sadsad x
asdasd
Fincanlardan Dekoratif Ev Süsleri Yapımı

Fincanlardan Dekoratif Ev Süsleri Yapımı

19 Temmuz 2017

Bilindiği üzere, eski eşyalar zaman geçtikçe değerlenerek oldukça yüksek fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Özellikle koleksiyoncu kişiler tarafından oldukça beğenilen ve bu kişilerin vazgeçilmezlerinden olan eski eşyalar, oldukça yüksek fiyatlara bu kişilere satılmaktadır. En çok beğenilen eski eşyalardan olan fincanlar birçok koleksiyoncu ve tarihi eşyaları seven kişiler tarafından evlerin restorasyonlarında kullanılmaktadır. Son derece şık görünen ve koleksiyoncuların vazgeçilmezlerinin başında gelen fincanlar oldukça kolay yollarla değerlendirilmektedir. Genellikle mahalle aralarında bulunan eskici ve bu tarz dükkanlarda eşyalar, ucuz fiyata alınarak, oldukça yüksek fiyatlara satılmaktadır. Bunun bilincinde olarak, kesinlikle bu tarz yerlere satmak adına eşyalarınızı götürmeyiniz. Zira, size değerinden oldukça düşük fiyatlar sunarak, bu eşyaları satmanız adına ellerinden gelen her şeyi yapacaklardır. Siz bu tür fincanlarınızı satmak yerine daha iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Evinizin çeşitli yerlerinde dekorasyon amaçlı kullanabileceğiniz bu tür fincanlar, sevdiklerinize hoş birer ev hediyesi olabileceği gibi kendi evinize de ayrı bir hava katacaktır.

İşte fincanları değerlendirmenin yolları:

Tealight olarak kullanabilirsiniz

fincandan el yapımı hediyeler

Eskiyen fincanlarınızı atmanıza veya herhangi bir kişiye satmak yerine evinize muhteşem dekorlar inşa edebilirsiniz. Eskimiş olan fincanınızı tealight olarak kullanmanız tarafımızca önerilmektedir. Bu tarz fincanlar, evinize romantik bir hava katmakla beraber, evinizi oldukça renkli bir hale getirecektir.

eski fincandan el yapımı hediyeler

Tealight mumlar, ortama verdikleri loş ışıkları ve romantik anlar yarattıkları için son dönemlerde oldukça popüler. Siz de Tealight mumlarınızı artık ömrünü tamamlamış fincanlar içerisinde tasarlayarak hem mum ışığından yararlanabilir, hem de evinize harika süs eşyaları tasarlayabilirsiniz.

el yapımı fincan tealight


Fincanlı Avizeler Yapabilirsiniz

Fincandan avize yapılışı

Özellikle klasik dekorasyon seven kişiler için en ideal avize türlerinden biri olan fincanlı avizeler, özellikle son yıllarda oldukça fazla evde kullanılmaktadır. Eğer sizin de evinizde kullanmadığınız eskimiz fincanlar mevcutsa, bu fincanlardan çok güzel bir şekilde avizeler yaratabilirsiniz. Evinize vintage bir görünüm sağlamakla beraber, evlerinizi süsleyen en özel eşyalardan biri olacağından emin olabilirsiniz.

eski fincanlardan dekoratif avize yapılışı

Göze son derece hoş ve dekoratif görünen el yapımı fincan lambalarla, sevdiklerinize son derece ilginç doğum günü hediyeleri oluşturabilirsiniz.

eskimiş fincandan lamba yapılışı 

Salonunuz, mutfağınız veya yatak odanız için,  desenli fincanlarınızla harika dekoratif lambalar oıluşturabilirsiniz.

Kişisel Çalışma Lambası veya Abajura dönüştürebilirsiniz

fincandan çalışma lambası yapmak

Fincanlardan çalışma lambası yapabileceğinizi biliyhor muydunuz? Çok şaşırtıcı öyle değil mi? Ama işte pratik düşünce ve hayal gücü buna imkan veriyor. Resminden de göreceğiniz üzere hem çok şık, hem de oldukça dekoratif. Sizce nasıl? Sadece avize ile yetinmeyip, evinizin farklı bölümlerini de, bu tür fincanlarla süsleyebilirsiniz. Dilerseniz kişisel olarak kullanmış olduğunuz çalışma masanıza, çalışma lambası yada evin diğer farklı noktalarına abajur olarak fincanlarınızı kullanabilirsiniz.

Takılarınızı Saklama Kabı olarak Kullanabilirsiniz

fincandan saklama kabı yapılışı


Özellikle son yıllarda boyama ve diğer işlerle uğraşmakta olan bayanlar, fincanlarını çeşitli renklere boyayarak takı saklama kabı olarak kullanabilir. Takılarınız oldukça fazla ise ve koyduğunuzda hepsi birbirine karışıyorsa, eski fincanlarınızı boyayarak takı saklama kabı olarak kullanabilirsiniz. Bu hem takılarınıza ayrı bir güzellik katacak, hem de, çekmecelerinize ayrı bir hava katacaktır.

İğneleriniz için Bir İğne Tutucu Tasarlayabilirsiniz.

eski fincanları yeniden değerlendirme

Fincanlardan Dekoratif Mini Saksılar Yapabilirsiniz

eski fincanlardan el yapımı hediye

Dekoratif Şirin Biblo Süsler Yapabilirsiniz

El yapımı fincan hediyeleri

Fincandan Yapılabilecek Dekoratif Mini Çiçek Bahçesi

fincandan yapılan hediyeler

kişiye özel fincan

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.