sadsad x
asdasd
Damat Bohçası İçin Hediye Önerileri

Damat Bohçası İçin Hediye Önerileri

01 Mart 2020

İki kişinin evlenmeye karar vermesinin ardından kız isteme töreni gerçekleşir. Her evre ayrı güzel ve heyecanlı geçer. Kız isteme merasiminin ardından her iki tarafı da bohça hazırlama telaşına bürünür. İlk olarak kız tarafına giden bohçanın ardından erkek tarafına giden damat bohçasına sıra gelir. Damat bohçası erkeğe verilen nişan bohçası olarak da bilinir. Kız tarafı damada ne hediye alınır? Sorusu ile alınacak eşyalar hakkında araştırma yapmaya başlar. Genellikle damat için hazırlanan bohçanın içerisine günlük hayatta kullanılabilecek eşyalar konulmaktadır. Bu geleneğimiz yıllardır süre gelen bir durumdur. Hala da devam eden bir adet olarak ülkemizde büyük önen görmektedir. Bazı insanlar için çokta önemli olmayabiliyor. Fakat adet yerini bulsun diye yapılması uygun görülüyor.

damat bohçası için hediye

Damat bohçası son yıllarda farklı ve modern bir hale de bürünmüş durumdadır. Eskiden bohça tarzında yapılırken son zamanlarda valiz olarak hazırlanmaktadır. Bu durum kişilerin isteklerine göre de olabiliyor. Şık bir şekilde valiz içi doldurulurken, dışı da süsleniyor. Bazı ürünler ise cam ve gösterişli bir kare hazne içerisine koyulabiliyor. Bu şekilde ise daha şık bir bohça hazırlanmış oluyor. Eski usul bohça örtüleri ya da sandık tercih edenlerde olabiliyor. Genelliklede bohça örtülerinin ve sandıkların dışı da kırmızı kurdelelerle süsleniyor. Asıl olan ise bohçanın içine neler konulması gerektiğidir. Damat bohçasına ilginç hediyeler yerine kullanışlı ve şık ürünler konulmalıdır. Bunların neler olduğuna dair yazımıza bir göz atalım...

Damat Bohçası Nasıl Hazırlanmalıdır?

damat bohçası nasıl hazırlanır

Damat bohçası hazırlamadan önce nelerin alınması gerektiğine karar verilmelidir. Bohça hazırlama noktasında deneyimsiz olabilirsiniz. Daha önce herhangi bir yakınınıza damat bohçası hazırlamamış ve şahit olmamış olabilirsiniz. Böyle bir durumda öncelikle bilgisi olan bir yakınınıza danışmanızda fayda vardır. Ardından neler alacağınıza, ne gibi bir damat bohçası yapımı ortaya çıkartmak istediğinize karar vermelisiniz. Bir liste haline getirip ortalama ne kadar bir bütçe ayrılması gerektiğine bakmalısınız. Bütçenizin doğrultusunda damat bohçası hazırlama işine girebilirsiniz. Son yıllarda valiz şekilde damat bohçaları hazırlanmaktadır. Çünkü valiz daha sonrasında da ihtiyaç duyulan bir ürün olduğundan dolayı kullanışlı bir seçim yapmış olursunuz. Sandık tarzı ürünler genellikle günümüzde çok tercih edilmemektedir.

damat bohçası için hediye

Damat bohçası hazırlama zor gelebilen bir durum olabilir. Çünkü erkeklere alınacak hediyeler normalde de zor olan bir durumdur. Çok fazla alternatif olmadığı için çok düşündüren bir durum haline gelebiliyor. Genellikle de erkeklere hediye alınacağı zaman akıllara belli başlı ürünler geliyor. Damat bohçası da düşündüren fakat günümüzde paket olarak satılan ürünler sayesinde kolay bir hal almış oluyor. Bu tür paketler aslında kişilere kolaylık olsun diye yapılmasına rağmen, bu şekilde tercih etmek istemeyenlerde olabiliyor.

Damat Bohçası İçin Hediyeler

damat bohçası nasıl hazırlanır

Gelin ve damat bohçaları bir nevi ailelerin kaynaşmasını da sağlayan ortamlardandır. Çünkü gelin ve damat bohçası için yapılan alışverişlerde her iki tarafında katılacağı bir ortamdan oluşur. Bu ortamda bazı zamanlar gerginlikler çıkabilir fakat bu tarz durumlardan uzak durmak iki taraf içinde iyi olur. Damat bohçası hazırlığında yapılacak alışverişe aileler teşrih edebilir. Böyle bir durumda asıl olarak damadın fikirleri alınmalıdır. Damada hediyelik, damadın günlük hayatında ve iş hayatında giyebileceği kullanışlı ürünlerden tercih edilmelidir. Bohça hazırlığı için alınmamalıdır. Yapılan bu gelenek bir evi damadın ihtiyaçlarının gelin tarafından karşılanmasıdır. Aslında bir gelenek olduğu için çoğu zaman yapılmaktadır.

damat bohçası nasıl hazırlanır

Damat bohçası alışverişine aileler gitmeyebilir. Gelin ve damat yalnız gidip alışverişlerini de yapabilir. Bu tarz günümüzde daha çok tercih edilmektedir. Yalnız gidilmesi karmaşa olmamasına da neden olur. Böylelikle iki tarafta kendi istek ve arzusu doğrultusunda rahat hareket edebilir. Çünkü toplu gitmelerde gelin ya da damatta bir çekinme söz konusu olabiliyor. Gelin damadın zevkini az çok bileceği için damada hediye almak gelin için çokta zor sayılmamış olur.

damat bohçası için hediye

Damat bohçası içerisine gömlek, pantolon, damat pijama takımı, damat terliği, iç çamaşırı takımı, cüzdan ve kartlık, kemer, kol düğmesi, damat havlusu ve bornozu, saat, tıraş seti, temizlik bakım ürünleri vb. gibi birçok ürün konulabilir. Bunlar damadın genellikle günlük hayatta da kullandığı ürünlerdendir. Bohçaya koyulan ürünlerin sayısı gelinin isteğine kalıyor. Dilediği kadar hediye alınabilir. Bunun belli bir sayısı ya da koşulu yoktur. Gelin bohçasını valiz şeklinde yapacak olursanız da valizde almanız gerekiyor. Bunu da nişan alışverişinde yapabilirsiniz. Süsleme kısmı da geline kalan bir noktadır. Gelin dilediği gibi süsleyerek damat bohçasının hazırlığını tamamlamış olur.

Damat Bohçasına Hediyelik Pijama Takımı

damat bohçası nasıl hazırlanır

Damat bohçası hazırlamak ülkemizde bir gelenek olduğu için hemen hemen evlenecek olan birçok çiftin yapmış olduğu bir hazırlık dönemidir. Bu dönemde gelin bohçasının ardından damat bohçası verilir. Gelin tarafından hazırlanan damat bohçasının içerisine birçok ürün konulur. Bu ürünler genellikle damadın günlük hayatta da kullanabileceği ürünlerden olur. Damat bohçasının içerisine konulan ürünlerden biride pijama takımlarıdır. Pijama takımı olmazsa olmaz bir bohça ürünü olduğu için farklı model birkaç tane konulabilir. Damada hediye önerileri denileceği zaman akla gelen ilk ürünlerden biride röpteşambırdır. Röpteşambır damat pijama takımı olarak da bilinmektedir. Röpteşambır setler genellikle klasik ve şık modellerdendir. Bu nedenle klasik dışında normal pijama takımı da bohçaya konulmalıdır. Set halinde de damat pijama takımları da satılmaktadır. İster saten ister pamuklu tercih edebilirsiniz. Tamamen seçim eşiniz olacak kişinin zevkine ve tercihe kalıyor.

Damat Bohçasına Hediye Cüzdan Ve Kartlık

damat bohçası nasıl hazırlanır

Damat bohçası düğün evresi öncesinde yapılması gereken bir hazırlık aşamasıdır. Damada hediye fikirleri bu dönemde oldukça merak edilmektedir. Çevrenizden bu konu hakkında bilgiler alabilirsiniz. Genellikle de belli başlı ürünler bilinmektedir. Bunlardan biride damada alınan cüzdan ve kartlıktır. Birçok markanın üretmiş olduğu cüzdan ve kartlıklar arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Hediye seçimi yapmadan önce damada danışmanız doğru olur. Çünkü damadın kullanabileceği modelde ve renkte olması gerekir.

damat bohçası için hediye

Daha sonrada kullanması açısından damadın fikrini almak ya da alışverişe damat ile çıkmak uygun olur. Set olarak satılan hediyelik cüzdan ve kartlıklarda bulunmaktadır. Özelliklede damatlar için yapılan özel setler vardır. Dilerseniz tek tek almak yerine takım olarak da alabilirsiniz. Buda tamamen sizin tercihinize kalan bir durumdur. Kaliteli bir ürün almanız damat bohçası için daha uygun olur. Bütçenize göre çeşit çeşit cüzdan ve kartlık ürünler bulabilirsiniz.

 

Damat Bohçasına Hediyelik Kemer Ve Kol Düğmesi

damat bohçası nasıl hazırlanır

Damat bohçası hazırlamak için gelin tarafının alması gereken birçok eşya vardır. Bu eşyaları damadın zevkine uygun olarak alıp bohça hazırlığı yapılır. Gerekli zamanda da nişan bohçası diye damadın evine götürülür. Damat bohçasının içerisine koyulması gereken ürünlerden biride kemer ve kol düğmesidir. Bu ürün damadın hem günlük hem de özel zamanlarında kullanması için gerekir. Damada hediye modelleri bu noktada sorulabilir. Çünkü damadın zevkine ve tarzına göre alınmalıdır. Birçok markanın model ve renk seçenekleri mevcuttur. Bunlardan bilediğinizi alabilirsiniz. Hatta damat için çıkılan alışverişi damat ile yapmalısınız. Alacağınız tüm ürünleri damada danışmalısınız.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.