sadsad x
asdasd
Çiçek desenli saksı nasıl yapılır

Çiçek desenli saksı nasıl yapılır

04 Temmuz 2017

Günümüzde hayatlar binalar arasına sıkışınca insanlarda doğaya duydukları ihtiyaçlarını ve özlemlerini evlerinde gidermeye çalışıyorlar. Bunun için birçok insan evinde çeşitli türlerde bitkiler yetiştirmeye çalışıyorlar nerdeyse büyük şehirlerde hemen herkesin evinde irili ufaklı bitkiler saksılar içinde boy göstermekte. Bu durum, gerçek doğa güzelliğinin yanında denizde bir damla misali olsa da yinede saksı içinde ki bitkiler evlere muazzam hava ve estetik katmaktalar. Şimdi, bitkilerin evlere ferahlık ve görsellik kattıkları tamam da ya içinde büyütüldükleri saksılar öyle mi? Kesinlikle hayır. Artık oldukça sıradanlaşan bu saksılara mükemmel efektler ver meye ne dersiniz?

Resimlerde gördüğünüzü gibi çiçek desenli saksılarınız olsun istemez misiniz? Evet çok fazla soru cümlesi kurduk:) Kesinlikle böyle rengarenk saksıları sizde evlerinizde sergilemekten keyif duyacaksınız. Hatta sadece kendi evleriniz için hazırlamaya düşünmeyeceğinizden de eminiz. Zira böylesi renkli saksılar hediye edilmeyi de hak ediyorlar. Baksanıza nasıl da şirinler. Bunlar hediye edilmezde ne edilir:) sevgiliye hediye, Anneye hediye, komşuya hediye hemen herkes için hediye edilebilecek güzellikteler. Neyse fazla met etmeyelim de kararı size bırakalım. Evet, hazırsanız bu saksıları nasıl hazırlayacağınızın anlatımına geçelim. Ama her zamanki gibi öncelikle bu ürünü hazırlayabilmeniz için gerekli olan malzemeleri sıralayalım.

El yapımı Çiçek Desenli Saksı


Gerekli malzemeler:


• Saksı
• Akrilik Beyaz Boya
• Fırça
• Makas
• Modpodge
• Desenli kâğıt peçete veya Renkli mendil

El yapımı Çiçek Desenli Saksı

Malzemeler içinde bulmakta zorlanabileceğiniz her hangi bir ürün olduğunu düşünmüyoruz. Saydığımız malzemeler arasında belki bu modpodge denilen ürünü bulmak konusunda bir sıkıntı yaşayabilirisiniz. Fakat biliyoruz ki büyük şehirlerde yaşayanlar hobi marketlerde kolaylıkla temin edebilirler. Küçük il veya ilçelerde yaşayanlarda şunu yapabilirler. internet İnternet üzerinden sipariş versinler.  Ne kolay değil mi? Güvenilir herhangi bir internet sitesinden sipariş vererek ürünü ayağınıza kadar getirtebilirisiniz. Malzemelerin temini ile ilgili kısaca bilgilendirmeden sonra birazcıkta isterseniz modpodge denilen bu mucize yapıştırıcıdan bahs edelim; En çok tercih edilme sebebi kokusuz ve iz bırakmadan hemen her şeyin üzerine kağıt ve benzeri malzemeleri yapıştırmasıdır. Ve hiçbir iz ve leke bırakmadan muntazaman bu görevi yerine getirir. Zira El yapımı hediyelerin anlatıldığı hemen her projenin içinde bu malzemeye rastlamanız mümkün. Evet, bu kısa bilgiyi verdikten sonra ikinci adıma geçelim.

El yapımı Çiçek Desenli Saksı

Peçete seçimi yaparken mümkün olduğu kadar renkli, saksılar üzerine uygulayacağınız için güllü çiçekli desenler seçmenizi tavsiye ederiz. Ne kadar çok renkli peçete veya mendil seçimi yaparsanız saksılarınız o derce canlı ve çarpıcı olur.

Ev yapımı Çiçek Desenli Saksı

Uygulama adımında ise öncelikle akrilik boya yardımı ile saksının yüzeyini beyaz veya krem rengi ile bir kat boyayın. Eğer istediğiniz doygunluğa ulaştığını düşünmüyorsanız bir kat daha akrilik boya ile saksınızı boyayabilirisiniz. Akrilik boya kuruduktan sonra sıra kağıt peçete üzerindeki desenleri keserek saksı üzerine uygulamak olacaktır. İşte bu noktada modpodge uygulamanız gerekecek. Önce saksı üzerine modpodge uygulayın. Akabinde kestiğiniz renkli peçete üzerine de uygulayacaksınız.

El yapımı Çiçek Desenli Saksı

Saksının tamamına veya bir kısmına uygulayarak bu harika projeyi tamamlayabilirisiniz. Saksının etrafını boyadıktan sonra sadece saksınızın bir bölümüne uygulayarakta harika sonuç elde edebilirisiniz. Saksınızın tamamını rengârenk desenler ile donatmak istiyorsanız beyaz boya ile boyamanıza gerek yok. Sadece elinizdeki desenli peçeteler ve yapıştırıcı ile komple saksınızı renklendirebilirisiniz.

El yapımı Çiçek Desenli Saksı

İşte tamamlandıktan sonraki Halide böyle oluyor:) Nasıl bildiğiniz sıradan bir saksılar nasılda havalı bir saksılara dönüştüler değil mi? 

El yapımı Çiçek Desenli Saksı

Ev dekorasyonuna önem veren insanların kesinlikle bu el yapımı saksılardan hazırlayacaklarına inanıyoruz. Bu rengârenk çiçek desenli saksılar sergilendirildikleri mekânlara mükemmel hava katacaklar. Ay ne güzel nerden aldın bu Saksıları sorusuna da cevabınızı hazırlayın. Ya satın aldım der kurtulursunuz ya da ben yaptım der övünürsünüz. Ancak ben yaptım demenin övünç kaynağı olmasının yanında bire de sorumluluğu ve maliyeti var! Bana da yapsana sorusuna da hazır olmalısınız. Ben yaptım diyecekseniz birden fazla bu güzelim saklılardan hazırlamanızı tavsiye ederiz. Hem anında sevdiklerinize hediye etme şansınız olur. Hemde ikinci bir defa zahmet etmek durumunda kalmazsınız. Kısacası eliniz değmişken birkaç tane hazırlayın. Nasıl olsa hazırlamaktan başka şansınız yok! Yoksa elinizde ki saksınızdan olursunuz. Hem sevaptır be…

anneye özel makyaj aynası

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.