sadsad x
asdasd
Aklınızı Başınızdan Alacak Otomobil Modifiyeleri

Aklınızı Başınızdan Alacak Otomobil Modifiyeleri

22 Nisan 2020

Modifiye 2020 senesinde de araç severlerin en çok merak ettiği konulardan biri olmuştur. Modifiye denince akla ilk gelen, aracın gücünü artırmak, daha estetik olması açısından görüntüyü değiştirmek ya da yol tutuşunu artırmak gibi işlemler gelmektedir. Fakat bu noktada tuning kavramı ile modifiye farkını bilmek gerekiyor.

araç modifiye önerileri

Tuning ince ayarlar yapılarak performans artırımı sağlamak için yapılan işlemleridir. Araç modifikasyonu hakkında bilgiler için yazının devamını dikkatlice okuyunuz.

Dış Modifiye

araç modifiye önerileri

Dış modifiye denince akla en başta cam filmi uygulaması, aracın renginin değiştirilmesi ya da otomobil farları gelmektedir. Doğru modifiye önerileriiçin öncelikle ülkemizdeki standartlardan bahsetmek gerekmektedir.

** Cam filmler: Ülkemizde cam filmler, AB standartları göz önünde bulundurularak düzenlenmiş haline baktığımızda, aracın her tarafına uygulanamazlar. Buna göre ön camlarda %70 geçirgenliği olan bir film kullanılabiliyorken, arka ve yan camlarda aracın içinin görünecek şekilde olması gerektiği herkes tarafından bilinmelidir.

** Film kaplama: Renk değişikliği yapmak yerine, mat ve oldukça şık bir görüntü oluşturacak şekilde, aracın dışı filmle kaplanabilmektedir. Fakat bu noktada güvenilir ve iyi malzeme kullanan birine yaptırmamak sonrasında pişmanlık yaratabilir.

** Far değiştirme: Modifiye fikirleri arasında led farlar aydınlatma açısından bakıldığında Xenon ve Halojen farların arasında kalsa da, tasarım açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Bunun yanı sıra Xenon’a göre daha sıcak tonlara sahip ve Halojen’e göre de daha fazla aydınlatmaktadır.

** 
Ses Sistemi: 
Araç ses sistemleri birbirinden farklı parçalardan oluşmaktadır. Yüksek ses sistemi sevenler için aracın hoparlörleri subwoofer ile güçlendirilebilir ve harika bir ses sistemine bu şekilde sahip olunabilir.

** 
Amortisörler:
Modifiye tutkunları tarafından en çok ilgi gören modeller ise yere yakın araçlardır. Yere yakın araçlar sportif bir imaj verirler ve böylelikle çok fazla beğenilirler. Bunun dışında amortisörler yol tutuşunu sağlamakla birlikte virajlarda savrulmayı engellemektedir.

** 
Jantlar:
Araca estetik ve kaliteli bir görüntü sağlamak için jant ve lastikler de modifiye edilmelidir. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken bir diğer husus, şıklık dışında, aracın güvenliğinin de sağlanması olmalıdır.

İç Modifiye

araç modifiye önerileri

İç modifiye denince de akla ilk gelen işlemler, chiptuning, egzoz – hava filtreleri, blow of walve gibidir. Chiptuning; aracın beygir gücünü artırarak gücünü artırmayı sağlayan bir uygulamadır. Bu işlemin geri dönüşü olmadığını belirtmek gerekir. Modifiye tasarımları içerisinden chiptuning yaptırmayı düşünenler için birtakım gereklilikler söz konusudur. Kişinin aracının en başta, yeniden programlanmaya ya da yeni bir beyin takılmaya elverişli olması gerekmektedir.

araç modifiye önerileri

Blowoffwalve; turbonun daha sağlıklı ve daha kısa sürede etkili çalışması açısından kullanılmaktadır. Dışarıya yansıttığı ses ile diğer araçlardan farkı açıkça belli olacaktır.

araç modifiye önerileri

Hava filtresi, motora giden havanın soğutulmasını sağlar ve temiz hava akışından sorumludur. Hava filtreleri üç çeşittir: açık hava filtresi, kutu içi hava filtresi ve bolt on açık filtrelerdir. Egzoz ise yakıtın dışarıya atılımını sağlamaktadır. Bu parçalar modifiye ederken estetik görüntüye dikkat edilmektedir. Bununla birlikte çevre temizliği açısından hassasiyetin de göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Modifiye İçin En Uygun Otomobiller Hangileridir?

araç modifiye önerileri

Modifiye hakkında en çok merak edilen konulardan biri ise hangi araçların uygun olduğudur. Bu noktada yapılacak işlem oldukça önemlidir. Ses sistemi ya da renk değişikliği tüm araçlarda yapılabilmektedir. Fakat motor gücünü artırmak için değişikliğe gidecek kişiler genellikle modifiye modelleri olarak BMW 3 serisi, NSX ya da Honda gibi araçların eski modellerinin üzerinde değişiklik yapmayı tercih etmektedir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.