+18 Ürün 18 yaşından küçüklerin bu sayfayı gezmeleri ve ürün satın almaları yasaktır. Eğer 18 yaşın altında ve yasal olarak yetişkin değilseniz lütfen bu ürünleri görüntülemeyin ve ürün satın almayın. 18 Yaşından Büyüğüm Çıkış
sadsad x
asdasd
Kendinizin de Yapabileceği Kapı Süsleri

Kendinizin de Yapabileceği Kapı Süsleri

27 Aralık 2020

El yapımı kapı süsleri hazırlayarak evlerinizin kapılarını süslemeye ne dersiniz? Oldukça şık ve bir o kadarda dekoratif kapı süsleri ile kapılarınız muhteşem görünecekler. Süsleme sanatına ilgi duyanlar için birbirinden ilginç tasarımları sizler için hazırladık. İşte, kendi ellerinizle kolaylıkla yapabileceğiniz en gösterişli kapı süsleri!

El Yapımı Dekoratif Kapı Süsleri!

kendin yap kapı süsleri

El yapımı dekoratif kapı süsleri hazırlanmak istendiğinde genellikle bir çemberin üzeri süslenerek tasarlanır. Oysaki bir bisiklet tekeri, tahta sandalyenin arkası da kapı süsü olarak hazırlanabilir. Tabii ayrıca çemberden de kapı süsleri yapılabilir. İşte tüm bu ilginç fikirlerle yapılabilecek şık kapı süsleri!

Bisiklet Tekerlerinizle Kapı Süsü Tasarlayın!

kendin yap kapı süsleri

Bisiklet tekerlerinizle kapı süsü yapmak muhteşem bir fikir değil mi? Bu süsü hazırlamak için sadece bir demet yapay çiçeğe, biraz tele, lastiği çıkartılmış bir bisiklet tekerine, yarım metre kadar kordon ipe, silikon yapıştırıcıya ve metalik sprey boyaya ihtiyacınız var.

kendin yap kapı süsleri

Tekerleği sprey boya kullanarak boyayın ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra üzerine önce çiçek yapraklarını tel ile sararak sabitleyin. Hemen sonra çiçekleri silikon yapıştırıcı ile yapıştırın. Tekerleğin uygun bir yerine kordon ip bağlayın. İşte, el yapımı kapı süsleri için örnek olabilecek muhteşem bir alternatif dekor. İsterseniz bu şık tasarımı birisine ev hediyesi olarak da armağan edebilirsiniz.

Sandalyenin Arkasından Kapı Süsü ve Askılık Tasarlayın!

kendin yap kapı süsleri

Eski ve kullanmadığınız tahta bir sandalyeniz varsa onun arka kısmını kesin. Üzerini istediğiniz bir renkte boyayın. Sünger kısmını söktükten sonra bir kontrplağı arkadaki bölmeye uygun olarak kesin. Kontrplağın üstünü önce sünger ile sonrada süngerin üzerini gösterişli bir kumaş kullanarak mobilya zımbası yardımıyla ile kaplayın. Hazırladığınız bu parçayı, boyadığınız sandalye parçasına yerleştirin. Alt kısmına birkaç adet askılık monte edin. İnciler kullanarak da sünger bölümünün etrafını dekore edin. Bu işlemi yapıştırarak yapabilirsiniz. Bu kapı süsü, evinizin kapısında muhteşem duracaktır ya da sevdiğiniz bir kişi için harika bir hediye olacaktır.

Valentine’s Day Gününe Özel Kapı Süsü!

kendin yap kapı süsleri

Valentine’s Day gününe özel kapı süsü yapmaya ne derdiniz? Birkaç yumak kırmızı yün örgü ipi, bir parça karton, silikon yapıştırıcı ve kalp şeklinde bir kontrplakla hemen el yapımı kapı süsleri tasarlayabilirsiniz. Kontrplağın ortasına bir delik delin. Sonra kartona ipleri sararak ponponlar hazırlayın. Hazırladığınız kırmızı ponponları kalp şeklinde kesilmiş olan kontrplağın üzerine silikonla yapıştırın. Eğer iplerin uzunlukları farklı ise makasla keserek aynı uzunluğa getirin. Kontrplaktaki deliğe bir ip bağlayın ve Valentine’s day gününde hazırladığınız el yapımı kapı süsleri ile birlikte kapılarınızı dekore edin.

Hasır İple Kapı Süsü Yapın!

kendin yap kapı süsleri

Hasır iple kapı süsü yapmak için 4-5 metre hasır ip satın alın. Çember şeklinde bir kontrplak kesin ve ortasını da çember şeklinde keserek çıkartın. Hasır ipi çevirerek ve silikon yapıştırıcı kullanarak yapıştırın. Tasarım bir şekilde asmak için kulp yapın. Yaptığınız bu hasırın üzerini ister hazırlayacağınız çiçeklerle isterseniz yapay çiçeklerle süsleyin. Süsleme yaparken silikon yapıştırıcı kullanabilirsiniz. Yılın her vaktinde kapılarınızı süsleyebilecek şık bir kapı dekoru değil mi?

Çam Yaprakları ve Kozalaklarla Kapınızı Süsleyin!

kendin yap kapı süsleri

Sadece bir tutam çam yaprağı, bir çember, bir miktar tel, beyaz sprey boya, birkaç adet kozalak, kurdele ve çubuk tarçın kullanarak el yapımı kapı süsleri tasarlayın.

kendin yap kapı süsleri

Yapay çam dallarının ve kozalakların üstlerine biraz sprey boya sıkın ve bir kenarda kurumaya bırakın. Çam yapraklarını tel ile çemberin üzerine sarın. Silikon yapıştırıcıyla dekoratif bir şekilde kozalakları, yaprakları, tarçın çubukları ve fiyonk şeklinde bir kurdeleyi çam yapraklarının üzerine yapıştırın. İşte, muhteşem bir hediyelik veya yılbaşında kapınıza asabileceğiniz harika el yapımı kapı süsleri hazırladınız.

kendin yap kapı süsleri

Kapı süsünü, yeni yıl dekoru olarak kullanmak istiyorsanız eğer, süslemelerde yılbaşı topları, kırmızı kurdeleler veya simli sprey boyalarda tercih edebilirsiniz. Böylesine gösterişli tasarımlarla kapılarınızı süslemek istediğinizde tek yapacağınız şey, malzemeleri alarak hemen dekorlarınızı yapmaya başlamak olacak.

yılbaşı hediyeleri

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.