sadsad x
asdasd
Bahçenizde Detox Etkisi Yaratacak Fikirler

Bahçenizde Detox Etkisi Yaratacak Fikirler

16 Nisan 2020

Bahçe önerileri arasında bulunan fikirler ile siz de hayalinizdeki bahçeye kavuşabilir, yenilikler ile donatılmış bahçenizde huzurla kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Bahçe detoksuna hazır mısınız? O halde başlayalım…

Hayal Edin Gerçek Olsun

Bahçenizde Detox Etkisi Yaratacak Fikirler

Öncelikle nasıl bir bahçe istiyorsunuz onu düşünün. Modernize edilmiş ya da minimal mi? Otantik mi? Sade mi? Kalabalık mı? Bu sorulara cevap verdikten sonra detoksa başlayabilirsiniz. Size iyi gelmeyen her nesneyi atın ya da dönüştürün. Detoks aslında fazlalıklardan kurtulmak demektir. Bu sebeple de bahçenizde detoks etkisi yaratmak için az eşya kullanmanız gerekiyor. Eşyaları azalttıktan sonra işe dekorasyon ile başlayın. Çiçekler sonraki iş… 

Bahçenizde Dekoratif Bir Salıncağa Ne Dersiniz?

Bahçenizde Detox Etkisi Yaratacak Fikirler

Ruhunuzu canlandıracak içinizi bahar enerjisi ile doldurarak bir salıncak kurmaya ne dersiniz? Bahçenizde bir ağaç varda ne mutlu size! Eğer yoksa da dekoratif ve otantik salıncak seçenekleri arasından seçimler yapabilirsiniz. Bahçe güzelleştirme için bundan daha güzel bir fikir olabilir mi? Ağaca bir salıncak dekore etmeyi düşünüyorsanız size birkaç önerimiz olacak… Eski bir ahşap kanepeyi kalın halatlar ile bağlayarak ağacınıza monte edebilirsiniz. Sonra onu sevimli örtüler ile ve rengarenk minderlerle süsleyin. Hatta halatlara yapay sarmaşıklar ve çiçekler de yerleştirebilirsiniz. Büyülü bir salıncak ile elde edip, kitabınızı okuyabilirsiniz. Birden fazla kişiyle sallanabilir, rüzgârın esintisini teninizde hissedebilirsiniz. Alternatif olarak hamak da kurabilir, bu deneyimi hamak keyfi ile de yaşayabilirsiniz.

Işıklandırmayı Da Unutmamak Lazım…

Bahçenizde Detox Etkisi Yaratacak Fikirler

Gelelim bahçe ışıklandırmasına… Gecelerinizi aydınlatacak fikirler ile harika bir bahçe elde edebilirsiniz. Rengarenk ışıklar, loş bir ortam… Kulağa oldukça hoş geliyor değil mi? Bahçe fikirleri arasında ışıklandırma olmazsa olmaz detaylardan… Işıklandırmalarınızı istediğiniz gibi seçebilirsiniz. İsterseniz renkli ampuller ile bir şerit çekin, isterseniz ağaçlarınızı süsleyin.  Sarı aydınlatmalar bahçe dekorunuza çok yakışacak! Zemine yerleştireceğiniz büyük mumlar ile daha otantik bir aydınlatma yaratabilirsiniz. Kalpli kırmızı led şeritler ile bahçenizde bulunan eşyalarınızı süsleyebilir, renkli ampuller ile de büyülü bir bahçe ambiyansı yakalayabilirsiniz.

Sıra Geldi Bitkilere

Bahçenizde Detox Etkisi Yaratacak Fikirler

Bahçe düzenleme yaparken dekoratif mobilyaları seçtik ve yerleştirdik. Şimdi sıra çiçeklere geldi… Bahçenizi istediğiniz çiçekler ile donatabilirsiniz. Ancak daha güzel bir fikrimiz var. Kavanozlar… Evet, bildiğiniz cam kavanozlardan bahsediyoruz. Biraz da minik dekoratif eşyalar kaymakta fayda var değil mi? Minik çiçeklerinizi kavanozlara koyup orada onlara bakmaya ne dersiniz? Farklı boyutlarda kavanozlarınızı seçin. Onları dilediğiniz gibi süsleyin. Bunun için hasır iplerden yararlanabilirsiniz. Hatta cam boyama yaparak daha renkli bir tasarım elde edebilirisiniz. Hazırladığınız kavanozlarınızı masanın ya da sehpanın üzerine koyabilirsiniz. Büyük kavanoz seçimleri içinse, zemine sıralayarak renkli bir yol çizebilmeniz de mümkün. Bunların içine biraz toprak koyarak küçük bitkiler dikebilirsiniz. Ayrıca deniz kabuğu ya da çakıl taşlar koyarak dekoratif bir görünüm de elde edebilirsiniz. Yere koyacağınız uygun boyutlardaki kavanozlara mum da yerleştirebilmeniz mümkün. Bahçenizi görenler bu kombinasyona hayran kalacak!

Bahçenizi Çiçeklerle Donatın

Bahçenizde Detox Etkisi Yaratacak Fikirler

Her bahçede toprak bulunur. minik çiçekleri yerleştirdiniz ancak bu tabi ki yetersiz… Bahçe güzelleştirmek için bahçenizin her yerine renk renk çeşit çeşit çiçekler ekin. Bu çiçekleri tohumdan yetiştirmek yerine hazır fidelerinden almanız işinizi daha da kolay hale getirecek. Toprak ile uğraşmak insana huzur verir. Kendi elleriniz ile diktiğiniz çiçeklerinizi sulayın. Onlara sevgi sözcükleri söyleyin… Çiçeklerinizin arasına dekoratif taşlardan da koyabilirsiniz. Hatta iri çiçek seçimi yaptıysanız, onu çevreleyerek yuvarlak bir taş dizimi yapabilirsiniz. Bu arada, küçük bir limon ağacı dikerek de bahçenize farklı bir hava katabilirsiniz. Hayalinize göre bir bahçe yaratarak, huzurlu akşamlar geçirebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.