sadsad x
asdasd
El Yapımı Romantik Sevgililer Günü Hediyeleri

El Yapımı Romantik Sevgililer Günü Hediyeleri

10 Şubat 2018

14 Şubat sevgililer günü tüm dünyada sevgililer için en özel günlerden birisidir. Bu özel günde sevgilinize aşkınızı gösterebileceğiniz şahane bir hediye hazırlayabilirsiniz. Sevgililer gününde elbette sevgilinize vereceğiniz en güzel hediye kalbiniz olacaktır. Ancak, bu özel günde hediyeler sevgilinize verdiğiniz değerin kanıtıdır. Son derece romantik ve unutulmaz bir sevgililer günü geçirmek için hediye satın almak yerine ona el yapımı hediye tasarlayarak, bu sevgililer gününde farklı bir konsept yaratabilirsiniz. Sevgililer gününde en zoru sevgilinize ne hediye alacağınızı seçmektir. Farklı hediye alternatifleri arasında boğulmak yerine el yapımı sevgililer günü hediyeleri hazırlayarak, sevginize emeğinizi katabilirsiniz. Sadece tek bir hediye ile yetinmek istemiyorsanız, el yapımı hediyenizin yanına şık bir hediye satın alarak 14 Şubatı daha özel bir hale getirebilirsiniz. El yapımı hediyeler tasarlanması oldukça kolay olmasının yanında evinizde bulunan malzemelerle bile yapılabilir. Tamamıyla kalbinizden gelen el yapımı sevgililer günü hediyesi için aklınızda herhangi bir fikir bulunmuyorsa, sizin için hazırladığımız alternatif el yapımı ürünleri inceleyebilirsiniz. Örneklerin birebir aynısını yapabileceğiniz gibi örneklerden yola çıkarak kendi aklınızdaki hediyeyi de tasarlayabilirsiniz. İşte size birbirinden güzel el yapımı 14 Şubat Hediyeleri


Kalp Kavanozları

el yapımı sevgililer günü hediyesi

Sevgililer günü aşkın en güzel ifade edildiği günlerden bir tanesidir. Sevgilinizi ne denli değer verdiğinizi gösterebileceğiniz bu günde onun için çok özel bir hediye hazırlamak ister misiniz? Sevgililer günü deyince aklınıza gelecek en önemli sembol elbette kalpler olacaktır. Kalpleri kullanarak yapacağınız her hediye, sevgilinizin kalbini kazanmaya da yardımcı olacaktır. Sevgililer gününde hoş bir hediye tasarlamak için çok pahalı ürünler almanıza gerek yok. Evinizdeki bazı malzemeleri değerlendirerek yapabileceğiniz bu hediyenin manevi değeri oldukça yüksektir. El yapımı olması ve her parçasında kalbinizden bir parça taşıması sebebiyle bu hediye sevgililer gününü tam olarak yansıtır. El yapımı sevgililer günü hediyeleri arasında renkleriyle ve tasarımıyla öne çıkan kalp kavanozlarının yapımı için ihtiyacınız olan malzeme; kavanoz ve cam boyasıdır. Kavanozları tek bir renkle boyadıktan sonra üzerine renk renk kalpler çizmelisiniz. Sevgilinizin ismini de yazacağınız kavanozların boyası kuruduktan sonra içerisine şeker ya da çiçek koyarak sevgilinize hediye edebilirsiniz.


Sevgililer Günü Kumaş Zarfları

el yapımı romantik sevgililer günü hediyesi

Sevgililer günü için en tatlı el yapımı hediyeler arasında bulunan kumaş zarflar, sevgiliniz için hoş bir sürpriz olacaktır. Kumaş zarfların yapımı son derece kolaydır. Tamamlandığında oldukça şık bir görünüme sahip olan bu kumaş zarflar tam sevgililer günü için düşünülmüş özel bir el yapımı hediyedir. Bu hediyeyi tasarlayabilmek için ihtiyacınız olan şey kumaş, cırtlar ve küçük bir parça kırmızı kumaştır. Zarflarınızı eğer dikiş yapmayı biliyorsanız siz dikebilir ya da bir terziye diktirebilirsiniz. Zarf rengini, krem ya da çuval rengi olarak seçmeniz halinde üzerine kırmızı kalpleri rahatlıkla işleyebilirsiniz. Bu iki rengin uyumu çok hoş görünecektir. Zarfınızı hazırladıktan sonra içerisine dikeceğiniz cırtlarla ona şık bir kapak oluşturabilirsiniz. Cırtlarınızı kırmızı renk seçebilirsiniz. Zarfınızın dış kısmına kırmızı ve pembe renkli kalpler dikebilirsiniz. Zarfınızın tamamlanmasının ardından içerisine çikolata ve şeker koyabilirsiniz. Böylece sevgililer gününde sevgiliniz için çok hoş bir hediye tasarlanmış olacaksınız. El yapımı sevgililer günü hediyesi olarak yapacağınız bu güzel zarfların içerisine sevgilinizle resimlerinizi ya da hoş bir aşk mektubu da verebilirsiniz.


Sevgililer Günü Mumluğu

el emeği 14 şubat hediyeleri

Sevgililer gününde yapılabilecek en şık hediyelerden birisi elbette mumluk olacaktır. Mumlarla yapılacak olan süslemeler sevgililer gününde adeta gelenek gibidir. Yapacağınız el yapımı sevgililer günü hediyesi için mumluk tercih ederek hem sevgilinize hoş bir hediye verebilir hem de sevgililer günü süslemelerinize katkı sağlayabilirsiniz. Bu hoş mumluğun yapımı son derece kolaydır. İhtiyacınız olan şeyler bir cam kavanoz, biraz sim, biraz yapıştırıcı, bir parça kurdele ve kalp kalıp için bir parça kağıt olacaktır. Cam kavanozunuzun üzerine kalp şeklinde kestiğiniz kağıdı yerleştirin. Sonrasında ise kalan terlere yapıştırıcınızı sürün. Simleri yapıştırıcı sürdüğünüz yerlere serpiştirin. Kavanozunuzun tamamı simlerle kaplandığında kurumaya bırakın. Kuruduğu zaman kağıdı çıkarabilirsiniz. Kurdeleyi ağız bölümüne bağlayın. İşte size sevgililer gününde sevgiliniz için hoş bir el yapımı hediye. Bu hediyenin içerisine koyacağınız mumu yaktığınızda ve ışıkları kapadığınızda kalbiniz duvarda görünür olacaktır.


İplik Kalpler

kendin yap sevgililer günü hediyesi

Sevgililer günü hediyeleri arasına sıkıştırabileceğiniz el yapımı hoş sürprizler hazırlamaya ne dersiniz. Bu el yapımı sevgililer günü hediyesinin yapımı son derece basit. Bu kadar basit bir hediyeye göre etkisi ise son derece büyük olacaktır. Sevgililer gününün renklerinde tasarlayacağınız minik kalplerinizi hediyelerinizin içerisine koyabileceğiniz gibi sevgilinizin evinde çeşitli yerlere saklayabilirsiniz. Böylece her bulduğunda yüzünde hoş bir gülümseme oluşacaktır. Hediyenin yapımı için ihtiyacınız olan şey kırmızı halat iplik, karton yapıştırıcı ve makas. Eğer kırmızı halat iplik bulamazsanız, normal makara ipliklerini birkaç kat yapıp bükerek de halat şeklinde kalın iplik elde edebilirsiniz. Kalp şeklinde keseceğiniz kartonların üzerine ipliğin ucunu yapıştırdıktan sonra dolamaya başlayın. Kat kat dolamanızın ardından ipliğinizin ucunu yapıştırarak kalbinizi tamamlayın. Kalpleri farklı boylarda tasarlayabilirsiniz. Sevgililer günü için ve yıl boyunca farklı zamanlarda sevgilinize yapacağınız sürprizlerde bu güzel kalpleri kullanabilirsiniz.


Çiçekli Kalp Duvar Süsü

el yapımı 14 şubat hediyeleri

Kalp sevgililer günü için en özel temalardan bir tanesidir. Sevgiliniz için el yapımı sevgililer günü hediyesi tasarlamak için yapabileceğiniz en güzel tasarımlar kalp şeklini kullanacağınız hediyeler olacaktır. Hazırlayacağınız şahane bir duvar süsü sevgililer günü için oldukça ideal bir hediye olacaktır. Bu hediyeyi tasarlamanız için ihtiyacınız olan şey; büyük bir karton, 3 farklı renkli yapma çiçekler, yapıştırıcı, oklar için simler ve makas olacaktır. Kalbinizi dilediğiniz boyda kesebilirsiniz. Kalbinize saplanmış olan oklarınızı da kartondan kestikten sonra kesme işleminiz tamamlanmış olacaktır. Sonrasında ise yapıştırma bölümlerine geçebilirsiniz. Yapma çiçekleri büyük kalpten kartonunuzun üzerine yapıştırın. Sonrasında ise okların üzerine sarı renkli simlerle süslemenizi tamamlayınız. Çiçekli kalp duvar süsü sevgilinizin duvarına çok yakışacak ve çok hoşuna gidecektir.


Kalp Ağacı

el yapımı sevgililer günü hediyesi

Sevgililer günü için sevgilinize el yapımı bir hediye tasarlamak istiyorsanız, ihtiyacınız olan şey kalp çiçeklerdir. Yapımı son derece kolay olan bu hediyeyi sevgilinize şık bir vazo içerisinde verebilirsiniz. Hediyenizi tasarlamak için kullanacağınız malzemeler; bir miktar tel, kırmızı kağıtlar, telleri kaplamak için bir miktar kağıt ve kalp çiçeklerinizi koyacağınız şık bir vazoya ihtiyacınız olacaktır. Tellerinizin üzerini kağıtlarla kaplayınız. Kalplarınızı keserek tellerin üzerine tutturun. Kalpların her birisinin içerisine başka bir mesaj yazarak sevgilinizi mutlu edebilirsiniz. Yazacağınız şahane aşk dolu sözler el yapımı sevgililer günü hediyeleri arasında bu hediyeyi oldukça hoş bir hale getirecektir. Yapımı son derece kolay hediyenizi tamamlamanızın ardından şık vazonuza koyarak sevgilinize hediye edebilirsiniz.


Sevgililer Günü Ponponu

el yapımı sevgililer günü hediyesi

Sevgililer gününde sevgiliniz için hoş hediyeler tasarlamak ister misiniz? Yapımı son derece basit olan bu güzel ponponları sevgiliniz için yaparak hediyelerinizin yanına koyabilirsiniz. Bu komik görünüşlü ponponlar sevgilinizi çok eğlendirecektir. Ponponları yapabilmek için ihtiyacınız olan bir miktar yün, bir çift göz, kulaklar için bir miktar kumaş, karton ve makastır. Kartonlardan iki tane yuvarlak keserek bir uçunu üçgen şeklinde açık bırakıp ortasını oyun. Bir parça ipi her iki kartonun arasına uzunlamasına koyun. Sonrasında ipi iki kartonun üzerine dolayın. İyice doladıktan sonra ipleri altta iyice bağlayın. İki kartonun arasından ipleri ortadan ikiye kesiniz. Kartonları çıkarın. Ponponunuz hazır olacaktır. Ponponun üzerine gözleri ve kumaştan keserek oluşturacağınız kulakları dikin. Kulakların arasına dik durması için karton koyabilirsiniz. Böylece el yapımı sevgililer günü hediyesi tamamlanmış olacaktır. Sevgilinize vereceğiniz bu komik ve şirin hediyeyle sevgililer gününde onu mutlu edebilirsiniz.


Sevgililer Günü Dekoratif Ağaç

el yapımı sevgililer günü hediyeleri

Sevgilinizle adınızı bir ağaca kazımak, aşkınızı ölümsüzleştirebilecek en güzel armağanlardan birisidir. Üstelik bu ağacın herhangi bir parkta ya da evinizin dışında olmasına da gerek yok. El yapımı sevgililer günü hediyesi olarak bir kütüğün üzerine sevgilinizle adınızı kazıyarak ona hoş bir sürpriz yapabilirsiniz. Evinde oldukça güzel görünecek olan bu dekorasyon ürünü hem romantik hem de son derece şık bir hediyedir. Yapımı oldukça kolay olan bu hediyeyi tasarlamak için bir parça kütük ve üzerine isimlerinizi kazımak için bir kazıyıcıya ihtiyacınız olacak. Kütüğün doğal bir görünüme sahip olması, sevgilinizin ev dekorasyonuna da katkı sağlayacaktır. Kütüğün ortasına açacağınız kalbin içerisine sevgilinizle sizin baş harflerinizi kazıyabilirsiniz. Böylece sevgililer gününde hem çok farklı hem yapımı kolay hem de sevgilinizi mutlu edecek bir hediyeyi ona vermiş olacaksınız.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.