sadsad x
asdasd
El Yapımı Hediyelik Yeni Yıl Kartları

El Yapımı Hediyelik Yeni Yıl Kartları

26 Aralık 2017

Yeni yılın gelmesine sayılı günler kala yapacağımız en güzel şey sevdiklerimize yılbaşı kartı göndermektir. İnternetin gelişmesinden ve e-kartların ortaya çıkmasından önce bayramlarda ya da yılbaşlarında kart göndermek sıkça yapılan uygulamalar arasındaydı. Şimdilerde kartları postaya vermeseniz de sevdikleriniz için saklayabilecekleri hoş yeni yıl kartları hazırlayabilirsiniz. Yeni yılın anlamı, yenilenme ve yeni başlangıçlar yapmadır. Yeni yıl gecesi herkes sevdikleriyle bir araya gelir ve bu yenilenmenin keyfini çıkararak beraber eğlenirler. Yeni yıl gecelerinin en tatlı yanlarından birisi ise sevdiklerimize çeşitli hediyeler vermektir.

Her sene farklı hediye alternatifleri arasından yapacağımız seçimlere bu sene bir yenisini ekleyerek dostlarımıza, ailemize ve sevdiklerimize el yapımı hediyelik yeni yıl kartları hazırlayabiliriz. Bu kartların yapımı son derece kolaydır. Kartları tasarlayabilmek için biraz kağıt, ip, kurdele, yapıştırıcı gibi malzemelere ihtiyacınız olacaktır. Bu malzemeleri temin ederek dilediğiniz kadar farklı ve orijinal yeni yıl kartı dizayn edebilirsiniz. Kartlarınızı tek tip yapabileceğiniz gibi farklı farklı konseptlerde de oluşturabilirsiniz. Yeni yıl gecesi kartlarınızı hediyelerin üzerine iliştirebilir ya da sadece bu kartları vererek sevdiklerinize hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. El yapımı yeni yıl hediyeleri tasarlamanız sevdiklerinize ne denli değer verdiğinizi gösterecek ve onları çok mutlu edecektir. Yeni yıl kartları için aklınıza hiçbir fikir gelmiyor mu? O zaman sizin için seçtiğimiz el yapımı yeni yıl kartlarının arasından dilediğinizi model olarak kullanabilir ya da örnek kartları ilham alarak kendi tasarımınızı yaratabilirsiniz.

Anahtar Detaylı Yeni Yıl Kartı

El yapımı yılbaşı tebrik kartları

Yeni yılda dilekler dilemek ve isteklerimizi belirtmek oldukça önemlidir. Bu detay düşünülerek hazırlanmış olan anahtarlı yeni yıl kartları alacağınız hediyelerin üzerine takabileceğiniz şekilde oluşturulmuş. Bu kartları tasarlamak oldukça kolay ve basittir. Satın almanız gereken malzemeler; metal anahtar, bir parça ip, karton, renkli el işi kağıdı ve kartınızın üzerine yazı yazıp boyamak için renkli boya kalemleri. Kartlarınızı dikdörtgen şekilde düzgünce keserek hazırlayınız. Kartların üzerine dilediğiniz şekli çizebilirsiniz. Bunun için bir kalıp çıkararak şekli çizdikten sonra içini uygun boya kalemleriyle boyayabilirsiniz. Ardından kartın üst tarafına delgeçle delik açmanız gerekmektedir.

yılbaşı mektubu

Böylece anahtarı ve el işi kağıdından yapacağımız kurdeleleri kartınıza tutturabilirsiniz. El işi kağıtlarınızı kurdele biçimi verecek şekilde kesin ve kartın üst bölümüne monte edin. Ardından iple anahtarı karta bağlayın. El yapımı hediyelik yılbaşı kartı tamamlanmış olacaktır. Kartın üzerine mesaj yazarak sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Çiçek Süslemeli Yılbaşı Kartı

el yapımı yılbaşı kartları

Oldukça şık olan bu kartlar yeni yılda sevdiklerinizin yüzünü güldürmeye yetecektir. Kartları dilerseniz hediyelerin yanına iliştirebilirsiniz. Ancak bu yıl başında hediye almayı planlamıyorsanız, bu kartlar yakınlarınız için çok hoş bir hediye olacaktır. Kartları yapmak ise son derece kolay. İhtiyacınız olan malzemeler biraz kalın karton, kartonla aynı renkte kağıt, biraz ince halat, yapıştırıcı, biraz kumaş parçası, sapları yapmak için tel ve üzerine sarmak için yeşil grafon kağıdıdır. Kartlarınıza yuvarlak formu vermek için kenarı yuvarlak olan bir malzemeden yardım alabilirsiniz. Eğer kenarlarını yuvarlak yapmak istemezseniz düz olarak da kesebilirsiniz. İkiye katlayacağınız kartınızın içerisine yeni yıl mesajını yazabilir, resim yapıştırabilir ya da hoş etiketlerle süsleyebilirsiniz. Kartın dışını ise ince halat iple şık bir şekilde bağlamanızın ardından sıra çiçeği yapmaya gelecektir. Çiçeği yapabilmek için evinizde bulunan artık kumaşlardan faydalanabilirsiniz.

yılbaşı kartları

İç kısmını ince şerit halinde kestiğini kumaşı katlayarak oluşturduktan sonra dışındaki yaprakları yine küçük ince şeritler halinde kesin. Çiçeğinizin bir araya dikerek getirebileceğiniz gibi sağlam bir yapıştırıcıyla yapıştırarak da tutturabilirsiniz. Telin üzerine saracağınız grafon kağıtlı sapı ana gövdeye sabitlemenizin ardından çiçek yapımınız tamamlanmış olacaktır. Çiçeğinizi halat ipinizin içerisinden geçirin ve sonrasında üzerine mesaj yazacağınız kağıttan bir şeridi kartınızın kapağına yapıştırınız. Şahane el yapımı hediyelik yeni yıl kartı tasarladınız bile. Kartınızı sevdiklerinize vererek bu yıl başında onların yüzünü güldürebilir ve gelenekleri yeniden yaşatabilirsiniz.

Lip Stick Hediyeli Yeni Yıl Kartı

el yapımı yılbaşı kartları

Yeni yılda vereceğiniz küçük hediyeler bile yakınlarınızı mutlu etmeye yetecektir. Böylesi özel günlerde hediye vermek ve hediye almak gelenek olmanın yanı sıra günün coşkusunu arttıracaktır. Yeni yılda hazırlayacağınız birbirinden güzel tebrik kartlarıyla sevdiklerinizin gönlünü alacak ve onların yüzünü güldüreceksiniz. Birçok kişiye hediye edebileceğiniz el yapımı yeni yıl kartları oldukça kolay bir şekilde tasarlanmaktadır. Lip Stick hediyeli bu yeni yıl kartını tasarlamak için öncelikle bir karton boya kalemleri, ip ve yeni satın aldığınız lip sticklere ihtiyacınız olacaktır. Kartonunuzu beyaz ve parlak olarak seçerseniz kartınız daha havalı bir görünüm kazanır. Kartınızın üzerine çizeceğiniz şekilleri bir kalıp olarak farklı yerden kartın üzerine kopyalayabilirsiniz. Eğer size bu işlem zor gelecekse kırtasiyelerden alacağınız çeşitli stikerları kartınızın üstüne yapıştırarak hoş bir kart tasarlayabilirsiniz. Eğer bir kalıp çıkaracaksanız. Kalıbınızı kartın üzerine çizmenizin ardından boya kalemleriyle içerisini boyayarak kartı oluşturabilirsiniz. Kartın yapımı tamamlandığında ortadaki boş alana dilediğiniz mesajı yazabilirsiniz. Son olarak karta iple bağladığınız lip stick’te sevdiklerinize hoş bir sürpriz olacaktır. Bu hediyeyi ailenize, sevgilinize, iş arkadaşlarınıza, komşularınıza rahatlıkla verebilirsiniz. Hem harika bir kutlama mesajı hem de küçük bir hediye ile onları mutlu etmiş olacaksınız.

El Yapımı Geyik Tasarımlı Yeni Yıl Kartı

el yapımı sevimli yılbaşı kartları

Yeni yıl konseptinin parçalarından bir tanesi de ren geyikleridir. Hemen tüm dünyada geyik konseptleri yeni yılın geldiğini çağrıştıran en önemli simgeler arasında yer almaktadır. Yeni yıl için sevdiklerinize eğlenceli ve güzel geyik motifli kartlar tasarlayabilirsiniz. Bu kartın yapımı son derece basittir ve görünümü oldukça hoştur. Karı yapabilmek için dört farklı renkte kağıda ihtiyacınız olacaktır. Geyiğinizin rengini ister siyah isterseniz beyaz ya da örnekteki gibi saman renginden yapabilirsiniz. Tercih tamamıyla size kalmıştır. Kartınızın ana gövdesini üzerine kapak düşürecek şekilde kesiniz. Kapağın içerisine geyiğin ağzı olarak kırmızı kartondan bir üçgen yerleştiriniz. Kapağın ucuna bir burun, gözler ve geyik boynuzlarını taktığınızda kartınız tamamlanmış olacaktır. Bu hoş yeni yıl kartlarından dilediğiniz kadar üreterek sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. El yapımı hediyelik yeni yıl kartları arasında bu tasarım en komik ve hoş tasarımdır. Bu tasarımı dilerseniz çocuklarınızla birlikte de yapabilirsiniz.

El Yapımı Eğlenceli Yeni Yıl Kartları

el yapımı kardan adam yılbaşı kartları

Yeni yılda sevdiklerinize nostaljik bir hediye vermek isterseniz en ideali el yapımı hediyelik yeni yıl kartları olacaktır. İnternet ve cep telefonlarının çıkmasından önce tüm özel günlerde herkes birbirine kart gönderirdi. Bu kartlar özenle seçilir ya da el işçiliğiyle yapılır, arkası yazılır ve postaneden atılırdı. Kartlar tarihinde orada olabilir ya da özel gün geçtikten sonra adrese varabilirdi. Ancak yine de birbirini düşünmek için kart göndermek oldukça önemli bir uygulamaydı. Günümüzde ise hala kartlar kullanılıyor. Belki posta yoluyla gönderilmiyor ama yakınlarımız için hazırladığımız hediyelerin üzerine iliştirmek için ya da onlara başlı başına bir hediye vermek için yeni yıl kartlarını kullanabiliriz. El yapımı kartlar hazırlamak yakınlarımıza ve sevdiklerimize onları ne kadar düşündüğümüzü göstermenin bir yoludur. Özellikle ilkokula giden çocuklara ve kreşe giden miniklere el yapımı kartlar hazırlatılmaktadır. Çocuğunuz için hazırlayacağınız yeni yıl kartlarından birisi olan bu eğlenceli kartlarda kardan adam, noel baba, şeker evi gibi objeler işlenmiş. Yeni yıl kartı olarak tasarlanan bu eğlenceli kartların yapımı son derece kolay. İhtiyacınız olan tek şey biraz renkli kağıt, makas ve biraz da hayal gücü. Kartların üzerine yapıştırmak için çeşitli süslemeler de satın alabilirsiniz. Oldukça eğlenceli olan bu kartları çocuklar aileleri için hazırlayabileceği gibi anne ve babalar da çocukları için hazırlayabilirler.

Parlak Yıldızlarla Süslenmiş Yeni Yıl Kartı

evde yılbaşı tebrik kartı yapmak

Oldukça şık bir kart olan bu tasarımı sevgilinize, eşinize, annenize, babanıza, iş arkadaşlarınıza yılbaşında hediye edebilirsiniz. Yeni yılda el yapımı hediyelik kartlar hazırlamak hem bu yılın eğlenceli başlamasına yardımcı olacak hem de yakınlarınızı sevindireceğiniz bir yılbaşı geçirmenizi sağlayacaktır. Bu kart tasarımı yeni yıl renkleriyle son derece uyumludur. Yapabilmek için ihtiyacınız olan şey biraz kağıt, karton, renkli kurdeleler, bir tane boncuk ya da gümüş rengi bir düşme ve iptir. Makas yardımıyla keseceğiniz kartonları birleştirmenizin ardından üzerine parlak kağıtlardan keseceğiniz yıldızlarla süsleme yapabilirsiniz. Süslemenizi ne kadar yapacağınız tamamıyla sizin zevkinize kalmıştır. Kurdeleleri ve ipliği takmanızın ardından düğmeyi ya da tercihinize göre boncuğu tam ortaya yapıştırarak kart tasarımınızı tamamlayabilirsiniz. Kartınızın içerisine hediye edeceğiniz kişiye göre hoş mesajlar, hoş sözler ya da güzel bir şiir yazabilirsiniz. Hatta yeni yıl için bulacağınız anlamlı sözleri yazarak sevdiklerinize şahane bir hediye hazırlamış olacaksınız.

Çam Ağacı Motifli Yeni Yıl Kartı

el yapımı yılbaşı kartları

Yılbaşında süslemelerde kullanılan bir diğer motif de çam ağaçlarıdır. Yılbaşı gelenekleri arasında yer alan çam ağaçları yeni yılın geldiğiniz en önemli simgelerinden birisidir. Yapacağınız el yapımı hediyelik yılbaşı kartı için en uygun modellerden birisi de çam ağacı kullanmak olacaktır. Çam ağacının kış aylarında yapraklarını dökmemesi, soğuğa ve kuraklığa dayanıklı olması yeni yıl için umut aşılaması bakımından önemli bir objedir. Çam ağacı motifli kartın yapımı son derece kolaydır. Kartı yapabilmek için ihtiyacınız olan şey renkli kağıtlar, biraz boya ve kartondur. Kart biçiminde kestiğiniz kartonunuzun üzerine fırçanızı boyaya daldırarak biraz boya serpiştirerek kar manzarası yaratmanız gerekmektedir. Sonra renkli kağıtlardan kestiğiniz çam ağacı motiflerini kartınızın üzerine koyabilirsiniz. Örnekte çam ağaçları kartın üzerine dikilmiş. Ancak siz isterseniz yapıştırarak da kartınızı yapabilirsiniz. Üç boyutlu bir görünüm sağlamak için dikiş kullanmak daha uygun olacaktır. Ağaçların üst tarafına koyacağınız yıldızlarla kartınızı tamamlamış olacaksınız. Kartın iç tarafına sevdikleriniz için dilediğiniz yeni yıl mesajını yazabilirsiniz.

yılbaşı biblosu

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.