sadsad x
asdasd
Kendin Yap Babalar Günü Hediyeleri

Kendin Yap Babalar Günü Hediyeleri

18 Mayıs 2020

Kendin yap babaya evde yapılabilecek hediyeler el emeği olduğu için babanızı hiç olmadığı kadar sevindirecek hediye fikirleridir. Babalara hediye bulmak annelere ya da kadınlara hediye bulmaktan biraz daha zordur. Hediye için alışveriş yapmak kime alınırsa alsın her zaman güç bir durum olmuştur. Erkeklere hediye bulmak gibi kendin yap hediye fikirlerinin de kısıtlı olduğu düşünebilir. Fakat erkeklerin sıklıkla kullandığı saat, kravat, deri cüzdan gibi pek çok eşyanın evdeki imkanlarla hazırlanması mümkündür. Özellikle küçük yaştaki çocukların elleri ile hazırladıkları elişleriya da mektup yazma gibi hediyeler ne olursa olsun çok anlamlı olacaktır.Yazının devamında babanız için yapabileceğiniz çeşitli hediyelik fikirlerini listeledik. Bu liste ile kendinizi sınırlandırmayıp biraz hayal gücünüzü çalıştırıp çok daha fazla fikir üretebileceğinizi de belirtmemiz gerekir.

Babalar Günü Kolajı

kendin yap babalar günü hediyeleri

Babalar günü yaklaştıkça hediye bulmakta zorlanan her yaş grubundaki insanın yapabileceği bir hediyedir. Kendin yap babaya evde yapılabilecek hediyeler için aşağıda bulunan fikirler gibi fotoğrafları kullanabileceğiniz birkaç fikir de kendiniz üretebilirsiniz. Doğdunuz andan itibaren babanızla olan birkaç görseli anlamlı bir şekilde birleştirip güzel bir çerçeveye koymak, Fotoğraf düzenleyicigibi dijital ortamlarda fotoğraflarya da anlamlı cümleleri birleştiren tasarımlar yapıp daha sonra bir fotoğrafçıda baskısını alıp çerçeveletmek, Veyahut babanızın kullandığı birden çok ürünün bulunduğu bir hediye kutusu hazırlayıp içlerine fotoğraf baskılarını koymak da bir fikir olacaktır.

Kendin Yap Doğal Tıraş Köpüğü

kendin yap babalar günü hediyeleri

Kendin yap babaya evde yapılabilecek hediyeleriçin verilecek muntazam fikirlerden biri de el yapımı kozmetik ürünlerdir. Erkeklerin özellikle hassas cilde sahip olanların tıraştan sonra yaşadığı tahrişler, hassasiyetler için özel ürünler ya da tıraş köpüğü gibi diğer tıraş ürünlerini evde yapmak mümkündür. Aşağıdaki malzemeleraktardan bulunabilen malzemelerdir. Doğal tıraş köpüğünü güzel bir kavanoza ve daha sonra da şık bir kutu ile paketleyip hediye etmeniz harika olacaktır.

Doğal tıraş köpüğü için gerekli malzemeler:

 1. 1/3 su bardağı shea yağı (72.67 gram)
 2. 1/3 su bardağı bakir hindistan cevizi yağı (72.05 gram)
 3. 1/4 su bardağı jojoba veya tatlı badem yağı (54.88 gram)
 4. 10 damla biberiye esansiyel yağı
 5. 3-5 damla nane esansiyel yağı

Öncelikle Küçük bir tencerede kısık ateşte, shea yağı ve hindistancevizi yağını eritene kadar karıştırdıktan sonra ateşten alın ve ısıya dayanıklı bir kaba aktarın. Jojoba yağı ve uçucu yağları ekleyin, ardından karıştırın. Kaseyi buzdolabına koyun ve katılaşana kadar soğutun. Buzdolabından çıkarın ve hafif ve kabarık olana kadar bir el çırpıcı ya da bir stand mikseri kullanarak çırpın. Bir kavanozun içine alıp, kuru bir yerde saklayın.Kendin yap babaya evde yapılabilecek hediyeler içinde en kullanışlı doğal hediyelerden biri olacaktır.

Seninle Alakalı Sevdiğim 52 Şey Hediyesi

kendin yap babalar günü hediyeleri

Bir babaya verilecek en güzel ve en anlamlı hediye, onu ne kadar sevdiğinizi söylemektir. Kendin yap babaya evde yapılabilecek hediyeler arasında bunu yapabilmeyi mümkün kılan bir hediye fikri vereceğiz. Bu yalnızca babanız için değil hayatınızdaki herhangi biri için de mükemmel bir hediye olacaktır. Bunun için ihtiyacınız olanlar, iskambil kağıtları, cilt halkaları, tek delgeç ve tutkal ve makastır.

 1. İskambil kağıtlarının arka yüzlerine dikdörtgen kağıtlar kesip görseldeki gibi yazı yazmak için bir alan oluşturun.
 2. Daha sonra da kartların her birine onu sevme nedenlerinizi yazın.
 3. İnternette hazır şablonlar bulmak mümkündür. Düzgün bir yazı için bu şablonları kullanabilirsiniz.
 4. Aynı zamanda bir kişiyi neden sevdiğinizle alakalı pek çok yazı da bulunmaktadır. Fakat bunları kendiniz oluşturmanız her zaman daha samimi olacaktır.
 5. Kartlar kuruduktan sonra delgeç ile delikler açın, her bir kartın ortalama aynı hizada delinmesine dikkat edin. Fakat yine de bire bir olmasa da üzülmeyin. Halkalar geçirildikten sonra belli belirsiz farkların bir önemi kalmayacaktır.

Doğal Sakal Serumu

kendin yap babalar günü hediyeleri

Bazı erkekler sakal bakımlarına oldukça fazla dikkat ederler. Sakallarına dikkat eden babalar için başka bir ürün tarifi olarak doğal sakal serumu yapmayı anlatacağız. Kendin yap babaya evde yapılabilecek hediyeler babanız için çok anlamlı olacaktır. Sakal bakımına çok fazla düşkün olmasa bile en azından haftada bir iki damla bu serumu kullanmasının iyi olacağından ve faydalarından ona bahsedebilirsiniz.Bu serum gerçekten, temiz, odunsu ve sıcak kokulu, oldukça hafif bir yağdır.

Gerekli malzemeler

 1. 20-30 mlüzüm çekirdeği yağı
 2. 5 damla biberiye esansiyel yağı
 3. 4 damla Frankincenseesansiyel yağı
 4. Biraz sedir ağacı yağı
 5. 3 damla beyaz köknar esansiyel yağı

Biberiye saç sağlığını ve büyümesine katkı sağlar. Dolayısıyla sakalda da aynı etkiyi sağlayacaktır.Buhur (Frankincense) genel sağlık açısından harika bir üründür.Sedir ağacı sağlıklı bir cilt için eşsiz bir doğal üründür. Beyaz köknar bu serumda iyi bir koku vermek için kullanılıyor ve aynı zamanda solunum sistemini de destekleyen bir yapısı vardır.Üzüm Çekirdeği yağı ise oldukça hafif bir yağdır, saç ve sakal dökülmelerine iyi gelir.Kendin yap babaya evde yapılabilecek hediyeler arasında bu serum, şık ve dekoratif serum şişeleri ve güzel bir kutu ile sunulduğunda harika bir hediye olacaktır.

Kendin Yap Kol Düğmesi

kendin yap babalar günü hediyeleri

Erkeklerin kullandığı en şık aksesuarlardan biri de kol düğmeleridir. Bu sebeple kendin yap babaya evde yapılabilecek hediyeler arasında kol düğmesi yapımından da bahsetmek gerektiğini düşündük. Bunun için gerekli malzemeler:

 1. Tutkal
 2. Polimer Kil
 3. Bıçak
 4. Altın Kol Düğmesi

Fırını 275 ° C'ye ısıtın. Kilinizi küçük kareler veya daireler halinde kesin ve kol düğmeleri ile yan yana tutun, emin olmak için kol düğmesi yüzeyinden biraz daha büyük olduklarından emin olun. Kili soğuk tutun, bu yüzden onu düzeltmemeye veya ellerinizi çok fazla ovmaya çalışmayın. Şık çizgiler oluşturmak için bıçağı kullanın. Yaklaşık 10-15 dakika pişirin ve soğumaya bırakın. Soğuduktan sonra kol düğmelerinize yapıştırın ve birkaç saat kurumaya bırakın.

Kendin Yap Deri Cüzdan

kendin yap babalar günü hediyeleri

Babaların kullanmaktan en çok hoşlandığı eşyalardan biri de deri cüzdanlardır. Bu sebeple kendin yap babaya evde yapılabilecek hediyeleri çin deri cüzdan fikri çok kullanışlı bir hediye seçeneği olacaktır. Deri cüzdan yapımı için çok komplike bir yol izlemeden basitçe görseldeki gibi bir cüzdan dikebilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olan şey yalnızca, makas, deri ve dikiş makinesidir.

Kendin Yap Özel Tasarım Kupalar

kendin yap babalar günü hediyeleri

Kendin yap babaya evde yapılabilecek hediyeler arasında listenin sonunda yer alan bir başka harika fikir de kupa tasarımlarıdır. Bembeyaz desensiz kupalar üzerine rengarenk ya da daha minimal tasarımlar yapmak için eşi bulunmaz eşyalardır. Çevre ve aile dostu bu fikri uygulamak için gerekli malzemeler; düz beyaz kupalar, porselen kalemi, isterseniz transfer kağıdı ve yazı şablonları ile daha düzgün çizgiler oluşturabilirsiniz. Kendin yap babaya evde yapılabilecek hediyeler arasından kupa fikrini uygulamak için öncelikle transfer kağıdıbir parça kesilir ve bardağa bantlanır. Üzerinde babanızın baş harfinin bulunduğu transfer kağıdının üzerinden kalemlegeçilir. Bu noktada sıradan bir kalem ya da kurşun kalem de işe yarayacaktık. Daha sonra porselen kalem ile çizgileri belirginleştirin ve yazı tamamlandıktan sonra kupaları 24 saat bekletin. 300 derece fırında 35 dakika pişirdikten sonra kullanıma hazırlar.

 babaya hediye fikirleri

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.