sadsad x
asdasd
Anneler İçin Kolay El Emeği Hediyeler

Anneler İçin Kolay El Emeği Hediyeler

08 Mayıs 2018

Anneler hayatımızdaki en değerli varlıktır. Bunu hiçbir şey değiştirmez. Onların değeri ve emeğinin karşılığı hiçbir zaman geri ödenemez. Bu nedenle onlara sevildiklerini ve ne kadar önemli olduklarını belli etmek için arada sevgi göstermek için güzel ve özel hediyeler verilir. Bir anne için en değerli hediye çocukları tarafından verilen hediyedir. Çocuklar anneleri için nasıl bir hediye hazırlarsa hazırlasın her zaman beğenilmektedir. Ancak bu demek değildir ki onlara baştan savma sıradan hediyeler verilebilir. Onlar için en az onlar kadar değerli ve güzel hediyeler tercih edilmelidir. Bu tarz hediyelerde genellikle el emeği hediyeler olmaktadır. Bu şekilde hazırlanan hediyelerin değeri diğerlerine göre çok daha fazla olmaktadır. Çocuklar anneleri için genellikle bu tarz el emeği hediyeleri tercih ederler. Anneler için bu tarzda seçilebilecek ve yapılabilecek oldukça fazla hediye türü vardır.

Yapımı Kolay EL Emeği Anneler Günü Hediyeleri

El yapımı anneler günü hediyeleri

El emeği ile hazırlanabilecek oldukça fazla hediye fikri vardır. Bunlardan biriside kapı süsüdür. Annelere çocukları tarafından hazırlanabilecek oldukça basit bir hediyedir. Çocukların elinden maalesef her şey gelmez. Bu nedenle bu şekilde kolay ve uğraş gerektiren basit hediyeler tercih edilmektedir. Birçok kişi bu tarz hediyeler ile annelerini sevindirmekte ve onların mutluluğunu görmek istemektedirler. Anneler için doğum günlerinde, anneler günü hediyesi olarak veya sıradan günlerde bile bu el yapımı hediye tercih edilebilir.

kolay yapılabilen anneler günü hediyeleri

Bu hediye için gerekli olan araç ve gereçler her yerde bulunabilecek ve çabuk ulaşılabilecek tarzdadır. Makas, bant, yapıştırıcı, süs eşyaları, karton ve süse eklenecek resimler gereklidir. Dilerseniz bir resim dilerseniz birçok resimden oluşabilecek bir kapı süsü hazırlanabilir. Karton ile öncelikle yuvarlak ve kapıya uygun bir kalıp kesilmelidir. Bu kalıp üzerine yapıştırıcı ile alınan süsler yapıştırılmalı. Sonrasında ise ortasındaki boşluğa veya kenarlarını hazırlanan fotoğraflar eklenerek süs bitirilebilir.

Duvara Resimler İle Süs Hazırlama

anneye kolay el emeği hediyeler

Anneler için ne yapılsa azdır. Onlar için özel günlerde bu nedenle özel hediyeler ve sürprizler hazırlanmalıdır. Anneler hayatlarımızdaki en değerli ve kusursuz varlıklar olduğundan dolayı onlar için yapacağımız sürprizler ve hediyelerde kusursuz ve ilgi dolu olmalıdır. Bir anne için düşünülmesi ve hatırlanması bile her ne kadar yeterli olsa da bu şekilde el emeği ile anlamlı hediyeler hazırlamak çok ince bir davranış olmaktadır. Sırada ise annenin odasına resimlerden kalpli bir şekilde sürpriz hazırlama fikri bulunmaktadır.

El emeği ile kolay anneler günü hediyeleri

Anneye hediye olarak hazırlanabilecek bir çok hediye önerisi akıllara gelebilmektedir. Anneniz ile olan en güzel anılarınızı ve fotoğraflarınızı duvara odlukça güzel bir şekilde yapıştırarak ona dünyanın en güzel hediyesini verebilirsiniz. Bunun için gerekli olan malzemeler oldukça azdır. Fotoğraflar ve duvar için yapıştırıcı yeterli olacaktır. Dilerseniz bu alanı güzel süsler ve ışıklandırma ile çok daha güzel bir hale getirebilirsiniz. Bu tamamen el becerisi ve zevke bağlıdır. Seçilen fotoğrafların anne ve sizin için en sevdiğiniz ve güzel fotoğraflardan oluşmasına dikkat etmek gereklidir. Bu tarz bir hediye annenin yüzünü oldukça güldürecek ve tebessüme boğacak tarzdadır.

El Yapımı Duvar Saati

el yapımı anneler günü hediyesi

Anneler için el yapımı duvar saati oldukça güzel bir tercih olabilir. Böyle bir el yapımı hediyeyi hazırlamak çok zor değildir fakat biraz el becerisi istemektedir. Bu tarz durumlarda yardım almak istenirse en güzel seçenek baba olacaktır. Anneler, çocukları tarafından hediye almaya bayılırlar. Hele bu hediyeler özenle ve el yapımı olarak hazırlanmışsa anneler için muhteşem bir duygu olmaktadır. Böyle bir el yapımı hediye için gerekli olan malzemeler her yerden elde edilebilir. Bunun için herhangi bir duvar saati mekanizması, karton veya yuvarlak kalıpta bir sunta, karton veya suntayı kaplamak için bez kalıp ve düğmeler gereklidir.

el yapımı anne hediyesi

Resimde görüldüğü gibi bir kalıpta karton veya sunta kesilmelidir. Sonrasında güzel bir şekilde kaplanmalı ve görsel açıdan kusursuz olmalıdır. Bunun sonrasında ise güzel bir şekilde saat mekanizması yerleştirilmelidir. Düzgün ve özenli bir şekilde saat kısımlarına da düğmeler yerleştirilmelidir. Burada hayal gücü ve el emeği oldukça önemlidir. Sadece fotoğrafa bakılarak bile neler yapılacağı karar verilebilir. Anneye el emeği hediye fikri arasında en ilginç ve güzel olanlarından bir tanesidir. Böyle bir hediye ömür boyu evde saklanacak bir yapıda olduğundan dolayı, anneniz her saate baktığında sizin onu ne kadar sevdiğinizi ve verdiğiniz bu güzel hediyeyi hatırlayacak yapıda olması oldukça güzeldir.

Kupa Bardak Kılıfı

anneye el emeği hediye

Hediye fikri oldukça fazladır. Fakat el yapımı hediye denildiği zaman yapılabilecekler sınırlıdır. Birçok şey yapılabilir fakat çocukların elinden her şey gelemeyebilir. Veya imkânlar olmayabilir. Anneler için yapılabilecek en anlamlı ve güzel hediyelerden biriside kupa bardak kılıfı olabilir. Elinden örgü işi gelen kişiler için oldukça basit bir hediye olacaktır. Bu şekilde bir hediyeyi annesine el emeği ile yapan kişi sayısı çok azdır. Onu sevdiğinizi ve düşündüğünüzü göstermenin en güzel yollarından birisi bu şekilde el emeği hediye hazırlamaktan geçer.

anneye el emeği hediye

Anne için bu şekilde özenle hazırlanmış el yapımı örgü kupa bardak kılıfları oldukça güzel seçim olacaktır. Anlamlı ve güzel görünüşlü olan bu hediye el örgüsünden anlayan kişiler için çok basit adımlarla hazırlanabilir. Renkleri ve süsleri keyfe göre farklı tarzlarda hazırlanabilir. Annenizin veya kendi zevkine göre kılıf tarzı seçilebilir. Ayrıca internet üzerinden farklı modelleri de örnek alınarak oldukça şık ve özgün tasarımlar ortaya çıkarılabilir.

El Yapımı Duvar Süsleri

anneye evde ne hediye yapılabilir

Anneler için ne hediye verilirse verilsin yaptıkları ödenemez. Fakat onları mutlu görmek birçok kişiyi de mutlu eder. En azından onları mutlu ederek onlara karşı olan sevgi elli edilebilir. Anneler hiçbir şeyden karşılık beklemeden çocukları için varını yoğunu harcar ve onlara hizmet ederler. En azından onlara bir iyilik için özel günlerini hatırlamalı ve bu özel günlerde onlara özel hediyeler verilmelidir.

anneye el emeği hediyeler

Çocuklar tarafından anneye doğum gününde, anneler gününde ve hatta mutlu etmek için sıradan günde bile yapılabilecek hediyeler arasında yer almaktadır. Duvar süsleri birçok kişi tarafından hazırlanabilir. Hayal gücü ve el emeği ile ortaya muhteşem güzellikte duvar süsleri çıkarılabilir. Duvar süsleri için gerekli olan malzemeleri toplayarak dilediğiniz şekilde bir hediye hazırlayabilirsiniz. Annenizin odasına bu güzel süslemeyi yaparak onu şaşırtabilirsiniz. Bu şekilde hazırlanan bir hediye annenin oldukça hoşuna gidecektir. Anneler çocuklarının onlar için uğraştığını ve bu şekilde hediye yaptığını gördüklerinde oldukça duygulanırlar.

İsim Baş Harfine Göre Dekoratif Çerçeve

anneye kolay hediye yapımı

Anne için el yapımı fotoğraf çerçevesi de oldukça güzel bir tercih olabilir. Anneye el emeği hediye fikirleri arasında en güzellerine girebilecek tarzda bir fotoğraf çerçevesi anne için oldukça güzel seçim olacaktır. Burada hayal gücü ile fotoğraf çerçevesi değişik renklerde ve tasarımlarda yapılarak ortaya çok güzel bir model çıkarılabilir.  El yapımı fotoğraf çerçevesi hazırlamak oldukça basittir. Elinden azda olsa bu tarz işler gelen herkes yapabilir. Çocuklar içinde oldukça güzel bir uğraştır. Bunun için gerekli olan bazı malzemeler vardır. Öncelikle çerçevesi için kare ortası boş bir şekilde marangozda tahta veya sunta kesilmelidir. Daha sonra gerekenler ise sprey boya, zımpara, yapıştırıcı, süsler, makas ve fotoğraflar olmaktadır. Bütün bunları elde ettikten sonra artık yapım aşamasına geçilebilir. Marangozdan alınan fotoğraf eçrçevesi öncelikle güzelce zımparalanmalı ve istenilen renge boyanmalıdır.

anneye güzel el emeği hediyeler

Farklı renk ve şekillerde boyanmak isteniyor ise bunun için kâğıt bant ile şekil ve efektler verilebilir. Aynı zamanda bununla maskeleme yapılabilir. Boya işlemi bittikten sonra kurumaya bırakılmalı ve kuruduktan sonra ise sıra süs aşamasına geçmektedir. Burada el becerisi ve süslerin güzelliği kendisini göstermektedir. Sim vb. parlak süs eşyaları kullanılarak görsel açıdan çok daha güzel bir hale getirilebilir. Bunu yapmak oldukça kolaydır. Çocuklar farkında olmadan oldukça güzel işler başarabilirler. Süslemede bittikten sonra anneniz ile sizin veya ailenizin çekilmiş olduğu güzel bir fotoğrafı çerçeveye ekleyerek ona hediye edebilirsiniz. Muhtemelen çok duygulanacak ve tebessüm edecektir. Bir annenin hayatındaki en değerli varlıktan bu şekilde anlamlı hediye alması oldukça güzel bir duygudur.

El Yapımı çiçekler

anneye çiçek yapmak

Dünyanın en güzel kokulu ve görünümlü çiçeğine yani annelere, el yapımı çiçek hediye edilebilir. Bir hediyenin el yapımı olması karşısındaki kişiye verdiği değeri ve onu ne kadar önemsediğini belli eder. Bir insanın hayatındaki en değerli varlık genellikle annesi olmaktadır. Bu nedenle anneler bu şekilde anlamlı ve özel hediyeleri hak etmektedir. Onların hakkı her ne kadar ödenemese de bu tarz hediyeler ile birazda olsa mutlu etmek insanların içini rahatlatmaktadır. Bu şekilde el yapımı bir çiçek hazırlamak oldukça kolaydır. Azda olsa el becerisi istemektedir.

anneye el yapımı hediye

Bunun için gerekli malzemeler her yerden elde edilebilir. Ucuzluk pazarları bunun için en iyi ve en ekonomik tercih olacaktır. Yapıştırıcı, makas, iğne iplik ve kâğıt gerekli malzemelerdir. Bunlar kullanılarak hediye oldukça güzel bir hale getirilmektedir. Aynı zamanda sulu boya ile kâğıtlar çiçek rengine boyanmakta ve daha güzel bir görüntüye sahip olmaktadır. Anneler için ömür boyu solmayan bu çiçekler verilebilecek en güzel el yapımı hediyeler arasında yer almaktadır. Bir çocuk tarafından anneye bu tarz verilen bir hediye anneyi oldukça mutlu edecektir.

El Yapımı Kolyeler

el yapımı emoji kolye

Anneler için birbirinden güzel süslemeler ile el yapımı kolye hazırlanabilir. Hazırlanışı basit ve bir o kadarda zevkli olmaktadır. Gerekli malzemelerde keyfe göre seçilebilir. Kolyelerden ve süs eşyalarından hoşlanan anneler için verilebilecek güzel hediyelerden birisidir. El yapımı kolye hediyesi anneler gününde, kadınlar gününde ve annenin doğum gününde tercih edilebilir. Hatta canınızdan çok sevdiğiniz annenizi sıradan bir günde mutlu etmek için bile böyle bir hediye tercih edilebilir. Zücaciyelerde bu tarz boncuk ve süs ürünleri oldukça çok bulunmaktadır. Çeşit bakımından da oldukça fazladır. Bu tarz yerlerden isteğe ve zevke göre yapılacak kolye için süsler alınabilir.

el yapımı anneler günü hediyesi

Bunlar ile misine veya kopmayacak sağlam bir ip üzerine güzel bir şekilde boncuklardan kolye yapılabilir. Bu tarz bir hediye kolaylıkla yapılabilir. Özellikle elinden örgü ve bu tarz işler gelen kişiler bu şekilde el yapımı bir kolyeyi çok kısa süre içerisinde yapabilir. Hediyelerin bu şekilde emek verilerek yapılması çok daha anlamlı olmaktadır. Özellikle annelere çocukları tarafından böyle emekle bir hediye verilmesi onların çok hoşuna gitmektedir. Anneler çocuklarına çok ayrı bir bağ ile bağlı olduklarından dolayı bu tarz hediyelerin onlar tarafından gelmesi anneyi fazlası ile duygulandırmaktadır. Sıradan ve gelişi güzel alınan hediyeler hiçbir zaman bu şekilde emek verilerek yapılan hediyelerin yerini tutmamaktadır. İlk tercih her zaman için el yapımı hediyeler olmalıdır. 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.