sadsad x
asdasd
En Güzel Yılbaşı Sofra Örnekleri

En Güzel Yılbaşı Sofra Örnekleri

05 Aralık 2017

Yeni yılı evinizde keyif içinde geçirmeyi planlıyorsanız o halde sizlere bu anlamda yardım edelim ister misiniz? Gelen konukların sadece o gece değil tüm yıl konuşacağı yemek masası örnekleri sunalım. Hani derler ya yeni yıla nasıl girerseniz öyle geçer? İşte siz de yeteneğiniz ile konuşulan herkesin hayran kaldığı bir kişi olarak geçiyor olmak ister misiniz? şaka bir yana elbette gelen konuklarınızı en güzel şekilde ağırlamak ve onlara harika bir masa hazırlamak istersiniz. Hemen hemen tüm gecenin bir masa etrafından geçeceğini düşünürsek daha gösterişli, geceyi anlatan bir masa kurmak isabetli bir hareket olacak. Yeni yıl masa süslemelerine göz atalım ve neler yapabileceğinizi gösterelim. En güzel yılbaşı masası örneklerini ve el yapımı yeni yıl masa süslemelerini de sizlere sunuyor olacağız. Yani bu yılbaşı masa süslemenizde sizin el beceriniz de konuşuluyor olacak.

YENİ YIL TEMALI MASA KURMA

Yılbaşı sofrası nasıl hazırlanır

Yeni yıl tema ile süslenmiş bir masa kurmak sizi hiç korkutmasın. Biraz alışveriş biraz el emeği derken en güzel yeni yıl masası sizin olabilir. İlk bakışta çok karışık gelebilir ama biraz detaylara odaklanarak yılbaşı masası dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

yılbaşı sofrası süsleme

KALABALIK YENİ YIL MASA ÖRNEKLERİ

sevgiliye yılbaşı sofrası

Eğer gelecek olan misafirlerinizin sayısı oldukça fazla ise biraz daha zorlanacağınız elbette kesin. Durun hemen panik yapmayın. Özellikle Yılbaşı masası hazırlarken bir yakınızdan yardım alabiliyorsanız sizlerden daha şanslı kimse olamaz. Hatta gelecek olan konuklarınızdan kime nazınız geçiyorsa onu biraz daha erken davet ederek yılbaşı masası hazırlamayı beraber teklif edebilirsiniz.

yılbaşı sofrası nasıl hazırlanır

Kabalalık yılbaşı masası kurarken orta kısmın çok kapatıcı olmamasına dikkat ediniz. Yeni yıl sohbetler genellikle yemek masasında oldukça uzun sürer. Dolayısı ile insanlar birbirini görmeli ve iletişim daha kolay ve daha sıcak olmalıdır. Öyle uzun uzun varaklı şamdanlıklara bir dur deyin ve daha samimi ama daha gösterişli masa örneklerine bakarak sizler de aklınızda ki tasarımı uygulayın deriz.

SEVGİLİYE YENİ YIL MASASI HAZIRLAMAK

sevgiliye yılbaşı sofrası hazırlama

Bu yıl sadece yeni yıla sevdiğim insan ile gireceğim diyorsanız o halde yeni yıl temalı romantik iki kişilik yeni yıl masası hazırlayabilirsiniz. Hem daha sade hem de daha pratik olacak olan yılbaşı masanız sevgilinizi oldukça etkileyecek gibi duruyor. Hem bunun için bir yardımcıya da gerek kalmayacak. Zaten aşkınızın verdiği coşku ile sizler bir çırpıda en güzel sevgiliye yılbaşı masasını kuruyor olacaksınız diye düşünüyoruz.

yılbaşı sofrası süsleme

Aşkın rengi olan kırmızı yeni yılın tam rengi olan kırmızı rengi ile de birleşince zaten karşı koyulmaz romantik dolu bir sevgili yemek masası ortaya çıkıyor olacak. Sizler yeter ki sevgi ile el emeğiniz ile hazırlayın. Harika olmaması için hiçbir neden yok sizler de görüyor olacaksınız.

YILBAŞI MASASI PEÇETELİĞİ HAZIRLAMA

yılbaşı peçeteliği

Yemek masası normal süreçte hazırlaması zaten oldukça zorlu bir süreçken tema yeni yıl olunca sizi daha da zorlayabilir. Özellikle farklı sunumlar yapmak istiyor ve klasik peçete halkası takarak masanızı süslemek istemiyorsanız o halde bu yeni yıl peçete süsleri tam size göre olacak. Yeni yıl temalı kağıt peçete de alabilirsiniz ama bizler daha çok üzerini biraz süsleyerek daha özel bir hale getirecek bir peçete servisini sunmanızı öneririz. Örneklerimizde bazıları çok zor olsa da inanın bazıları da kolaylıkla yapabileceğiniz türden. Özellikle peçeteye şekil verme görsellerimiz ile kolayca anlıyor olacaksınız.

yılbaşı peçetesi

yılbaşı sofrası süsleme

KOLAY YEMEK MASASI PEÇETE HAZIRLIĞI

yılbaşı sofrası kurma

Yemek masanızda birçok şey el emeğiniz olsun istiyorsanız o halde bu kolay peçeteliği yapabilirsiniz. Aslında yukarıda görsellerde çok daha güzel modeller verdiğimizi biliyoruz ama bu örneği de daha kolayını arayanlar için sunmak istedik. Görselde sadece aşıklık olarak kullanılmış ama altına peçetenizi elleyebilir ya da sadece peçetelik olarak kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken yeşil bir keçe almak ve çam ağacı şeklinde kesim yaparak orta kısımdan da ince bir çizgi ile boşluk açarak oradan sıkıştırmak olacaktır. Üzerini eğer yapma çiçek var ise ya da küçük kozalak ya da yapraklar ile de süsleyebilirsiniz. Bu yemek masası peçeteliğini yapmak ortalama 15 dakikanızı alıyor olacak.

yılbaşı oda süsleme


Yemek Masası İçin Mum Örnekleri

El emeği ile hazırlana yeni yıl süslerine bu kez mumluk kategorisinde örnek veriyor olacağız. Özellikle yılbaşı masa süslerinin içinde yer alacak ve harikam bir yemek masası dekoru olarak ön plana çıkacak olan mumları birçok şekilde kullanabilirsiniz. Hatta ve hatta kendiniz çok basit birkaç el marifeti ile yapabilir ve hoş bir sunum yapabilirsiniz. Konu yeni yıl masa dekoru olunca elbette mum süsleriniz de buna göre özenli ve uygun olmalıdır. Hemen telaşa kapılmayın. Oldukça kolay ama çok şık mum tasarımlarını bulabileceksiniz.


Kadehten Mum Yapımı

kadehte mum

Kadeh içinde mum örneklerine ne güzel örneklerden biri bizce bu. Oldukça farklı bir mum dekorasyonu olsun diyorsanız ve yeni yıl masası mum süsü el emeği olarak olmalı diyorsanız o halde buyurun yapıma. Hem zevkle yapacak hem de gelen konuklarınızın oldukça beğenebileceği bir mum tasarımı olacaktır.

Malzemeler:

 • Beyaz orta boy kalın mumlar
 • Şarap kadehleri
 • Yeni yıl top süsleri

Yapılışı:

Şarap kadehlerinin içine yılbaşı toplarını sığacak şekilde doldurun ve sonrasında hemen masaya ters çeviririz. Üzerine ise mumu dileyerek oldukça şık bir mum tasarımı elde edebilirsiniz. El yapımı mum olmasa da el emeği mum dekorasyonu diyebiliriz.

el yapımı yılbaşı mumu

EN KOLAY YENİ YIL ORTA SÜSLEMESİ

yılbaşı sofra süslemeleri

El yapımı yılbaşı masa süslemeleri için bu kez hem zevk alarak yapacağınız hem de oldukça kolay bir el emeği tasarımı sizlere sunuyor olacağız. Yapmanız gereken satılan midye kabukları ile tarzınızı ön plana çıkarmak olacak o kadar.

Malzemeler

 • Özellikle yeni yıl temasına uygun olarak altın rengi ya da sedef rengine boyalı midye kabukları
 • Küçük beyaz mumlar
 • Birkaç kurumuş deniz yıldızı

Yapılışı:


Yeni yıl dolayısı ile birçok süs saten yerlerde rahatlıkla bulabilirsiniz. İçlerine hemen mumu koyarak dekor hale getirebilirsiniz. Eğer mum tam oturmuyor diyorsanız o halde etrafını tıraşlayarak oturtabilirsiniz. Etrafına kurumuş deniz yıldızlarını da ekleyerek hoş bir yeni yıl masa dekorasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Mum Boyama

Yeni yıl temasına uygun bir mumunuz yok ise o halde birkaç dakika içinde uygun hale getirmek istemez misiniz? Sizler de beyaz kalın boyaları alarak özellikle yine masanızın rengine uygun olarak boya ile fırça darbeleri ekleyebilirsiniz. Gelişi güzel olarak boyama yani fırçayı dayayıp aşağıya doğru çekmeniz yeterli olacaktır. Çok basit ama bir o kadar da keyifli olacak. El yapımı mum boyama yeni yıl masaları için mum alternatifine güzel bir çözüm olacaktır.

Yeni Yıl Masası İçin Mum Örnekleri

yılbaşı mumları

Yeni yıl masası mum örnekleri el yapımı olarak da hazırlanabilir. Mumları yapamıyor olsanız da dekorasyonunu üstlenerek ve ortaya sade bir mum örneğinden çok daha özel ve tasarım bir mum ortaya çıkıyor olacaktır. Sizlere kolaylıkla yapabileceğiniz birçok farklı yılbaşı masası mum dekorasyonları sunduk. İsterseniz kavanoz içinde hoş bir sunum ile mumunuzu yakın, isterseniz bir kadeh içinde masanızı renklendirecek ve aydınlatacak bir mum tasarımı yapın.

Yeni Yıl Masasında Gelen Konuklarınıza Sürprizler Yapın

Artık özel günlerde hediye vermek biliyorsunuz ki adet oldu. Dolayısı ile sizler de yemeğe gelen konuklarınız için güzel el yapımı yeni yıl hediyeleri sunabilirsiniz. Hem o gece kullanabileceğiniz hem de yine masanızı süsleyecek birçok hediye bulabilirsiniz. Örneğin resimde de görüldüğü gibi bayan ve erkeklere uygun olarak maskeler hazırlatabilirsiniz. Bu maskeler ilerleyen saatlerde tam bir parti havasında olmanıza katkı sağlıyor olacak. El yapımı yeni yıl maskesi yapmak çok zor diyorsanız kolaylıkla hazır maske alarak hediye edebilirsiniz.

KİŞİYE ÖZEL YENİ YIL HEDİYESİ

Yine hem masanızı süsleyecek hem de kişiye özel olarak sunabileceğiniz bir yılbaşı hediyesi daha. Bu yılbaşı hediyesini hem o gece kullanacak hem de sonunda bir anı olarak kalmasını sağlıyor olacaksınız.

Malzemeler

 • İçki şişesi
 • Sim ya da pul
 • Yapıştırıcı
 • Fotoğraf

Yapılışı:

İlk olarak içki dolu şişenizi alınız ve üzerinde ki ambalajı çıkarınız sonrasında ise orta kısmını boş bırakarak diğer tüm bölgelere yapıştırıcı sürünüz. Bu aşamadan sonra hızlı bir şekilde şişenizi pula ya da sime batırarak her tarafına bulanmasına izin verin. Orta kısıma ise isterseniz beraber olduğunuz bir resmi ya da sadece onun resmini yapıştırarak hoş bir yeni yıl hediyesi verebilirsiniz.

Yeni Yıl Masasını Mumlar İle Canlandırın

Yemek masasını mumlar ile daha renkli ve hareketli bir hale getirebilirsiniz. Üstelik sadece sıradan balonları alın şişirin ve masaya balayın ya da tavana bırakın demiyoruz. El emeği balon süsleme olanakları ile yemek masanızı çok daha şık bir hale getirebilirsiniz. Bunun için içinde helyum gazı olan mumlar çok daha hoş görülecektir. Sandalyeye bağlayabilir ya da masanın ortasına bir ağırlık bağlayıp ipini uzun bırakabilirsiniz. Hem yakından hem de fotoğraflardan da oldukça güzel görünüyor olacaktır.

Yeni Yıl temalı Balonlar

yılbaşı teması sofra

Yeni yıl temalı balonlar oldukça pahalı diyorsanız o halde el emeği balon süslemeye ne dersiniz? El emeği yılbaşı balonu yapmak hem çok zevkli hem de çok basit. Özellikle çocuklarınız varsa balon süslemek çok daha keyifli olacak.

Malzemeler

 • Beyaz balonlar
 • Birçok farklı renkte simler
 • Yapıştırıcı

Yapılışı:

Şişirilmiş balonlarınızın alt yarısını yapıştırıcı ile uygun hale getiriniz. Sonrasında ise bu balonun yapıştırıcı ile olan kısmına simleri dökerek yapışmasını sağlayınız. Çok basit bir hareketle balon birden renkleniyor olacak. Bunları yine yemek masasına koyabilir ya da kapıya asabilirsiniz. Kısaca yeni yıl kutlaması için balonlar güzel bir seçenek olacak diye düşünüyoruz.

YENİ YIL MASASINDA KİŞİYE KENDİNİ ÖZEL HİSSETTİRİN

yılbaşı sofra süsleri

Yeni yıl kutlaması yapmak istiyorsanız ve konuklarınızı davet ettiyseniz o halde onlara kendini daha iyi hissettirmek istersiniz değil mi? Yeni yıl masa dekorasyonunda küçük ama çok özel bir ayrıntı olan kişiye özel isimlikler hazırlamak bizce harikam bir fikir. Üstelik bizler sizlere iki farklı örnek ile neler yapabileceğinize dair fikirler vermek istedik. Yemek masası isimliklerini özel olarak yaptırabileceğiniz gibi bütçe ayırmak istemiyorsanız bir kurumuş yaprağın üzerine dahi keçeli kalem ile kişinin adını yazıp masaların üzerine bırakabilirsiniz. Böylelikle hem kim nerede oturacak onu ayarlamış olur hem de yeni yıl masa dekorasyonunuza her açıdan önem verdiğinizi göstermiş olursunuz.

yılbaşı mekan süsleme

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.