sadsad x
asdasd
Eski Kavanozları Yeniden Değerlendirme

Eski Kavanozları Yeniden Değerlendirme

02 Mayıs 2018

Kavanoz süslemek belki de en eğlenceli aktivitelerden birisidir. Birçok kişi el yapımı kavanoz modellerine bakmakta ve bu uğraşlar ile vakit geçirmektedir. Bazı kişiler bu uğraşı hobi amaçlı yaparken bazı kişilerde sevdikleri kişilere hediye eşya olarak vermek için uğraş vermektedir. Bu tarz el emeği hediye süslü kavanoz modelleri oldukça dikkat çekmektedir. Tabi tasarımı oldukça önemlidir. Birçok süslü kavanoz yapılabilir. Ancak tasarımı ne kadar güzel olur ve ne kadar özenli yapılırsa o kadar güzel olur. Etrafınızda bulunan sevdiğiniz kişiler için verilebilecek en güzel hediyeler arasında yer alır. Anneniz, erkek arkadaşınız, kız arkadaşınız veya herhangi bir tanıdığınız için uygun olabilecek bir hediyedir. Böyle bir hediye doğum gününde verilebileceği gibi sıradan bir günde de verilebilir. Bu yazımızda evde yapılabilecek ve eski kavanozlarınızı yeniden değerlendirebileceğiniz süslü kavanoz fikirleri sunacağız sizlere. Süslü kavanozlar birçok yerde kullanılabilecek oldukça fakrlı tasarımlara sokulabilen eşyalardır. Birçok kişi bu tarz kavanozlar yaparak oldukça güzel vakitler geçirmektedir. Bazı kişiler hobi amaçlıda yapmaktadır. En çok ise hediye vermek için el yapımı süslü kavanozlar yapılmaktadır. İnsanlar sevdikleri kişiler için böyle uğraşlara girebilmektedir.


1. Renkli Kavanoz Modelleri

el yapımı süslü kavanozlar

El emeği ile evde süslü kavanoz yapmayı düşünenler için oldukça fazla model bulunmaktadır. Hayal gücüne bağlı olarak yapılabilecek birçok süslü kavanoz bulunmaktadır. Boyalar ve şekiller ile kavanozlara renk verilirken kaplama yaparak da oldukça güzel renkler elde edilebilir. Yukarıda görüldüğü gibi bir süslü kavanoz modeli yapmak oldukça basit adımlardan oluşmaktadır. Yıldız şeklinde bir maskeleme yaptıktan sonra kavanozun her yeri güzel bir şekilde boyanıyor. Sprey boya kullanılması gereklidir. Diğer boyalar ile yapılması oldukça zor olacaktır. Daha sonra ise kavanoz istenilen şekilde süsleme ile güzel bir hale getirilebilir. Şekil yıldız değil de farklı figürler ile de yapılabilir. Bu tamamen kişinin isteğine bağlı bir durumdur. Renkte aynı şekilde sevilen ve farklı renklerde yapılabilir. Ayrıca bu fikir geliştirilerek çok daha güzel bir hale getirilmesi mümkün olmaktadır.


2. Çiçek Kavanozları

evde kavanoz süsleme

Kavanozların yapılmasının bir amacı vardır. Hediye için veya hobi amaçlı yapıldığı gibi evde kullanmak ve çiçek koymak içinde süslü kavanozlar yapılabilir. Bu tamamen uğraş ve zevk meselesidir. Aynı şekilde çiçek koymak için yapılan kavanozlar hediyede edilebilir. Mesela annenize anneler gününde bir buket çiçek hediye ederken, el yapımı kavanozunuz ile bu çiçekleri hediye olarak verebilirsiniz.

el yapımı kavanoz süsleme

Çiçekler için süslü bir kavanoz yapmak için birçok fikir bulunmaktadır. Aslında oturup biraz araştırılsa fikir olarak edinilebilecek oldukça fazla el yapımı kavanoz modelleri olduğu anlaşılmaktadır. Yukarıda görüldüğü gibi bir süslü kavanoz yapmak çok zor değildir. Birçok kişi malzemeleri edindikten sonra rahatlıkla bu tarz bir kavanoz yapabilir. Süs eşyaları, boya ve yazı içinde çıkartmalı harfler alınabilir. Kavanoz istenilen renge boyandıktan sonra yazılmak istenen yazı çıkartmalar ile yukarıda görüldüğü gibi yazılır. Sonrasında ise kavanozun ağzı için istenilen süs yapılabilir.


3. Kullanım Amacına Göre Kavanozlar

evde kavanoz süsleme

Birçok kişi evinde ayrı ayrı baharatlar, çaylar ve farklı malzemeler için kavanoz kullanırlar. Bazı zamanlarda bu kavanozlar içerisinde nelerin olduğu anlaşılmayabilir veya unutulabilir. Bu gibi durumlardan kurtulmak için kavanozlar kullanım amaçlarına göre ayrılabilir. Bunu da kavanozları süsleyerek yapmak mümkün olmaktadır. Bu şekilde hem ihtiyaçlar giderilir hem de el yapımı süslü kavanozlar elde edilir. Birçok kişi el yapımı kavanozları eğlence ve hobi amaçlı yapmaktadır. Nedeni ise uygulamasının ve yapım aşamalarının oldukça eğlenceli olmasıdır.

sevgiliye hediye kavanoz

fiyat

İhtiyaçlara uygun süslü kavanoz yapmak için ilk önce gereken malzeme harf çıkartmalarıdır. Güzel ve isteğe uygun kalıplarda kavanozlar elde edildikten sonra sadece çıkartmalar ile isteğe uygun el yapımı kavanozlar yapılmaktadır. Harf çıkartmaları her yerde satılan ve her rengi bulunan bir eşyadır. Aynı şekilde değişik figür ve şekil çıkartmaları satılmaktadır. Bunlardan alarak kavanozlara yazılar yazabilir ve hangi amaç için kullanılacağı belirtilebilir. Kavanozun boğazına da resimde görüldüğü gibi bir kurdele bağlanarak oldukça güzel bir görüntü verilebilir.


4. Araç Gereç Kavanozları

kavanoz süsleme

Kavanozlar birçok amaçla kullanılmaktadır. El yapımı süslü kavanozlarda aynı şekilde birçok amaç için yapılabilir. Bazıları çikolata veya baharat malzemeleri koymak için yaparken bazı kişiler en çok sevdikleri arkadaşlarına hediye olarak vermek için bu tarz kavanozlardan yapmaktadır. Bu nedenle birçok kişi el yapımı kavanoz fikirleri araştırması yapmaktadır. Araştırmalar sonucunda yapılabilecek kavanozlardan biriside araç gereç kavanozudur. Birçok kişinin evinde makaslar, maket bıçakları, kalemler ve değişik araçlar bulunmaktadır.

kavanoz süsleme

Bunlar genellikle bilinmeyen veya bulunması zor olan yerlerde karışık bir şekilde olabilir. Bu araçları düzenlemenin oldukça güzel yöntemleri vardır. Bunun için bir tahta plakaya güzel bir şekilde kavanozlar montelenebilir. Resimde görüldüğü gibi odlukça kullanışlı olmaktadır. Tahta üzerine monte edilmiş kavanozlar istenilen şekilde istenilen yerde kullanılabilir. İhtiyacı olan tanıdığınıza bu şekilde güzel bir el yapımı hediyede verebilirsiniz.


5. Ofis Aksesuarları İçin Süslü Kavanozlar

eski kavanozları yeniden değerlendirme

El yapımı süslü kavanozlar istenilen her yerde her amaca uygun olarak kullanılabilir. Bunların içerisinde ofiste bulunmaktadır. Ofis ortamında çalışan kişiler bilir ki, ihtiyaçları olan oldukça fazla malzeme olmaktadır. Masalarının üzeri çoğu zaman karışık ve neyin nerde olduğu belli olmayabilir. Bu gibi durumlar için masa düzenleyiciler kullanılır. İstenilen eşyalar istenilen kutulara yerleştirilerek masaya oldukça güzel görüntü verilebilir. İşte bunu el yapımı kavanoz modelleri ile yapmak çok daha keyifli ve anlamlı olacaktır. Ofis ortamında çalışan bir tanıdığınız var ise ona bu şekilde bir hediye vererek oldukça şaşırtmanızda mümkün olmaktadır. Ofis aksesuarları veya evinizdeki çalışma masanız için bu tarz süslü el yapımı kavanoz düşünüyor iseniz şimdi yapmaya başlayabilirsiniz. Bu tarz kavanoz modellerinin yapımı oldukça basittir. Eli malzeme tutan ve bir şeyler yapabilen herkes bu tarz süslü kavanoz modellerini yapabilir. Ancak sürekli bu işler ile uğraşan kişiler ilk yapan kişilere göre çok daha profesyonel ve güzel işler çıkartmaktadır. Bu tarz çalışmalarda deneyim oldukça önemlidir.

eski kavanozları değerlendirme

Yukarda bulunan süslü kavanoz modelleri kaplama ile yapılabileceği gibi sprey boya ile de yapılabilmektedir. İhtiyaca ve ebatta uygun şekilde kavanozlar elde edildikten sonra süsleme kısmına geçilebilir. Süsleme için yukarda şekildeki gibi bir kavanoz modeli yapılacak ise aynı renkte kaplama malzemesi veya boya elde edilmeli ilk olarak boya yapılmalıdır. Boya kuruduktan sonra ise istenilen süsler yapılabilir ve kavanozlar istenilen tasarıma getirilebilir. Bu tarz el yapımı süslü kavanozlar son zamanlarda oldukça yaygınlaşmış ve birçok kişi tarafından araştırılması yapılmaktadır. Oldukça fazla kişi bu kavanozları hobi amaçlı tasarlamakta ve fikirler üretmektedir.

eski kavanozları değerlendirme

Aynı zamanda yapmak isteyen kişilerde bu şekilde ilham almaktadır. İlk kez başlayan kişiler öncelikle bir fikir edinmek için yardım alması gerekmektedir. Sonrasında ise zaman geçtikçe ve yapıldıkça alışılıyor ve etrafa ihtiyaç olmadan kendi tasarımlarını ve şekillerini üretmeye başlayabiliyorlar. Bu tarz kavanozlar hediye olarak düşünülebilir. El yapımı hediyelerin diğer sıradan hediyelere göre çok daha fazla sevildiği ve tercih edildiğini herkes bilmektedir. Birçok kişi bu nedenle sevdiği kişiler için el yapımı hediyeler yaparak uğraş vermektedir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.