sadsad x
asdasd
El Emeği Resim Çerçevesi Süsleme

El Emeği Resim Çerçevesi Süsleme

17 Temmuz 2017

Payetli çerçeve nasıl yapılır? Bugün oldukça pratik ve basit bir kendin yap hediye projesi ile karşınızdayız! Son zamanların favori süslerinden olan payetler ile oldukça şık bir çerçeve yapmayı planladık! Evdeki sıradan ve basit çerçevelerinizi bu proje ile yepyeni bir modele dönüştürebilirsiniz! Payetli çerçeve nasıl yapılır, sizlere en ayrıntılı ve resimli bir şekilde anlatacağız! Yani daha önce böyle bir DIY projesi yapmadıysanız endişelenmenize asla gerek yok! Üstelik malzemeler de oldukça kolay bulunan türden! Aslında bir geri dönüşüm projesi olan payetli çerçeve, yapmaktan oldukça zevk alacağınız bir proje olacak! İster kendiniz için isterseniz de sevdiklerinize hediyelik eşya olarak payetli çerçeve tasarlayabilirsiniz! Sadece yarım saatinizi alacak olan payetli çerçeve yapımına bir an önce geçelim, ne dersiniz? O halde, başlayalım!

el yapımı resim çerçevesi

PAYETLİ ÇERÇEVE İÇİN MALZEMELER

• Bitmemiş ahşap çerçeve
• Akrilik boya (Parlatıcılarınıza uygun bir renk kullanın)
• Köpük fırçası
• 20 mm payetler (beyaz ve altın kullandık, ancak zevkinize uyan her türlü renk kombinasyonunu kullanabilirsiniz)
• Düşük sıcaklıkta sıcak tutkal


PAYETLİ ÇERÇEVE YAPILIŞI

• İlk olarak köpük fırçayı kullanarak çerçeveyi 1 veya 2 kat akrilik boya ile boyayın ve tamamen kuruyana kadar bekleyin!

• Çerçevenin altından başlayarak, çerçevenin genişliği boyunca bir dizi sıcak tutkal ile kaplayın. Kenarları hafifçe çakıştıracak şekilde tutkal hizası boyunca sıra sıra payetler yapıştırın.

• Not: Parmaklarınız ile payetleri sırayla yerleştirirken her birini bir komşu payet ile örtüşecek ve deliği kapatacak şekilde konumlandırdığınızdan emin olun!


• Çerçevenin üst kısmına gelene kadar, sıralı payetleri yapıştırmaya devam edin, her sıra arasında renkleri değiştirerek farklı bir görüntü oluşturabilirsiniz!

el yapımı resim çerçevesi

Ve bitti! Payetli çerçeveniz kullanıma hazır hale geldi bile! İşte bu kadar basit! İster evinizin en güzel köşesini süsleyin isterseniz de güzel paketler içinde sevdiklerinize armağan edin! Birlikte çekildiğiniz bir fotoğrafı çerçeve içine sevdiklerinize yollamaktan daha güzel bir hediye olabilir mi? İçine en güzel anılarınızın yer alacağı payetli çerçeve tüm dikkatleri üzerine çekecek şıklıkta! Ellerinize sağlık!

el yapımı hediyeler

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.