sadsad x
asdasd
El Yapımı 8 Teraryum Bahçe Önerisi

El Yapımı 8 Teraryum Bahçe Önerisi

12 Ekim 2017

Teraryumlar sadece yeşil bitkiler için değildir. Bir teraryum yapmanın bariz amacı, nemli bir ortama sahip bitki yetiştirmektir. Son zamanlarda teraryumlar, yapay bitkiler ve kuşlar ve herhangi bir sezonu yansıtan diğer minyatür ürünler de dâhil olmak üzere her türlü şeyle doldurulmaktadır. Yani çevrenize baktığınızda birden farklı türde teraryum görmeniz mümkün! Sizler de sevdiklerinize farklı bir hediyelik eşya arıyorsanız el yapımı teraryum yapmayı deneyebilirsiniz! Mağazalarda çok pahalı bir fiyata alacağınız teraryumu, evde kendiniz çok daha uygun fiyata yapabilirsiniz. Cep dostu olan el yapımı teraryumlar, sevdiklerinize vereceğiniz en güzel hediyelerden biri olacak! Yeni eve taşınan arkadaşlarınız veya kardeşiniz varsa bu teraryum önerilerini sakın kaçırmayın! Bulunduğu her evde ilk dikkat çeken eşya, sizin teraryumlarınız olacak!Teraryum yapımına başlamak için, mason kavanozu, geniş ağızlı vazo, eczacı kavanozu ve hatta mini akvaryum bile seçebilirsiniz. Haydi, bir an önce yeni ev hediyesi 8 teraryum önerisine göz atalım!

1. Taşlı Askıda Mini Teraryum

El yapımı Teraryum

Listemizin ilk sırasında duvarları süsleyecek mini teraryumlar yer alıyor! Bu teraryumlar, herkesin üstesinden gelebileceği küçük, basit ve kolay bir proje! Ayrıca hediye olarak da harika bir seçim! Birkaç irili ufaklı taş ve yapay bitkiler ile yapabileceğiniz bu teraryum, hediye edeceğiniz kişiyi mutlu etmeye yetecektir! Son zamanların popüler eşyası teraryum, sevdiklerinizin evinde olmayı hak ediyor! Sevdiklerinizi bu güzel sürprizden mahrum etmeyin!

2. Fenerli Teraryum

el yapımı teraryum bahçe modelleri

Sprey boyalı altın renkli fenerleri teraryumunuza şık bir görünüm kazandırır! Altın renk, kış veya yaz aylarında muhteşem görünmekte! Mevsime bağlı olarak içine koyacağınız bitki türlerini seçebilirsiniz. Yapay bitkiler bu fenerlerin içinde çok havalı duracak! Yeni ev hediyesi olarak el yapımı bir hediye yapmanız ise çok anlamlı! Fenerli teraryum, gören herkesi kıskandıracak güzellikte!

3. Demlik Teraryumu

el emeği ile teraryum bahçe yapmak

Demlik mi? Bu küçük projenin çok tatlı olacağını kim bilebilirdi ki? Kim demiş demlikler sadece çay demlemek için! İçine koyacağınız renkli yapay bitkiler ve biraz taş ile harika bir teraryum yapabilirsiniz! Mutfaklara çok yakışacak olan demlik teraryum, sevdiklerinize armağan edebileceğiniz en güzel ev hediyesi olacak! Güzelliğini kıskananlar olabileceği için ufak bir nazar boncuğu eklemeyi de ihmal etmeyin sakın! Demlik teraryum, teraryum modelleri arasında en sıra dışı olanı!

4. Kelebek Teraryumu

kendin yap teraryum bahçe

Bu süper basit cam kavanozu basit bir dal ve küçük sahte kelebekler ile bambaşka bir hal alacak. Bahar ayları için özellikle mükemmel, ancak bütün yıl boyunca güzel görünmekte! Teraryuma farklı bir hava katmak istiyorsanız kelebek teraryumu mutlaka tercih etmelisiniz!

minyatür bahçe

Kelebek teraryum sayesinde, ev dekorasyonlarına da bambaşka bir renk gelecek! Yeni ev hediyenizi yapmak için daha ne bekliyorsunuz? Sevdikleriniz, bu hediyeye bayılacak!

5. Plaj Teraryumu

el yapımı teraryum bahçe modelleri

Deniz camı, kabuklar, denizyıldızı ve kum, bu plaj teraryumunu dolduruyor! Ayrıca kaygan ağaç veya diğer kumsal temalı öğeler gibi şeyleri de kullanabilirsiniz. Yaz ayları için mükemmel bir teraryum! Yazın sahilden topladığınız deniz ürünlerini kullanmanın tam zamanı! Yeni eve taşınan arkadaşlarınız için, plaj teraryumu tasarlamak çok güzel bir fikir! Gören herkesin beğeneceği ve hatta kıskanacağı bu teraryumu, “ben yaptım” diye gururla anlatabilirsiniz! Plaj teraryumu, evlere bambaşka bir hava katacak!

6. Sukulent Teraryum

teraryum nasıl yapılır

İşte güzel temalı başka bir teraryum daha sizlerle! Kum ve güzel yeşil sukulentler ile dolu! İstediğiniz kavanoz türünü seçerek içine dilediğiniz gibi malzemeleri yerleştirebilirsiniz! Çok şık görünecek olan bu teraryumda yaratıcılığınızı konuşturmanın tam zamanı! Gören herkesi kıskandıracak güzellikte olan bu teraryum, sevdiklerinizin evinde mutlaka bulunmalı! Yeni ev hediyesi olarak hoş bir sürpriz yapmayı istiyorsanız sukulent teraryumu mutlaka denemelisiniz!

LED Lamba Minyatür Bahçe

Bu el yapımı hediyeniz karşısında sevdikleriniz çok mutlu olacak ve şaşıracak! Sukulent teraryum hem uygun maliyetli hem de oldukça pratik bir proje! E daha ne olsun!

7. Toprak Teraryumu

teraryum bahçe yapımı

Bu toprak teraryum, taze sukulentler, taze yosun ve taze toprakla doludur. Çok yazlık ve taze görünüyor. Bu teraryum için açık cam kavanozları kolayca kullanabilirsiniz! Yapay bitkilerden hoşlanmayan tanıdıklarınız için taze ve capcanlı bir teraryum hazırlamak istiyorsanız, topraklı teraryum tam da sizlere göre! Taze toprak kokusunun her an hissedilebileceği bu teraryumdan daha güzel bir ev hediyesi olamaz! Yeni ev hediyesi olarak sevdiklerinize bu güzel teraryumdan yapmak istiyorsanız acele edin! Sevdiklerinizi mutlu edebilmek iki elinizin arasında! El yapımı hazırlayacağınız bu proje sizlere oldukça uyguna mal olacak! Mağazalarda onlarca para vermenize hiç gerek yok! Böylesi hem daha anlamlı hem de daha cazip! Toprak teraryumu gören herkesin beğeneceğinden hiç şüpheniz olmasın! Hatta görenler güzelliğini kıskanabilirler, dikkatli olun!

8. Sonbahar Teraryumu

el emeği teraryum modelleri

Listemizin son sırasına geldik! Son olarak sizlere tam da mevsimine yakışacak olan sonbahar teraryumunu sunuyoruz! Bu sevimli sonbahar teraryumu, sevimli mini kabaklar ve sahte yapraklardan oluşuyor. Renkler sonbahar için mükemmel! Bu mevsim terraryumunu kurmanız çok kolay ve mevsim değişiklikleri gibi öğeleri kolayca değiştirebilirsiniz! Sevdikleriniz için hem pratik hem basit hem de uygun maliyetli bir hediye arıyorsanız tercihiniz tabii ki de sonbahar teraryumu olmalı! Mağazalarda çok pahalı fiyatlara satılan teraryumların aslında size ne kadar uyguna mal olacağını göreceksiniz! Sevdiklerinize el yapımı hediye hazırlamak kadar güzeli yok! Hediye edeceğiniz kişi bu davranışınız karşısında oldukça sevinecek ve şaşıracaktır! Yeni ev hediyesi olarak tercih edebileceğiniz bu teraryum, ev dekorasyonlarına çok farklı bir hava katacak! Gören herkesi kıskandıracak güzellikte olan sonbahar teraryumunu, el emeğiniz ile yaptığınızı gururla herkese anlatabilirsiniz!

minyatür bahçe modelleri

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.