+18 Ürün 18 yaşından küçüklerin bu sayfayı gezmeleri ve ürün satın almaları yasaktır. Eğer 18 yaşın altında ve yasal olarak yetişkin değilseniz lütfen bu ürünleri görüntülemeyin ve ürün satın almayın. 18 Yaşından Büyüğüm Çıkış
sadsad x
asdasd
El Yapımı Hediyeler Nasıl Hazırlanır

El Yapımı Hediyeler Nasıl Hazırlanır

23 Aralık 2020

El yapımı hediyeler hazırlamak isteyenler pratik bir şekilde yapabilecek hediye alternatifleri ararlar. Peki, ayakkabıdan bir saksı, ameliyat eldiveninden bir ev aksesuarı, pat pat naylon kullanarak bir saksı veya bir kap yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Ayrıca kavanozlar, şişeler, kar küreleri, çerçeveler, aynalarda süsleyebilirsiniz ve hatta özel bir lamba dahi tasarlayabilirsiniz. Bir yakınızın doğum gününde, sevgililer gününde, evlilik yıldönümlerinde ya da iade-i ziyaret yaptığınız bir akrabanıza ellerinizle yaptığınız bir hediyeyi armağan etmek istemez misiniz? Birbirinden güzel el yapımı hediyelik eşyalar ile onların gönüllerini almak kuşkusuz sizi de mutlu edecektir. Şimdi, sizlere çok kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz birkaç el yapımı hediye alternatifi verelim!

El Emeği Göz Nuru Hediyeler!

el yapımı hediyeler nasıl hazırlanır

Kavanoz, şişe veya tabak süsleyerek el emeği göz nuru hediyeler yapmaya ne dersiniz? Tabii yine şarap şişesi, çerçeve, lamba süslemeleri ve bunlar gibi daha birçok el yapımı hediyeler hazırlanabilir.

El Yapımı Hediyelik Kavanozlar!

Sevdiğiniz birisine kendi ellerinizle yaptığınız kurabiyelerden hediye edebilirsiniz. Üzerine şekiller vereceğiniz kurabiyeleri, şık kurabiye kutularına ya da el emeğinizle hazırladığınız gösterişli bir kavanozun içerisine koyabilirsiniz. Peki, şık bir kavanoz nasıl hazırlanır?

el yapımı hediye kavanoz

Bir miktar kurdele, fisto veya gipür, yapıştırıcı ve inci taneleri ile muhteşem hediyelik kavanozlar yapabilirsiniz. Böyle bir kavanozu yapmak için öncelikle kavanozun dışını yapıştırıcı kullanarak gipür ile kaplayın. Kapağın alt kısmındaki boğum kısmına kurdeleyi fiyonk yaparak bağlayın veya çiçek şekli vererek yapıştırın. İnciler ile kavanozun ön kısmını süsleyin. Bu aşamada parlak taşlar ya da kumaş çiçeklerde kullanabilirsiniz. Kavanozun kapağını ise tamamen inciler yapıştırarak kaplayabilirsiniz. Hazırladığınız kavanoz büyük ise içerisine kurabiye, küçük ve geniş bir kavanoz ise içerisine önceden sprey boya ile boyadığınız küçük taşlar koyabilirsiniz. Taşları yaldızlı sprey boya kullanarak boyayıp kuruttuktan sonra kavanozun içerisine yerleştirebilirsiniz. Taşların üzerine de mum koyarak ve şık bir mumluk elde edebilirsiniz.

el yapımı hediyeler nasıl hazırlanır

Eminiz ki; bu tür el yapımı hediyeler annelerinizi, bayan arkadaşlarınızı, kız kardeşlerinizi ya da bayan akrabalarınızı çok sevindirecektir. 

El Yapımı Hediyelik Şarap ve Kadeh

Bir dostunuza hediye arıyorsanız eğer, size tavsiye edebileceğimiz şahane bir hediye alternatifi var. El yapımı hediyeler yapmayı düşünürseniz, şarap şişeleri ve kadehleri süsleyebilirsiniz. Bu hediyeyi hazırlamak için hava ile kuruyan kil, beyaz mutfak peçetesi, merdane, yaprak kalıpları, metalik renkli boyalar, fırça, beyaz tutkal, silikon yapıştırıcı ve tahta mandal gereklidir.

el emeği şarap kadehi süsleme

Öncelikle şişenin dışını beyaz tutkal kullanarak mutfak peçetesi ile kaplayın. Şişenin alt kısmına telinden ayırdığınız mandalları sıralı bir şekilde dizerek silikon kullanarak yapıştırın. Tüm şişeyi fırça yardımıyla siyaha boyayın. Yumuşak killerden küçük parçalar alarak üzüm taneleri oluşturun. Bunun için aldığınız parçaları ellerinizle yuvarlayın. Hazırladığınız taneleri şişenin üzerine üzüm salkımı oluşturacak bir şekilde yapıştırın. Kilden yine bir parça alın ve el yardımıyla uzun şeritler yapın. Bu şeritleri de şişenin üzerine kıvrımlı bir şekilde yerleştirin.

el yapımı hediyeler nasıl hazırlanır

Yaprak şeklinde olan kurabiye kalıplarıyla açtığınız kil hamurundan yapraklar kesin ve bunları da şişenin üzerine dağınık bir şekilde ekleyin. En son aşamada üzümleri siyah, yaprakları yeşil, mandalları kahverengi ve dalları da kahverengi olmak üzere fırça yardımıyla boyayın. Tabii kapağı da killerle süsledikten sonra şişeyi kurumaya bırakın. Şarap şişesi kuruduktan sonra hediye etmek üzere hazır hale gelecektir. Şişede kullandığınız teknikle bir şarap kadehi de hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu el yapımı hediyeler bir dostunuza, patronunuza ya da babanıza verilebilecek en gösterişli armağanlar olacaktır. 

El Yapımı Çerçeveler, Kar Küresi veya Lambalar Hazırlayın!

İçerisinde resimlerinizin bulunduğu bir çerçeveyi beyaz bir ahşap boyası ile boyadıktan sonra kil kullanarak ya da danteller kullanarak süslemekte mümkün. İsterseniz lamba veya dünya süsleyebilir ve hatta merdaneden askılık dahi hazırlayabilirsiniz.

el yapımı hediyeler nasıl hazırlanır

Bunun için yapmanız gereken tek şey kullanacağınız malzemeleri alarak el yapımı hediyeler hazırlamaya başlamanız olacak. Aynı şarap şişesinde kullanılan teknikleri bu tür eşyalarınızı süslerken de kullanabilirsiniz. Peki hediyelik kar küresi nasıl hazırlanır?

el yapımı hediyeler nasıl hazırlanır

Öncelikle el yapımı kar küresi hazırlamak için bir kavanozun veya bir kadehin dışını süslemek gerekir. Şişenin alt kısmını metalik boyalarla desenler yaparak boyanın. Kar küresinin içerisine kardan adam veya noel baba maketi yerleştirerek yapıştırın. Tabii kavanozun içine geyikler ve kozalaklarda ekleyebilirsiniz.

el yapımı hediyeler nasıl hazırlanır

Bir miktar strafor alarak mutfak poşetinin içerisinde ufalayın. En son içerisine ufaladığınız straforlardan kavanoza koyun ve kavanozun kapağını kapatın. Kapağı da isteğiniz gibi boyadıktan ve süsledikten sonra sevdiğiniz bir çocuğa, annenize, bayan arkadaşınıza ya da bir hanımefendiye armağan edebilirsiniz.  El yapımı hediyeler hazırlayabilmek için daha bir sürü fikirler bulabilir ve yapabilirsiniz. Sevdiklerinizi bu tür hediyelerle hem yılbaşında hem de özel günlerinde mutlu edebilirsiniz.

kişiye özel kupa

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.