sadsad x
asdasd
Manevi Değer Taşıyan El Yapımı Hediyeler

Manevi Değer Taşıyan El Yapımı Hediyeler

13 Ocak 2018

Hediyeleşmek önemli ve özel günlerin dışında ‘birini sevindirmek ve mutlu etmek için verilen şey’ anlamına gelip, karşımızdakini iyi hissettirmek, özel olduğunu hatırlatıp, şık sürprizler yapmak adına, hem hediye veren hem de alan kişiyi mutlu eden bir olgudur. Hızla materyalistleşen dünyada insanın hediyeden beklentisinin maddi değeri, fiyatı, markası ile ölçüldüğü sanılır. Oysa hediyenin maddi değeriyle ölçüldüğü düşüncesi büyük bir yanılgıdır. Çünkü insan hisleri, duyguları olan bir yaratıktır ve insanı mutlu edecek sebep aslında fiyatı değil hediyenin içinde saklı olan manevi anlamıdır. Piyasada pek çok farklı hediye seçeneği olsada sırf ona özel olarak tasarlanmış hediye, her an sizi hatırlamasını sağlayıp, düşüncelerini etkileyecektir. Unutmayın Özel hediyeler unutulmaz… Sevdiğiniz insanlara sıradan eşyaları yakıştıramıyorsanız sevgiliniz, eşiniz, aileniz, kankanız için özel bir hediye vermenizi sağlayacak el yapımı manevi hediyeler her zaman için özel günlerde, doğumgünlerinde, yıldönümlerinde ya da hiçbir sebep olmadan, içinizden ne zaman gelirse armağan edilebilecek en anlamlı ve değeri maddiyatla ölçülemeyecek kadar özel olan hediyelerdir. Elde yapıldığı için ardında emek, sabır, sevgi ve zaman olan, bu sayede her birisi farklı bir görselliğe sahip olan hediyelik eşyalar insanlar arasındaki duygusal bağı daha da güçlendirir.

el yapımı hediyeler

fiyat

Manevi değeri olan hediyeler vermek için birçok seçenek bulunmaktadır. Yeter ki siz ne istediğinizi bilip, nasıl yapmak istediğinize karar verin biliyorsunuz emek olmadan yemek olmaz. Bir kişiyi derinden mutlu edip, unutulmaz bir şey olsun istiyorsanız, onun için bir şeyler yaptığınızı gösterip, standart hediyeler yerine özel hediyeler tercih etmeniz gerekiyor. Böylece size bakış açısı değişecek ve ne kadar değerli olduğunu hissedecektir. En yakın arkadaşa el yapımı doğum günü hediyeleri, aile bireylerinden birine el yapımı hediye ya da hediye seçme konusunda zorlandığınız eşinize, nişanlınıza, erkek arkadaşınıza manevi değeri olan hediyeler vermek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hayal gücünüzü el yeteğinizle birleştirme vakti geldi. El yapımı duvar ve kapı süsleri, nostaljik hediye kutuları, eğlenceli kitap ayraçları, el yapımı kar küresi, isme özel hazırlanmış kendi mesajınızdan oluşan hediyeler, el yapımı kesme tahtası, taşınabilir el yapımı fotoğraf albümü, el emeği sevgili günlüğü, hatta sizin için bestelenmiş bir şarkı.

Kişiye Özel Kesme Tahtası

manevi değer taşıyan el yapımı hediyeler

Çok basit malzemelerle sunumuna özen gösteren anneme ve en yakın arkadaşıma hem şık hem de sağlıklı bir hediye almak istiyorum diyorsanız bu kişiye özel manevi hediye ile gönlünü fethedip, mutfağına renk katabilirsiniz. Üzerine yazdığınız sevgi dolu sözcüklerle Anneler günü hediyesi ve Ev kutlama hediyesi vermek için kullanışlı ve muhteşem bir hediye değil mi?


El Yapımı Kesme Tahtası için malzemeler


** 1 adet kesme tahtası,
** sprey
** vernik
** ve her yüzeye yazan kalem


El Yapımı Kesme Tahtası nasıl yapılır?

Kesme tahtasının üstüne her yüzeye yazan kalemle kendi el yazınız ile kişiye özel güzel ve anlamlı notlar yazıp ölümsüzleştirebilirsiniz. Notu yazdıktan sonra vernikleyip bir gün kuruması için bekleyin. Hatta hazır yapılmış Kişiye Özel Kesme Tahtası temin edebilirsiniz. Annenize, en yakın arkadaşınıza ya da yeni evlenecek arkadaşınızın mutfağında klasik hediyelerden sıyrılıp bir fark yaratabileceğiniz sizden de bir parça bulunmasını istemez misiniz?

El Yapımı Fotoğraflı Mum

manevi değeri olan el emeği hediyeler

Çoğu zaman sevdiğimiz, değer verdiğimiz ve saygı duyduğumuz insanlara özel günlerde veya yalnızca içimizden geldiği zaman Ne hediye alsam diye düşünüyoruz. Sevdiklerimize vereceğimiz hediye öyle bir şey olmalı ki üstünden yıllar da geçse asla unutulmamalı ve sizi herkesten farklı kılmalı.. El yapımı doğum günü hediyeleri, sevgiliye anlamlı hediyeler, bayanlar için doğum günü hediyeleri, erkekler için doğum günü hediyeleri arayanlar ve bu aradığını bulamayanların çok seveceğini düşündüğümüz bir fikrimiz var. El yapımı fotoğraflı muma ne dersiniz? Resim baskılı mumların hem el yapımı olması hem de kişiye özel olması hediyenizin değerini bir kat daha artırıp, hediyeyi paha biçilmez yapacaktır bence. Böyle manevi değeri yüksek bir hediye almak için bir servet dökmenize gerek yok.

el yapımı fotoğraflı mum

Fotoğraf baskılı mum yapımı ile evinizin ve hediye ettiğiniz kişinin dekorasyonuna hoş bir hava kazandırmış olucaksınız. Fotoğraflı mum yapımı ile yaptığınız Resim Baskılı Mumlar sevgililer günü, doğum günü, anneler günü, taşınma hediyesi, nikah, bebek doğumu gibi birçok zamanda manevi değeri olan hediye olarak sunabileceğiniz kişiye özel hediyelerdir.

Peki el yapımı fotoğraflı mum nasıl yapılır?


Malzemeler

** 1 adet silindir mum
** 1 adet pelur kağıdı
** 1 adet mum kağıt
** 1 adet A4 kağıt
** 1 adet fotoğraf
** Yazıcı
** Şeffaf bant
** Makas
** Saç kurutma makinesi


Fotoğraflı Mum Yapılışı

fotoğraflı mum nasıl yapılır

Öncelikle pelür kağıdını A4 kağıdından biraz daha küçük olacak şekilde kesip, parlak yüzü size bakacak şekilde A4 kağıdının üstüne yerleştirin. Bu şekilde yazıcıya yerleştirip fotoğrafınızın çıktısını alıp, çıkan fazlalıkları makasla kesin.

manevi yönü olan el yapımı hediyeler

Pelür kağıdına bastığınız fotoğraf ile mumun üzerini kaplayıp, üstüne parafinli kağıt yerleştirin. Fotoğrafın sabitlendiğinden emin olun.

el yapımı fotoğraf baskılı mum

Saç kurutma makinesi ya da ütü ile fotoğrafı iyice kurutup sabitlenmesini sağlıyoruz. İyice kuruduktan sonra parafinli kağıdı yavaşça kaldırın. Fotoğraflı mum artık hediye etmek için hazır.

Kişiye Özel Film Şeridi Kitap Ayracı

el yapımı kitap okuma ayracı

Herkesin hobileri farklıdır, kimi film izlemekten, kimi müzik dinlemekten hoşlanır, kimisi de tam bir kitap kurdudur. Klasik kitapları okuyarak eski zamanlarda farklı ülkelere yolculuk edenler, tarih ansiklopedilerini karıştırarak çok eski medeniyetleri keşfedenler, romantik bir aşk kitabı ile bir başkasının gözünden aşkı anlayanlar ya da psikoloji kitaplarını karıştırarak da başkalarının akıllarında yolculuk etme imkanı bulanlar. Hangi tür kitap okursanız okuyun, kitap ayracınız size özel, sizi yansıtan bir ayraç olsun.

manevi değeri olan hediyeler

Sürekli kitap okuyan bir sevgiliniz varsa Bayan sevgiliye hediye almak istiyorsanız ona üstünde fotoğrafınızın basılı olduğu romantik bir kitap ayracı armağan edip kitap okurken bile kendinizi hatırlatabilirsiniz. Böylece her sayfada sizi hatırlayacak ve arada gözlerini kapatıp sizli hayallere dalacak. Ya da değer verdiğiniz insanların fotoğraflarını kullanarak onlara ufak bir hediye sunabilirsiniz. Bunun için fotoğraf bulmanıza gerekte yok, artık herkes sosyal medya üzerinden yüzlerce fotoğraf paylaşıyor.

manevi değerdeki hediyeler

Sevdiğiniz kişinin çok beğendiğiniz fotoğrafı yeterli olucaktır. Ya da kitap okumayı hobi haline getirmiş, sürekli edebiyattan ve kitaplardan konuştuğunuz annenize, babanıza sizinle olan resimlerinizden oluşan hoş bir ayraç yaptırabilirsiniz. Bunun için hemen hediyemen.com'un ilgili sayfasına girip sevdiklerinizle çektirdiğiniz anların fotosunu ve üzerine yazılıcak romantik mesajınızı bizlere gönderin ve sizin için şık siyah püsküllü 13,5 x 3 cm ölçülerindeki tasarım harikası, film şeridi en güzel kitap ayracına hayat verelim, her sayfada hatırlanın diye.

El Yapımı Fotoğraf Kutusu Hediyesi

manevi hediye fikirleri

Birçok kadın sevildiğini bilmeyi ona hissettirilmesini ister.. 2018 sevgililer günü ya da doğum günü yaklaşan sevgilinize onu ne kadar çok sevdiğinizi vurgulayabileceğinizi, onu ne kadar sevdiğinizi ellerinizle yapacağınız manevi değeri yüksek hediye ile göstermek istemez misiniz? Sevgilinize “İyi ki doğdun, iyi ki seni tanıma fırsatım oldu” diyebileceğiniz nitelikteki, onun için uğraşıp kendi ellerinizle yapacağınız manevi değeri yüksek el yapımı hediye ona vereceğiniz pahalı bir hediyeden çok daha kıymetlidir.

el yapımı manevi hediyeler

Kare kare en güzel fotoğraflarınızı film şeridi halinde dizebileceğiniz sevimli ahşap kutunun içinden en güzel fotoğraflarınızın çıkacağı sevgilinizin hiç aklına gelmeyecek ve sevgilinize kendisini fazlasıyla özel hissettirecek bir tercih olacak. El yapımı fotoğraf albümü için kutu seçiminizi istediğiniz gibi yapabilirsiniz.

manevi değeri olan hediye

El Yapımı Fotoğraf Kutusunun Yapımında Kullanılacak Malzemeler

el yapımı manevi hediyeler

Bu basit ve unutulmaz hediye için ihtiyacınız olan tek şey, küçük bir ahşap takı kutusu , ahşap kutuyu boyamak istiyorsanız dilediğiniz renkte ahşap boyası, ahşap kutunun boyutuna kesilmiş istediğiniz renkte kağıtlar, tutkal, küçük bir şerit veya iplik parçası ve seçtiğiniz fotoğraflar. (ben resimlerime kıyamam diyorsanız yazıcıdan çıktısını alıp kullanabilirsiniz.)

Yapılışı

İlk olarak ahşap kutumuzu dilediğiniz renk ahşap boyası ile boyayıp, kenarda kurumaya bırakın. Daha sonra kaç kare resim ile bu hediyeyi hazırlamak istiyorsanız, o sayıya uygun kalın kâğıdınızdan resimlerinizin boyutunu içeren kalınlıkta kâğıtlar kesiniz. Daha sonra gramofon kâğıtlarını kare kare olacak şekilde kıvırarak sonrasında karenin içine gelecek şekilde fotoğrafları dikkatli bir şekilde uzun bir şerit haline getirdiğimiz kağıdın üstüne yapıştırıp, kapatıp kutunun içine yerleştiriniz. Kapak açıldığında dışarıya kolayca çekilebilmesi için en üst kısma ufak dekoratif bir kâğıt parçası ya da iplik parçası yapıştırabilirsiniz.

manevi el emeği hediyeler

Yaşamınızın en güzel, en özel anlarını ölümsüzleştirdiğiniz fotoğraflarla böyle anlamlı bir hediye yapmak ve onu sunmak kadar keyifli ne olabilir düşünsenize. Bunun için özel günleri beklemenize de gerek yok. Anneler günü sürprizi veya babalar günü hediyesi hazırlamak için onların gençlik ve evlenme günlerine ait olan resimleri yapıştırarak hoş bir anı hazırlayabilirsiniz. Ya da kardeşinize sunmak isterseniz onun çocukluğu ile kendi çocukluğunuza ait resimleri bu güzel kutunun içinde sunabilirsiniz. Herkese yapılabilecek bu hediye sürprizi, mutluluk gözyaşları döktürecek güzel bir sunum olabilir.

Daldan Takı Askısı Yapımı

el yapımı manevi hediyeler

İçinden geldiğinde, anneler günü hediyesi olarak, en yakın kız arkadaşa hediye fikri olarak düşünebileceğin kısacası sevdiğin insanlara unutamayacakları hediyeler vermek için her seferinde kara kara düşünüp, sonunda kendini yine sıradan bir hediye alırken buluyorsan bugün sana kendi ellerinle yaratıcılığını kullanarak yapacağın çok şık ve estetik bir hediye fikri takı askılığı. İncik boncuğa bayılıp, takıp takıştırmadan duramayan, ama onları düzenli bir şekilde saklamaya gelince de pek başarılı olamayan arkadaşlarınıza ya da annenize el yapımı manevi değeri yüksek bir hediye Daldan Takı Askısı. Biraz el beceriniz biraz da yaratıcılığınız ile olduğu alana hoş bir görünüm katacak bu takı askısı yapımı oldukça kolay. Klasik hediyelerden sıyrılıp fark yaratmak isteyenlere Ağaç Dalından Takı Askısı.

Takı Askısı Yapımı için Gerekli Olan Malzemeler

el yapımı manevi hediyeler

Tüm bayanların beğeneceği bu şık mücevher tutucu ağacını yapmak için ihtiyacınız olan tek şey ağaç dalı (daha hoş görünüm için farklı uzantıları olan bir dal seçin), Zımpara kağıdı, Beyaz akrilik veya sprey boya (veya seçtiğiniz başka bir renk), Taban için vazo, Daha sonra tabanı dolduracak bir şeyler (deniz kumu,deniz kabukları)

Yapılışı


İlk olarak daldaki çok küçük çubukları kaldırarak temizleyip, zımparalayın. Ağaç dalını beyaz akrilik boya ile boya ile bir kat boyayın ve kurutun. Dalı yerleştiriceğiniz vazonun içini kum, taş, boncuk dekoratif durucak ne varsa onla doldurun dalın düşmemesi için yeterli ağırlığı sağlamalıyız.Son olarak dalı yerleştirin ve takılarını asın ya da hediye edin.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.