sadsad x
asdasd
El Yapımı Doğum Günü Mumları

El Yapımı Doğum Günü Mumları

24 Mayıs 2017

Yaz sezonu denilince benim aklıma direk doğum günü partileri geliyor! Fakat yaz zamanı doğum günleri için kesinlikle yeterli değil! Yaz zamanı, kendimde dahil, pek çok doğum günü partisine davet ediliyorum. Gösterişli ve devasa pastaları süsleyen sıradan mumları görünce gerçekten üzülüyorum! Sonra düşündüm ki doğum günü partileri için eğlenceli mumlar tasarlamıyorum? Bir tasarımcı veya el becerisi konusunda uzman biri değilim fakat birkaç malzeme ve biraz zaman ayırarak yapılmayacak bir şey gibi asla durmuyor! Sizlerle beraber adım adım yapılış aşamalarını uygulayarak ortaya cıvıl cıvıl mumlar çıkartabiliriz. Gören herkes belki bu mumları sizlerin yaptığına inanmayacak fakat inanılmayacak derecede gerçek! Kendi isteğinize göre oluşturacağınız kalıplarda mumlar tasarlamak bir seferden sonra sizler için çok hoş bir hobi olacak! Belki de daha sonra doğum günü partilerinin mumcu kızı siz olabilirsiniz, ne dersiniz? İster arkadaşlarınızla eğlenceli bir aktivite olarak bu mumları yapabilir isterseniz de kendi başınıza çılgın şeyler tasarlayabilirsiniz! Alışılmışın dışında mumlar görmek hem sizi mutlu edecek hem de gören herkes adeta bayılacak! Şimdi sizlere malzeme listesini vererek yapılış aşamalarına yavaş yavaş geçelim diyorum! Eğlenceli doğum günü mumları yapmaya hazır mısınız?

doğum günü mumları

EĞLENCELİ DOĞUM GÜNÜ MUMLARI İÇİN MALZEMELER


• Mikrodalgaya girebilen bal mumu
• Çeşitli renklerde tebeşir
• Mum fitilleri
• Çikolata kalıpları ( dondurma, dudaklar, ayakkabı, mektup, sayı, meyve vb. )
• Kağıt şeker çubukları
• Tek kullanımlık mikrodalgalık bardaklar
• Jel gıda boyası (Mumları çizmek için)


EĞLENCELİ DOĞUM GÜNÜ MUMLARI YAPILIŞI

eğlenceli doğum günü mumları

Malzeme listesini hazırladıysanız sıra geldi eğlenceli mumları yapmaya! Adım adım ilerleyerek hata yapma riskinizi en aza indirmeyi hedefliyoruz!

el yapımı doğum günü mumları

1. İlk olarak kullanmak istediğiniz kalıbı çıkarın ve kalıbın içine hangi renk istiyorsanız o renk boya kalemlerini küçük parçalar halinde kırın. Mikrodalgaya girebilecek kalıplar oldukları için mikrodalgayı 30 saniye ayarlayarak balmumundan bir fincan kadar ekleyin. Mumda oluşacak rengin daha canlı ve güzel durmasını istiyorsanız balmumunu iyice karıştırın.


2. İkinci adımda seçmiş olduğunuz çikolata kalıbına balmumu dökün ve bir kağıt şeker çubuk ekleyin. Çubuk, balmumunun içinden geçeceği için şekli konusunda sakın endişe etmeyin! Bir süre sonra çubuğu kendi içine hapsediyor zaten.


3. Sıra geldi mumun fitil kısmına! Üst taraf mum fitili için gerekli olan yer. Mumu kalıptan çıkarmadan önce iyice kurumasına özen gösterin! Aksi takdirde şekil bozuklukları meydana gelebilir! Sıcak olan bal mumu yavaş yavaş soğumaya başladığında kuruduğunu anlayabilirsiniz.


4. Mum tamamen kuruduktan sonra dikkatli bir şekilde serbest bırakmanız gerekecek. Mumun düzgün bir şekilde çıkmasını istiyorsanız kalıbın kenarlarından iyice çekin. Zaten iyice kuruduysa mum kolay bir şekilde kalıptan çıkacaktır. Sıcak su ve kağıt havlu ile kenarlarını temizledikten sonra çubuktaki balmumunu çıkarın.


5. Sıra geldi son aşamaya! Bu aşama belki de mum tasarlamanın en güzel aşamalarından biri! Artık kendi zevkinizi ve yaratıcılığınızı konuşturmanın tam zamanı! Balmumunu biraz jel gıda boyası ve temiz bir fırça ile istediğiniz gibi çizip, boyayabilirsiniz! Gülen yüzler, Emojiler, dondurmalar ve daha fazlası…


6. Eğer kaç tane mum istiyorsanız, diğer tüm mumlar için tüm bu adımları tekrarlayın!

eğlenceli doğum günü mumları el yapımı


Kutlayacağınız doğum günü partileri asla sıkıcı olmayacak aksine bir doğum günü partisi olsa da eğlensek diye can atacaksınız! Eğlenceli doğum günü mumları tasarlamak sandığınızdan daha kolaymış değil mi? O halde yaz bebeklerinin doğum günü kutlu olsun! İyi eğlenceler! 

kişiye özel mum modelleri

Hediyemen Editörü: Seçil Ece Günay

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.