sadsad x
asdasd
El Yapımı Yastık Kılıfı Yapımı

El Yapımı Yastık Kılıfı Yapımı

31 Ağustos 2020

Şirin yastıklar hem odaya şirinlik katıyor hem de aynı zamanda sizin zevkinizi ortaya koyuyor. Yastıksız bir koltuk bizce kupkuru bir çöl gibi. Koltukları ortaya çıkaran, rahatlığınıza destek sağlayan ve aynı zamanda dekoratif olarak da oldukça anlamlı olan yastıklar için bu kez harika kılıflar sunmak istedik. Kendin yap köşemizde buğun el yapımı yastık kılıflarını gösteriyor olacağız. Kendi tarzınıza göre yastık kılıflarını yapmanız için hiçbir neden yok. El yapımı yastık yapmak hem çok keyifli hem de aslında çok kolay. Hediye olarak da sevdiklerinize yapmak istemez misiniz? El yapımı hediye vermeyi sevenlerdenseniz yastık kılıflarını hazırlayarak özel günlerinde onlara hediye edebilirsiniz.

Düz Renk Kumaşları Değerlendirin

el yapımı yastık kılıfı

Bende bolca düz renk kumaş var ama ben daha hareketli şeyler yapmak istiyorum diyorsanız öncelikli adım olarak kumaşlarınızı boyamaya ne dersiniz? Her aşaması çok ama çok keyifli olacak. Kumaş boyası ve birçok tuhafiyeden alabileceğiniz modelleme çalışmaları ile özellikle düz renkli kumaşlarınıza hareket katabilirsiniz. İşte hareketlendirdiğiniz bu kumaşları kolayca kare ya da dikdörtgen şeklinde kesip, içini doldurup yastıklarınızı elde edebilirsiniz. Bu şekilde birçok farklı kılıf elde edebilirsiniz.

Sıra Dışı Yastık Kılıf Yapımı

el yapımı yastık kılıfları

Örnekte gördüğünüz gibi sıradan bir yastık kılıfını nasıl daha güzel bir şekilde süsleyebileceğinizi görüyorsunuz. Özellikle balık pulu gibi bir model istiyorsanız güzel renk geçişleri sağlayarak ortaya harika bir dekoratif yastık modeli çıkarabilirsiniz. Gençlere hediye olarak çok güzel bir örnek. Çocuk odalarına yastık bakıyorsanız el emeğiniz ile bu modeli kolaylıkla yapabilirsiniz.

el yapımı yastık kılıfları

Üst kısmını ister keçe ile isterseniz de normal kumaş ile yapabilirsiniz. Yapıştırma yerine eğer dikiş ile monte ederseniz çok daha uzun sürekli kullanım elde etmiş olursunuz.

Sevgiliye kalpli yastık yapımı

el yapımı yastık kılıfları

Sevgiliye hediye olarak kalpli yastık yapmaya ne dersiniz? Düz bir yastık kılıfı alarak üzerine birçok farklı renkte kırmızı kalp kumaşlar kesebilirsiniz. Daha sonra o kalplerin tam ortasından dikiş yapılarak hem 3 boyutlu kalpler elde etmiş olacak hem de yastığı çok tarz bir hale getirmiş olacaksınız. Sevgiliye yastık hediyesi hiç bu kadar anlamlı olmamıştı. Kendi el emeğiniz ile yaptığınız hediye sevgilinizin kesinlikle çok hoşuna gidecek. Kalplerin sayısını azaltabilir ya da çoğaltabilirsiniz. Yine aynı şekilde kalpleri dilerseniz kumaşlardan, dilerseniz keçelerden yapabilirsiniz. Kalplerin boyutlarını da dilediğiniz gibi ayarlayarak ortaya harika bir hediye çıkarabilirsiniz.

hediyelik yastıklar

Sevgiliye aynı zamanda aslında birçok farklı yastık kılıfı modeli oluşturabilirsiniz. Bir başka yazımızda kesinlikle buna daha ayrıntılı değinmek istiyoruz. Siz yeter ki sevgilinize emek kokan bir hediye vermek isteyin. Biz binlerce farklı örnek hediyelerimiz ile yanınızdayız. Kendinizin yapabileceği sevgiliye hediye olarak verilebilecek harika önerilerimiz var. Örneğin pon ponlar ile yastığın üzerine ismini ya da love yazabilirsiniz. Hem çok eğleneceksiniz hem de sevgilinize kendi elinizin değdiği ve emek verdiğiniz bir hediye ile özel anlarınıza daha da anlam katacaksınız.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.