sadsad x
asdasd
Anneye El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri

Anneye El Yapımı Doğum Günü Hediyeleri

29 Eylül 2017

Her anne kıymetlidir ve el üstünde taşınmalıdır. Bizlere doğduğumuz andan itibaren her türlü fedakârlık gösteren ve emek sarf eden annelerimiz için ne yapsak azdır. Fakat onlar, aldığımız ufak bir çiçekle bile mutlu olabilirler. Ama siz asla annenize en azını göstermeyin! Elinizden ne geliyorsa mutlaka yapmaya çalışın! Çünkü anneler her zaman en iyisini hak ediyor! Hediye araştırırken hazır ürünleri satın almak yerine kendi el emeğiniz ile bir hediye oluşturabilirsiniz! anneniz için hediye yaparken annenizin zevklerini de göz önünde bulundurun tabii ki de! El yapımı hediyeniz dışarıdan hazır satın alınan bir hediyeye göre çok daha kıymetli olacaktır emin olun!

Anneniz için gösterdiğiniz bu emek, annenizin çok hoşuna gidecek ve sizinle gurur duyacaktır! Hazırlayacağınız hediyeyi ister anneler gününde isterseniz de annenizin doğum gününde hediye edebilirsiniz! Eğer hediye vermek için özel günleri beklemeyenlerdenseniz, hadi şimdi kalkın ve anneniz için en güzel doğum günü hediyesini hazırlayın! Çok beğeneceğinizi düşündüğümüz annelere özel 8 el yapımı hediyeyi sizler için seçtik! İçlerinden kendi annenize en uygun olan hediye DIY projesini seçin ve bir an önce hazırlamaya başlayın! El yapımı hediye denilince gözünüz sakın korkmasın! Çünkü bu DIY projelerinin yapımı gerçekten çok basit ve sizi asla zorlamayacak hediyeler! Yani illa müthiş yetenekli veya usta olmanıza gerek yok! Ortaya çıkan sonucu gördüğünüzde sizler de kendinizden oldukça gurur duyacaksınız! Fakat unutmayın ki burada en önemli nokta annenizin mutluluğu! Annenize unutmayacağı bir hediye vermek istiyorsanız, haydi aşağıdaki hediyelere bir göz atın! Hazırsanız başlayalım!

1 – Dekoratif Mumluklar

anneye evde hediye yapmak

Anneler için ev dekorasyonu denildiği zaman akan sular durur! Çünkü bayanlar için ev dekorasyon ürünleri oldukça önemli! Bir evi güzel gösteren eşyaların başında dekorasyon ürünleri gelir. İşte bu yüzden annenize çok şık bir dekoratif mumluk yapabilirsiniz! Eve ışık saçacak bir mumluğu kim beğenmez ki? Hele ki bu kendi el emeğiniz ile yapılmışsa işte o zaman çok daha başka! Dekoratif mumluk yapımı sandığınızdan çok daha basit! Sadece birkaç malzeme ile ortaya harika sonuçlar çıkartacaksınız! Geniş bir bardak, simli boya, tutkal ve fırça!

anneye sürpriz hediye

İşte malzemeler bu kadar! Yapmanız gereken ise fırça ile bardağın iç tarafını tutkallayın ve simli boyadan sürün! Eğer simli boya yok ise normal boyanın üzerine sim de dökebilirsiniz! Daha sonra dış tarafını da düz bir renge boyadıktan sonra dekoratif mumluk kullanılmaya hazır! Annenize hediye edebileceğiniz çok güzel bir dekorasyon ürünü olan bu mumluklar hem çok şık hem de çok kullanışlı!

2 – Oje Desenli Fincan

anneye el yapımı doğum günü hediyeleri

Son zamanlarda oje ile yapılan DIY fincanlar oldukça popülerleşmeye başladı! Fırsat bu fırsat sizde anneleriniz için oje desenli harika bir fincan yapabilirsiniz! Hem ucuz hem de kullanışlı bir hediye olan oje desenli fincan, annenizi mutlu etmeye yeter de artar! İhtiyacınız olan malzemeler sıcak su, farklı renklerde ojeler ve düz beyaz bir fincan! Sadece bu üç malzeme ile çok güzel bir hediyeye sahip olmanız mümkün! Bu fincanlar adeta resim tablosu gibi olacak! Ebru sanatına benzeyen bu DIY projesini yapmak için bir tane kabın içerisine sıcak suyu doldurun ve daha sonra ojeleri dökün! Ardından kupa bardağını suya batırın ve oluşan şekli izleyin! Bu fincanlar gerçekten birer tasarım harikasına dönüşecek! Fincanın üzerine yapışan ojelere bakmaya doyamayacaksınız! Annenize bu güzel fincanları hediye ettiğinizde yüzündeki mutluluğu görmeniz kaçınılmaz! El emeği bir hediyeden daha güzel bir hediye olamaz!

3 – Fotoğraflı Saksılar

anneye evde ne hediye yapılabilir

Annenize kendi el emeğiniz ile güzel bir hediye vermek istiyorsanız sıradaki DIY projemiz sizler için gelsin! Annenize anneler gününde veya doğum gününde hediye edebileceğiniz fotoğraflı saksılar, şimdiye kadar ki en güzel hediyelerinizden biri olabilir! çünkü bu hediye %100 el yapımı! Kendi el emeğiniz ile oluşan bir hediye ile mağazadan satın aldığınız bir hediye asla bir olamaz! Anneler için de önemli olan, ona verdiğiniz önem ve emektir! İşte bu yüzden fotoğraflı saksılar hediyesi annenizin kesinlikle çok hoşuna gidecek! Anıları ölümsüzleştiren fotoğrafları bir çiçek saksısı ile buluşturarak çok anlamlı bir hediye oluşturmuş olacaksınız!

anneye anlamlı hediye

Dilediğiniz renk bir saksıyı seçin veya renkleri ile oynayın! Daha sonra saksının gövde kısmına anneniz ile çekildiğiniz bir fotoğrafı yapıştırın! Saksının içine de güzel bir çiçek ektikten sonra hediyeniz hazır! Annenize hem çiçek hem de harika bir hediye vermiş olacaksınız! Saksıyı dilediğiniz gibi süslemekte serbestsiniz! Yaratıcılığınızı kullanarak değişik süslemeler ekleyebilirsiniz! Annenizin yüzündeki tebessümü bir an önce görmek istiyorsanız işe koyulsanız iyi edersiniz!

4 – Fotoğraflı Kolye

anneye el emeği doğum günü hediyesi

Sıradaki DIY projemiz oldukça eğlenceli! Takıya meraklı olan anneler için harika bir hediye! Fotoğraflı kolye hediye DIY projesi sandığınızdan çok daha basit! Takı yapmak sizlere çok zor bir iş gibi gözükse de aslında hiç alakası yok! Anneniz için yapacağınız bu özel kolye gerçekten çok ama çok anlamlı! Takı kullanmayı seven anneler, bu kolyeyi boynundan asla çıkarmayacak! Üstelik taşırken de büyük bir gururla taşıyacak! Çünkü bu kolye sizin el emeğiniz ile oluşmuş bir kolye! E daha ne olsun! Yapmanız gerekenler ise oldukça basit! Bu DIY projesinde en önemli malzeme bir fotoğraf! Seçeceğiniz bu fotoğraf sizin fotoğrafınız veya annenizle çekilmiş bir fotoğraf olabilir!

Fotoğraflı Gümüş Kalp Kolye

Diğer malzemeleri ise kendi yaratıcılığınıza bağlı olarak ekleyebilirsiniz! Zincir kalınlığı, boncuklar, süslemeler ve diğer her şey size bağlı! İlk olarak fotoğrafı, camlı kolye ucunun büyüklüğüne göre kesin! Daha sonra kolye ucunun içine kuvvetli bir yapıştırıcı ile yapıştırmanız! Kolyeniz ne kadar sağlam olursa kullanım ömrü de bir o kadar uzun olur! Yapıştırıcının kurumasını bekledikten sonra fotoğraflı kolye, annenize hediye etmeniz için hazır hale gelecektir! Anneniz için şık bir hediye yapmak işte bu kadar kolay! Sonuç ise gerçekten muhteşem!

5 – Askıda Fotoğraf Albümü

anneler için el emeği hediye fikirleri

Eğer torun sahibi bir anneniz var ise sıradaki DIY projemiz sizlere gelsin! Askıda fotoğraf albümü hediye DIY projesi yapması oldukça zevkli bir proje! Gören herkesin dikkatini çekecek ve beğenisini kazanacak kadar da güzel! Anneler gününde annenize ufak bir jest yapmak istiyorsanız onlara bu güzel hediyeyi yapabilirsiniz! Üstelik çok kısa bir sürede! Kendi yaratıcılığınızı konuşturacağınız ve en güzel anıların yer alacağı bu albüm, annenizin oldukça hoşuna gidecek! Harika bir dekorasyon ürünü olan bu albüme bakmaya ailecek doyamayacaksınız! Sizler de kendi el emeğiniz ile yapmış olmanın keyfine varacaksınız! Ahşap malzemeler satan bir yerden uygun ebatlarda bir ahşap alın ve bunu dilediğiniz gibi süsleyin! Minik ahşap mandallar ile tutturacağınız fotoğrafların ise çok büyük olmamasına dikkat edin! Boya ve çıkartmalar ile süsleyeceğiniz bu fotoğraf albümünü duvara asmayı da sakın unutmayın! Böyle bir hediyeyi kim beğenmez ki? Bir annenin alabileceği en güzel hediyelerden bir tanesi! Annenizi mutlu etmek için daha ne bekliyorsunuz? Haydi, başlayın!

6 – Çiçekli Pano

el emeği anneye doğum günü hediyesi yapmak

Çiçekleri her zaman yerde saksıda görmeye alışkınız. Fakat bu sefer alışılmışın dışına çıkmaya hazır olun! Her bayanı meste den çiçeklerden, annenize bir hediye yapmak ister misiniz? Eğer cevabınız “evet” ise bu hediye DIY projesini dikkatle okuyun! Bu DIY projesinde en önemli malzeme elbette ki çiçekler! Çiçek tercihinizi yapaydan yana kullanmanız daha iyi olacaktır! Aksi takdirde canlı çiçeklerden yapacağınız panonun ömrünün kısa olması kaçınılmaz! Sonsuza kadar saklanabilecek bir hediye yapmak için yapay olanlar en iyisi! Harf şablonları seçerken ister “anne” yazın isterseniz de annenizin ismini! Şablonları da hazırladıktan sonra sıra geldi yapılışına! İlk olarak çiçekleri sabitlemek için süngerleri yapıştırın!

Benim Tatlı Annem Çikolata Kutusu

Daha sonra çiçekleri yerleştirin ve harf şablonlarını bir kara tahta veya çerçeve üzerine yapıştırın! İşte bu kadar basit! Çiçekli panonuz annenize hediye edilmek üzere hazır! Yaratıcılığınız konuşturarak arka panoyu dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz! Çiçekli pano gören herkesi kıskandıracak! Bizden söylemesi!

7 – Şişeden Vazo

anneye el yapımı hediye önerileri

Evdeki malzemeleri kullanarak annenize çok şık bir hediye tasarlamak ister misiniz? Çok uygun maliyetli bu DIY projesi adeta bir cep dostu! Mutfak ihtiyaçları arttıkça kullanılmayan cam şişe sayısı da bir o kadar artmakta! Bu cam şişelerini çöpe atmak yerine, annenize hediye yapmak için kullanabilirsiniz! Mutfaktaki şişelerin harika bir vazoya dönüştüğünü gören anneleriniz, sizlerle gerçekten gurur duyacak! İhtiyacınız olan şişeler, boya ve hoş çiçekler! İlk iş olarak şişeleri boyamak ile başlayabilirsiniz. Boyayı şişelerin içine döküp, her yerine yaydırdıktan sonra, şişeyi ters çevirerek, fazlalık boyayı akıtın! Daha sonra ise şişeleri ters çevirerek kurumasını bekleyin. Kuruduktan sonra harika vazolara sahip olduğunuzu fark edeceksiniz! Son olarak vazolarınızı ahşap bir kutuya koyabilir, annenize o şekilde armağan edebilirsiniz! Gördüğünüz üzere annenizi mutlu etmek sadece birkaç dakikanızı aldı! Çiçeklerin üzerine güzel bir not bırakmayı da sakın unutmayın!

8 – Işıklı Pano

annelere el yapımı doğum günü hediyeleri

Listemizin son sırasında ışıl ışıl bir DIY projesi var! Işıklı pano, yaparken oldukça eğleneceğiniz bir hediye DIY projesi! Ev dekorasyonlarında büyük bir fark yaratacak olan bu ışıklı pano, gören herkesi kıskandıracak güzellikte! Panonuz sadece ışık saçmakla kalmayacak aynı zamanda güzel bir mesaj verecek! Birkaç karton ve LED ışıklar ile harika sonuçlar çıkartacağınızdan eminiz! Yapmanız gerekenler ise oldukça basit! Kartonları istediğiniz harfler şeklinde kesin ve içini doldurun!

anneye el yapımı hediye

Harflerin bir tarafını kalın karton ile kaplarken diğer tarafını ince kâğıt ile kaplayın! Işığın geçirgenliği için bu nokta oldukça önemli! Karton kısmına küçük delikler açarak ışık kablolarının geçmesine olanak sağlayın! LED ışıkları yerleştirdikten sonra ortaya çok hoş bir ışık saçacak! Işıklı panoyu dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz! Annenize el yapımı hazırlayacağınız bu hediye onu çok ama çok mutlu edecek! 

el emeği hediyeler

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.