sadsad x
asdasd
Evde Hazırlanabilecek 6 Yılbaşı Süsü

Evde Hazırlanabilecek 6 Yılbaşı Süsü

07 Aralık 2018

Yılbaşını evde geçirmek gibi bir planınız varsa ve o akşamın büyüsünü hissetmek istiyorsanız sizleri bu yazımızla buluşturmak istiyoruz. El yapımı yılbaşı süsü olarak tasarlayabileceğiniz 10 farklı süs eşyası yapımını bulacağınız bu yazımızda her zamanki akşamlarınızdan biraz daha farklı bir gece geçirebileceksiniz. Zorlu bir yılı geride bırakmanın da rahatlığı ve gelecek yıla olan umutlarınız, dileklerinizle birlikte hoş bir konsepte sahip olan evinizde yılbaşı kutlama partisi yapabilirsiniz. Hazırlayacağınız bir yılbaşı menüsü, yılbaşı sofrası ve evinizi süsleyecek yılbaşı süslemeleriyle birlikte dört dörtlük bir yeni yıl gecesi geçirebilirsiniz. Dışarıda satılan süslemeler yerine kendi el emeğinizle üstelik oldukça uygun fiyatlardan malzemeleri satın alarak kolayca hazırlayabileceğiniz bu el yapımı süsleri bir tek yılbaşı gecesi için değil diğer tüm özel günler için de hazırlayabilirsiniz. Aynı şekilde süslemelerinizin tasarımına da yaratıcılığınızı ekleyebilirsiniz.

1. Kokina Taneleri ve Mumlar

el yapımı yılbaşı süsleri

Sade ve şık bir yılbaşı masasının hayalini kuruyorsanız, kokina taneleri ve mumlarla sofranızı süsleyebilirsiniz. Oldukça sade ve şık bir sofra hayali kuranlara kesinlikle yılbaşı çiçeği olarak da bilinen kokinalardan satın alarak sofranıza renk katabilirsiniz.

el yapımı yılbaşı süsleri

Bu çiçekleri mumlarınızın etrafına sarabilirsiniz. Yapma çiçek oldukları için mumlarınızın etrafına sardığınızda oldukça hoş bir görüntüye kavuşacaktır. Mum tercihi yaparken beyaz renk tercih etmenizi öneriyoruz. Kalın ve beyaz mumlarla birlikte kokinalar oldukça hoş durmaktadır. Sofranıza romantik bir atmosfer katacaktır.

2. Meyvelerle Süsleme

el yapımı yılbaşı süsleri

Yılbaşı sofranız kırmızı renkte olacak diye bir kural olmadığını sizlere hatırlatmak isteriz. Kış mevsiminin en güzel meyveleri olan portakal ve mandalinalar ile sofranızı süsleyebilirsiniz. Bir kase içerisine hoş bir şekilde dizeceğiniz portakal ve mandalinalar sofranıza renk katacaktır. Özel bir dekor olarak nice ünlü restoranda kullanılan bu süsleme evinize sıcacık bir yılbaşı gecesi havası katacaktır.

yılbaşı bardağı

Meyveleri koymuş olduğunuz kasenin tam ortasına meyvelere zarar vermeyecek şekilde mum da koyabilirsiniz. Bu hem meyve kokusunun odaya dağılmasını sağlayacak hem de romantik bir görünüm elde etmenize katkıda bulunacaktır.3. Meyvelerden Yılbaşı Ağacı

el yapımı yılbaşı süsleri

Meyveleri sadece kaseye koymak yetmez! Meyvelerle hoş tasarımlar da yapabilirsiniz. Örneğin mevsim meyveleri kullanarak el yapımı yılbaşı ağacı oluşturabilirsiniz. Ağacınızın illa ki ağaçtan olmasına gerek yok. Meyveleri üst üste dizerek ve çeşitli süslemeler kullanarak hoş bir yılbaşı ağacı elde edebilirsiniz. Bu ağacı nasıl oluşturacağım diyenlere püf noktamız tabak seçimi olacaktır. Alt tabanı geniş bir tabak seçmeniz en iyi tercihtir. Ardından tabağın taban kısmına düz bir meyve tercih etmelisiniz. Elma dilimleri ya da armut dilimleri kullanabilirsiniz. Bu sayede ağacınızın kökleri sağlam olacaktır. Armut ya da elma dilimlerinizin üzerine kürdanlar saplayın ve muz, çilek, mandalina ya da portakal gibi meyvelerinizi dizmeye başlayın. Bu şekilde her meyvenizi dizdikten sonra kürdanla sabitlemeye devam edin.

yılbaşı lambası

Yılbaşı ağacınızın üstüne yapmak istediğiniz yıldızı yine elma ya da armuttan elde edebilirsiniz. Bir bıçak yardımıyla yıldız şeklini verebilirsiniz. Ağacınızı yaparken muz kullanacaksanız mutlaka aralarda olmasına özen gösterin. Çünkü muz zaman içerisinde yumuşayacaktır. Ağacınız çökmesin istiyorsanız muzu az kullanmanızı tavsiye ediyoruz.


4. Çöp Şiş Çubuklarından Yılbaşı Ağacı

el yapımı yılbaşı süsleri

Beyaz keçe ve birkaç çöp şiş yardımıyla çok hoş bir görünüme sahip olan yılbaşı ağaçları yapabilirsiniz. Dört adet çöp şiş alın. Ardından beyaz keçeleri büyükten küçüğe doğru olacak şekilde yuvarlar olarak kesin. Dilerseniz daire şeklinde bırakabilir dilerseniz de makasla etrafına tırtık şekli verebilirsiniz. Çubuklarınızın dik durabilmesi için mantar tıpa kullanabilirsiniz. Mantar tıpa bulamazsanız, yine mantar tıpa gibi sert ama çöp şişin dik durmasını sağlayacak herhangi bir malzeme de kullanabilir, yılbaşı ağaçlarınızı yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz yılbaşı ağaçlarını bir kaseye koyup etrafına ufak ufak köpükler yerleştirebilir suni kar efekti verebilirsiniz. Sokakta bulacağınız kozalakları da bu ağaçların etrafına dizerek hoş bir süsleme yapabilirsiniz.5. Kozalaklardan Sandalye Süsleme

el yapımı yılbaşı süsleri

Sokaktan toplayacağınız kozalaklar ile harika bir sandalye süslemesi yapabilirsiniz. El yapımı yılbaşı süslemeleri olarak yapacağınız bu tasarımlarla sevdiklerinizi evinizde mükemmel bir şekilde ağırlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan malzemeler 10-15 adet büyüklü küçüklü kozalak, sprey boya, çeşitli süsleme eşyaları, simler ve kurdele gibi kozalakları bağlayacağınız ipler olacaktır. Kozalaklarınızı sprey boyayla dilerseniz boyayabilirsiniz. Ardından üzerlerine sim dökebilir, kozalaklarınızın parlamasını sağlayabilirsiniz. Işıl ışıl bir görünüm için kozalaklarınızın her yerine sim dökmeyi ihmal etmeyin! Ardından kozalağın ucuna kurdelenizi bağlamanız ve sandalyenizin etrafından bu ipi dolamanız yeterli olacaktır.


6. Kitaplardan Yılbaşı Ağacı Yapmak

el yapımı yılbaşı süsleri

Yılbaşı ağacı almaya param yok diyorsanız, evinizdeki kitaplarla da yılbaşı ağacı yapabilirsiniz. Kitaplarınızı üst üste fotoğraftaki gibi dizin. Ardından etrafına yılbaşı süslerinizi ve ışıklandırmalarınızı yerleştirin. İşte yılbaşı ağacınız hazır! Yapımı oldukça basit olan bu ağaç için ekstradan masraf yapmanıza da gerek kalmayacaktır. Dilerseniz evinizin birçok köşesine kitaplarınızı kullanarak yılbaşı ağacı yapabilirsiniz. Hayal gücünüzün ortaya çıkmasına izin verdiğiniz sürece, yapamayacağınız süsleme yoktur, unutmayın.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.