoğrafı nereye yapıştırmak istediğinize karar verebilirsiniz. Ev yapımı hediye yaparken bu küçük ayrıntılara önem göstermeniz hata yapmanızı engelleyecektir. 8 veya 10 adet fotoğraf çıkartmanız yeterli olacaktır.

El Yapımı Fotoğraf Çerçevesi

Fotoğrafların yerini ayarladıktan sonra arkalarına yapışkan sürerek, kurdelelerin üzerine yapıştırın. Dilerseniz, silikonlu yapıştırıcı da kullanabilirsiniz.


4.Adım: Süsleme

El Yapımı Fotoğraf Çerçevesi

Fotoğrafları kurdeleye yapıştırdıktan sonra hediyemizin son aşamasına geçiyoruz. Bu aşamada, yapma çiçek kullanabilirsiniz. Yapma çiçek kullanmak istemiyorsanız, simler, pullar, çeşitli boncuklar ve taşlar kullanabilirsiniz. Fotoğraf çerçevesi yapımı bittikten sonra, süsleri yapıştırmadan önce diziyoruz. Bu sayede süslemeyi daha iyi yapabilirsiniz. Alt ve üst köşelere yapma çiçek yapıştırmak için yapıştırıcı veya silikonlu yapışkan kullanabilirsiniz. Dilerseniz, fotoğrafları yapıştırdıktan sonra kalan kurdele kısımlarına taşlar yapıştırabilir veya boncuk dizebilirsiniz. Bu sayede kurdelelerin görünümünü daha şık bir hale getirebilirsiniz. Süsleme içerisinde kendi el becerinizi ve parlak fikirlerinizi kullanarak ilişkinize özel detayları da ekleyerek mükemmel bir sevgiliye özel hediye sunumu elde edebilirsiniz. Konu aşk ve sevgiyse sınır yok.

anı çerçevesi

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.