El Yapımı Kokulu Sabun

El Yapımı Kokulu Sabun

10 Nisan 2019

Dekoratif ve hoş kokulu sabun yapmaya ne dersiniz? Adım adım dekoratif kokulu sabun nasıl yapılır? Yazımızı okuduktan sonra sizde çok kolay bir şekilde görseldeki gibi kokulu sabun yapmayı öğreneceksiniz? Yapımı oldukça kolay olan dekoratif kokulu sabunları hazırladığınızda evinize, iş yerinize mükemmel birer dekoratif eşya kazandırmakla kalmayacak; aynı zamanda çevresine yaydığı kokusuyla ortamlarınızın mis gibi kokmasını sağlayacaksınız. Görünüm olarak adeta değerli taşlara benzeyen bu kokulu sabunların en güzel mekânlarda sergileneceklerinden hiç kuşkumuz yok. Gözünüz hiç korkmasın zira yapımı çok kolay. Zira adım adım dekoratif kokulu sabun nasıl yapılır yazımızı okuyarak uygulamanız durumunda, sizde çok kolay bu dekoratif şaheserleri hazırlayabilirsiniz. Nasıl kulağa oldukça hoş bir fikir gibi geliyor değil mi? Ayrıca hazırlayacağınız bu mis kokulu sabunları eşinize dostunuza rahatlıkla hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz. Özelikle Sevgiliye el yapımı hediye, Sevgiliye el yapımı sürpriz yapmak için internetin altını üstüne getiren âşıklara öneri olarak tavsiye ederiz. Şık bir kutu içinde ve sabunun kendine ait o mis kokusu eşliğinde bayan sevgiliye hediye edilerek sevgilisini mutlu etmek isteyenler kaçırmasın diyor ve el yapımı kokulu sabun yapım aşamalarına geçiyoruz.

Bu proje için gereken malzemeler

Mikrodalgaya uygun Cam kap
Berrak ve Beyaz banyo sabunu
Kırmızı Mavi yeşil Gıda boyası
Kürdan
Plastik bardak
Kesme tahtası
Makas
Koku esansı (İsteğe Bağlı)

el yapımı kokulu sabun

Malzemelerimiz bunlar. Listemizde saydıklarımız arasında bulmakta sıkıntı yaşayacağınız bir malzeme olacağını pek düşünmüyoruz. Bu malzemeleri temin ettiğinizi sayarak devam edelim.

el yapımı kokulu sabun

Beyaz banyo sabunu ile Şeffaf sabunu önce ortadan ikiye bölün.

hediye sevgiliye

Sonra kestiğiniz bu yarım sabunlarım da yine ortadan ikiye bölün. Bu şekilde sabunları küçük parçalar haline gelinceye kadar bölün.

el yapımı kokulu sabun

Bu adımda sıra küçük parçalar ayırdığınız şeffaf görünüme sahip olan sabunları mikrodalga fırın içinde eritmeye geldi. Bunun için mikro dalganız içine sığabilecek ve zarar görmeyecek cam bir kâse veya mini bir sürahi işinizi görebilir. Sabunları bu sürahi içinde doldurun ve ardından mikro dalga fırına yerleştirin. Ortalama bir dakika kadar mikro dalga fırında sabunların erişmesini sağlayın. Erime işlemi tamamlanınca sıvı haline gelmiş sabunları fırından çıkarın. Erimiş sabunu beş Plastik bardak içine eşit oranlarda doldurun.

el yapımı kokulu sabun

Şimdi sıra bardaklar içinde sıvı haldeki sabunları renklendirmeye geldi. Gıda boyalarını küçük damlalar halinde bardaklara damlatın. Önce koyu ton gıda boyasını damla damla sıvı sabun içine damlatın. İstediğiniz rengi elde edinceye kadar devam edebilirsiniz. Ellerinizdeki renkleri birbirlerine karıştırarak farklı renklerde sabunlar elde edebilirsiniz. İstediğiniz renklerde sabunlar elde ettikten sonra sabunları bardak içinde kurumaya bırakın. Sabunlar donduktan sonra plastik bardak lar içinden çıkarın. Bu arada hangi rengi birbirine karıştırınca sonuç ne olur diye hatırlatma yapmak için;


Renk kombinasyonu ipuçları:
Kırmızı + mavi = mor
Kırmızı + sarı = turuncu
Mavi + yeşil = mavi
Yeşil + sarı + kırmızı = kahverengi

el yapımı kokulu sabun

Şimdi ise elde ettiğiniz renkli sabunları ince dilimler ve küçük parçalara ayırın. Bu şekilde elde ettiğiniz renkli sabun parçalarını koyu renkler tercihen altta olacak biçimde tekrar plastik bardaklar içine yerleştirin.

el yapımı kokulu sabun

Şeffaf sabun parçalarınızdan bir miktar mikro dalga fırın içinde eriterek bu defa plastik bardaklar içindeki renkli sabun parçalarınızın üzerine yavaşça dökün. Sabunları donması için bir kenarda bekletmeye bırakın. Sabırsız olanlar daha hızlı donması adına sabunları buzdolabına sokabilir. Donma işlemi gerçekleştikten sonra makas yardımı ile plastik bardağın kenarlarından sabuna zarar vermeyecek bir şekilde kesilir. Şimdi içinizdeki heykeltıraşı ortaya çıkarma zamanı. Minik bir bıçak yardımı ile donmuş sabunları kenarları yontularak istenilen şekile kavuşturulur. Nasıl bir şekil hayal ediyorsanız biz bunu İçinizdeki sanatçı kişiliğinize artık bırakıyoruz.

el yapımı kokulu sabun

Bu şekillerde istediğiniz kadar kokulu sabunlar üretebilir. Her biri kendine özgü şekillerde üretebileceğiniz bu sabunların içine değişik kokular eklemek için sabunlarınızın içine sıvı halindeyken koku esanslarından katabilir bu şekilde istediğiniz kokulular eşliğinde sergileyebilirsiniz.

el yapımı kokulu sabun

Ve işte el yapımı kokulu sabunların final hali. Nasıl sizce de harika görünmüyorlar mı? . Sizde bu harika sabunları hazırlayarak kendinizle gurur duyabilir, Sevdiklerinize hediye ederek onları da mutlu edebilirsiniz. El yapımı Kokulu sabun nasıl yapılır yazımız burada sone eriyor. Hoşçakalın.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.