sadsad x
asdasd
Baby Shower İçin El Yapımı Hediyeler

Baby Shower İçin El Yapımı Hediyeler

20 Mayıs 2017

Babyshower partileri ülkemizde daha önceden olmayan fakat son yıllarda oldukça büyük bir akım haline gelen partilerdir. Hamileliği daha eğlenceli kılan bu tip aktiviteler hem annelere moral oluyor hem de insanların bir araya gelmelerine sebep oluyor. Bu tip partilerde genelde canlı tonlar kullanılıyor ve doğacak olan bebeğin cinsiyetine göre bir dekor seçiliyor. Bebek erkek olucaksa genelde mavi tonları ve kız olacaksa da pembe tonları tercih ediliyor. Davete gelen tüm bireyler ufak tefek hediyeler getiriyorlar ve bu hediyeler bebek doğduğu zaman kullanılıyor. Bu hediyeler genellikle bebek kıyafetleri veya biberon gibi ürünler oluyor. Sizde bir baby shower partisine davetliyseniz ve yanınızda ne hediye götüreceğinizi bir türlü bulamıyorsanız doğru yerdesiniz demektir. Partiye davetli diğer tüm insanların aksine, götüreceğiniz hediyeyi kendiniz özel olarak hazırlamak istemez misiniz? El Yapımı Hediyeler her zaman çok daha özel ve ilgi çekici olmuştur. Ya da şayet parti sahibiyseniz gelen konuklarınız için bir kaç hediye hazırlamanız gerekecektir. Bu durumda neden El Yapımı Hediyeler fikirlerinden esinlenmeyesiniz ki? Gelen misafirlerinize ufak şekerler veya minik kutuların içerisinde bazı hediyeler verebilirsiniz. Böylece misafirler, partiden kendilerine o günü hatırlatacak ufak bir armağan ile ayrılmış olurlar. Anne adayı olmanın heyecanı içerisinde hazırlayacağınız hediyelerle konuklarınızı mutlu edebilir, bebeğinizin gelişini kutlayabilirsiniz. İşte size birkaç tane Baby Shower için el yapımı hediye fikri…

Minik Şekerler

el yapımı baby shower hediyeleri

Eğer parti sahibiyseniz gelen tüm misafirlere ufak şekerler hediye edebilirsiniz. Gideceğiniz bir Baby Shower için de sürpriz şekerler hazırlayarak, anne adayını mutlu edebilirsiniz. Misafir sayısı ile uyum sağlayacak oranda şekerler almalısınız. Daha sonra bir tül parçasını şekerin etrafından geçirip kurdele ile bağlayın. Sonrasında dilerseniz kurdelenin üstüne yapıştırıcı yardımı ile ufak oyuncaklar yapıştırabilirsiniz. Böylece tıpkı nikah şekerlerine benzeyen şekerler elde etmiş olursunuz. Dilerseniz tüllerin rengini bebeğin cinsiyetine göre de seçebilirsiniz. Böylece daha renkli ve hoş bir hediye hazırlamış olursunuz. El Yapımı Hediyeler arasında en kolay yapılabilir olan hediyeler şekerlerdir.

Minik Bebek Sepeti

el yapımı baby shower hediyeleri

Bir bebek sepeti hazırlayabilir ve davetli olduğunuz baby shower partisine götürebilirsiniz. Bu hediye için yapmanız gereken şey bir sepet almak ve içerisinde şişler yerleştirmek. Bu şişlerin üzerine ise bebek oyuncakları, bebek bezleri bağlamalısınız. Bebeklerle alakalı her şey olabilir. Dilerseniz birkaç not düşebilirsiniz. Renkli bir sepet hazırlamaya özen gösterin böylece hediyeniz çok daha dikkat çekici bir hal alacaktır. Böylece hazırladığınız sepet adeta bir çiçek sepeti gibi görünecek.

El Yapımı Kız Bebek Resim Çerçevesi

el yapımı baby shower hediyeleri

Gideceğiniz partiye hediye olarak kendi yaptığınız bir çerçeveyi götürmek istemez misiniz? Dümdüz bir çerçeve alıp üzerini çeşitli ürünlerle süsleyebilirsiniz. Hazırlayacağınız çerçeveyi bebeğin cinsiyetine göre ayarlayabilirsiniz. Mesela bebek kız olacaksa pembe veya erkek olacaksa mavi olarak ayarlayabilirsiniz. El Yapımı Hediyeler her zaman çok pahalı malzemelerden üretilen ürünler olmak zorunda değildir. Önemli olan o hediyeye ne kadar emek harcadığınızdır.

babyshower

Böyle bir çerçeve hazırlayarak gayet güzel bir hediye elde etmiş olacaksınız. Çerçeveniz için güzel bir hediye paketi hazırlamayı da unutmamalısınız. Çerçevenin üzerine keçeden yapılmış süsler, düğmeler ve boncuklar yapıştırabilirsiniz. Hatta arkadaşınızdan bebeğin ultrasonda çekilmiş olan resmini rica edip çerçevenin içerisine bile yerleştirebilirsiniz. Farklı bebek stickerları alarak çerçevenin daha hoş bir görünüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz ahşap boyası ile de bu çerçeveyi hazırlamanız mümkün olacaktır.

Biberon Kılıfı

el yapımı baby shower hediyeleri

Eğer örgü örmeyi biliyorsanız ve bu konuda az da ola bir ilginiz varsa arkadaşınızın baby shower partisine giderken bir biberon kılıfı götürebilirsiniz. Bu kılıflar oldukça kullanışlıdır. Çünkü ısıtılmış olan bir sütün daha geç soğumasını sağlarlar. Aynı zamanda da harika bir hediyedir. El İşi Hediyeler yapmaya hevesli biriyseniz bu kılıflardan iki üç renk hazırlayarak güzel bir pakete koyup arkadaşınıza hediye edebilirsiniz. Dilerseniz kılıfı ufak işlemelerle de süsleyebilirsiniz. Hatta eğer bu konuda biraz yeteneğiniz varsa farklı şekiller içeren biberon kılıfları da hazırlayabilirsiniz. Böylece daha şirin bir hediye elde edebilirsiniz.

El Sabunları

el yapımı baby shower hediyeleri

Eğer parti sahibiyseniz gelen misafirlerinize sabunlar hediye edebilirsiniz. Bu sabunları uygun fiyatlara etrafınızdaki dükkanlardan satın alabilirsiniz. Daha sonrasında eskitilmiş gibi görünen kağıtlarla bu sabunları kaplayabilir ve üzerine farklı yazılar yazabilirsiniz. Aynı zamanda iterseniz tüller veya kurdeleler ile de bu sabunları süsyelebilirsiniz. Hatta dilerseniz yaptığınız kılıfların üzerlerine farklı desenler çizebilir ve stickerlar yapıştırabilirsiniz. Böylece arkadaşlarınız her zaman sizin babay shower partinizi hatırlayacakları ufak bir simgeye sahip olurlar ki bu da son derece hoş bir fikirdir. El Yapımı Hediyeler aslında ilk bakışta göz korkutsalarda oldukça geniş bir çerçeveye sahiptirler ve yapımları da son derece basittir.

El Yapımı Kapı Süsü

el yapımı baby shower hediyeleri

Bebeğini doğurmak için hastaneye yatacak olan anne adayına verebileceğiniz en güzel hediyelerden bir tanesi de ona bir kapı süsü yapmak olacaktır. Üstelik bu kapı süsünü çok fonksiyonel bir halde tasarlayabilirsiniz. Böylece hastane çıkışı bir yere atılmaktansa bu kapı süsü rahatça kullanılabilir. Çoraplardan oluşan ve ortasına da minik bir ayakkabı takacağınız bu kapı süsüyle hem bebeğe hediyeler vermiş olacaksınız, hem de annenin hastanede kullanacağı kapı süsünü düşünmesine gerek kalmayacak. Hatta sadece çorap değil, aynı boyutlarda şampuan ve çeşitli losyonları da bu kapı süsünde bir araya getirebilir ve şık bir kurdeleyle bağlayabilirsiniz. Erkekler için mavi, kızlar için pembe olan renklerden yapmayı unutmayın. Bu renkler çok klişe diye düşünüyorsanız dilerseniz daha genel olan yeşil, sarı, kırmızı renk tonlarını da kullanabilirsiniz. Bu renkler hem erkek bebeğe hem de kız bebeğe kullanılabilir. Baby Shower için el yapımı hediyeler içerisinde yapımı kolay ve işlevselliği fazla olan bu ürünle anne adaylarını çok mutlu edebilirsiniz.

Kumaştan Cup Cakeler

el yapımı baby shower hediyeleri

Cup Cakeler Baby Shower partilerinin olmazsa olmazlarıdır. Siz de bundan yola çıkarak aldığınız küçük hediyeleri cup cake biçiminde süsleyerek sunabilirsiniz. Oldukça lezzetli görünecek olan bu cup cakeleriniz anne adayını çok mutlu edecektir. Ancak canının çekme ihtimalini göz ardı etmeyip, birkaç tane de orijinalinden götürmenizde fayda var. Bu bebekler için el işi hediye yapımı oldukça kolaydır. İç içe saracağınız biri koyu biri açık renk kıyafetin üzerine keseceğiniz minik tüller ve küçük bir kurdele yardımıyla kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Baby Shower Sepeti

el yapımı baby shower hediyeleri

Baby Shower partisi için el yapımı hediye fikirleri içerisinde en tatlı ve hoş görünümlü olanlarından birisi sepet yapmaktır. Bunun için bir sepete, bolca tüle ve bir kurdeleye ihtiyacınız olacak. Dilerseniz tülünüzün üzerine pullar dikebilir, simler yapıştırabilirsiniz. Burada hayal gücünüzün ne kadar geniş olduğu hediyenin ihtişamıyla doğru orantılı olacaktır. Kızlar için uygun bir hediye gibi görünse de erkek bebekler içinde mavi tülle sepet yapabilirsiniz. Bu sayede doğumdan sonra anne bebeğin bazı malzemelerini bu sepetin içerisine koyabilir. Dilerseniz sepetin içini bebek için çeşitli hediyelerle doldurarak sürprizinizi daha büyük hale getirebilirsiniz.

bebek hediyeleri

El Yapımı Hediyeler için biraz zaman ayırırsanız ortaya oldukça güzel ürünler çıkartabilirsiniz. Sadece biraz emek harcayarak arkadaşlarınızı mutlu edebilirsiniz. Bu tip hediyelerin mağazalardan alınan klasik hediyelerden çok daha hoş ve anlamlı olduklarını unutmamalısınız.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.