sadsad x
asdasd
Cam Şişeden El Yapımı Özel Mesajlı Hediye

Cam Şişeden El Yapımı Özel Mesajlı Hediye

02 Kasım 2018

Özel günlerde sevgilinize, arkadaşlarınıza ve akrabalarınıza güzel bir hediye vermek istiyorsanız doğru adrestesiniz. Her zaman için kendi el emeğinizle yaptığınız hediyenin anlamı farklı olacaktır. Bu nedenle sitemizde yer alan el yapımı hediye fikirlerini inceleyebilirsiniz. Bugün sizlere diğer tüm el yapımı şişe hediyelerinden farklı olan ve yapımıyla oldukça pratik bir hediye olan bu armağanı anlatacağız. Bu hediye fikrini tüm özel günlerde sevdiklerinize hediye edebilirsiniz. Hediyenin yapımında kullanılacak olan malzemeleri kırtasiyelerden temin edebilirsiniz.

Mini Mesaj Şişesi YapımıGerekli Malzemeler:

• 1 adet cam şişe
• 1 adet mantar tıpa
• 1 adet çengelli iğne
• 1 adet bakır tel
• 1 adet kolye zinciri
• 1 adet A4 kağıdı
• 1 adet çakmak
• 1 adet ince istediğiniz renkte kurdele
• 1 adet makas
• Yapıştırıcı
• Cam kavanozun içerisini süslemek için kırtasiyelerden ya da bijutericilerden bulabileceğiniz renkli kum tozları, midye kabukları ve deniz kabukları

1. Adım: Şişenin İçerisini Süsleme

El Yapımı Mini Mesaj Şişesi

Hediyemizin yapımına şişemizin içerisini süslemekle başlıyoruz. Bu işlem için cam şişemizi, renkli kum tozlarını, midye ve deniz kabuklarınızı kullanacağız. Cam şişemizin içini iki parmak kalınlığında olacak şekilde renkli kum tozlarıyla doldurun. Ardından kum tozlarının üzerine midye ve deniz kabuklarını yerleştirin. El yapımı hediye fikirleri içerisinde yer alan bu fikri, hayal gücünüzle geliştirebilir ve güzelleştirebilirsiniz.

2. Adım: Mesajınızın Yazılı Olacağı Kağıdı Hazırlama

Mini Mesaj Şişesi Yapımı

Bu cam kavanoz hediyesi daha çok vintage modelinde olduğu için kağıdı hazırlama aşamasındayken olabildiğinde A4 kağıdımızı eskitmemiz gerekiyor. Bunun için A4 kağıdımızı, çakmağımızı, makas ve kurdelemizi kullanacağız.
Bu adıma başlarken öncelikle A4 kağıdımızı enine 12 cm. ve boyuna 16 cm. olacak şekilde makas yardımıyla küçültmemiz gerekiyor. Ardından çakmak yardımıyla kağıdımızın etrafını yakarak kağıdımıza eskitme işlemi gerçekleştiriyoruz. Özel mesajınızı da kağıt içerisine yazdıktan sonra kağıdımızı yuvarlıyor ve etrafını kurdeleyle sarıyoruz. Böylelikle kağıdımız hazır hale gelecektir.

3. Adım: Mantar Tıpayı Hazırlama

El emeği Mini Mesaj Şişesi Yapımı

Mantar tıpayı hazırlarken yapıştırıcıdan, çengelli iğneden, bakır telden ve kolye zincirinden yardım alacağız. İlk olarak mantar tıpamızı cam şişemizin kapağına yapıştırmamız gerekiyor. Yapıştırıcı tercih ederken Japon yapıştırıcısı kullanmanızı burada tavsiye ediyoruz. Eğer evinizde silikon tabancası varsa bu daha iyi bir yapıştırıcı tercihi olacaktır. Mantar tıpayı şişe kapağına yapıştırdıktan sonra bakır telden makas yardımıyla yaklaşık 3 cm uzunluğunda bir kısım kesiyoruz. Bu kısmı mantar tıpaya yerleştireceğiz.

Mini Mesaj Şişesi Satın Al

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ >>

Mantar tıpaya çengelli iğne ile iki adet delik açıyoruz. Bakır telimizin içerisinden kolye zincirimizi geçiriyor ve açtığımız deliklere iki ucunu da yerleştiriyoruz. Dilerseniz etrafından Japon yapıştırıcısı ya da silikon geçebilirsiniz. Bu sayede daha sağlam olacaktır.

4. Adım: Kağıdı Tıpaya Bağlama

Mini Mesaj Şişesi Yapımı

Hediyemizin son aşaması mesajımızı mantar tıpaya yerleştirdiğimiz zincire bağlamak olacaktır. Bunun için kolye zinciri tercih etmeniz hediyenizi hazırlarken sizlere epey kolaylık sağlayacaktır. Kolye ucunun büyük halkalı kısmını kurdelenin içerisinden geçirmeniz yeterli olacaktır. Bu işlemi tamamladıktan sonra hediyeniz hazır!

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.