Görünüm:
Toplam 4222 ürün görüntüleniyor.

Yıl içerisinde sevdiklerimize birçok özel günde hediye alıyoruz fakat bunlar içinde en önemlisi kesinlike doğum günü hediyeleridir. Bu özel günü diğerlerinden ayıran en önemli unsur sevdiğiniz kişinin dünyaya geldiğini kutlamaktır.  Ayrıca diğer tüm özel günlere nazaran hediye alışverişinin sadece tek tarafa yapıldığı nadir günlerdendir. Düşünseniz eşinizin,sevgilinizin,annenizin ya da babanızın doğum gününden daha özel başka bir gün var mı? Eğer cevabınız hayır ise; doğum günü hediyesi konusunda detaylı düşünüp sevdiklerinizi mutlu edecek en doğru hediyeyi seçmelisiniz. Bu yüzden sevdiklerinizi şaşırtacak, doğum günlerinde yüzlerinde tatlı bir tebessüm bırakacak doğum günü hediye seçenekleri hediyemen.com'da.

Her Yaştan Herkese Doğum Günü Hediyeleri

Doğum günleri yaş,cinsiyet, dil, ırk ya da tüm ayrımlardan uzak olan dünya üzerinde tek ortak dili olan bir özel gündür. Tüm dünya üzerinde kutlanır fakat herkesin kendine has kutlama şekilleri vardır. Doğum günü kutlamasının yanı sıra akla gelen ilk şey doğum günü hediyesidir. Hediyesiz bir doğum günü; dikensiz bir gül,leylasız bir mecnun,sevgisiz bir kalp gibidir. Kısacası yarım bir doğum günüdür. Bu yüzden ufakda olsa sevdiklerimizi hediye ararken biraz araştırma yapmalıyız. Aslında hediye seçme ve bulma aşaması dünya üzerinde en zor işlerden biridir. Heleki yeni bir ilişkiye başlanmış sevgiliye ya da çok samimi olunmayan bir arkadaşa alınıyorsa. Ama merak etmeyin Hediyemen sizler için sevdiğiniz kişilerin yaşına,cinsiyetine ve yakınlık derecesine göre doğum günü hediyelerini kategorileştirerek size seçiminizde kolaylık sağlaması için bu makaleyi hazırladı.

Kız Arkadaşa / Bayanlara Doğum Günü Hediyesi

Bayanların birçoğu takmayı ve takıştımayı seven, şıklıklarına özen gösteren kendileri hakkında kim ne demiş sorusunu çok fazla önemseyen varlıklardır. Bu yüzden bayanlara alınabilecek en doğru doğum günü hediyesi, takılar ve kolyelerdir. Alacağınız kolyenin illaki çok fazla pahalı olmasına gerek yok. Bütçeniz doğrultusunda sevgilinize,eşinize ya da annenize en çok yakışacağını düşündüğünüz gümüş bir kolyeyi ya da bilekliği doğum gününde hediye edebilirsiniz. Ayrıca makyajsız ve saçını yapmadan dışarı çıkmayan bayan arkadaşlarınıza da kişisel bakım ürünlerini , kişiye özel fotoğraf baskılı makyaj aynalarını hediye edebilirsiniz. Doğum günü hediyesi alacağınız bayan anneniz ise; daha çok ev aksesuarlarını ya da mutfak eşyalarını tercih edebilirsiniz. Mutfaktan çıkmayan annenize, mutfak robotu, el mikseri, ahşap kesme tahtası gibi ürünleri satın alabilir ya da salonlarının duvarlarına asabilecekleri dekoratif kişiye özel ahşap duvar saatleri tercih edebilirsiniz.

Sevgiliye Doğum Günü Hediyesi

Sevgiliye doğum günü hediyesi ise başlı başına bir konudur! Bu konuda tüm düşünceler durur ,aşk ve romantiklik sınırını zorlayacak hediyeler devreye girer. Sevgilinizin ihtiyaçlarından ziyade, onu etkileyecek ,kalbini çalacak ürünler son derece uygun olacaktır. Peki doğum günü hediyesi olarak sevgiliye ne hediye alınır? Hem romantizmi hemde tutkuyu temsil eden kırmızı renkli hediyeler sevgilinin aklını başından alacak ürünlerdir. Ayrıca "seni seviyorum" sözcüğünün yazılı olduğu aşk temalı ürünlerde sevgilinin almaktan hoşlanacağı en güzel doğum günü hediyeleridir. Daha detayına girmek gerekirse;  sevgilinize üzerine fotoğraf ya da isminizi bastırabileceğiniz aşk yastıklarını, içerisinden 365 adet romantik sözcük çıkan kavanozu, yine üzerine fotoğraf ya da mesaj bastırabileceğiniz puzzle'ları, Kupa bardakları, Çikolataları, Peluş ayıcık ya da tavşanları rahatlıkla hiç düşünmeden hediye edebilirsiniz. Heleki yeni başlamış bir ilişkiniz var ise ve sevgilinizin doğum günü yaklaşıyorsa , hiç düşünmenize gerek yok! Elinde kalp tutan peluş ayıcık ilk hediye için en doğru tercihtir.

Erkeklere Doğum Günü Hediye Ne Alınır?

Her seferinde de dediğimiz gibi erkekler her ne kadar kolay varlıklar olarak gözükselerde, hediye kategorisinin en zor varlıklarıdır. Büyük AVM'lere ve internet sitelerinde çok fazla gezdiyseniz genellikle erkekler için doğum günü hediyesi olarak hep sıradan ürünler önerilmiştir. Kişiye özel cüzdanlar, kemerler, hediye setleri, kol saatleri ,anahtarlıklar ve gömlekler. Her ne kadar bu tarz ürünler bir erkeğin günlük yaşamında sıkça kullandığı eşyalar olsada yıllarca birliktelik yaşamış çiftlerin almış olduğu hediyelerdir. Eğer yeni bir ilişkiye başladıysanız ve hediye konusunda risk almak istemiyorsanız bir erkeğe alınabilecek en mantıklı seçenekler yukarda saymış olduğum ürünlerdir.

Erkekler için doğum günü hediyesi almadan dikkat etmeniz gereken bir diğer husus hobileri,giyim tarzı ve tuttuğu takımdır. Bu üç öğeyi ne kadar iyi analiz ederseniz hediye seçiminizde rahatlığa kavuşursunuz. Örneğin; Büyük bir holdingde çalışan erkek arkadaşınız varsa doğum gününde ismine özel yaptırabileceğiniz kol düğmesi onu çok mutlu edebilir. Ya da bilgisayar oyunları oynamaktan zevk alan, saatlerce PC başında vakit geçiren bir erkeğe PSVita, Playstation 4 ve bilgisayar oyunları almak onu can evinden vurmanıza neden olabilir.  Son olarak futbol fanatiği bir erkeğe üzerinde "yılın en iyi taraftarı" yazılı bir oskar heykelciği alabilirsiniz.

Erkekler demişken babalara alınabilecek doğum günü hediyelerine de ufak bir parantez açalım. Babalar genelde sadelikten ve kullanılabilir şeylerden hoşlandığına göre; emekli bir babanın evinin balkonunda çayı yudumlaması için ismine özel tasarlanmış bir kupa bardak ya da bulmacasını çözmesi için isminin yazılı olduğu bir kalem hediye edilebilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.