sadsad x
asdasd
Renkli cep telefonu kapağı nasıl yapılır?

Renkli cep telefonu kapağı nasıl yapılır?

19 Mart 2018

Merhaba, günümüz de her şey o kadar baş döndürücü bir şekilde değişiyor ki artık değişimin hızına bizler yetişemiyoruz. Özellikle teknolojik aletlerde ki hızlı değişim O kadar baş döndürücü bir şekilde oluyor ki satın aldığımız bir cihaz daha biz ona alışamadan yeni bir modeli piyasaya sürülüyor. Özellikle cep telefonundaki bu hızlı değişim kendini daha çok hissettiriyor. Teknolojik faaliyetlerdeki bu hızlı değişim biz insanların psikolojisini de davranışlarını da oldukça etkiliyor. Artık o kadar çok her şey demode oluyor ki satın aldığımız bir telefonun veya televizyonun kısa bir müddet sonra görünümünden sıkılabiliyor ve dert yanabiliyoruz. Bu durum iyi bir şey mi değil mi bugünkü yazımızın tartışma konusu bu değil elbet. Ancak bu yazımızda artık bize demode gelen bir ürün ile ilgili bir çözüm önerimiz olacak. Yazımızın ana konusu bu zaten. En çok kullandığımız cep telefonlarının kapaklarını çok kolay ve hızlı bir şekilde kendimize özgü bir hale getirebileceğimiz bir projemiz var. Özellikle kız arkadaşa hediye edilebilecek bir tarzda rengârenk pembe simlerle veya farklı renklerde parlak simler ile cep telefonu kapağı sizde yapabilirisiniz. Piyasada neredeyse her model için çok uygun fiyata cep telefonu kapağı satın almak mümkün. Satın alacağınız Bu cep telefon kapaklarını kendi zevkinize göre tasarlamanız anlatacağımız bu yön temle oldukça kolay. Siz de cep telefon kapağınızdan sıkıldıysanız veya sevgilinize hediye olarak cep telefonu kapağı yapmak istiyorsanız işte size süper bir fırsat. Teklifimiz sizin içinde cazip ise buyrun bakalım birlikte cep telefonu kapağı yapalım. Her zaman olduğu gibi bu projemize de başlamadan önce Gerekli malzemeleri sıralayalım.

cep telefonu kapağı boyaması

Bu proje için gerekli malzemeler

• Telefon kapağı
• Mod podge Şeffaf
• Renkli simler
• Ve fırça

cep telefonu kapağı renklendirme

İlk Adım olarak, çalışma yüzeyimizi gazete veya uygun büyüklükteki kâğıt malzemesi ile kapatalım. Bu şekilde odamızı ya da çalışma alanımızı dağıtmamış ve kirletmemiş olacağız. Bu alışkanlığı her zaman edinmemiz gerekiyor. Bazen çok küçük ve basit bir şekilde önlem alabileceğimiz konular başımıza büyük dert açabiliyor. Örneğin, dikkatsizlik sonucu masa üzerine damlayan bir yapıştırıcıyı daha sonra masadan çıkarmaya çalışırken masayı çizerek değersizleştirebiliyor, ya da çok değer verdiğimiz bir kıyafetinizin üzerine yanlışlıkla bir damla boya ya da yapıştırıcı damlatarak kıyafeti gözden çıkarabiliyoruz. İşte bu tarz durumlar ile karşılaşmamak ve sonrasında keşke dememek için her zaman önce güvenlik diyerek gerekli önlemleri almayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Alt tarafı bir telefon kapağı yapacağız ama verdiğimiz öğüte bakın:) Ama olsun bu alışkanlık haline gelmeli. Bu yazıyı yazan kişi olarak sırf o basit önlemler alınmadı diye nice kıyafetler ayakkabılar masalar helak oldu. Bu sebeple sütten dili yanan yoğurdu üfleyerek yeri diyerek bu konuyu burada kesiyor ve kaldığımız yerden devam ediyoruz.

el yapımı cep telefonu kapağı

Cep telefonu kapağının arka yüzeyini şeffaf Yapıştırıcı olarak haklı bir üne sahip olan mont projeyi fırça yardımı ile bir güzel uyguluyoruz. Papağan iç kısmı hariç dış tarafının tamamını mont podge katmanı ile kaplıyoruz. Özellikle iyi bir sonuç elde edebilmek için telefon kapağının yan taraflarını daha dikkatli ve özenli bir şekilde yapıştırıcı uygulamayı ihmal etmeyin. Böylelikle parlak simler o alanlara da yapışmış olacak ve Estetik açıdan çok daha şık bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

el yapımı cep telefonu kapağı boyama

Cep telefonu kapağı yüzeyine iyi bir katman olacak şekilde uyguladığınız yapıştırıcının üzerine pembe parlak simleri hafif hafif dökün bu işlemi Yapıştırıcıyı telefon kapağına uyguladığınız andan itibaren 2 dakika içinde yapmanız gerekiyor. Yapıştırıcı iyice kurumadan yapmamız gerektiği için bu süreyi aşmamız gerekiyor simli cep telefon kapağı üzerine döktükten sonra Telefon kapağını yana doğru çevirerek kapağın üzerinde fazlalık olan isimlerin zemine dökülmesini izin verin. Bu şekilde ilk Katman simi uygulayın daha iyi sonuç elde edebilmek için bu simi yüzeyin üzerine tekrar şeffaf mod podye uygulayın ve yine 2 dakikalık süre içinde bir kat daha parlaksın serpiştirin Böylece kapağın üzerindeki Katmanı yüzeyin her yerinde neredeyse eşit bir seviyeye ulaşacak ve kapak daha şık görünecektir. Bu işlemi istediğiniz sonucu elde edinceye kadar tekrar edin istediğimiz sonuç Tabii ki de cep telefonu kapağının her tarafını renkli parlak simlerle kapalı olduğundan emin oluncaya kadar olması gerekiyor.

cep telefonu kapağı nasıl boyanır

Evet, baktınız kapağın üzeri mükemmel görünüyor ve artık sim dökme ihtiyacı hissetmiyorsunuz. Bundan emin olduktan sonra yapacağımız tek bir işlem kalıyor o da mod podge şeffaf yapıştırıcıdan son bir kat daha kapağın üzerine tamamen uygulamak. Böylece kapak üzerine serpiştirilmiş parlak simler iyice kapağın üzerine kaplayarak nüfuz etmiş olacak ve dışarıdan olumsuz etkilere karşı da daha korunaklı bir hale gelecek. Son kat mod podge uyguladıktan sonra kapağın iyice kuruması için bir gün beklemeniz gerekiyor.

cep telefonu kapağı nasıl boyanır

Evet, bütün bu işlemleri yaptıktan sonra artık kimsenin elde yapıldığına inanamayacağı harika bir cep telefonu kapağı yapmış olacaksınız. Bu şekilde istediğiniz kadar farklı desenlerde ve renklerde cep telefonu kapağı yapabilirsiniz. İster kendiniz için, isterseniz de sevdiklerinize hediye etmek için farklı renklerde cep telefonu kapakları yapabileceksiniz. Biz bu yazımızda özellikle kız arkadaşa hediye edebilecek bir tasarım olan pembe renkli cep telefonu kapağı yapımını anlattı umarız bu yazımız hoşunuza gitmiştir. Yeni bir El yapımı ürün anlatımında daha görüşmek dileğiyle.. Kendinize iyi bakın.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.