sadsad x
asdasd
Şarap Şişelerinden Saksı Yapımı

Şarap Şişelerinden Saksı Yapımı

18 Haziran 2020

Bu kez sizlere bambaşka hatta çok orijinal bir fikir ile eldik. Daha önce birçok şeyi değiştirdik, yeniledik ama bu kez çok daha şaşıracağınız bir tasarı ile karşınızdayız. Kullanıp bitirdiğiniz şarap şişelerinizi evinizde, bahçenizde kullanılacak harika dekoratif saksılara dönüştürüyor olacak. Hem çok şık bir görsele sahip olacak hem de gelen herkse marifetinizi göstermiş olacaksınız. O halde biraz daha yakından inceleyelim.

şarap şişesinden saksı yapımı

Malzemeler

Boş bir şişe şarabı
Bir adet şişe mantarı
Süslemek için dekoratif taşlar
Toprak
Küçük süs bitkileri

Yapılışı:

şarap şişelerinden saksı yapımı

Öncelikle yapmanız gereken ilk adım şişesinin üst kısmında oval bir kesik oluşturmanız. Bu maalesef evde ki bıçaklar ile yapılacak bir şey değil. Bunun için bir cam kesicisi lazım. Şişenizi alarak bir camcıya giderek hemen kestirebilirsiniz. Oldukça kısa sürecek ve pratik bir işlem olacaktır. Kestirme işlemini yaptıktan sonra şişenizin altına biraz toprak doldurup sonrasında bitkilerinizi içine gömünüz. Sonra tamamen toprakla doldurduktan sonra üst kısımlarını ya da yan kısımlarını taş ile süsleyerek tamamlayınız.

şarap şişelerini değerlendirme

Şimdi bu şişenin nasıl sabit duracağını merak ediyorsunuz değil mi? Sağa sola gitmemesi ve devrilmemesi için mantarlarını ayaklık olarak kullanıyor olacaksınız. Bir tane şişe mantarını ortadan ikiye kesiniz. Her iki mantarı da şişenin karşılıklı olarak altına sıkıştırınız. Bu sayede kolay kolay oynama yapmıyor olacak. Sıradan bir tasarımın çok dışında farklı bir saksı tasarımı arayanlar için harika olacak. Üstelik böylesine şık bir dekoratif ürünü sevdiklerinize hediye olarak da yapabilirsiniz. Yeni yıl hediyesi olarak ya da doğum günü kutlaması olarak armağan edebilirsiniz. Sergilendiği her yerde kesinlikle çok beğenilecek bir ürün olacak.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.