sadsad x
asdasd
Kendin Yap Resimli Anahtarlık

Kendin Yap Resimli Anahtarlık

01 Mayıs 2017

Siz de resimde gördüğünüz gibi son derece nostaljik ve şık "Tahtadan el yapımı anahtarlık" yapmaya ne dersiniz? Siyah beyaz resimlerin olağanüstü büyüleyiciliği ile hazırlayacağınız bu anahtarlıklar ile sevdiklerinize harika bir sürpriz yapabilirsiniz. Bu tarz bir anahtarlık yapımı oldukça kolay ve maliyeti ise oldukça düşük olduğu için epeyce bir hazırlayarak tüm sevdiklerinize hediye edebilir, onları oldukça mutlu edebilirisiniz. Sevdiklerinize ait fotoğrafları facebook gibi instagram gibi sosyal ortamlardan hiç onlara sormadan indirin ve bu harika anahtarlıklardan hazırlayarak onlara sürprizler yapın. Bizce oldukça samimi ve sıcak bir sürpriz. Hazır konu sürprizlerden ve hediyelerden açılmışken hemen bir hatırlatma yapalım. Takvimlere baktığımızda yakınlarda beliren çok önemli özel bir gün var. Tabi ki bu özel gün malumunuz “Anneler Günü” oluyor.

Anneler de her şeyin en özeline en güzeline hak ettiklerine göre, İşte tamda anneler gününe özel bir sürpriz! Siyah beyaz resimler ile hazırlayacağınız anahtarlıklar ile her daim elinin altında taşıyacak ve sizi hatırlatacak mükemmel bir hediye hazırlamış oluyorsunuz. Sizce de öyle değil mi? Birazdan yapımını anlatacağımız yöntemleri uygulayarak hazırlayacağınız bu nostaljik anahtarlıkları Annenize hediye ederek bu yılki Anneler günü için oldukça nostaljik ve güzel bir anneler günü hediyesi vermiş olacaksınız. Anneler çocuklarını hatırlatan bütün sürprizlere ve hediyelere oldukça değer verirler. Böylesi bir hediyeyi hazırlamak ise özellikle anneler için harika bir seçim olur. Ayrıca Anlatımını yapacağımız bu yöntem ile sadece anahtarlık değil; kitap ayracı olarak da hazırlayabilirsiniz. Tercih size ait. Yapımı oldukça kolay Adım Adım ”tahtadan resimli Anahtarlık ” nasıl yapılır? Bu yazımızı okuduğunuzda öğrenmiş olacaksınız. Dilerseniz Sözü daha fazla uzatmayalım ve nasıl yapacağınızın anlatımına geçelim. Ama önce bu proje için gerekli olan malzemeleri sıralayalım.

Bu proje için gereken malzemeler:


• Düz ince Tahta
• Maket bıçağı veya herhangi bir Kesici
• İnce uçlu matkap (tercihe Bağlı)
• Zımpara kağıdı
• Yazıcı (lazer yazıcı)
• Mat Mod Podge
• Fotoğraf Aktarımı Mod Podge
• Boya fırçası
• Anahtar tutucu halka

El yapımı resimli anahtarlık

Oldukça dikkat edilmesi gereken ilk adımı anlatmakla başlayalım. Bu adımı lütfen yaşı küçük olan ziyaretçilerimiz uygulamasın. Eğer bu projeyi ilada gerçekleştirmek istiyorlarsa en azından yetişkin yakınlarından bu aşama için yardım istesinler. Zira ilk olarak kesici bir alet kullanarak elimizdeki tahtaya düz bir şekil vermemiz gerekiyor. Düz ve ince tahtayı ölçerek veya herhangi bir ölçü birimi üzerinde istediğiniz bir anahtarlık büyüklüğünde çizerek başlıyoruz ve ardından maket bıçağı, bıçak veya başka bir kesici alet ile düzgün bir şekilde kesiyoruz. Aslında en mükemmel ve sağlıklı ahşap ürünleri kesmek için dekupaj testere denilen elektrikli aleti kullanmak olur. Ancak elinin altında bu tarz elektrikli bir alet olmayan ziyaretçilerimiz bahs ettiğimizi kesici aletleri kullanarak ahşabı kesebilirler. Sadece çok dikkati bir biçimde yapmalarını bu aşamada önererek ikinci adıma geçelim.

El yapımı resimli anahtarlık yapımı

Şimdiki adımımız ilk adıma göre oldukça tehlikesiz ve daha eğlenceli! Bu adım küçük ziyaretçilerimiz için tehlikesiz ve keyifli iş. Yapılacak işlem biraz evvel kestiğimiz tahtaların yüzeylerini ince bir zımpara yardımıyla zımparalamak ve tahtanın yüzeyini iyice pürüzsüz hale getirinceye kadar bu işlemi devam ettirmek.

El yapımı anahtarlık resim baskılı

Zımparalan tahtanın yüzeyi iyice pürüzsüz hale geldikten sonra ince bir matkap ucuyla anahtarı tutacak halkayı takmak için küçük bir delik açıyoruz. Bu deliği hazırlayacağımız diğer tahta anahtarlıklar için de açıyoruz.

Fotoğraf baskılı el yapımı anahtarlık

İşte şimdi daha eğlenceli kısma geldik diyebiliriz. Sizin için veya anneniz için özel olduğuna inandığınız fotoğraf veya fotoğrafları belirleyecek ve bu fotoğrafların siyah-beyaz çıktısını alacaksınız. Bunun için küçük bir arşiv taraması yapın. Sonra belirlediğiniz fotoğrafları herhangi bir fotoğraf düzenleme programı yardımı ile açın ve ahşap anahtarlığınızın büyüklüğünde boyutlandırdıktan sonra yazıcınızdan çıktısını alın. Herhangi bir fotoğraf kâğıdı veya normal düz bir kağıtta olabilir bu hiç fark etmez.

Kendin yap kolay anahtarlık

Çıktısını aldığınız fotoğraf veya fotoğrafları bir makas yardımıyla tahta anahtarlığınızın ölçüsüne göre düzgün bir şekilde kesin. Kesim işlemini tamamladıktan sonra ise fotoğraf kağıdınızın arka yüzeyini çevirerek üzerini mod podge (yapıştırıc) uygulayın daha sonra fotoğraf kağıdını tahta anahtarlık üzerine yapıştırın.

el yapımı anahtarlık

Fotoğrafınıza eski ve nostaljik bir hava katmak istiyorsanız fotoğraf kağıdının üzerine de mod podge yapıştırıcı uygulayın, ve üzerine ahşap bir tahta yardımı ile aşındırın Böylelikle kağıdın üzerinde eskitme bir fotoğraf havası katmış olacaksınız. Bu adım tamamen ziyaretçilerimizin tercihine kalmıştır. İsteyenler bu adımı uygulayabilir ya da pas geçebilirler.

el yapımı anahtarlık resimli

Ve işte final.. Gördüğünüz gibi çok basit ve hızlı adımlarla oldukça orijinal ve sıradışı bir anahtarlık hazırlamış oldunuz. Bu şekilde hazırlamış olacağınız anahtarlıklar ile sevdiklerinizi harika sürprizler yapabilirsiniz! Kesinlikle yıllarca saklanacak, korunacak ve unutulmayacak harika bir sürpriz hazırlamış olacaksınız. Özellikle Anneler Günü için böylesi bir proje kesinlikle kaçmaz! Bize göre küçük ama oldukça etkili bir “Anneler Günü hediyesi” hazırlamış olacaksınız. Siz de her yıl birbirine benzer Anneler Günü hediyesi almaktan sıkıldıysanız bir de bu yöntemi denemenizi tavsiye ederiz. Bir sonraki el yapımı sürpriz ve hediye anlatımında daha görüşmek dileğiyle hoş çakalın.

kişiye özel anahtarlık modelleri

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.