sadsad x
asdasd
Resimli Kolye Nasıl Yapılır

Resimli Kolye Nasıl Yapılır

03 Mart 2019

Hediyeleşmek söz konusu olduğunda en çok kullanılan sözcük “ Hediyenin büyüğü küçüğü olmaz “ sözüdür. İkinci klasik cümle ise “Çam sakızı çoban armağanı” ile başlayan o meşhur sözdür. Bu mütevazı cümleleri kullanan insanların karşı tarafa vermek istedikleri asıl mesaj ise “ Bak senin için maddi manevi elimden gelen bütün imkânları zorladım ve sana aldığım hediye işte budur” mesajıdır. Veya böylesi bir günde “ bak seni unutmadım” demenin başka bir yöntemidir. Bu mesajlar gerçekten de son derece yerinde ve son derece ve anlamlı mesajlardır. Olması gereken de budur. Hediye olarak karar verilen satın alınan hediye çok anlamlı ve kıymetlidir. Ancak bazı hediyeler vardır ki anlamını ve değerini yıllar geçse de korur ve unutulmaz olur. Bir hediyenin unutulmazlar arasına girebilmesi için ille de para ile satın alınarak elde edilmiş bir hediye olmasına gerek yoktur. Bazen çok basit bir hediyenin bile üzerine yüklenen anlamdan dolayı değeri parayla ölçülemez olur. Hediyeyi unutulmaz kılan hediyenin kendisi olabildiği gibi bunu kimin verdiği ile de ilintilidir. Bu sınıfa giren hediyelere örnek verecek olursak; Sevgililerin birbirlerine verdiği hediyeler en mükemmel örnekler olarak verilebilir. Sevgiliden alınan bir hediyenin değeri hiçbir şeyle ölçülemez. O kadar büyük anlamlar yüklenir ki bu hediyeler zarar görmesin, yıpranmasın diye adeta ne gerekirse yapılır, ve mümkün mertebe saklanır.

el yapımı resimli kolye

Evet, yinelemek gerekirse bir hediyenin maddi değeri belki parasal olarak ölçülebilir, ancak manevi değeri ise bu hediyeyi kimin verdiği ile anlam kazanır. Malum olduğu üzere para ile satılan hediyeler olduğu gibi el emeği göz nuru ile hazırlanan hediyeler de vardır. Bize göre en makul olan hediye türü ise emek verilerek hazırlanan hediyelerdiler. Sevgiliye el yapımı olarak hazırlanan bir hediyenin değeri para ile satın alınan bir hediyenin yanında katbekat fazladır. İşte bugünkü yazımızda özellikle sevgiliye hediye olarak hazırlayabileceğiniz mükemmel sürpriz önerimiz olacak. Türk sinema tarihinin gelmiş geçmiş en romantik filmlerinden biri olarak kabul edilen Selvi Boylum Al Yazmalım filmindeki o meşhur söz sevgi neydi Sevgi emekti? Sözünü bugün gerçekleştirme ve somut bir hale dönüştürme günü. Eğer siz de o dünyalar kadar sevdiğiniz Sevgiliniz için unutulmaz bir hediye hazırlamak istiyorsanız işte size güzel bir fırsat. Eğer siz de daha önce sevgilinize el yapımı bir hediye hazırlamadıysanız el yapımı hediyelerin gücü hakkında bir fikre sahip değilsiniz demektir. işte önünüzde güzel bir fırsat var. Bu gücü denemeye ne dersiniz? Birazcık zahmet ve emek vererek ortaya harika bir sevgili hediyesi çıkarabilirsiniz. Hadi bu defa tembellik etmek yok! Sevgilinize para vererek satın alacağınız bir hediye yerine “çam sakızı çoban armağanı” diyerek başlayan ama tamamen kendi emeğimizle ortaya koyabileceğiniz bir hediye hazırlayalım. Bizce harika fikir! Klasik olacak ama fikir bizden uygulaması sizden. Hadi bakalım iş başına… Öncelikle her zaman olduğu gibi böyle bir projeye başlamadan önce gereken malzemeleri alt alta sıralayalım.


Bu proje için gereken malzemeler;

** Dondurma Çubukları
** Maket bıçağı
** Zımpara
** Cetvel
** Kolye zinciri
** Şeffaf yapıştırıcı
** Minik mıknatıslar isteğe bağlı
** Matkap
** Kesim tahtası
** Parlak Kâğıt
** Fırça

fotoğraflı kolye nasıl yapılır

Nasıl yapabileceğinizi anlatmaya geçmeden önce bu projeyi hangi amaçlar için kullanacağınızı karar verebilirsiniz Örneğin minik Fotoğraflardan mükemmel buzdolabı süsleri yapabileceğiniz gibi bunlardan harika kolyelerde üretebilirsiniz bu konuda Siz istediğiniz gibi karar verebilirsiniz Anlatacağımız yöntemi ile her iki şekilde de bu projeyi değerlendirebilirsiniz. Şimdi adım adım bu projeyi nasıl hayata geçirebileceğini zi anlatmaya başlayalım. Dondurma çubuklarını Kare bir şekilde elde etmek için birer buçuk ya da ikişer santim olacak şekilde maket bıçağı yardımı ile keserek işe başlayalım. (maket bıçağı kullanırken son derece dikkatli olmaya çalışın. ) Kaç adet kolye ya da buzdolabı magneti hazırlayacaksınız o kadar minik kare tahtalar kesin. Ortalama bir kolye için 3 adet minik tahta yeterli olur. Ancak buzdolabı magneti hazırlamak istiyorsanız istediğiniz sayıda fotoğraflı minik tahtalar hazırlayabilirsiniz. Maket bıçağı ile kare kestiğiniz minik tahtaların kenarlarını zımpara yardımı ile mükemmel ve pürüzsüz bir hal alıncaya kadar zımparalayın. Böylelikle harika minik kare tahtalar elde etmiş olacaksınız.

fotoğraflı kolye yapımı

Kare oluşturacak şekilde kestiğiniz minik tahtaların bir köşesine daha sonra içinden kolye zincirini geçireceğiniz için ince uçlu bir matkapla delik açın. Hafif bir matkap dokunuşuyla zincirinizi geçireceğiniz bir delik açabilirsiniz. Tahta ile ilgili yapacaklarımızı tamamladıktan sonra sıra bu tahta yüzeylerin üzerine uygulayacağınız resimlerinizi hazırlamaya geldi. Bunun içinde ilk olarak telefonunuzda ya da bilgisayarınızda yüklü olan resimleri hızlı bir tarama yaparak hangi resimleri bu tahta yüzeylere uygulayacağınıza karar vererek işe başlayabilirsiniz. Buzdolabı gibi mıknatısla yapıştırılacak metal yüzeyler için istediğiniz sayıda Magnet hazırlayacağınız için dilediğiniz kadar fotoğraf seçebilirsiniz. Ancak kolye projesi için kullanacaksanız daha seçici olmanız gerekiyor. Bu sebeple sizin için anlamı olan fotoğraflarınızdan birkaç tane seçerek kolyenizin yapımına başlayabilirsiniz. Fotoğrafları seçtiniz ve şimdi sıra bu fotoğrafları minik tahta yüzeyleriniz için ölçeklendirmeyi geldi. Photoshop yardım ile ya da hemen her bilgisayarda olan Paint programı ile fotoğraflarınızı 1.5 ya da 2 cm ebatlarında ölçeklendirin. Ebatlarını ayarladığınız fotoğraflarınızı yazıcınız aracılığı ile ve yazıcı ayarını ise (Burası önemli ) yazdırma hızını yüksek kalite olarak seçin ve yazdırınız.

sevgiliye hediye

Bu şekilde elde edeceğiniz fotoğrafların çözünürlüğünü çok daha tatmin edici olacaktır. Standart bir yazma hızında kaliteli çıktılar alamayabilirsiniz. Bu sebeple yazdırma hızını yüksek kalite hızında seçiminiz oldukça önemlidir. Fotoğraflarınızın çıktısını aldığınızı varsayarak şimdi diğer bir adıma geçelim. Fotoğraflarınızın kenarlarını makas yardımı ile kesin ve kestiğiniz her bir fotoğrafı hazırladığınız kare tahtalar üzerine yapıştırın. Bu işlemi Modpodge Denilen ve leke bırakmayan süper bir yapıştırıcı ile yapabilirsiniz. Bunun için bir fırça kullanabilir ve tahtaların yüzeyine uygulayabilirsiniz. Bu yapıştırıcı kuruduktan sonra herhangi bir leke bırakmayacak ve elde ettiğiniz görüntü son derece kaliteli olacaktır.

kolye yapımı fotoğraflı

Aşkın tanımı kişiden kişiye topumdan topluma değişmektedir. Yine de “Aşk nedir?” sorusuna birçok farklı cevaplar verilse de en etkili cevap galiba “Aşk = Emektir” Yani aşk hem seven; hem de sevilen kişi açısından emek isteyen karşılıklı bağlılıktır. Sizi her daim düşünen, biricik sevgilinize büyük ya da küçük hiç fark etmez değişik sürprizlerle ilişkinizi canlandıracak adeta ilişkinize anlam ve renk katacak, bu el yapımı sürprizleri deneyerek siz de karşılık vermek istiyorsanız işte size bir güzel bir fırsat. Böyle bir romantik davranışın karşılığında sevgilinizin kalbindeki yeriniz büyüyecek ve adeta kaya gibi sapasağlam olacaktır. Yapımını anlattığımız el yapımı hediyeleri hazırlarken de zevk duyacağınızdan ve yeni el yapımı hediyeler hazırlamak için heyecan duyacağınızdan eminiz. İnsanları en çok mutlu eden şey kendi çabaları ile ortaya çıkardıkları şeylerdir. Sizde Sevgilinize el yapımı bu sürprizleri hazırlarken, zamanın nasıl geçtiğini anlamayacak ve yapım aşamasının her adımında sadece sevgilinizi düşüneceksiniz. El yapımı hediye projelerini hazırlamaktan müthiş keyif duyacak ve tamamlandığınızda romantik eserinizle de gururlanacaksınız. İşin kolayına kaçıp, sevgilinize dışarıdan parayla hediyeler satın alabilecekken, kendi ellerinizle sevgilinize romantik bir hediye yapma fikri sizi de heyecanlandırdı değil mi? Haydi bakalım iş başına. O her şeyin en güzeline layık. Bir sonraki el yapımı sürprizlerde daha görüşmek dileğiyle kendinize iyi bakın.

Editör: Canan Yurtsever

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.