sadsad x
asdasd
El Yapımı Mutfak Panosu

El Yapımı Mutfak Panosu

17 Temmuz 2017

Mutfak için kara tahta pano nasıl yapılır? Günler geçtikçe geçmişe hasret duyuyoruz. Retro ürünlere ilgimiz artıyor ve otantik neseler, hediyeler daha çok hoşumuza gidiyor. Yaşadığımız hayat eskisi kadar canlı değil belki de, belki de teknolojinin hayatımız da bu kadar büyük yer kaplaması da etkendir buna. Kim bilir? Şu bir gerçekçi, geçmişi özlüyoruz. Bununla beraber otantik nesnelere olan hayranlığımız artıyor. Daha nostaljik, daha doğal ürünler ile fazlasıyla ilgileniyoruz. Bu kadar özlem duyduğumuz bu günler de birlikte çok güzel bir ürün yapmaya ne derseniz? Mutfağınıza farklı renk katacak, görünümünü güzelleştirecek ve bir o kadar kullanışlı olan bu ürün Kara Tahta Pano! Bu tarz panolara oldukça rağbet var. Birçok Kafe, restoran girişinde günün menüsü vb. maddeler yazılmak için kullanılıyor. Ve oldukça beğeniliyor. Friends dizisinin meşhur Kafesinin girişinde de bu tahta pano yer alıyor. 10-20 yıldır popülerliğini koruyor dememiz mümkün! İster kendi mutfağınız için tasarlayabileceğiniz, isterseniz en yakın arkadaşa ev hediyesi olarak götürebileceğiniz bu güzel proje, adım adım bu yazımızda sizlerle. O halde başlayalım ne dersiniz?  Çok vaktinizi almayacak ve başarılı olacak bir ürün.

El yapımı mutfak panosu

MUTFAK İÇİN KARA TAHTA PANO MALZEMELERİ


• Kara tahta boyası (Yoğun olması önemli)
• Matkap
• Tebeşir
• Su kontrası

MUTFAK İÇİN KARA TAHTA PANO YAPILIŞI

Dilediğiniz boyutlar da su kontrasını temin etmeniz gerekiyor ilk olarak. Boyut seçimini sizlere bırakıyoruz. Dilerseniz ayaklı tahta pano yapabilir, dilerseniz mutfak dolabınıza monte edebilirsiniz! Tabi kiracıysanız ayaklı ürünü yapmanızı tavsiye ederiz. Taşıması kolay, ev sahibi ile kavga etme sorunu olmuyor. ‘’Yok dolabımı niye kestin, ne yaptın’’ diyip canınızı sıkmasınlar Su kontrası yerine pano da temin edebilirsiniz. 

mutfak önlükleri

Daha sonra ise dilerseniz kontra’yı veya panoyu tutacak da alabilirsiniz. Tercih meselesi.

el emeği ile mutfak tahtası yapımı

Marangozlardan alacağınız destek ile panoyu daha da güzelleştirebilirsiniz. Su kontrasını yani panomuzu siyaha çevirmemiz gerekecek. Bunun için aldığınız tahta boyasını sürmeye başlayabiliriz! Kuruması için 1 gün beklemeniz yeterli olacaktır. Boya kendinden çok yoğun olduğu için kuruması zaman alabiliyor. Tabi bulunduğu ortama göre değişir. Su kontrasını güzel bir şekilde 3 kat olacak şekilde boyuyoruz. Kuruduktan sonra neredeyse bitti gibi! Boyalar farklılık gösterse de en az 3 kat yapmanızı öneriyoruz. Yeterli gelmeyeceğini düşünen 4 kat bile yapabilir.

kendin yap mutfak tahtası

Pano altına veya üstüne tebeşirimizi koymak için de bir bölüm yapılabilir. Yapıştırıcı ile ufak bir pano – tahta parçasını keserek uygun bölüme montajlarsak tebeşirimiz için de yerimiz olur! :) Aslında şuan itibaren Siyah tahta panomuz hazır! Ama zımpara ile köşelerini zımpalarsanız biraz daha otantik ve nostaljik ürün haline getirebilirsiniz. Geri kalan düzenlemeler ile bu ürünü güzelleştirmek artık sizin eliniz de. Mutfak içerisinde şirin mi şirin bir not defteriniz oldu! Yapacaklarınızı, alacaklarınızı buraya gönül rahatlığıyla yazabilirsiniz. Herkes bayılacak bu güzel panoya.

el emeği mutfak panosu

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.