sadsad x
asdasd
El Yapımı Erkek Parfümü

El Yapımı Erkek Parfümü

05 Mart 2018

Parfümler, bir insanın kişiliğini belli etmekte olan en büyük unsurlardan birisidir. Güzel kokan bir insan, her zaman bir adım önde demektir. Özellikle kadınlar, güzel kokan erkeklerden çok hoşlanmaktadır. Parfümler, sadece kadınların hoşlanması amaçlı kullanılmamalıdır. Hoş bir kokuya sahip olan bir erkek, her zaman dikkat çekici olmayı başarmıştır. Ancak ter veya daha kötü bir kokuya sahip olan insanlar, yanında yer alan insanları adeta hayattan soğutmaktadır. Bu sebepten dolayı parfüm kullanımına oldukça özen göstermek gerekmektedir. Ancak tabii ki karakterinize uygun bir parfüm seçmeniz, bu yoldaki en doğru seçimlerinizden birisi olacaktır. Günlük olarak sürekli parfüm değiştirmemeniz son derece önemli bir yoldur. Çünkü zamanla bedeninize sinen kokular birbirine karışarak, daha kötü bir koku ortaya çıkabilmektedir.

erkeğe parfüm yapmak

Bu nedenden dolayı eğer bir parfüm kullanmaya başladıysanız, diğer parfümlerden uzak durmanız gerekecektir. Böylelikle bazı günlerde parfüm sıkmasanız bile, parfümün kokusu üzerinize sindiğinden dolayı yine de diğer insanlar tarafından fark edilebilecektir. Mağazalardan parfüm satın almak yerine, dilerseniz kendi uğraşlarınız ve çabalarınızın sonucunda da parfüm yapabilirsiniz. Üstelik parfüm yaparken kendi istediğiniz bir kokuyu üretebilmeniz de mümkün durumdadır. Sizlere aşağıda sıralamış olduğumuz maddelerdeki parfümler, üstünüzde en az 12 saat boyunca kalabilecek türe sahip parfümlerdir. Böylelikle sıktığınız güzel kokulu parfümler, üstünüze sıktıktan 12 saat sonra bile üstünüzde hissedilir derecede olacaktır. Sizler de aşağıda yer alan bu parfüm çeşitlerinden kendinize en uygun olabilecek kokuyu seçebilir ve hemen kendi evinizde el yapımı erkek parfümü yapmaya başlayarak, en sevdiğiniz kokuları parfüme dönüştürebilirsiniz.

el yapımı erkek parfümü

Tüm bunların yanı sıra evde parfümü kendiniz hazırlamanız, mağazalardan aldığınız parfümlere nazaran çok daha uygun olabilmektedir. Bu bakımdan kendi parfümünüzü kendiniz yapmanız, maddi açıdan da oldukça önemli bir uygulama olacaktır. En sevdiğiniz kokular neler ise, o kokulardan parfümler oluşturabilmek mümkün durumdadır. Buna ek olarak, parfüm yapmak oldukça basit bir işlemdir. Fakat verilen tarifleri eksiksiz bir şekilde uygulamakta oldukça önemlidir. Eğer verdiğimiz tariflerdeki malzemelerin dozunu arttırsanız, parfümlerin kokusu bir o kadar ağır olabilmektedir. Bundan dolayı verilen tarife göre hareket etmeniz çok daha etkili olabilir. Sizler de parfümlerinizi evinizde hazırlayarak, en sevdiğiniz kokuları çok daha ucuza yapabilirsiniz. Üstelik tamamen kendi isteğinize göre kokulardan oluşturabilirsiniz.

evde erkek parfümü yapımı

Tüm bu işlemler sonucunda, kendi hazırlamış olduğunuz parfüme çok daha büyük ilgi duymanız mümkün olacaktır. Dilerseniz bu işlemleri ticarete dökebilmenizde mümkün olacaktır. Kişilerin isteğine bağlı bir şekilde geliştirerek evinizde parfüm yapabilir ve bu parfümleri para karşılığında başkalarına satabilirsiniz. Ya da sevdiğiniz bir erkeğe hediye olarak kendi ellerinizle hazırlayacağınız bu parfümlerden verebilirsiniz. 

el yapımı erkek parfümü

Sizler de hemen kollarınızı sıvayarak parfüm yapımına geçebilir, böylelikle kokusundan mutluluk duyduğunuz ürünleri parfüme çevirerek, günlük olarak bu parfümleri kullanabilirsiniz. El Yapımı Erkek Parfümü Hazırlama

Lavanta Kokuya Sahip Parfüm Hazırlama;

erkek parfümü lavanta

Lavanta özüne sahip olan bir koku, oldukça ferahlatan bir koku olarak bilinmektedir. Aynı zamanda çok sayıda lavanta özlü parfümlerde bulunmaktadır. Üzerinizde şahane bir kokuya yer verebilmek için lavanta özlü bir parfümü kendi ellerinizle hazırlayabilir, böylelikle gün içerisinde bedeninizdeki şahane lavanta kokusunu hissedebilirsiniz. Ev yapımı olarak yapılan parfümler, uzun süre kalıcı olan parfümlerdir. Bununla birlikte dışarıdan aldığınız bir parfüme nazaran çok daha fazla koku hissi uyandırmaktadır. Lavanta özlü bir parfüm yapabilmek için az miktarda votka, gliserin, lavanta yağı ve etil alkole ihtiyaç duyulmaktadır. Bununla birlikte bu malzemeleri karıştırabilmek adına bir şişe gerekmektedir.

erkek parfümü nasıl yapılır

Lavanta özlü parfümü yapma aşamasında, 2 su bardağı kadar miktardaki damıtılmış su içerisine, üç yemek kaşığı kadar votka, beş damla lavanta yağı ve bir çay kaşığı kadar da gliserin eklemek gerekmektedir. Ardından konulan tüm bu malzemeleri iyice karıştırmak gerekmektedir. Daha sonrasına bir gün boyunca bu karışımı dinlenmeye bırakmalısınız. Bir sonraki gün ise artık parfümünüzü kullanmaya başlayabilirsiniz.

Vanilya ve Lavanta Kokulu Parfüm Hazırlama;

adım adım evde erkek parfümü yapmak

Vanilya ve lavanta kokularından oldukça hoşlanan erkekler, kendi parfümünü kendisi hazırlayabilmektedir. Çok fazla uğraş vermeden, evinizden parfümünüzü hazırlayabilmeniz mümkündür. Çok kolay bir yapılışı olan bu parfümleri yapmak, aynı zamanda dışarıdan hazır parfüm almaya nazaran çok daha ucuz olmaktadır. Vanilya ve lavanta kokulu parfüm hazırlayabilmeniz için öncelikli olarak taze lavanta çiçeğine ve aynı zamanda tohumları ile birlikte vanilya çubuklarına ihtiyaç duyulmaktadır. Bu iki malzemeyi tezgahınıza koymanızın ardından vanilya çubuğunu ortadan ikiye olacak şekilde kesmeniz gerekecektir. Ardından vanilya çubuğunun içerisindeki tohumları bir kaseye boşaltın. Daha sonrasında lavanta çiçeklerini ve tohumlarını, elde edilen vanilya tohumlarının üzerine ekleyin. Bu işlem sonrasına yarım bardak miktarındaki votkayı bu iki malzemenin üzerine dökün ve elde edilen bu karışımı bir kavanoz içerisine boşaltın. Tüm bu işlemlerin sonrasında kavanozu bir hafta kadar ağzı kapalı bir şekilde bekletin. 1 haftanın sonunda bu karışımı bir süzgeç yardımı ile farklı bir kavanoza boşaltın. Sonrasında ise içerisine 1 çay kaşığı gliserin ekleyin ve 20-25 gün kadar daha bekletmeye alın. 20-25 günün sonunda harika bir parfüm elde etmiş olacaksınız. Bu parfümü günlük olarak kullanacaksınız, sadece tek bir kez üzerinize sıkın. Çünkü çok fazla sıkıldığı takdirde ağır bir koku yaratabilir.

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.