sadsad x
asdasd
Sevgiliye Hangi Aromada Parfüm Alınabilir?

Sevgiliye Hangi Aromada Parfüm Alınabilir?

11 Nisan 2020

Kabul edelim, parfüm en klasik ama aynı zamanda en kurtarıcı ve en kullanışlı hediyelerden biridir. Herkes parfüm hediyesi almaktan hoşlanır. Güzel koku seven herkesi bir şişe parfümle mutluluğa boğmak mümkündür. Ancak bazı insanların koku anlamında son derece seçici olduğunu bilmekte fayda var. Özellikle de sevgiliye alınacak parfümler bu anlamda son derece önemlidir. Koku seçiminde ince elenip sık dokunması gereken bir süreç işler. Bu süreçte sevgilinizin izlediği filmlerden hoşlandığı renklere kadar er şey önem arz eder. Nasıl mı? İşte sevgiliye hediyelik parfüm seçerken dikkat edilecekler.

Naif, Çiçeksi Kokular

sevgiliye hangi parfüm hediye edilir

Eğer bir kadına parfüm alacaksanız şanslısınız. Çünkü onun hakkında hiçbir şey bilmiyor olsanız dahi hafif çiçeksi kokular ile günü kurtarabilirsiniz. Çiçeksi kokulu parfümler, yasemin, karanfil, sümbül, gardenya gibi çiçeklerden elde edilir ve hemen her kadının hayır diyemeyeceği bir aromadadır. Özellikle de naif, sakin ve daha romantik hanımlar için mükemmel bir tercih olacaktır. 

Sevgiliye hangi aromada parfüm alınabilir

Çiçeksi kokulu parfümleri seçerken aromanın yoğunluğu büyük önem taşımaktadır. Bu noktada sevgilinizi biraz tanıyor olmanız önem arz edecektir. Çünkü ağır kokulardan hoşlanmayan kadınlar, parfüm çiçeksi de olsa durumdan hoşnut kalmayacaktır.

Ona Bir Okyanus Hediye Edin

sevgiliye hangi parfüm hediye edilir

Son zamanların en popüler kokularından olan ozon – okyanus kokuları daha çok erkeklerin hoşlandığı kokulardır. Eğer sevgiliniz tam bir doğa düşkünü ise ve denize sedalıysa bu kokular ile nokta atışı yapabilirsiniz. Ozon – okyanus kokularını seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı bu kokuların son derece uçucu olduğudur. Hediyelik parfüm anlamında oldukça cazip bir fikir olsalar da kalıcılık anlamında sınıfta kalmaktalar. Bu nedenle çok sık parfüm kullanmayan, doğal kokulardan hoşlanan ve kalıcılığını çok da önemsemeyen erkekler için iyi bir hediye fikridir diyebiliriz.

Yeşiller Açtırın

sevgiliye hangi parfüm hediye edilir

Doğaya aşık, tam bir yeşil düşkünü kadın ya da erkeklerin çok hoşlanacağı bu kokular yeşillik aroması içeren parfümlerdir. Bu parfümlerin aromasında genellikle çam, sümbül, beriye ve ardıç bulunur. Ancak bulunması hayli zor parfümler olduğunu söylemekte fayda görüyoruz. Yeşillik aroması içeren bu parfümler daha çok kadınlara özel üretiliyor. 

Sevgiliye hangi aromada parfüm alınabilir?

Ancak zorlarsanız birkaç önemli markanın da bu parfümleri erkekler için ürettiğini görebilirsiniz. Çoğu kez ithal olarak ülkemize getirilen bu parfümler biraz da cep yakıyor. Ama onun için her şeye değer neticede.

Erkeksi Kokular

sevgiliye hangi parfüm hediye edilir

Aslında erkeksi kokular olarak adlandırdığımız bu parfüm grubuna kozmetikte Fougere deniliyor. Sevgiliye parfüm fikri arayışı içindeyseniz ve sevgiliniz biraz sert bir beyefendi ise bu kokulara bayılacağına eminiz. Çünkü bu parfümlerde bol miktara meşe yosunu ve coumarin isimli meşk bir bitkinin özü bulunuyor. Fransız erkeklerinin de çok sık tercih ettiği Fougere aromatik kokular artık ülkemizde de yaygın bir şekilde kullanılıyor. Üstelik kalıcılık anlamında da birinci sırada yer alıyor. Hatta bu aromada kadın parfümleri de bulunuyor diyelim ve hediye anlamında zorlanan beyefendilere bir ipucu verelim.

Tarihi Bir Aroma Şipre Kokusu

sevgiliye hangi parfüm hediye edilir

Kişiye özel hediye anlamında tercihinizi parfümden yana kullanıyorsanız o zaman bu kokular sevgilinizin aklarını yerden kesecek. Çünkü şipre kokuları 1917 yılından bu yana kullanılan, hem klasik, hem de son derece beğenilen aromalardandır. François Coty tarafından ilk kez üretilen bu parfümler özellikle de kadınların çok hoşuna gidiyor. Şipre kokularının erkek için olanlarını bulmak da mümkün.

Sevgiliye hangi aromada parfüm alınabilir?

Bu kokularda lavanta, meşe yosunu ve paçuli isimli bir bitki kullanılıyor. Üstelik kalıcılığı ile de oldukça meşhur. Hemen her parfüm makasının şipre aromasında bir ürünü mutlaka bulunuyor.

Meyveli ve Eğlenceli Bir Hediye

sevgiliye hangi parfüm hediye edilir

Daha çok kadınların hoşlandığı meyveli kokuları seçerken dikkatli davranmalısınız. Sevgiliye parfüm önerisi sayfalarında da sık sık karşınıza çıkacak olan bu kokular eğlenceli ama bir o kadar da tehlikelidir. Günün sonunda sevgilinizi mutluluktan havaya uçarken görmek de var, yüzünün ekşidiğini fark etmek de. Bir araştırmaya göre meyveli kokulardan hoşlanan kadınların enerjik, deli dolu ve rengarenk giyinmekten hoşlanan kişiler olduğu saptanmış. Eğer sevgiliniz daha ağırbaşlı ve romantik ise bu kokulardan uzak durmanızı öneririz. Ayrıca bu kokularda portakal çiçeği, misket limonu, mandalina, çilek, bergamot, şeftali, kayısı, kavun ve bol miktarda ananas kullanıldığını da söyleyelim.

erkek sevgiliye hediye

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.