El Yapımı Kişiye Özel Tabak

El Yapımı Kişiye Özel Tabak

10 Ağustos 2019

Bilgiye ulaşmak günümüzde hiç bu kadar kolay olmamıştı. Merak ettiğimiz hemen her şey, bir cep telefonumuz veya bilgisayarımız uzaklığında. Durum bu kadar kolay olunca sevdiklerine sürpriz yapmak veya hediye vermek isteyen biri içinde internette binlerce sürpriz, milyonlarca hediye seçenekleri mevcut. (Kim bilir belki de bu kadar çok fikir ve seçenek olması bazen bizler için daha kötü olabiliyor…) Eşe, dosta, sevgiliye veya arkadaşa Hediye fikirleri ve sürpriz önerileri sunan internet sitelerinden biri olarak, bizimde bu tarz arayışlar içinde olan ziyaretçilerimiz için harika bir önerimiz var. Sevgilisine hoş bir sürpriz yapmak veya harika bir hediye vermek için sanal alemde dolaşanlardansanız size güzel bir teklifimiz olacak. Ama yazımızın hemen başında dikkatinizi çekmek istediğimiz birkaç husus var. Sizden ricamız bu cümlelerimize kulak vermeniz. Sevgiliniz için yaptığınız her sürpriz, aldığınız her hediye onun nazarında çok kıymetlidir. Ancak kabul etmek gerekirse, bazı hediyelerin anlamı, değeri bambaşka olur. Manevi değeri oldukça yüksek olan bu tarz hediyeler yıllarca korunur, saklanır ve unutulmaz… El yapımı hediyeler işte bu tarz hediyeler gurubuna girer. Özellikle sevgiliye hediye olarak verilmek üzere hazırlanmış bir hediye, hazır satın alınmış bir hediyeden kesinlikle çok daha değerli olabiliyor… 

El yapımı kişiye özel tabak

Tabi ki satın alınarak sunulan bir hediyenin anlamını küçültmek niyetinde değiliz. Ama üzerinde düşünülmüş, emek harcanmış, uğraş verilmiş bir hediye ebetteki çok daha romantik ve kıymetli olur. Eğer sizin de birazcık yeteneğiniz ve zamanınız varsa, İnternet sitemizde sevgiliniz için hazırlayabileceğiniz, yüzlerce el yapımı hediye ve sürpriz önerimiz var. Birçoğunun yapımı oldukça kolay. Resimleri ve anlatımlarımızı takip ettiğinizde sizde çok kolay bir şekilde el yapımı hediyeler hazırlayabileceksiniz. Eğer daha önce sevgilinize el yapımı bir hediye hazırlamadıysanız, el yapımı bir hediyenin gücünü bilmiyorsunuz demektir. Bu gücü test etmeye var mısınız? Evet, diyorsanız o halde bugünkü yazımız tam size göre… Bu yazımızda size, sevgiliniz ile sizin isimlerinizin baş harflerinden hazırlayabileceğiniz yemek tabaklarını nasıl hazırlayabileceğinizi anlatacağız. Adeta Kişiye özel hediyelik aşya olan yemek tabakları yapacağız. Kişiye özel yemek tabaklarından hazırlayabileceğiniz bir takım ile sevgilinize harika bir sürpriz yapabilirisiniz. 

Evde, ortası veya kenarları kaşık ve çatal darbelerinden çizilmiş yemek tabaklarını hazırlayarak başka hiç kimsede olmayan ve tamamen size özel bir yemek tabağı takımı hazırlamış olacaksınız. Komşu çatlatacağınız bu kişiye özel yemek tabakları ile sevdiklerinize en harika sürprizlerden birini yapabilirisiniz. İsimleriniz baş harflerinden hazırlayacağınız tabaklar ile romantik akşam yemekleri sizleri bekliyor. Tamamen size özel harika yemek tabakaları fikri sizce de heyecan verici, değiller mi? Kişiye özel bu tabaklarınızda sevgiliniz ile hangi öğün yemeklerinizi yiyeceğinizi size bırakalım ve bu harika tabakları nasıl yapabileceğinizi anlatan yazımıza başlayalım. Ama öncelikle her zaman olduğu gibi bu proje için gerekli, malzemeleri yazalım.

Bu proje için gereken malzemeler:

** Eski Tabaklar
** Desenli kâğıt
** Yazıcı
** Makas
** Bulaşık makinesinde yıkanabilir Mod Podge
** Fırça
** Mod Podge Çekçek Aracı
** Sünger Fırça

El yapımı kişiye özel tabak

Yukarıda sıraladığımız malzemeler içinde kesinlikle bulamayacağınız veya temin etmekte zorlanacağınız herhangi bir ürün olduğunu düşünmüyoruz. Büyük şehirlerde yaşayanlar zaten bu ürünlerin birçoğunu zanaat malzemeleri satan marketlerden alabilirler. Küçük yerlerde de yaşayanlar için ise; internet üzerinden sipariş verilebilir. Öyle masraflı bir el yapımı projesi değil gözünü korkmasın. Bu proje için evinizde kullanmış olduğunuz artık ortası veya kenarları çizik olan tabakları kullanabileceğiniz gibi, bu proje gerçekten sizi de etkilediyse yeni yemek tabağı takımı satın alarak da bu projeyi gerçekleştirme şansına sahipsiniz. Eski mi veya yeni mi tabaklarda uygulama tercihini size bırakalım ve adım adım kişiye özel yemek tabağı nasıl hazırlanır? yazımıza geçelim.

El yapımı kişiye özel tabak

Yemek tabaklarının orta kısmına uygulamak istediğiniz desenin seçimi ile başlayabilirsiniz. Bunun için dallı budaklı çiçekli desenler tercih edebileceğiniz gibi görsellerimizde yer alan ekoseli daha çok piknik örtüsü görünümüne sahip bu tarz desenlerde tercih edebilirsiniz. Desen tercihinizi yaptıktan sonra sıra desenli olan kağıdınızın üzerine yemek tabağının iç haznesi büyüklüğünde bir daire çizmek ve bunu mükemmel bir şekilde kesmek. İyi bir çizim yapmak için çorba kasesi gibi daha küçük bir tabak size yardımcı olabilir.

El yapımı kişiye özel tabak

Şimdi ise önce bir kat mod podge tabaklarınızın yüzeyine sürün. Bu şekilde biraz evvel kesmiş olduğunuz dairesel desenli kağıtlarınızı mod podge üzerine uygulayabilirsiniz. Mod Podge’i tabağınızın iç kısmının tamamına sürün.

El yapımı kişiye özel tabak

Mod Podge uyguladığınız tabağın içine bu defa, kesmiş olduğunuz desenli kağıtlarınızı ortalayarak, desenli kağıdınız ile tabağınız arasında minik hava kabarcıkları kalmaması için, sünger veya yumuşak bir malzeme yardımı ile merkez noktasından kenarlara doğru dairesel hareketler ile dikkatli bir biçimde uygulayın. Bu işlemi yaparken desenli kâğıdına zarar vermemeye özen gösterin.

El yapımı kişiye özel tabak

Tabağa mod podge yardımı ile yapıştırdığınız desenli kâğıt üzerine de bir kat mod podge uygulaması yapacaksınız. Amaç bu tabakların elde veya makinede yıkanırken tabak üzerine yapıştırmış olduğunuz desenli kağıtlarınızın zarar görmemesi ve sudan etkilenmemesidir. Üzerinde herhangi bir hava boşluğu veya kuru bir nokta kalmayıncaya kadar mod podge yapışkanını uygulayın.

El yapımı kişiye özel tabak

Şimdi de İsimlerinizin baş harflerini yazarak hazırlamış olduğunuz yuvarlak kağıtları yine altına ve üstüne güzelce uygulanmış mod podge yardımı ile bu defada fon olarak kullandığınız desenli kağıdınızın üzerine yapıştırın. İyi bir Mod podge uygulaması için her defasında en az üç kat mod podge uygulamanızı öneririz. Mod podge uyguladığınız tabaklarınızı en az 1 saat boyunca kuruması için beklemeye almalısınız. Ayrıca bu tabakların makine de yıkanması için, 28 gün bekletilmesi ve bu süreden sonra bulaşık makinesinde yıkanması tavsiye edilir. Bu süre sonunda uyguladığınız desenli kâğıt ve isimleriniz baş harflerinizden hazırlanmış kâğıt adeta tabakla bütünleşmiş ve kemik gibi sertleşmiş olur.

El yapımı kişiye özel tabak

Ve işte sonuç; Kişiye özel Yemek tabaklarınız hazırlanmış oldular. Hadi geçmiş olsun. Bizce harika görünüyorlar… Siz ce de öyle değiller mi? Dilediğiniz renklerde ve desenlerde hazırlayabileceğiniz kişiye özel yemek tabaklarına sevdikleriniz, özelikle de sevgilinizin bayılacağından eminiz. Hazırladığınız bu tabaklar romantik pikniklerin, kahvaltıların ve en önemlisi de akşam yemekleriniz vaz geçilmezlerinden olacaklar. Evet, sevgilisine sıra dışı bir sürpriz yapmak, ya da alışılmışın dışında hediye vermeyi düşünen ziyaretçilerimizin bu fırsatı değerlendireceklerine inanıyoruz. Söylemesi bizden diyerek burada yazımıza son veriyoruz. Evet…Bugünkü yazımızda sizlere Kişiye özel Tabak Yapımını anlattık. Bir sonraki el yapımı sevgiliye hediye yazımızda daha buluşmak üzere…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.