sadsad x
asdasd
El Yapımı Hediye Kartı Fikirleri

El Yapımı Hediye Kartı Fikirleri

24 Şubat 2020

Hediyelerin her türlüsü herkesi kuşkusuz mutlu edebilmektedir. Hediyeler özellikle önemli günlerde verilebildiği gibi bazen hiç hesapta yokken karşınızdaki kişiyi mutlu edebilirsiniz. Özellikle bazı manevi hediyeler, maddi anlamda hiçbir değerle ölçülemez. Manevi hediyeler nedir? Nasıl alırım? derseniz şunu söyleyebiliriz, almanıza gerek yok! Kendin yap önerileri sayesinde hediye vermek istediğiniz kişiyi çok mutlu edebileceksiniz. Sevginin ve verilen değerin dile getirilmesi kadar güzel bir hediye daha yoktur bu hayatta. Peki ya sevdiklerinize hediye kartı yapmaya ne dersiniz? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Hediye içeriği için kara kara düşünen kişilere beğenileceğine garanti verebileceğimiz bir hediye fikri var. Kendiniz yapacağınız hediye kartı içeriği ile sevginizi dile getirebilecek, sevdiklerinize maddi değerinin ölçülemeyeceği bir hediye verebileceksiniz. Bu yazımızda hangi günlerde, nasıl bir hediye kartı oluşturabilirsiniz bu konuda fikirler vereceğiz.

Sevgililer Gününde Aşk Dolu Bir Hediye Kartı Oluşturun

el yapımı hediye kartları

Sevgililer için en özel ve en anlamlı günlerden bir tanesi kuşkusuz Sevgililer Günü! Sevgililer, bugün de orijinal hediye fikri bulabilmek için aylar öncesinden araştırmalara başlıyor. Sevgilinize güzel bir hediye kartı oluşturabilir, içine de ona olan tüm hislerinizi yazabilirsiniz. Maliyeti yok denilecek bu hediyenin, manevi değeri ise oldukça büyük. Mükemmel bir Sevgililer Günü kutlama kartı yapım tarifi vereceğiz. Bunun için özellikle birden fazla renkten oluşan minik kalpler çizerek hepsini kesin. Yaklaşık 20 ila 30 adet kalp kestikten sonra jelatin poşetin içene hepsini koyun. Renklerin hepsinin ortaya çıkmasına ve güzel görünmesine gayret göstermelisiniz. Jelatine kalpleri koyduktan sonra ağız kısmını bantlayarak, kalplerin olası dökülmelerini engelleyin.

el yapımı hediye kartları

Bu işlem sonrasında istediğiniz bir fon kartonunu istediğiniz boyutlarda kesin ve ikiye katlayın. İç kısmına sevgilinize dair tüm güzel mesajları yazabilir, duygularınızı ifade edebilirisiniz. Kartonun ön kısmına sevimli bir kavanoz çizin. Kavanozun gövde kısmına, sevimli kalpleri yapıştırın.  İplerle de bağlayarak, kalpleri sabitleyin. İşte sevimli kendin yap kart hediyeniz hazır!

Anneler Günü Hediye Kartıyla Annenizi Mutlu Edin

el yapımı hediye kartları

Anneler her evlat için fazlasıyla kıymetlidir. Bizi koşulsuz seven, sahiplenen ve her şeyden koruyan biricik annemiz için en güzel hediye, elimizden çıkan bir hediye kartı olabilir. Şimdi size anneniz için, mükemmel bir hediye kartı yapım fikri vereceğiz. Bu hediye kartı için öncelikle 4 ya da 5 adet fon kartı edinmelisiniz. Öncelikle iki fon kartını istediğiniz ebatlarda kesin. Kesim aşamasında birinin diğerinden daha küçük olmasına dikkat edin.

Senin Hakkında Hissettiğim Şeyler Kartları

İkiye katlamadan önce daha uzun olan fon kartonun üzerine, kısa olan fon kartını yapıştırın. Sonrasında ikiye katlayın. Sonrasında daha ince olan renkli kağıtları bir ters bir düz katlayın ve yuvarlak şekilde açarak çiçek görünümü elde edin.

el yapımı hediye kartları

Bu çiçekler için kesilen her bir kartın boyutlarının farklı olmasına özen göstermelisiniz. Çiçek haline gelen süslemeleri hediye kartının iç kısmını doldurduktan sonra, dış kısmına özenle yapıştırın. Orta kısmına da çiçek görünümü vermesi için inci yapıştırabilirsiniz. Alt kısmına da annenize özel olduğunu belirten bir süsleme yapabilirsiniz.  Hediye kartı önerileri arasında oldukça şık olan bu modeli kesinlikle denemelisiniz.

      

Babalar Günü Hediye Kartıyla Babanızı Şaşırtın!

el yapımı hediye kartları

Babalar genellikle hediye konusunda hep es geçilir. Erkeklerin hediyelere daha ilgisiz olduğu düşünülse de aslında o durum hiç de öyle değildir. Kişiye özel kart tasarımları yaparak, onu çok şaşırtacak ve çok mutlu edebileceksiniz. Babanıza ilgisini çekecek bir hediye kartı yapmak isterseniz, bu çok ideal bir modeldir. Öncelikle bir fon kartonunu istenilen ebatlarda kesin ve ikiye katlayın. Sonrasında aynı renk kartonla yaka görünümü verin.

Işıklı Anı Çerçevesi

Çizerek kesmeniz işinizi kolaylaştıracaktır. Kestiğiniz yakayı özenle diğer kartona yapıştırın. Devamını getirmeden önce iç kısmını doldurarak ona tüm duygularınızı ve sizin için ne ifade ettiğini yazın. Bu işlem sonrası farklı renk bir don kartonu ile kravat çizimi yapın. Bunu kestikten sonra farklı kartondan çapraz şeritler ya da farklı desenler keserek, kravatının modelini verin ve yakanın ortasına yapıştırın. Cep detayını da belirledikten sonra yaka uçlarına düğme yapıştırabilirsiniz. Ve evet bu işlemler sonrası, sevimli kartınız hazır hale gelecektir.

              

Yılbaşı İçin Hediye Kartı Yaparak Sevdiklerinizi Güldürün

el yapımı hediye kartları

Yılbaşı kutlaması, sevdiklerimize yapılan önemli kutlamalardan biridir. Sevdikleriniz için kutlama kartı önerileri arasından seçim yaparak onları yılbaşında mutlu edebilirsiniz. Bunun için öncelikle bir kartonu istediğiniz ebatlarda kesin, kestiğiniz kartonu ikiye katlayın. Sonrasında kestiğiniz kartonun iç kısmına kutlama mesajınızı yazın. Diğer bir karton yardımıyla bir penguen gövdesi ve kafası çizin ve özenle kesin. Bunu diğer kartonun üstüne yapıştırıcı yardımı ile yapıştırın. Sonrasında gövde ve yüz detaylarını yaparak, bunları da kartona yapıştırın. En son simli Eva kağıdı yardımıyla, penguen tacı çizin ve kesin. En son olarak da simli yapıştırıcı ile ‘’Happy Christmas’’ yazın ve istediğiniz yerleri süsleyin. İşte kartınız hazır!

      

Yıldönümü İçin Hediye Kartı Yaparak Ruh Eşinizi Şımartın

el yapımı hediye kartları

Yıldönümü eşlerin ya da sevgililerin en çok değer verdiği günlerden biridir. Bu güzel ve önemli günde, kendin yap kart tasarımları yapmaya ne dersiniz? Evet diyenler için yüksek aşk ve romantizm içerikli bir hediye kartı fikrimiz var. Maliyeti neredeyse yok diyebileceğimiz bu kart, ruh eşinizi hem şaşırtacak hem de birazcık şımartacak. Bunun için öncelikle kırmızı ve beyaz iki adet fon kartonu alın. Sonrasında ikisini de ortalama aynı ölçülerde kesin ve kırmızıyı ikiye katlayın.

el yapımı hediye kartları

Beyazın ön kısmına kurşun kalem yardımıyla elinizi kalp yaptığınızda çıkan görüntüyü kağıda çizin. Bu konuda çizimi iyi olan birinden yardım da alabilirsiniz. Bu işlem bittikten sonra ikiye katlayarak, kırmızı kartona yapıştırın. İşte şekliniz hazır…

el yapımı hediye kartları

İçine sevgi sözcükleri ve birkaç romantik cümle de eklediniz mi, karşı konulamayacak güzellikte bir hediye olacaktır. Dilerseniz, başka kendin yap kart modelleri de inceleyebilirsiniz. Hadi bakalım, size güveniyoruz!

    

Arkadaşınız İçin Hediye Kartı Hazırlayarak Ona Verdiğiniz Değeri Gösterin

el yapımı hediye kartları

Kendin yap kart modelleri arasında belki de en sevimli hediye kartı yapımını anlatacağız. Birçok kişi için arkadaşları çok değerlidir. Her anınızı paylaşıp, her duygumuzu anlatabildiğiniz yegane insan olan arkadaşlarınızı mutlu etmek ister misiniz? Yalnızca bir hediye kartıyla bu mümkün olacak. Yapımı fazlasıyla basit olan bu modelin sevimliliği ise dillere destan olacak. Bunun için öncelikle mavi bir fon kartonu alın. İstediğiniz ölçülerde, ancak boyu normalden biraz daha uzun olacak şekilde kesin. Şeklin dikdörtgen gibi boyunun dikdörtgenden bile uzun olması gerekiyor. Kesim sonrasında alttan ve üstten kartonu katlayın. Katladıktan sonra iki taraftan açılan bir görünüm oluşacaktır.

el yapımı hediye kartları

Alt kısma arkadaşınızla ilgili duygularınızı ya da komik içerikli yazılar yazabilirsiniz.  Üste kalan kısmın en uç kısmını oval bir şekilde kesin. Sonra pembe fon kartonu ile bir oval şerit keserek ucuna yapıştırın. Sevimli hayvancığın ağız kısmı oluşmuş oldu. Ağız kısmına ise beyaz kağıttan dişler kesin ve yapıştırın. Bundan sonra ise, göz ve burun kısmını yapmanız gerekecek. Bunun için birbirinin üzerine yapıştıracağınız ebatlarda, 3 renk daire çizin ve kesin. Sonra özenli bir şekilde bu 3 daireyi birbirinin üzerine yapıştırın. Oluşturduğunuz gözleri kartın ön kısmına yapıştırın. İki gözün altına da pembe renginden bir daire kesin ve hemen gözlerin altına yapıştırın. İşte kart modelleri arasında sevimliliği ve şekerliği ile gönüllerde taht kuracak hediye kartınız hazır! Sevgili dostunuza hediye ederek, onu çok mutlu edebilirsiniz.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.