sadsad x
asdasd
Dünyanın En Duygusal Hediye Önerileri

Dünyanın En Duygusal Hediye Önerileri

10 Nisan 2020

En duygusal hediyeler kişiler arasında anlamı olan olayları yansıtan hediyelerdir. Değerli hediye maddiyatı değil maneviyatı yüksek olandır. Baktığınızda hem hüzünlendiren hem de sizi dünyanın en mutlu insanı yapacak, sevgiyi iliklerinize kadar hissettirecek anlamlı hediyelerdir. Peki manevi değeri yüksek, duygusal hediye önerileri nelerdir?

Her Yıl İçin Bir Mektup

dünyanın en duygusal hediyeleri

Özellikle aile özlemi yaşayan kişiler için “yanında olmak” kavramı çok değerlidir. En yakın arkadaşınız veya sevgilinizin böyle bir durumu varsa onun için duygulandıran hediyeler kategorisinde sayabileceğimiz bugün yanında olduğunuz ve yarın da olacağınızı, geçmişi de telafi etmek istediğinizi ifade etmek amacıyla doğduğu yıldan bu yıla kadar, o yıllara hitaben yazdığınız mektupları kullanabilir, özlemini bir nebze olsun hafifletebilirsiniz. 

Anlamlı Bir Kolye

dünyanın en duygusal hediyeleri

Kolyeler her ne kadar klasik hediyelerden sayılsa da anlamlı motife sahip bir kolye hediyeyi alan kişinin her an yanında taşıyabileceği bir hediye olacaktır. Çift kolyeleri, üzerinde vereceğiniz kişinin sevdiği bir sembol olan kolyeler, fotoğraflı kolyeler ve kişiye özel üretilen kolyeler ya da bunlara benzer olarak bileklik, yüzük gibi diğer ürünleri de tercih edebilirsiniz. 

Bir Defter

dünyanın en duygusal hediyeleri

Yapımı her ne kadar uzun zaman alacak, zahmetli bir hediye olsa da en iyi duygusal hediye fikirleri arasında bir kişi için defter yazmak vardır. Bazen yazdığımız kelimeler konuştuklarımızdan daha derin anlamlar taşıyabilir. Deftere yazdıklarınız hem en derin, en saf duygularınız olacak hem de yazılı olduğu için sonsuza kadar saklanabilecektir.

dünyanın en duygusal hediyeleri

Hediyeyi vermeyi düşündüğünüz zamandan bir iki ay önce vereceğiniz kişiyle yaşadığınız anıları, hayallerinizi, ortak noktalarınızı, onu neden sevdiğinizi anlatan bir defter hem sizin içinizdeki duygulara tercüman olacaktır hem de ömür boyu saklanabilecek bir hediyeye dönüşecektir. Aynı şeyi yılın başında yapabilir ve “her güne bir mektup” hediyesi adıyla yeni yıl hediyesi olarak verebilirsiniz. 

"O” An

dünyanın en duygusal hediyeleri

Hediye alacağınız kişinin doğduğu anı, tanıştığınız anı, yıl dönümünüzü ve daha birçok anı durdurup hediye olarak verebileceğinizi biliyor muydunuz? Siz ve alacağınız kişi için özel olan “O” ‘ı durdurup, o anda gökyüzündeki yıldızların konumundan yıldız haritası oluşturup bunu çeşitli tablolara, kıyafetlere, defterlere, saatlere veya sizin istediğiniz herhangi bir yüzeye bastırabilen şirketler mevcut. Birine gerçekten özel bir anı hediye etmek dünyanın en duygusal hediyeleri arasında yer almayı sonuna kadar hak ediyor.

Yıldızlar Kadar Seviye, Yıldız

dünyanın en duygusal hediyeleri

Gökyüzünden yıldız satın alabileceğinizi biliyor muydunuz? Bazı siteler sanal gözlemevleri (virtualobservatory) yardımıyla size özel yıldızı gözlemleme imkânı sunuyor. Yıldızlar gibi sonsuz duygularınızı en iyi ifade edecek duygusal hediyeler arasında yer alan bu fikrin maliyeti planlanan yıldızın yeryüzünden görünen parlaklığı, kiralanacak süre gibi faktörlere göre değişiklik gösterebiliyor.

Yeteneklerinizi Kullanın

dünyanın en duygusal hediyeleri

Duygusal hediyeler maddiyatı değil maneviyatı yüksek olandır. Sevdiğinize tamamen kendi yeteneklerinizi konuşturarak örü boyunca unutamayacağı anlamlı hediyeler hazırlayabilirsiniz. Şiir yazma yeteneğiniz varsa yazdığınız şiirleri birlikte çekindiğiniz fotoğraflar ile bir foto albümde toplayabilir, güzel şarkı söylüyor veya bir müzik aleti çalabiliyorsanız onun için bestelediğiniz bir şarkıyı ya da en sevdiği şarkıyı çalıp söyleyebilir, yakın arkadaşları ile beraber çalıp söyleyerek video klip çekebilir veya resim yeteneğiniz varsa onun için bir resim çizebilirsiniz.

Kurutulmuş Çiçeklerden Notlar Hazırlamak

dünyanın en duygusal hediyeleri

Kurutulmuş çiçekler birçok şiirde ve şarkıda geçer. Sizin için özel günlerinizin her biri için özenle kurutulup yanında bir mektup veya bir şiir ile birlikte zarfın içine konmuş, yıllar sonra size verilmiş onlarca zarf aldığınızı düşünün. Sanki o günlerin size armağanıymış gibi hissettirecek bu güzel hediyeyi siz de sevdikleriniz için yapabilir, yıllar sonra bakıp geçmişteki o güzel günleri anabilirsiniz. 

Zaman ve Değer

dünyanın en duygusal hediyeleri

En başta dediğimiz gibi anlamlı hediyeler için maddiyata gerek yoktur. Birlikte paylaştığınız anları tekrar yaşayacağınız, tamamen birlikte olacağınız bir gün dünyanın en güzel hediyesi olabilir. Sabah zamanınızı hediye etmeye karar verdiğiniz kişinin en sevdiği şeylerden oluşan kahvaltının ardından beraber anılarınızın geçtiği mekanlara gidip o anıları tekrar yaşatın, hemen sonra daha önce hiç gitmediğiniz bir yere gidin veya bir şey yapın. Daha önce denenmemiş bir yemeği tatmak bile kişinin kendisini özel hissetmesini sağlayacaktır. Çünkü burada önemli olan yediği yemek değil sizin ona zaman ayırmış olmanızdır. Bu da bir kişiyi, “dünyanın en mutlu insanı” yapmaya yeter.

sevgiliye romantik hediyeler

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.